Announcement

Collapse
No announcement yet.

Evropska kosarka (vesti, transferi i ostalo...)

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Real gazi u pravom smislu te reči Valensiju.
    Rapsodija Rendolfa u šutu za tri (6/6).

    Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

    Comment


    • Kada šutiraš za tri 27/16 ne možeš očekivati ništa drugo nego ubedljivo trijumfovanje.
      Real na krilima Entoni Renfolfa (24pts) poveo u seriji.

      Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока

      Comment


      • Originally posted by Nas View Post
        Ko su ti plejmejkeri?
        Evo ja cu da mu pomognem

        CSKA - Kulagin Miha, ali ne igra bas u EL. Tu DeColo i Higgins melju PnR pa im i ne treba treci da menja Chacha i Hacketta
        Barca - Nema, njima Ribas uskoci kad zatreba
        Real - Nema, imaju na rosteru klinca Melvin Pantzara. Tu uleti Causer nekad u prenosu i kad treba neko da odmori.
        Fener - Imali su Ennisa kao treceg, ali se povredio jos na pocetku sezone
        Efes - Balbay je treci plej.

        Comment


        • Cekaj, spanski velikani sa ogromnim budzetima ipak nemaju igrace na toj vaznoj poziciji treceg pleja, a igraju nikada tezu Evroligu + najkvalitetnije nacionalno prvenstvo u Evropi? Fener nakon prvih pet utakmica odigrao celu sezonu bez Enisa, Efes koristi Balbaja kao defanzivnog specijalca, a uvek pored sebe na terenu ima ili Micica, ili Larkina, tako da napadacki i nema ulogu plejmejkera nego mahom spot up, katovi i zaletanje na ofanzivni skok... CSKA ima Kulagina, al' im on prakticno i ne igra.

          Na osnovu prilozenog bih rekao da uopste ne moras da imas treceg plejmejkera, te da je sasvim dovoljno imati dvojicu i jednog kombo beka koji moze da uskoci po potrebi. Mozda, ali samo mozda bi i Zvezda mogla tako, al' gde bi onda udenuli tatinog sina od 175 cm, koji je defanzivni krater i sutira trojke jedva nesto preko 30% ? Mislim udenuce njega na mesto bekapa, al' to se definitivno ne uklapa u ovu koncepciju sa obavezna tri pleja.

          Comment


          • Zato su igraci 2-1 i 4-5 suvo zlato. Malo je kvalitetnih u obje role a skupi ko djavo. Sa takva dva u rosteru mozes da kombinujes taktiku protiv svakoga.
            Zivo me interesuje sa cim cemo izaci na ljeto, ocekujem neku bombicu.

            Comment


            • Meni Filip ne bi smetao u 15. Manny je pomenuo Balbaya. Ne bi smetalo da protiv slabijih protivnika u ABA Filip odigra 20+ minuta i odmori prva dva pleja koja ce cesto imati 2 utakmice u EL nedeljno. Ali... Ako Filip bude drugi plej ocekujem ovakav scenario... Prvih 10 kola EL nas skor 0/10, tata shvata da sin ne moze i trazi se neko resenje. E sad, postavlja se pitanje, mora li tako? Moramo li zrtvovati pobede, nerve i vreme da bi tata i Tomic shvatili da se ne ide tenkom na Rusiju?
              Last edited by Storm; 07-06-19, 06:32.

              Comment


              • Pazi sustina je nesto potpuno drugo. Cemu sluzi 3. plej? Sta u KKCZ treba da predstavlja 3. plej?

                Danasnja kosarka je takva da je neophodno da oba pleja budu igraci koji igraju u dobrom tempu i ekipa da ne gubi previse njihovim odlaskom na klupu. Nama ako je Covic backup to je totalni kanal. S' druge strane treci plej treba da bude razvojni igrac. Neko ko ce dobijati sansu u resenim tekmama, tekmama protiv slabijih protivnika.

                Apsolutno je pogresno da se misli da je treci plej neko ko sluzi da zakrpi rotaciju ako se prvi ili drugi plej povrede. Zapravo svaka ozbiljna ekipa nakon povrede jednog od dva pleja dovodi adekvatnu zamenu za to. Treci plej je uvek mesto za razvojnog igraca koji bi trebao kroz to iskustvo i minute (kod nas bi to bilo u ABA i KLS) da sazreva da postane jedna od dve opcije. Stavljati Covica u tu ulogu daje nista klubu long term...

                Comment


                • Ja bih prospektu prije dao 20min u FMP nego li garbage time u Zvezdi. Jeste EL iskustvo ali mladi uce kroz odgovornost i greske. Tako da Filip u 15 meni ok.
                  Na zalost ovo sto Nas prica nije nerealno al onda do mojega.

                  Comment


                  • Davno me je postala sramota zvezdinih navijaca. Davno se sve to promenilo..i davno je ostao samo jadac. Zato je ovako i kako je, potpuno zasluzeno. Potpuno nema razlike izmedju sns glasaca i navijaca cz, jedno te isto..
                    3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                    6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                    3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                    2× German League champion (2018, 2019)
                    6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                    4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                    2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                    Comment


                    • Originally posted by Victor BG View Post
                      Ja bih prospektu prije dao 20min u FMP nego li garbage time u Zvezdi. Jeste EL iskustvo ali mladi uce kroz odgovornost i greske. Tako da Filip u 15 meni ok.
                      Na zalost ovo sto Nas prica nije nerealno al onda do mojega.
                      Za pleja je mnogo vazno da igra protiv sto boljih protivnika, da bi se videlo da li se igra prenosi na visi nivo. Wingovi, specijalci i suteri mnogo lakse prelaze sa nizeg na visi nivo. Na pleju na visem nivou si od starta otkriven pa plivaj. Zato je neophodno da im se daje vatra da se oseti gde su.

                      Comment


                      • Originally posted by LosmiSK View Post
                        Davno me je postala sramota zvezdinih navijaca. Davno se sve to promenilo..i davno je ostao samo jadac. Zato je ovako i kako je, potpuno zasluzeno. Potpuno nema razlike izmedju sns glasaca i navijaca cz, jedno te isto..
                        I mene isto....neki otisli u politiku/db, neki su postali vezani samo za fudbal, a neki otisli da navijaju za Bajern.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          I mene isto....neki otisli u politiku/db, neki su postali vezani samo za fudbal, a neki otisli da navijaju za Bajern.
                          Dejo me jos nije izdo

                          Inace klubovi sa nasih prostora imaju minimalne sanse za WC a sanse tvog miljenika se rapidno povecavaju,imace ogromna ulganja sledece sezone, pa onda ce verovatno doci do f8 italijanske lige..
                          3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                          6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                          3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                          2× German League champion (2018, 2019)
                          6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                          4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                          2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                          Comment


                          • Davno me je postala sramota zvezdinih navijaca. Davno se sve to promenilo..i davno je ostao samo jadac. Zato je ovako i kako je, potpuno zasluzeno. Potpuno nema razlike izmedju sns glasaca i navijaca cz, jedno te isto..
                            Svasta nesto bi ti sad ispisao na ovo, ali cu ipak smo prijaviti post administraciji

                            Comment


                            • partizan 5 godina domacin u Areni. Hehehe, ovo je neverovatno kakvi pajaci i iskompleksirani likovi vode nasu kosarku i klubove. Stvarnoza verovali ili ne..rashodi milionski, u evrima,a prihodi milionski ali u dinarima...Jezivo..

                              U FRA2 ne mozes uci u prvu ligu ako nemas pored svoje hale i svoj trenazni centar...u NEM minimalan budzet 3m..kod nas nista hehe..
                              3× ABA League champion (2015–2017, 2021)
                              6× Montenegrin League champion (2007–2012)
                              3× Serbian League champion (2015–2017, 2021)
                              2× German League champion (2018, 2019)
                              6× Montenegrin Cup winner (2007–2012)
                              4× Serbian Cup winner (2014, 2015, 2017, 2021)
                              2× ABA League Coach of the Year (2014, 2015)

                              Comment


                              • Originally posted by LosmiSK View Post
                                Davno me je postala sramota zvezdinih navijaca. Davno se sve to promenilo..i davno je ostao samo jadac. Zato je ovako i kako je, potpuno zasluzeno. Potpuno nema razlike izmedju sns glasaca i navijaca cz, jedno te isto..
                                Losmi, necu da te banujem ali nemoj vise navijace CZv da uporedjujes sa naprednjacima i tako olako da iznosis kvalifikacije bez ikakvih argumenata, jer medju nama ima dosta finog sveta.

                                Comment

                                Working...
                                X