Announcement

Collapse
No announcement yet.

Academy Awards - Oscars

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • sigpic

    Comment


    • Originally posted by majabl View Post
      Jasno mi je da mi koji smo gledali Arga pljujemo film (tj. ja ga ne pljujem, meni je film veoma dobar, ali je bilo boljih i smatram da nije tip filma koji bi zasluzio oskara), ali nisu mi jasni oni koji nisu gledali film, a glasniji su od svih nas.
      Verovatno nam je dovoljno bilo da pogledamo ostale filmove i da sami procenimo koji je (po nama) zasluzio a koji ne...

      Ali ocigledno nije svakom dozvoljeno da ima stav.
      sigpic

      Comment


      • Pa ne mozes imati stav da su drugi filmovi bolji od filma koji nisi gledao. To nije stav vec predrasuda.
        I meni je Life of Pi bolji film od Arga, ali sam gledala Argo... A Lincolna i ostale filmove koje nisam gledala ne komentarisem u negativnom kontekstu.

        Comment


        • Odgleda sam dosta jeftine americke propagande, jasno mi je sve i bez gledanja. Posebno mi je jasno kad glumi Ben Aflek covjek koji to ne zna da radi, covjek bez emocije. Sta je sledece, Oskar za glumu?
          Samo njemu i Giru fali za glumu i da je cirkus kompletan.
          sigpic

          Comment


          • Ja samo tvrdim da je smijesno komentarisati nesto sto nisi gledao i za film koji nisi gledao govoriti da je "jeftina americka propaganda".
            To znaci ili da si povodljiv, tj. preuzimas misljenje drugih ljudi kao svoje licno ili da si nenormalno tvrdoglav. A takvi gresku priznati nece, tj. sve i da pogledaju film i da im se dopadne, nikad to priznati nece tako da je glupo i raspravljati s njima.

            Comment


            • Ne krijem da imam predrasude, ali nisu dosle bez neke. Ben Aflek nije sposoban da snimi umjetnicko djelo, toliko sam siguran. Iako film spada pod granu umjetnosti naravno da nisu sve umjetnicka djela. Stavise vrlo je malo takvih.
              sigpic

              Comment


              • Zaista je glupo komentarisati film koji ni ne pogledas...to je isto kao kad neko kaze da mu se ne svidja pesma koju nije ni cuo ili knjiga koju nije ni procitao.

                Ok jeste malo patriotska tema, ali film zaista nije klasicna americka propaganda kao sto je to bio slucaj sa Hurt lockerom. Ja sam Arga u bioskopu gledao, prica mi je bila sasvim dobra, realizacija filma takodje (jedino mi je kraj bio too much dramaturgije) ali je Aflek kao reditelj zaista najprijatnije iznenadio.

                Zasto je Argo nagradjen od Britanske i Francuske akdamenije ako samo propagira ameriku...ja film uopste nisam doziveo nacionalnim, vec ga doziveo kao jednu sasvim normalnu pricu u cijoj su se ulozi mogli naci bilo ko.

                E sad, da je bilo boljih filmova-jeste, ali koliko velikih ostvarenja je ostalo bez glavne nagrade nezasluzeno. Meni je "Pijanista" Romana Polanskog najbolji svih vremena i ne moze me niko ubediti da je jedan mjuzikl "Cikago" veci film od ovog. Ni Zelena milja ni Bekstvo iz Sosenka takodje nemaju oskara ali to nikad nece umanjiti njihov kvalitet koji ce uvek biti iznad katanca za bol, arga i mnogih ostvarenja koji mogu da se pohvale sa nagradom.
                sigpic

                Comment


                • Jos jedan bezvezan Oskar.Nit smrdi nit mirise.Da nije bilo "Jadnika" i DDL-a..i jos par lijepih lica,za mene ne bi imalo nista interesantno.Life of Pi jos nisam gledao ali ocu jer sigurno nije budalastina cim ga toliko hvale..i ako me opis filma ni malo ne privlaci.
                  Vala mi je milo sto je Anne dobila Oskara i milo mi je sto su "Jadnici" uzeli nesto.Navija sam za njih i sto se mene tice,njihov nastup je vrhunac programa.Kakva crna Adele i Skyfall...Jackman,Anne,Crowe i ostali
                  DDL je imao dobar govor,ne vjerujem da ima osoba kojoj je krivo zbog njegove pobjede.Jednostavno se vidi da je lik dobar Samo neka je on ziv i zdrav i da nastavi ovako.Sto dalje od "holivudskog nacina zivota" i tog "glamura".Covjek je usao u istoriju.
                  U jednom trenutku u toku njegovog govora prikazuju kako ga Russell sa osmijehom slusa a ja se kezim ko blesav Meni je to bio najljepsi momenat ovogodisnjeg Oskara

                  Ono na kraju im bas nije trebalo.Taman reko evo ga Jack da prozove pobjednika i to je to...a ono Obama
                  Bilo je i dobrih fora a bilo je i likova kojima mjesto nije tamo i koji su bili promasaj ovogodisnjeg programa..no da ne mracim vise.



                  Naidjoh slucajno na ovo.Odlcian clanak a i nije previse dug

                  Arguing whether Daniel Day-Lewis is a greater actor than, say, Laurence Olivier is like arguing whether Messi is more talented than Pelé. It's not just down to the statistics
                  http://www.guardian.co.uk/film/2013/...niel-day-lewis
                  Last edited by powerslave; 25-02-13, 20:41.

                  Comment


                  • Argo se jedino moze nekome da ne svidi,a da je to neka americka propaganda je smijesno pricati a prije toga da nista pogledali film.Nit ima neke akcije niti americkog macoizma,snimljen po istinitim dogadjajima sa manjim odstupanjima
                    Ali prvestveno to je AMERICKI film,svaka daljna diskusija je suvisna.Ako hoces da ga gledaj gledas,ako neces ne moras.


                    Kakvi su sve filmovi bili izbarani za najboljeg Argo je i dobar,ali da Daniel Day Lewis ima 3 oskara i da ima vise oskara od takvih filmski gromada i kada pogledamo ko sve nema nikako oskara,sta reci,smijesno
                    Last edited by DinoFC; 25-02-13, 20:55.

                    Comment


                    • Originally posted by majabl View Post
                      Pa ne mozes imati stav da su drugi filmovi bolji od filma koji nisi gledao. To nije stav vec predrasuda.
                      I meni je Life of Pi bolji film od Arga, ali sam gledala Argo... A Lincolna i ostale filmove koje nisam gledala ne komentarisem u negativnom kontekstu.
                      Ja sam pogledao prva 2 Aflekova filma i jasno mi je kakav je on reditelj. To nije predrasuda ili neko moje pametovanje, to je u najgorem slucaju moj ukus. A nije cak ni to, vec ce mi to biti buduca profesija ali mi nije uopste poenta da pricam o tome jer bi ispalo da velicam sebe, hvalim ili sta vec.

                      Ja nisam film pljuvao u smislu njegovog kvaliteta, javio sam se samo u kontekstu da je Oskar odavno politika i da neme veze sa kvalitetom/umetnickim vrednostima.

                      Posto se mnogo njih cudilo kako je Argo dobio Oskara a ne_______(take your pick).

                      Meni vec par godina unazad niti jedan film nije na tom nivou da dobije Oskara.

                      Kad pogledam da su se 1995-e za Oskara takmicili Petparacke price, Besktvo iz Sosenka, Kviz Sou a za reditelja jedna gromada poput Kislovskog pored Vudija Alena, izuzetno potentnog Tarantina ovo danas mi deluje kao trecerazredna kopija.

                      I da samo za kraj, pored svih tih filmova, Forest Gamp i njegov reditelj su trijumfovali. Toliko remek-dela a pobedjuje prica o americkom debilu koji spletom okolnosti i velikim srcem prevazilazi sve nedace i nalazi svoje mesto pod suncem.

                      Jok, sigurno najbolji film te godine.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by FC Nadal View Post
                        ali da Daniel Day Lewis ima 3 oskara i da ima vise oskara od takvih filmski gromada i kada pogledamo ko sve nema nikako oskara,sta reci,smijesno
                        Itekako postoje nepravde kad su Oskari u pitanju,ali DDL nije nista manji od svih tih "gromada".Covjek je svakog svog Oskara zasluzio i dokazao da mu je mjesto medju najvecima.

                        Izgleda da je Danielov "problem" to sto nije mainstream.Covjek je snimio 5-6 filmova u poslednjih 15-ak godina i mnogi za njega nisu ni culi do ove godine.A da je snimao svakakva sranja i da se nije skidao sa televizije sigurno bi i on bio mnogo veci u ocima sireg kruga ljubitelja filma.
                        Ja ne mogu tj niko ne moze reci je li recimo DDL bolji glumac od Nicholsona,Hopkinsa,De Nira,Al Pacina,Newmana itd itd...ali mogu reci da nije gori.

                        Za mene je najbolji

                        Comment


                        • http://www.imdb.com/title/tt0097937/?ref_=sr_1

                          Objasnjavanje kada je DDL u pitanju.
                          sigpic

                          Comment


                          • I u rangu ovog http://www.imdb.com/title/tt0107207/?ref_=tt_rec_tti
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Ovaj I je bas ozbiljna gluma u rangu najvecih, mada je i ovde odlican.
                              sigpic

                              Comment


                              • He is a class act and so far he lacks that cash-the-cheque cynicism to which most great actors succumb. (See Caine, Michael, Jaws IV.) Be that as it may, Brando and Burton and Olivier and Caine are all a whole lot more fun than Daniel Day-Lewis. So are Robert De Niro and Gene Hackman and Dustin Hoffman and Jack Nicholson. Nicholson is a lot more fun. So is Sean Penn. And Al Pacino used to be. They are all great movie stars in the way that Daniel Day-Lewis is a great actor. In this sense, Daniel Day-Lewis most closely resembles John Gielgud: peerless, brilliant, but not exactly a barrel of laughs.

                                Upravo na ovo sam mislio.Ne snima puno filmova ali je u svakom potpuno drugaciji.Glas,hod,tikovi,izgled,pokreti...Visedim enzionalan i izuzetan glumac.Koliko mi je nekad krivo kad se u nekom drustvu pokrene prica o filmovima i kad pokusam malo da ga nahvalim a svi me blijedo gledaju jer niko ne zna ko je.Ali zato svi znaju ko je Cage ili tako neka avetinja koju svakog dana mozes vidjeti na TV-u.

                                Comment

                                Working...
                                X