Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Petronas Malaysia Grand Prix - Sepang

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Svako ko izađe na stazu u Q3 mora sa tim gumama i da startuje trku tako da ta strategija ne bi pomogla Kimiju.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • #77
      Originally posted by MarkedOne8 View Post
      Svako ko izađe na stazu u Q3 mora sa tim gumama i da startuje trku tako da ta strategija ne bi pomogla Kimiju.
      Da, na kojim je gumama postavljen najbolji krug, na njima si obavezan da pocnes... Ono sto je mene bunilo je restrikcija, da li vazi ako si 10. ili bolje plasiran na gridu, ili ako si usao u Q3. Mada realno, u sutrasnjem slucaju, ko bi (ako bi do toga doslo) zauzeo 10. mesto, zahvaljujuci tome sto je Kimi spusten, bi bio ostecen... Tako da ovaj prvi slucaj i nema logike... Jbg, moram da proverim.

      Comment


      • #78
        Postignut je dogovor FOTA-e i FOM-a oko prava i nakon sledece godine, mada nisu svi timovi to potpisali, cini mi se da Mercedes nije izmedju ostalih... Scuderia, Red Bull, McLaren jesu.

        Sto se tice FP3, uzeo ju je Rosberg. Proglasena je mokrom sesijom na pocetku, bile su barice jedno vreme, ali samo je Hamilton bio zrtva toga...



        Maldonado je izvezao krug na Hard gumama, impresivno... Osim toga, impresivna je i najveca razlika u vremenima timskih kolega, gde se bore Ferrari i HRT, HRT ima razliku od 0.914s, a Ferrari 0.954s, te Ferrari odnosi pobedu za dlaku... Daje ovo bila Q1 sesija, HRT bi dobio zeleno svetlo za trku, 0.2s je otprilike razlika do 107% Rosbergovog kruga. Pic ispred Glocka, Petrov ispred Kovalainena, mislim da su to najzanimljiviji podaci.
        Last edited by Vanja #66; 24-03-12, 06:16.

        Comment


        • #79
          http://us5.chatzy.com/37339469474643

          Dolazite na chat ako zelite.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #80
            Zanimljive kvalifikacije smo videli, ali fascinira me kako su "novi" timovi tako lepo rasporedjeni, svako po red zauzme. HRT je usao u 107% za 0.35s, videcemo ih sutra kad budu prestizani za krug vec na pola trke... Ako bolidi izdrze do tad.

            Klasifikacija na kraju:



            Steta za Vergne-a, STR nekako slabiji ovde, ali nije to strasno, mislim da ce sutra biti ispred FI...
            Kobayashi je odvezao jako slabe Q2, mislim da je imao nekih problema, bolji je i on i Sauber C31 od tog vremena, bio je malo brzi u FP3 od ovog vremena, a znamo da se ta vremena redovno skidaju dodatno na kvalifikacijama. Senna moze biti sasvim zadovoljan, nije daleko od Maldonada, 0.25s, to je u rangu jedne greske u ulazu u krivinu, snalazi se sasvim lepo u Williamsu, bice to lepa sardnja cini se. Massa, ponovo razocarenje, jos je gore sto je bio 0.2s iza Alonsa na tvrdim, dok je on bio na mekim pneumaticima... Bruka i sramota. Maldonado je zamalo bio u Q3, ali Schumacher i Rosberg su pred kraj izvezli brze krugove, mislim da su u Mercedesu napravili neku gresku u proracunima jer su obojica izasli na stazu, odvezli pristojne, ali ne i dovoljno brze krugove, sedeli 5 minuta, a potom opet izasli na po jos jedan brzi krug. Mozda gresim, ali cini mi se da je tako bilo. No, W03 je vrlo brz, te nije bilo nikakvih problema da se vrate tamo gde i pripadaju.
            Perez i Alonso su bolje krugove izvezli u Q2 nego u Q3, sto pokazuje da su hteli da postede gume kako bi sutra bili u poziciji da nesto duze izvezu prvi stint. Rosberg ponovo razocarenje, moze W03 mnogo vise od toga... Grosejan solidan krug, treba uzeti u obzir da je RB sad bio bolji nego u AUS, znaju da im fali prijanjanje i spremni su na posledice toga. U Melburnu to nije bio slucaj, bas su bili u cudu tad, videlo se po voznjama i reakcijama... Vettel je izvezao vreme na Hard gumama, odlican strateski potez, a jos je impresivnije sto je izvezao brze vreme nego u Q2 sa Medium gumama. Momak nije dzabe dvostruki svetski sampion. Raikkonen i Webber dele vreme za cetvrto mesto, ali Kimi ce se spustiti na 9. zbog kazne za promenu menjaca. Mislim da je on mogao i bolje vreme da izveze, ali ioanko bi ga cekala kazna, te nije bilo svrhe da unistava gume... Schumachera, Buttona i Hamiltona deli 0.18s, bice zanimljiv start sutra i prolazak kroz prve dve krivine njih trojice, mada mislim da ce Button opet izaci kao pobednik na samom kraju trke...

            Uz Schumachera kome nadam se nece ponovo stradati transmisija i Kimija bolje kvalifikovanog, mozemo gledati samo bolju trku nego u Melburnu!

            Comment


            • #81
              Bravo za Sumija,jednostavno se vidi poboljsanje bolida u odnosu na proslu godinu i nadam se podijumu u Maleziji,ako ne bude nekog kvara...Meklaren za sada dosta brzi od RB-a..
              Dreams are coming true.


              Marcello Lippi: „Usporeni snimci akcija nisu realan fudbal. Svi mi želimo da vidimo Moniku Beluči golu, ali ne želimo da je gledamo kroz rendgen“.

              Comment


              • #82
                Batali RB.Oni su se već ustalili kao četvrti tim iako tabela to ne pokazuje.Oni nemaju tehnički vidljivi deo koji mogu da poprave.Imaju kontraverzni izduvni sistem i pored toga su sporiji od Lotusa koji ima klasični izduvni sistem.Mercedes je realno tu kao RB ali im u kvalifikacijama dosta prednosti daje taj F duct.McLaren ima sve dobro posloženo pa i izduvni sistem i nos bez grbe.Zanimljivo je to kako Lotus sa klasičnim izduvnim sistemom jedini može da se bori sa McLarenom i u trci i u kvalifikacijama.(Australija nije to pokazala ali mislim da već sutrašnja trka hoće kao i naredne).

                Ipak, ne smem da umanjujem Šumijev uspeh.Svaka čast!Bez obzira na taj F duct ipak je dve kvalifikacione sesije za redom ispred timskog kolege i to opet nekoliko mesta.

                Veber opet bolji od Fetela.Kako to komentarišete?
                ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                sigpic

                Comment


                • #83
                  Originally posted by MarkedOne8 View Post
                  Batali RB.Oni su se već ustalili kao četvrti tim iako tabela to ne pokazuje.Oni nemaju tehnički vidljivi deo koji mogu da poprave.Imaju kontraverzni izduvni sistem i pored toga su sporiji od Lotusa koji ima klasični izduvni sistem.Mercedes je realno tu kao RB ali im u kvalifikacijama dosta prednosti daje taj F duct.McLaren ima sve dobro posloženo pa i izduvni sistem i nos bez grbe.Zanimljivo je to kako Lotus sa klasičnim izduvnim sistemom jedini može da se bori sa McLarenom i u trci i u kvalifikacijama.(Australija nije to pokazala ali mislim da već sutrašnja trka hoće kao i naredne).

                  Ipak, ne smem da umanjujem Šumijev uspeh.Svaka čast!Bez obzira na taj F duct ipak je dve kvalifikacione sesije za redom ispred timskog kolege i to opet nekoliko mesta.

                  Veber opet bolji od Fetela.Kako to komentarišete?
                  RB je mnogo bolji nego sto to vremena govore, procitaj moju analizu Q sesije, pa ces videti, a i zasto je Webber ispred Vettela... Jedan je Massa, nije Webber bas toliko los...

                  Comment


                  • #84


                    Zanimljiva slika.
                    Na celom svetu samo Crvena zvezda

                    Comment


                    • #85
                      ti me vanjice nasmejes svaki put kada pomenes masu
                      ja bih pre rekla da fetel nije toliko dobar;)srecna sam sto su kimi i sumaher dobri,ma dovoljno mi je i to sto se kimi vratioposlednje dve sezone sam prespavala,toliko su mi bile zanimljive
                      don't be scared homie
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by denia_el View Post
                        ti me vanjice nasmejes svaki put kada pomenes masu
                        ja bih pre rekla da fetel nije toliko dobar;)srecna sam sto su kimi i sumaher dobri,ma dovoljno mi je i to sto se kimi vratioposlednje dve sezone sam prespavala,toliko su mi bile zanimljive
                        Sta cu kad mi daje inspiraciju... Meni je jako zao sto mu se to desilo 2009. bio je jak do tad, ali sad sve vise pada, i sve vise gubi izgovore... Poceo je da slajfuje u glavi, ne samo u bolidu, zbog toga me vise nervira nego sto je spor...

                        Vettel je odlican, velika je razlika izmedju tvrdih i srednjih pneumatika... Secas se kad su u MotoGPu bile i gume za kvalifikacije, secas se koliko su bile brze? Ovde ti je ista prica... ;)

                        Comment


                        • #87
                          kada sam posle citanja vasih analiza rekla da nisam dovoljno strucna da ucestvujem u njima,nisam bas mislila da ne znam koja je razlika izmedju tvrdih i mekih pneumatikacrvene,zute,bele,srebrne,zelene,plave ili ruzicaste....fetel jednostavno nije dovoljno dobar
                          don't be scared homie
                          sigpic

                          Comment


                          • #88
                            Odgledala sam sada reprizu treninga... biće ovo veoma interesantna sezona...
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by denia_el View Post
                              fetel jednostavno nije dovoljno dobar
                              Jel to izazov na kladjenje, u avatar recimo? Sutra ako zavrsi van podijuma, ja menjam u avi po tvom izboru, ti takodje ako zavrsi na podijumu... Moze? ;)

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by Vanja #66 View Post
                                Jel to izazov na kladjenje, u avatar recimo? Sutra ako zavrsi van podijuma, ja menjam u avi po tvom izboru, ti takodje ako zavrsi na podijumu... Moze? ;)
                                hahahaa bas sam htela da te pohvalim za avatar - prelep jei mnogo bi mi tesko palo da moras da ga promenis zbog mene (to jest fetela)

                                ali moze neka opklada,znas da od toga ne bezimsamo mi avatar ne diraju boga ne verujem,verujem u
                                Last edited by denia_el; 24-03-12, 17:57. Reason: zaboravila opkladu..
                                don't be scared homie
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X