Announcement

Collapse
No announcement yet.

2012 Formula 1 Qantas Australian Grand Prix - Albert Park

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mene ne bi čudilo da Ferari napakuje 2-3 trke Masi da bude bolji od Alonsa, da ga onako dobrano pobedi tamo pred kraj sezone.To bi naravno bilo u dogovru sa Alonsom.Znam da je ludo ali ne bi me ništa čudilo.Onda bi Alonso počeo da viče kako se Masa preporodio kako je fenomenalan, najbolji vozač na svetu odmah posle Kubice blablablabla... Masa sasvim odgovara Alonsu.Uvek je lošiji od njega u kvalifikacijama tako da mu na trci ne smeta, a i ako se nađe ispred njega uvek je spreman na to da ga propusti.

    Perez je i prošle godine išao u Australiji samo jednom u boks.Deluje mi kao da je dobrano bolji od Kamuija.Kamui je dosta bolji bio 2010. sa racionalnijim vožnjama.Imao je banzai preticanja ali sa razumom i dozom očekivanosti.Od 2011. je spreman da napadne i kad treba i kad ne treba.

    Za Ferari ne znam kako može da se uzdigne.Oni će verovatno za koju trku da batale F2012 i da se bace na bolid za sledeću sezonu.Tako rade još od 2009. godine.Kao što je neko rekao, Ferariv bolid je bio dobar do kraja 2008. kada je ostala zaostavština Brona i drugara.Taktički je postao loš na početku 2008. kada je Domenikali došao na presto.Današnji Ferari je unuk onog Ferarija iz 2007. i pre.Kada je taj Ferari otišao u slavu, nesposobni unuk sa ogromnim nasleđem je nasledio dedin biznis o kome nema blage veze.
    ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

    "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
    I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by MarkedOne8
      Današnji Ferari je unuk onog Ferarija iz 2007. i pre.Kada je taj Ferari otišao u slavu, nesposobni unuk sa ogromnim nasleđem je nasledio dedin biznis o kome nema blage veze.
      Znas, pratim gomilu portala, foruma i drugih stvari o F1, a ovo je ubedljivo najbolji opis trenutne situacije u Ferariju.
      Na celom svetu samo Crvena zvezda

      Comment


      • Originally posted by Vanja #66 View Post
        HRT:
        +: (misaona imenica)
        -: ceo tim
        Svaka cast za ceo post ali ovo je najjace

        Ja cu ukratko , posto ste vi sve objasnil i, 5 pozicija odlicno , mozda je moglo i bolje tj da je Perez zadrzao malo duze Vettela i Lewisa mozda bi stigao ali onda su oni prosli a Nando je drzan 3-4 kruga, mozda je moglo i bolje da je odvezeno bolje kada je Webber imao svoj dio trke ali u sve u svemu solidno je izvukao , start Moram pomenuti MASSU Njega ni u HRT ne bi primili , mozda kao test vozaca
        Button
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • Originally posted by NebojsaNS View Post
          Znas, pratim gomilu portala, foruma i drugih stvari o F1, a ovo je ubedljivo najbolji opis trenutne situacije u Ferariju.
          Bez sumnje... Poput Kimija, kratko i jasno!

          Samo, Marked, nece bataliti F2012 jer sledece godine nece praviti revoluciju poput ove, nema potrebe za tim... Bolid je potpuno nov u okruzenju bolida gde je svaki do jednog evolucija, sve su (uzevsi u obzir promenu pravila) nabolje i treba svakako da prodje neko vreme da sve proradi kako treba. Isto tako ce i na RB8 sve proraditi do Barse, nakon trke mislim da ima manje stvari koje se moraju srediti nego sto sam mislio juce, a da bi se (Ferrari) Alonso ukljucio u borbu za titulu, mora i kod njih to da se desi. Nadam se da hoce, ali mnogo toga mora da se poboljsa, samo povratak (podrazumeva se uspesan) na prvu konfiguraciju auspuha ce im doneti mozda 0.4s ili tako nesto. A moraju pritom i da naprave mnogoo cistiji put za gasove, tj. ravnije auspuhe, jer gube mnogo snage, videli ste i sami kako Alonso ima probleme da pretekne i sa DRSom, vise je nego ocigledno da im fali snage. Ocekujem veliku reviziju zadnjeg dela do Barse, a kako citam izgleda da spremaju drugu sasiju, mozda ce da malo promene ili ublaze oblik nosa...

          Comment


          • Red Bul, Ferari i još neki timovi nikako nisu mogli da pretiču čak ni sa DRS-om.Red Bul je podesio na bolidima jako nisku sedmu brzinu čiji je vrh negde 302 km/h.Taj vrh se lepo dostiže tek na kraju pravca kad nema kers-a ili drs-a ali u novije vreme treba da se ostavi malo lufta ako vam bude trebalo da bi kers i drs imali smisla.Oni su tvrdoglavo ostavili kod oba vozača nisku sedmu misleći da su u 2011. i da će ići napred kao ždrebencad neka mala.

            Što ipak kaže Vanja, svi ti britanski timovi su jaki.Oni rade i samo rade i napreduju.Reno (Lotus) je relativno mlađi tim ali su bili u vrhu prethodne decenije.Ako ništa drugo, imaju jednu titulu više od McLarenove jedne.McLaren je top 3 tim zadnjih 14-15 godina.Nikada osim 2004. valjda nisu imali lošiji konstruktorski plasman od 3. mesta.Možda mi nikada ne bismo navijali za Ferari da se te 1996-7 nisu okupili silno dobri stratezi i inženjeri i preselili u Ferari koji će kasnije da k/hara sledećih 10 godina.Isti slučaj je sad Red Bulom.Od 2006. godine sa dolaskom Njuija je išao period kulminacije (2-3 godine), pa već na prvoj godini velikih promena pravila prave jako dobar bolid, kasnije već svi znamo šta se desilo 2010. i 2011.Međutim, problem kod Red Bula je što manje više ima samo jednog aerodinamičara i Hornera koji je prikupio dobro iskustvo, dok je Ferari onda imao entelektualce, aerodinamilčare, političare i stratege tako da su na skoro svaku zabranu u pravilima mogli da reaguju adekvatno i povrate deficit u tempu.
            ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

            "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
            I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

            sigpic

            Comment


            • Da dam i ja svoja vidjenja sa danasnje trke.
              Ako sam za nekog mogao pretpostaviti da bi mogao Hamiltonu da uzme prvo mesto, sumnjao sam u Batona i u nikog drugog zato sto drugi u kvalifikacijama nisu se pokazali da mogu biti velika pretnja Meklarenu.Svaka cast Batonu na pobedi, valjda je ovo znak da nas ceka mnogo bolji sampionat nego proslogodisnji.Krivo mi je za Haniltona bilo sto nije ostao na drugom mestu, nego ga je onako slepacki pretekao Fetel i posle toga mu je odmakao, a ocekivao sam obrnut scenario, jos mu je Veber stalno dahcao za vratom.Fetel se provukao u ovoj trci ko da je Zabar, a ne Svaba.Sto se tice Alonsa, kao sto sam navikao na njega izvukao je trenutni maksimum od ovog bolida, ali poznajuci Ferari tokom svih ovih sezona ocekivalo se na neki nacin da se kao i u svakom pocetku nece biti medju najboljima, nego ce svoju pravu snagu pokazati kada pocnu evropske trke.Mozda mu vodeci odmaknu tada, ali sigurno nece kao prosle sezone Fetel sto je na kraju bilo nedostizno za njega.Sta da kazem jos, zao mi je sto Grozan nije materijalizovao odlican plasman u kvalifikacijama za vozaca koji se vratio u F1.Ako nista drugo, zbog njegovog i par drugih odustajanja Kimi je osvojio prve bodove jos od njegovog odlaska iz F1 sada daleke 2009 godine.Svakako ce mu biti to podstrek za sledece trke i od njega ocekujem ako nista drugo da u narednim trkama uskrati vozace iz TOP 3 tima(izuzev Mase) par bodova vise koji ih mogu kostati u nastavku sezone.

              Neka bude ovo sezona koju cemo svi da pamtimo po mnogim pozitivnim stvarima i naravno da bude bolja od proslogodisnje.

              Comment


              • ^
                @Maric

                Izbaci uljeza : Alonso,Button,Hamilton,Massa,Kimi
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • Snimci radio razgovora tokom trke:
                  http://www.dailymotion.com/video/xpi...o-feature_auto
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • Nisam bila u mogućnosti da gledam jutros trku, a prvu današnju reprizu propustih ... te se nadam na Prime-u još kojoj reprizi ovih dana da natenane odgledam ovu lepu, početnu, dominaciju Meklarena (ako izuzmemo neke greške ) i naravno, prvih šest poena za Kimija, koji je startovao 18, ako se ne varam.
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Nisam bila u mogućnosti da gledam jutros trku, a prvu današnju reprizu propustih ... te se nadam na Prime-u još kojoj reprizi ovih dana da natenane odgledam ovu lepu, početnu, dominaciju Meklarena (ako izuzmemo neke greške ) i naravno, prvih šest poena za Kimija, koji je startovao 18, ako se ne varam.
                      17 ti je startao , Perez imao kaznu , inace kad imaju trke ovako i kvale a gledas svrati na chat , uvek neko ima ;)
                      Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                      Comment


                      • Hvala, hoću.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • verujte mi ovo ce biti luda sezona do kraja fetel jetu najkompletniji vozac,tj imam ozda najbolji bolid u smislu da retko kiksne da se pokvari i to,ali ferari ce tek od 3 trke pokazati oni to redovno rade i mislim da je realna pricasledecegodine da fetel predje u ferari i postane najplaceniji vozac,bas mi se smuciovise masa jel sramta decko nikad ne uzima bodove on se bas sprdanatom poslu,i svakegod dodje brdo prica da ide iz ferarija ali nista drze ga tu dok svi ostali napreduju

                          Comment


                          • Originally posted by Bluegolub88 View Post
                            mislim da je realna prica sledece godine da fetel predje u ferari i postane najplaceniji vozac
                            Sanse da se ovo desi su iste kao i da sutra u jednom danu padne sneg, bude 25 stepeni, Amerika nestane sa lica zemlje, Masa pusti dugu kosu i Kubica krene da radi u kineskom restoranu ciji su vlasnici Berni Eklston i Flavio Briatore. Ima jak ugovor sa RB do 2016, do tada ne ide nigde, a ni tada verovatno nece.
                            Na celom svetu samo Crvena zvezda

                            Comment


                            • Originally posted by Bluegolub88 View Post
                              mislim da je realna pricasledecegodine da fetel predje u ferari i postane najplaceniji vozac
                              Nemoj da se ljutiš ali to uopšte nije realno.Niti bi mu bilo pametno, niti bi to uopšte funkcionisalo.Njima treba neko latinske krvi (ako sam se dobro izrazio) iz Španije, Portugalije, Južne ili Srednje Amerike itd.Fetel je Nemac i to nikako ne bi funkcionisalo.Znam da ćete da kažete ,,A Šumaher?".Sa njime je funkcionisalo kada je ekipa bila internacionalna.
                              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by NebojsaNS View Post
                                Sanse da se ovo desi su iste kao i da sutra u jednom danu padne sneg, bude 25 stepeni, Amerika nestane sa lica zemlje, Masa pusti dugu kosu i Kubica krene da radi u kineskom restoranu ciji su vlasnici Berni Eklston i Flavio Briatore. Ima jak ugovor sa RB do 2016, do tada ne ide nigde, a ni tada verovatno nece.
                                Do 2015, Alonso ima do kraja 2016 sklopljen... ;)

                                Comment

                                Working...
                                X