Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Stefan-kobe View Post
    Ne vjerujem da se Novak sam pobedjuje u posljednih 6 od nivnih 7 duela od tog AO pa do sad.
    Stefan,

    1.
    Nadal je vec na Uimbldonu 2011, poceo da mijenja igru za Novaka. Do Australije 2012. je bio napredovao sa promjenama. Ali ne vidim da je on u ponedjeljak igrao bitno razlicito nego u Australiji 2012. Novak je bio manje samouvjeren. To je kljucna razlika inace bi Rafa izgubio.

    I pored toga sto sada ima bolju igru za Novaka, Rafa ima strah od njega. Doduse sada i Novak ima strah od Rafe.

    2.
    S druge strane Rafa je u Montraelu je igrao bitno drukcije. To je za sada jedan mec.

    3.
    Uvijek se Rafini rezultati moraj gledati zavisno od podloge. Svaciji, ali Rafini pogotovo. Tu imamo 4:1 za Rafu na sljaci, sto je za Novaka, pogotovo uzimajuci u obzir kako je Novak izgubio dva meca u RG, pecanje i Rafino odbijanje da se vrati teren, rezultat vrijedan postovanja. S druge strane imamo 2:0 na hardu za Rafu. To je vec najblaze receno zabrinjavajuce za Novaka. Ipak dva poraza ne cine trend. I nadam se da ce Novak dobiti naredni mec na hardu.

    4.
    Ja nikada ne provociram.
    Last edited by NI; 12-09-13, 19:35.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Stefan,

      1.
      Nadal je vec na Uimbldonu 2011, poceo da mijenja igru za Novaka. Do Australije 2012. je bio napredovao sa promjenama. Ali ne vidim da je on u ponedjeljak igrao bitno razlicito nego u Australiji 2012. Novak je bio manje samouvjeren. To je kljucna razlika inace bi Rafa izgubio.

      2.
      S druge strane Rafa je u Montraelu je igrao bitno drukcije. To je za sada jedan mec.

      3.
      Uvijek se Rafini rezultati moraj gledati zavisno od podloge. Svaciji, ali Rafini pogotovo. Tu imamo 4:1 za Rafu na sljaci, sto je za Novaka, pogotovo uzimajuci u obzir kako je Novak izgubio dva meca u RG, pecanje i Rafino odbijanje da se vrati teren, rezultat vrijedan postovanja. S druge strane imamo 2:0 na hardu za Rafu. To je vec najblaze receno zabrinjavajuce za Novaka. Ipak dva poraza ne cine trend. I nadam se da ce Novak dobiti naredni mec na hardu.

      4.
      Ja nikada ne provociram.
      Nisi provocirao NI, nego si otvorio razgovor iz teme US Opena. Mislim da ti je jasno da mi Nadalovci necemo se sloziti so to. Zato sam rekao da tu zavrsujemo diskusiju. A moj prethodni post nije bio provokacija nego potvrda.
      E sad, posto je ovo fan klub Djokovica, ja cu kratko da ti odgovorim. Kako sakas ti to objasni, jednom ili dva put je mozda sreca ili splet okolnosti, ali 6 od posljednih 7 meca da pobjedis nije sreca ili splet okolnosti, nego nesto drugo. Ne moze da se Nole sam pobedjuje u svim duelima, to nije realan komentar. Svi kazete da ako on igra kako u drugi i treci set protiv Nadala da niko ne moze da pobjedi, a sta ako Rafa igra kao u prvi i cetvrti set, sta onda? Ja odgovorno tvrdim suprotno.
      OVAKO

      Comment


      • Originally posted by Stefan-kobe View Post
        Nisi provocirao NI, nego si otvorio razgovor iz teme US Opena. Mislim da ti je jasno da mi Nadalovci necemo se sloziti so to. Zato sam rekao da tu zavrsujemo diskusiju. A moj prethodni post nije bio provokacija nego potvrda.
        E sad, posto je ovo fan klub Djokovica, ja cu kratko da ti odgovorim. Kako sakas ti to objasni, jednom ili dva put je mozda sreca ili splet okolnosti, ali 6 od posljednih 7 meca da pobjedis nije sreca ili splet okolnosti, nego nesto drugo. Ne moze da se Nole sam pobedjuje u svim duelima, to nije realan komentar. Svi kazete da ako on igra kako u drugi i treci set protiv Nadala da niko ne moze da pobjedi, a sta ako Rafa igra kao u prvi i cetvrti set, sta onda? Ja odgovorno tvrdim suprotno.
        Ne vidim zasto se vi Nadalovci ne bi slozili. Cinjenice su cinjenice.

        Sto se pak 6:1 tice, ti sabiras kruske (sljaku) i jabuke (hard). To mnogi rade ali za to nema osnova. Dva zadnja poraza za Novaka (na hardu) su daleko teza od onih 4:1 na sljaci.

        Prvi set je Novak igrao lose takticki a Rafa izvrsno u svakom pogledu. Kapa dolje Rafi za prvi set.

        U drugom i trecem setu je Novak igrao fantasticno a Rafa izvrsno. Rafa je sam reako da je jedino mogao da ceka da Novakov nivo padne. Valjda znas sto to znaci.

        U cetvrtom setu je Novak bio utucen. Rafa je odrzao isti nivo. Rafa nikada nije tako utucen kao sto je Novak bio u 4. setu. Rafa je veci je sampion.

        Igrace Rafa i Novak jos koji mec. Vidjecemo kako ce stvari da se razvijaju. Potencijalno imamo dva velika njihova meca ove godine - U Parizu i Londonu.
        Last edited by NI; 12-09-13, 19:59.

        Comment


        • Nole
          Sa velikim uzbudjenjem iscekujem svoj prvi mec sutra. Ni umor, ni jet leg, ma nista me nece spreciti da izadjem sutra i igram za nas tim! Sav se najezim kad se setim neverovatne atmosfere u areni koju je publika stvorila kada smo osvojili trofej. Radujem se da igram pred nasom publikom, taj osecaj je nezamenljiv i hvala vam svima sto dolazite u velikom broju da nas podrzite sutra!!! Vi ste nas dzoker u rukavu

          P.S Mnogo mi je tesko sto ipak necu ici u Bg da gledam Davis Cup,konacno sam mislio da cu videti uzivo Noleta,ali valjda cu ako Bog da za finale biti tamo!
          http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

          Comment


          • Sutra bi jedan gromoglasan aplauz svakog pojedinca u Areni prema Novaku njemu samom mnogo znacio.
            U svojoj kuci mora biti najvoljeniji.
            Novace samo pametno,uz tebe smo.
            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Ne vidim zasto se vi Nadalovci ne bi slozili. Cinjenice su cinjenice.

              Sto se pak 6:1 tice, ti sabiras kruske (sljaku) i jabuke (hard). To mnogi rade ali za to nema osnova. Dva zadnja poraza za Novaka (na hardu) su daleko teza od onih 4:1 na sljaci.

              Prvi set je Novak igrao lose takticki a Rafa izvrsno u svakom pogledu. Kapa dolje Rafi za prvi set.

              U drugom i trecem setu je Novak igrao fantasticno a Rafa izvrsno. Rafa je sam reako da je jedino mogao da ceka da Novakov nivo padne. Valjda znas sto to znaci.

              U cetvrtom setu je Novak bio utucen. Rafa je odrzao isti nivo. Rafa nikada nije tako utucen kao sto je Novak bio u 4. setu. Rafa je veci je sampion.

              Igrace Rafa i Novak jos koji mec. Vidjecemo kako ce stvari da se razvijaju. Potencijalno imamo dva velika njihova meca ove godine - U Parizu i Londonu.
              Idemo za redom od AO 2012.
              1. AO 2012- Novak imao dobijen mec, Rafa uspeo da izjednaci na 2-2 i zatim u petom setu on imao dobijen mec i uspeo to da izgubi.

              2. Monte Carlo 2012- Rafa je pocistio Novaka sa terena.

              3. Rim 2012- Rafa opet lagano u dva seta, ni u jednom trenutku nije se pitao pobjednika tog meca

              4. RG 2012- Rafa dobio to 3-1 i bila to lagana pobjeda.

              5. Monte Carlo 2013- Novak u dva seta, nije bilo pitanje pobjednika ni u jednom trenutku

              6. RG 2013- Ovaj mec poistovjetujem sa AO 2012, samo imaju obratne uloge.

              7. Montreal 2013- Vrlo izjednacen mec, nijanse su resavale, Rafa je bio skoncentrisaniji u TB-u.

              8. US Open 2013- 3-1 za Rafa, samo u trecem setu je imao ozbiljne probleme, sve drugo je bilo prilicno lako. Da me ne shvatis pogresno, drugi set je izgubio zbog Novakovo podizanje igre i zbog mali pad u Rafinoj igri.

              Od 8 meca imamo samo jedan mec u kojim se Novak pitao oko pobjednika, a to je bio Monte Carlo 2013. AO i RG 2013 su bili veoma izjednaceni mecevi rekao sam vec to, i tu ne bi mogao da izdvojim neko ko se posebno pitao oko pobjednika, Montrealu isto tu spada, u sve ostale meceve je pobjedio Nadal i to prilicno ubjedlivo. Reci mi NI, kada neko izgubi ubjedlivo, kako se to on pita kada je u pitanju pobjeda?
              OVAKO

              Comment


              • Tako sto je imao 17 vinera i gresaka u trecem, a ovaj po 6 i izgubio je set. To je apsolutno pitanje oko pobjednika i nenormalno je da neko izgubi set, a ima takvu statistiku.
                sigpic

                Comment


                • Stefane,

                  Previse si neprecizan:

                  1. AO 2012- Novak imao dobijen mec, Rafa uspeo da izjednaci na 2-2 i zatim u petom setu on imao dobijen mec i uspeo to da izgubi.
                  Dodaj da je Novak bio usporen u prvom setu zbog poufinala sa Marijem.

                  2. Monte Carlo 2012- Rafa je pocistio Novaka sa terena.
                  Apsolutno. Dodaj da je Novaku bio umro djed.


                  3. Rim 2012- Rafa opet lagano u dva seta, ni u jednom trenutku nije se pitao pobjednika tog meca
                  Netacno! U prvom setu je Rafa bio na rubu poraza. Mrezica i sudijska greska u odlucujucem trenutku su spasile Rafu od brejka i gubitka seta. Novak je izgubio zivce, slomio reket a potom izgubio set.

                  U drugom setu je Rafa lako dobio. Novak nije bio spreman ni da pokusa da napravi preokret. Smatrao je da je napor preveliki.

                  Mec, koji je Novak strasno zelio da pobijedi je pokazo da on nema vise superiornost nad Rafom, bar ne na sljaci.

                  To je mozda najvazniji mec.

                  4. RG 2012- Rafa dobio to 3-1 i bila to lagana pobjeda.
                  Lagana pobjeda? Je si li gledao mec? Rafa odbio da se vrati na teren jednom kad je bio pred porazom u cetvrtom setu. Trebao je da bude diskvalifikovan. Sutradan, u izuzetno nervoznom nastvaku je Rafa dobio mec ali je imao prasicu (mrezicu) na brejk lopti.

                  5. Monte Carlo 2013- Novak u dva seta, nije bilo pitanje pobjednika ni u jednom trenutku
                  Rafa je imao brejk prednosti u drugom setu, samim tim nije to bio jednosmjerni mec. Novak digao igru u drugoj polovini drugog seta. Iako je Novak stalno vodio, to nije bio lagan mec. Osim toga Rafin kolaps u TB je presudio.

                  6. RG 2013- Ovaj mec poistovjetujem sa AO 2012, samo imaju obratne uloge.
                  Ima slicnosti. S tim sto je Rafa bio blizi pobjedi u 4. setu nego sto je Novak bio u Australiji u 4. setu. I konacno Novak je napravio katastrofalnu gresku: pecanje na mrezi. Rafa nista slicno nije napravio u Australiji.

                  7. Montreal 2013- Vrlo izjednacen mec, nijanse su resavale, Rafa je bio skoncentrisaniji u TB-u.
                  Rafa daleko bolji u prvom setu. Novak se stabilizovao i bio na pragu pobjede u tecem setu. Presudila loptica u glavu. Novakov kolaps u TB.

                  Novak je pokazao frustraciju zato sto ne moze da dominira Rafu na hardu.

                  Najvazniji mec poslije Rima 2012. Ako je u Rimu Rafa pokazao da Novak ne moze da ga dominira na sljaci, u Montrealu je Rafa pokaza da ne moze da ga dominira ni na hardu.

                  Psiholoski gledano, najtezi poraz Novaka.

                  8. US Open 2013- 3-1 za Rafa, samo u trecem setu je imao ozbiljne probleme, sve drugo je bilo prilicno lako. Da me ne shvatis pogresno, drugi set je izgubio zbog Novakovo podizanje igre i zbog mali pad u Rafinoj igri.
                  USO je posljedica Montreala. Novak je dominirao 2. i 3. set, dosao na domak dobijene pozicije i prokockao je. Pokazao znake straha od Rafe.

                  Rafa nije izgubi ni jedan mec lako, Novak jeste jedan, Monte Karlo 2012. Svi ostali mecevi su bili manje ili vise neizvjesni. Njamanje Monte Karlo 2013.

                  --------------

                  Da sumiram:

                  2011. je Novakova 5. brzina bila dovoljno dobra da se nosi sa Rafinom 5. brzinom. Novakova 6. brzina, Rafa nema 6. ali ima najpuzdaniju 5. brzinu u istoriji tenisa, je bila daleko prejaka za Rafu. Novak je sa 30-40 minuta 6. brzine mogao da dobije 2 seta.

                  2012. i 2013. je Novakova 5. brzina nedovoljna za Rafinu 5. brzinu. On je dobio samo dva seta igrajuci 5-om, zadnji set na AO open i drugi set u Montrealu. (14:2 za Rafu) U svim ostalim setovim koje je dobio, imao je bar na trenutak 6. brzinu. (8:3 za Novaka) Ne racunam Monte Karlo 2012.

                  Rafa moze cijeli dan igrati u 5. a Novak samo povremeno u 6. Ako Novak hoce da povrati nadmoc nad Nadalom mora naci nacina da igracku prednost koju mu daje njegova 6. brzina pretace u rezultat!
                  Last edited by NI; 13-09-13, 20:12.

                  Comment


                  • Kada NI ovako prica covjek bi pomislio da Novak ima mjenjac negdje kojim prebacuje brzine i eto sada mu se pokvario i ne radi 6.

                    Comment


                    • Samo da ga popravi i ja ne brinem .... jbg "saltao" puno Nole, morao se sjebati ...
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • @NI
                        Rafa moze cijeli dan igrati u 5. a Novak samo povremeno u 6.
                        Ovo je skroz tacno.
                        E sad, da te ne citiram posebno odgovoricu ti za redom.

                        RG 2012, da su igrali jos 50 meceva u tom trenutku Novak ne bi dobio niti jedan, jednostavno Rafa je bio jaci od njega. Ni, da nije pala prva kisa to bi bile lagani 3-0 za Rafa. Drugo, Rafa nije hteo da se vrati na teren zbog to sto je padala kisa, tako da nije ti validan argumenat. Drugi pad kise je pomogao Rafi, jer po kisi Novak ima prednost zbog teske loptice. Dakle 3-1 za Rafa, a realno trebalo da bude 3-0. Ovaj mec je cist kao suza u korist Nadala, mec u kojem nista nije zavisilo od Novaka.

                        Rim 2012- Prvi set jeste bio tesan, ali ja zelim da ti ukazem da nista, ama bas nista nije zavisilo od Novaka u tom mecu. Naravno da Rafa ne moze svaki mec da dobija sa 6-2 6-1 protiv Novaka, ne pije Novak nafta.

                        AO 2012- Rafa imao slicna situacija kao ono Novakovo pecanje ovu godinu, a to je bilo u petom setu na 3-2 i 30-15 ako se ne varam, izbacio je lagan FH u autu. Od ovaj momenat se sve preokrenuo.

                        Oko sve ostalo se slazem, ovo sto sam nabrojao je gde mislim da ti grijesis.
                        Last edited by Stefan-kobe; 13-09-13, 22:56.
                        OVAKO

                        Comment


                        • Originally posted by Sandugp View Post
                          Samo da ga popravi i ja ne brinem .... jbg "saltao" puno Nole, morao se sjebati ...

                          Vidjeli smo da uvijek pregori kada duze vozi u 6.Nema tu vise popravka

                          Comment


                          • Ni, da izrazim misljenje tvojim rjecnikom.
                            Mislim da kod Novaka u posljednje vrijeme najvise skripi 5. brzina, precesto mu proklize mjenjac pa iz 6. presalta u 4., a nerjetko i 3. brzinu. Nerealno je ocekivati da igra stalno u 6, mislim da se tu slazemo... Treba naci nacina da ubaci nekako u tu 5. brzinu i njom igra sto duze, a u 6. da ubacuje po potrebi. Tad bi bio u prednosti nad Rafom. Ovako Nadal vozi manje-vise konstantno 5. brzinom, a Nole salta od 3. do 6. i prosecna mu oscilira izmedju 4. i 5., uglavnom blize 4... Tako da mu nekonstantna 5. i precesta 3. ili 4. neutralisu tu 6. brzinu... Mislim da ce 6. bolje koristiti radeci na 5. nego na 6....

                            Comment


                            • Ljudi, kad Nole puni 100 nedelja na br.1?

                              Comment


                              • Trebalo bi da je sledeceg ponedeljka

                                Comment

                                Working...
                                X