Announcement

Collapse
No announcement yet.

Academy Awards - Oscars

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bravooo Patrisa!!!!

    Poslato sa HTC
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • auuuuuuu....ipak iznenadjenje...Birdman uzima nagradu za najbolji film i najbolju reziju

      meni je nekako najveci utisak ostavio ipak Boyhood....sto se rezije tice, Inaritu definitivno

      Majkl Kiton ipak bez oskara
      sigpic

      Comment


      • Koliko su ovo troje očekivani dobitnici, sa leva na desno, tako je veoma prijatno iznenađenje za mene Edi Redmejn



        Žao mi je što masterpiece Booyhood nije dobio Oskara.

        Odličan tekst
        The Academy’s Failure to Recognize Boyhood Is Their Worst Mistake in 20 Years
        Last edited by miloolja; 23-02-15, 09:17.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • ZZZZZZZZZZZZZZ... pokusacu da navatam reprizu.
          Iskreno, nisam ocekivao ovaku podelu nagrada pre ceremonije ali bas mi je drago da se ovako nagradjivalo. Jedino mi zao Keatona.
          Drago mi i za Hotel, pokupio je sve glavne Oskare u "drugom esalonu" nagrada, ja samo mozda bio preambiciozan u anketi,
          sada kad pogledam bilo bi previse da je dobio jos neki al` zaista odlicnan film, balansiran na sve strane.
          Mislim da je zasluzeno BH ostao bez nagrada za koje je nominovan, necu reci da je gubitnik jer svakako je vrlo dobar film ali drago mi je da se ovim bar potvrdjuje
          `ajmo reci ono moje "da tu kod njega" nesto ne stima. Propustio sam i crveni tepih pa mi recite da li je bila neka "dobra dusa"
          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

          Comment


          • E makar su crtac pogodili

            Tacno iz godine u godinu ovo sranje od nagrade kupe filmovi/ljudi koji ne zasluzuju.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Jack View Post
              Sto se vise blizi,imam osecaj da ce Boyhood da izdominira veceras
              Amerika je to, suvise je Boyhood zivotan tih i realan, suvise indie za ljude. Mora pompeznije, mora bar jedan govor koji ce da lazno najezi i nadahne. Ne govorim nista protiv ostalih filmova, ali Oskara ni ne pratim jer mi jasno da ovakav perfektan i tih film nece biti jace podrzan. Ne bi ni toliko odjeka imao da nije "dugoocekivani 12-godisnji projekat".

              Comment


              • Originally posted by Tom Lunatik View Post
                Amerika je to, suvise je Boyhood zivotan tih i realan, suvise indie za ljude. Mora pompeznije, mora bar jedan govor koji ce da lazno najezi i nadahne.
                Imali su dobitnu kombinaciju i za to - Klint i Bredli. Voleo bih to da vidim u nekom paralelnom univerzumu, da je Snajper odneo sve bitne Oskare .
                sigpic

                Comment


                • Nije Boyhood ostao bes Oskara, Patrisija je osvojila jedan.Iz mog ugla, bas ono sto sam prizeljkivao.Neka je Edi osvojio Oskara za najbolju musku ulogu, bilo bi previse i da to Birdman osvoji.Od svih dobitnika najvise mi je drago sto je Mur osvojila, nisam jos pogledao film ali bilo je i vreme da osvoji Oskara posto kada sam citao clanak u kojem je pisalo glumci koji jos nisu osvojili Oskara ona je bila na toj listi.Cetvrta nominacija i konacno je osvojila kipic.

                  Sem Birdmana za originalni scenario(TGBH je bio favorit), od glavnih nagrada su sve osvojili filmovi sa najmanjim kvotama.

                  Na kraju gledao Oskara na yt u 240p rezoluciji posto nisam nasao torent.I bolje mi je i tako sto sam gledao svoju skracenu verziju nego da sam se patio na tv-u.Pitacu ovog lika sto je postavljao klipove da dogodine da stavi u 360p rezoluciji.

                  Comment


                  • Pazi sta ti kazem da ce Boyhood i Whiplash najbolje "ostariti" sa cele ove liste. A cim se bude snimilo nesto ludje od Birdmana (pod snimiti mislim bukvalno rad kamerom, ne uopsteno snimiti, kao snimiti film) a hoce taj film ce izgubiti makar trecinu kvaliteta za koji ga sada velicaju.

                    1982 godina je odlican primer. Oskara uzeo Gandi, pored ET-a, Totsi i Missing-a (koji je i najbolji film sa te liste). A znas koji je mozda najbolji film te godine a nije bio uopste nominovan za najbolji film? Izgubio je svoje jedine 2 nominacije od gorepomenutih filmova. Tada su ga pljuvali a vremenom je postajao klasik i danas je sigurno iznad ili u najgorem slucaju u istom kosu sa ova 2 filma.

                    Blade Runner!

                    Ista prica.
                    Last edited by ExEric; 23-02-15, 12:40.
                    sigpic

                    Comment


                    • Skapirao sam odmah sta si hteo da kazes, mada po meni ce i ova dva vremenom da padnu u zaborav.Bas sinoc sam pricao u tom kaficu gde sam bio o tim starijim filmovima(12 Angry Man, Seventh Seal, neki od filmova Hickoka i Kjubrika) koji su i dan/danas aktuelni i nisu izgubili na svojoj vrednosti i kvalitetu.Ne vidim uopste kako bi ova dva mogli da ostanu zvucni kroz par decenija, naravno nece ni Birdman zato sto ce da iskoci drugi film koji ce da postavi jos vise standarde.Tih filmova ce sigurno secati oni kojima je ostavio jak utisak(i ti spadas u tu grupu), ali ne verujem da ce tako da bude kod vecine.Kroz 5-10 godina cu ih se sigurno secati, a sada kako vreme bude odmicalo cisto sumnjam da cu se odmah setiti filmova i iz koje su one godine.No dobro, razlicito gledamo na ta dva filma.

                      Comment


                      • Zato sto su to univerzalne price o ljudima. Jedan na lirski nacin govori o odrastanju dok drugi ima standardne uvek aktuelne teme ambicije, zelje, zrtvovanja, posvecivanja do krajnjih granica, autoriteta, ucenja itd... Znas, oba filma su ispod povrsine (makar meni, ko zna, mozda je to samo razlicitost ukusa, afinitet) mnogo jaca od Birdmana. Birdman kupuje na prvu loptu, fascinira vizuelnom estetikom, ludilom pokreta, opstim haosem koji se desava na ekranu. Dok ova 2 ostaju da se slegnu, da prodje neko vreme, da porazmislis o njima... e tek tada "udaraju".
                        sigpic

                        Comment


                        • Napisao sam to pre, fali Boyhoodu vise dramskih sukoba, a ne to da se uglavnom vrti oko majke i njenog loseg donosenja odluka.Toliko po meni je i falilo da osvoji Oskara za najbolji film, a i da ostavi jaci utisak kod gledalaca.Nije mi se svidelo sto je sestra ostavljena po strani ko da nije postojala, a njen lik je obecavao i trebala je da ima vecu ulogu.Slazem se oko toga da film i jeste originalan.Za Whiplash se i ne bih slozio zato sto slicnih filmova imas.Ima zajednickih tacaka sa Black Swan po pitanju posvecenosti i zelje da predju svoje limite, samo sto tu nemas strogog i zajebanog lika ko sto je JK Simmons.Verovatno ima jos koji slican Whiplashu, ali ne pada mi trenutno na pamet.

                          Comment


                          • Boyhood je isao na naturalizam namerno, da se uhvati sto realnije taj isecak iz zivota. Jbg, nemamo svi u odrastanju velike dramske sukobe (cak mozemo reci da ih vecina nema), tako da je nedostatak istih meni bio sasvim ok. Rekao sam i u opisu, strutkura je takva da je Linklater upalio kameru i vise hvatao emociju, pokusao da nam predstavi prave, svakodnevne ljude. Konkretan zaplet ne postoji, samo fragmenti njegovog zivota i kontakta sa okolinom.

                            Sto se sestre tice, film se zove Boyhood ne Girlhood . Salu na stranu, Mejson je glavni lik i kroz 3 sata pratimo njega u raznim fazama odrastanja, gde ipak nije dominantna sestra. Mislim nemam sestru, ali pretpostavljam da na odrastanje jednog mladica utice mnogo vise stvari, tj. da on percepira mnoge druge stvari sa strane. Anyway, sestra je otisla na koledz i to je to.

                            Sto se Black Swan-a tice, donekle se slazem, samo sto mislim da tu ima dosta tema o seksu, o pasivnosti, zatvorenosti, o celicnom vaspitanju i odnosu Natali i njene majke. Vise film ide na psihoanalizu nego na probijanje limita. Ali slazem se da ima filmova kao sto su Whiplash, koji obradjuju slicne ili iste teme, samo sto je jako malo to uradilo na tako efektan nacin, za jedva preko sat i po filma.
                            sigpic

                            Comment


                            • Tačnije sat i četrdeset minuta sa veoma ograničenim sredstvima, u bukvalno četiri enterijera, gde je naravno glavni muzička škola.

                              Poređenje sa Labudicom nije dobro.. osim gole ambicije.. kod nje je puno simbolike i prisutna večita borba dobra i zla, gde odbacuje belu (dobro) i postaje crna labudica, koja ne preza ni do čega.
                              Ritam ludila je nešto sasvim drugo... nema mnogo simbolike, ali i te kako tera na razmišljanje, do kojih ste granica spremnii da idete, koliko toga da istrpite i koliko ste zapravo ambiciozni, jer talente poseduju mnogi... ako ne i svi..ali ne uspevaju svi.

                              I Dečaštvo je više puta na sličan način obrađivana tema, detinjstvo, bezbrižnost i odrastanje... tamo gde bi svi da se vrlo rado vratimo, sada gledano iz ove perspektive...u opet često disfunkcionalnoj američkoj porodici. Potrebno je poseban akcenat staviti na naraciju, koja je fenomenalna i za koju je potrebna koncentracija, jer tu je srž i suština svega... ali mnogima je to bilo dosadno i sporo.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Originally posted by Erik Dekard View Post
                                Zato sto su to univerzalne price o ljudima. Jedan na lirski nacin govori o odrastanju dok drugi ima standardne uvek aktuelne teme ambicije, zelje, zrtvovanja, posvecivanja do krajnjih granica, autoriteta, ucenja itd... Znas, oba filma su ispod povrsine (makar meni, ko zna, mozda je to samo razlicitost ukusa, afinitet) mnogo jaca od Birdmana. Birdman kupuje na prvu loptu, fascinira vizuelnom estetikom, ludilom pokreta, opstim haosem koji se desava na ekranu. Dok ova 2 ostaju da se slegnu, da prodje neko vreme, da porazmislis o njima... e tek tada "udaraju".
                                Meni je kupio Birdman glumom Keatona odmah da kazem,a znas zasto(sve ovo sto si ti rekao je uticalo da mi se film svidi)...zato sto sam prvi put,ali stvarno prvi put nakon dosta vremena imao utisak da glumac ne glumi uopste.Ne pamtim kad sam se tako osjecao poslije nekog filma stvarno.To je on ja nikakvu dilemu nisam imao.Gledao sam Whiplash i onaj lik je dinamican,ubija on,centar paznje,ali meni u glavi nekoliko puta se javilo koliko li su puta ponovili ovu scenu,kako li je prvi put reagovao itd razne gluposti.Odlican je film kao radnja,zabava i to ali nisam mu povjerovao osjetio sam da glumi i forsira.Keaton nisam siguran da je glumio imao sam osjecaj da je reziser samo suzio njegov zivot u dva sata vremena gdje je on zakucao.Nevjerovatno odigrana uloga i ja smatram da je pokraden.Nacin na koji on govori,njegovo ponasanje,kretnje i gestikulacije ja sam mu sve povjerovao i uzivio sam se haos

                                Napisao si dobru stvar u onoj recenziji da je razrada ostalih likova izostala i to je tacno,ali ja se uopste nisam zamarao njima samo mi je Riggan bio bitan.Tuzan,jadan,nikakav i perfektan u svemu tome.Sramota jos jednom sto nije dobio Oskara,ali sta da se radi hvala mu na lijepom iskustvu vrlo realisticna prica
                                Last edited by AK47; 23-02-15, 14:36.
                                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                                #the return

                                Comment

                                Working...
                                X