Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by notorious View Post
    Novak je fizički na mnogo nižem nivou nego li je to bio 2011. Sa tim nedostatkom dolazi i do psihičke blokade, mada ono sinoć ne bih svrstao u to, ili neki choke, nema govora o tome. Čovjek je lupetao po loptici skoro 2 seta kao manijak, Zec je dobro rekao, to nije tenis, to je kurac. Šta ste očekivali, da će do kraja meča tako pogađati? Potrefilo se da je fulao kod 4-4 na brejk loptama, pogotovo onaj FH, ali ga je nabio 150-160. Nije je izbacio iz čista mira, nije se usrao, nego je potegao pa šta bog da i pocijepao mrežu(u drugim sportovima se cijepanje mreže slavi ), tako je stvorio prednost, ali se tako meč ne može dobiti protiv Nadala. On Nadala može dobiti, zna kako, ali ne može fizički to izdržati. U Roland Garrosu je cijeli 3 set odmarao, u "meču života" on meditira set, tako da je pravo pitanje zašto fizički nije na nivou kao ranije? Dok je bio fizički spreman, Nadal je to znao, i on je onda izbacivao neke ključne poene, useravao dobijene mečeve (AO 2012 najbolji primjer). Ne može ga dobiti sa crnim rupama, ili preciznije rečeno, kad lupetanje ne ulazi u teren.

    Pitanje je ima li kod njega volje da se ponovo vrati na staze uspjeha, da dominira. Na njegovom mjestu ja ne bih ni ovo postigao, već bi karijera bila kao u Safina. Primjetno je da neke mečeve gubi zbog odsustva motiva, taj dan mu se jednostavno ne igra. Isner mu se nikad ne bi desio u DC, tamo ga je pomeo, ali mu je u turnirskom takmičenju nekad svejedno, takav se utisak stiče, možda se varam.
    1.
    Fizicka kondicija je prilican razlog za Novakovu losu igru. Tu nema dileme. Ako nju popravi odmah mu igra ide gore 20%. Slozices se da je to u 26. godini pitanje treninga.

    2.
    Ono sto je Novak igrao 2 seta jeste tenis, atomski tenis, najfantasticniji tenis koji je iko ikad igrao na planeti. Takav tenis se ne moze stalno igrati. Ali Novak moze da ga igra izmedju 30 i 60 minuta svaki put u mecu u kojem je motivisan. Kao sto znas, ja to zovem 6-om brzinom. Ako provede 30 minuta u 6. brzini on mora da dobije 2. seta protiv svakoga u tih trideset minuta. Tako je dobio i protiv Nadala u Uimbldonu 2011, dva zadnja gema prvog plus drugi set. I protiv Nadala na USO 2011. Dva puta je imao 6. brzinu. Polovinom drugog seta i cetvrti set. I u Australiji 2012, dio 2. i 3. set. I na RG-u 2012, osam gemova za redom u trecem i cetvrtom setu. (dobio je ipak samo jedan set na racun toga) I na RG 2013, 2. set i kraj 4. plus pocetak 5. (Iako je time dobio 2 seta, izgubi je mec.) Dakle imamo jasan trend.

    3.
    Pitanje je zasto u ponedjeljak, 60 minuta 6. brzine nije donijelo vise od jednog seta. Kao prvo trebalo je zaustaviti zahuktalog Nadala. To nije bilo lako, tu je potrosen dio energije. Jasno, da su Novakove takticke greske pomogole da se Nadal zahukta. Da Novak nije onako sraljao u 1. setu sve bi bilo drukcije.. Jos uvijek je Novak usipo da nanize gemova u 20 minuta. Od otprilike 3:2 u 2. do 3:2 u trecem setu. Brejknuo je 3 puta Nadala a sam je jednom izgubio brejk u tom periodu. Izgubljeni brejk pripisujem kondiciji i sudijskoj odluci, nema zamjerke. To sto nije dosao do drugog brejka i 3:0 u trecem setu, pripisujem nedostatku kiler insticta. Ima je poen, ima je incijativu u poenu, znao je vaznost duplog brejaka...

    Medjutim, brejk koji je dao u 6. gemu 3. seta je dao olako. To pripisujem psihickoj slabosti. Znao je znacaj prednosti koju ima. Imao je 40:30 ali je u gemu napravio nekoliko neiznudjenih gresaka. Digao se i dosao do 40:0 na Nadalo servis u 9. gemu. Ja mu nista ne zamjeram u tom gemu. Nadal je odigrao fantasticno od tog trenutka. Istina Novak jeste promasio FH, mislim da Novak iz 2011. ne bi promasio FH u tom trenutku, ali to je cjepidlacenje. Ali u narednom gemu je imao 30:0 na svoj servis i izgubio ga. Nemoj reci da tu nije bilo psihickog pada. Nemoj reci da to nije bio znak da je porazen.

    4.
    Dakle matematika meceva Nadal-Djokovic je jednostavna.

    Prvo, Novak 6. brzinom treba da osvoji 2 seta. Ako uspije Nadal tesko dobija. (dobio je RG ove godine)

    Drugo, 5. brzinom Novak treba da odrzi rezultatsku ravnopravnost u ostatku meca. Ako Novak uspije onda Nadal nema nikavih sansi.

    Trece, prvi set koji je vazan u svakom mecu, postaje hiper vazan u njihovim mecevima. To Nadal zna. I tako je igrao i RG i Montreal i prekjucer. Obnovio je lekciju u Monte Karlu.

    Kad se sve sabere ispada da Nadal tesko moze dobiti mec u tri dobijena ako je Novak motivisan. Montreal, u kojem je Nadal igrao fantasticno, je dokaz.

    5.
    Da mi je neko rekao u februaru 2011, a ne 2010, da ce Novak biti na 100 nedjelja broj jedan, imati 6 GS-ova i biti u prilici da igra za gran spem, reako bih da fantazira.

    Ali u to doba nisam znao za postojanje 6. brzine. Jos nije bila vidjena. Tek cemo da vidimo to tenisko cudo koje je Mats Wilander nazvao svjetskim rekordom u tenisu.

    Slusaj, kad neko posjeduje takvu moc na teniskom terenu onda je steta da je ne iskoristi do kraja. Prekasno je da postane GOAT, ima premalo vremena. Malo je vjerovatno da osvoji gren slem, on se jako tesko osvaja. Ali je na vrijeme da udupli sadasnji broj GS-ova.

    6.
    Istina je da je Novaku na turnirskim takmicenjima ponekad svejedno. Bilo mu je svejedno protiv Hasa, protiv DP-a u IW, protiv Berdiha u Rimu...

    Ali mu nije bilo svjedno u Sinsinatiju. Tu sam i prvi put shvatio da je nesto ozboljno nije u redu. Njegovi proklamovani ciljevi su bili:

    Australija -----------(ostavareno)
    Monte Karlo -------- (ostvareno)
    RG-glavni -----------(izgubljeno)
    Uimbldon ------------(izgubljeno)
    Broj jedan ---------- (izgubljeno u Montrealu)
    Sinsinati ------------(izgubljeno)
    USO ----------------(izgubljeno)
    DC ----------------- (?)

    Prekretnica je bila RG, prekretnica je bilo pecanje na mrezi. Slicno ali nesto bolje je bilo prosle godine.
    Last edited by NI; 11-09-13, 08:24.

    Comment


    • Đoković skupio 2,5 mil. $ za decu

      http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...&nav_id=752305

      Lepo!
      Last edited by Nesic; 11-09-13, 09:20.

      Comment


      • Originally posted by AIRBORNE View Post
        @NI - mnogo te cenim i postujem,ne zameram ti nista samo zelim da se malo odbranim ako mogu:

        Ovo je moje pisanje posle poraza u finalu Wimbledona



        A ovo je od sinoc:



        Poslednja recenica govori da Novak nije probio moje limite kao navijaca.
        Da citiram Zivadinovica "Dozvoli te jedan" da kazem jos nesto.
        Novaka volim vec sam to rekao kao brata rodjenog a mozda i vise od toga zato mi ovaj poraz tesko pada i ne samo ovaj nego svaki koji sebi ne mogu da objasnim tj. poraz koji je dosao na ovakav nacin.
        Kada je predavao meceve,kada je srljao jer nije bio iskusan,kada je gresio sa taktikom nikada nisam bio protiv niti sarkastican tj. ironican.Zelim samo da kazem da ma kako to banalno zvucalo kada je ON srecan i ja sam srecan,kada on tuguje i ja tugujem.Pa dva se rodjena brata pokoskaju ili potuku pa to ne znaci da se VISE ne vole.Vec sam ti @NI ranije rekao da mi je najzalije od svega propustenih sansi,propustenog sto je ceo svet i oni koji ga vole i onih koji ga ne vole videli kao njegovo.Licno sada ulazim u zivotnu dob kada lagano pocinje da se sumiraju rezultati i znam kako je to-zato i kazem da ma kakav (Novak uspesan bio)bio posle ovaj zal ce ostati za ceo zivot. Apsolutno nisam da se sada Novak srozzava ili bilo kako omalovazava jer opet kazem sto se tenisa tice,manira... on je Bog. Samo dozvolio bih sebi da kriknem na sav glas
        jer ceo dan kada pomislim na sinoc kao da me nozevi probadaju,kao da me pregazila omanja grupa huligana.
        Opet kazem ne ulazim u taktiku duboko jer ima vas nekolicina koji to savrseno radite.

        Nema potrebe da se pravdas. Ja osjecam tvoju lojalnost u svakom postu koji si poslao na ovom forumu.

        Comment


        • Kratak rezime preovlađujućijh postporaznih zabačaja o Novaku iz pomerenog ugla jednog

          Osećanje dominantno u tastaturnim mudrovanjima je razočaranost.Stepen visine ove vrste osećanja direktno je komplementaran stepenu očekivanja. Što veća očekivanja tim veće razočaranje. Ne ulazeći u specifikum nesumnjivo ogromnog Novakovog igračkog potencijala moja očekivanja su prevaziđena u njegovom dosadašnjem karijernom nastupu. Posle svakog Novakovog poraza a osobito posle teških, poput nedavnog, ophrva me tuga. Ne razočaranje, nego baš tuga. I uvek jutro čini svoju magiju i tu tugu odagna. A odagna je sećanje na radosti koje mi je priredio i na te neizbrisive, tako retke životne trenutke.
          Novi dan, nova nada i vera za budućnost. Ne mogu polaziti od premise da je on meni kao njegovom poštovaocu nešto dužan, ili kako NI apostrofira, a ja parafraziram kao ‚‚neuzvraćena lojalnost".
          Osim poštovanja i podrške koju mu pružam ništa drugo nisam niti sam mogao uložiti u njegov uspeh. To sam činio bez ičije prinude, dobrovoljno, tako reći ktitorski, bez potraživanja bilo kakve vrste. Podržavam ga i poštujem jer mi to pričinjava zadovoljstvo a on mi to vraća jedinim načinom koji može. Taj način uzvraćanja u korelaciji dve individue koje se apsolutno ne poznaju opštepoznata je matrica u mnogim sferama. Znam da nije nezahvalan i da mu podrška prija i verujem da sve u okviru sopstvenih moći čini da uzvrati na datom. Nema u tom odnosu nikakve obligacije, niti potraživanja. Samo uzajamno davanje. Novak daruje radost a ja njemu podršku. Čist račun.
          Da li je mogao bolje?
          Odgovor samo zna Novak. Ja ne znam i tako linearno po mom okruženju niko ne zna i ne može znati jer ne zna širu sliku. Možemo samo nagađati. Nagađanja su bazirana na prezentovanom putem medija. Mediji prezentuju informacije njima dostupne i nakite senzacionalizmom. Od toga žive i to prodaju. Smem li apriori tu informaciju uzeti za relevantnu. Nipošto. Ostaje tumačenje ‚‚‚između redova" a to je šturo i površno. Uzimati Novakove izjave za medije kao nacrt stvarne slike o njemu zaludna je rabota. Kurtoazan, vaspitan i prilično vešt u toj vrsti komunikacije uglavnom postupa po već ustaljenom i unapred pripremljenom obrascu.
          Već otrcane floskule iznikle iz sada već mitske 2011-e svima su poznate. Zaboravlja se Novakovo stanje tela i duha posle te vrste napora. Duhovno isceđen i fizički demoliran jedva je dočekao kraj sezone.
          Naredne sezone pojavljuje se modifikacija igre. Nužna i apsolutno opravdana od strane vrhunskog igrača opredeljenog da traje na vrhu. Klonuću se opisa izmena već svima znanih, ali ću podsetiti i na kasnije sazrevanje u igračkom snislu u odnosu na nešto starijeg konkurenta. Moguće da i navedene modifikacije u njegovoj igri zahtevaju duži vremenski period. I to je samo nagađanje. Problemi sa fizičkom spremom nisu eliminisani ni tada u potpunosti. Teško disanje, hvatanje daha i znaci premora bili su evidentni kao i danas a to je znak da zdravstvene tegobe nisu eliminisane već samo znantno ublažene.
          Nedovoljna posvećenost trenažnom procesu je opet nagađanje. Koliki imamo uvid u tu vrstu činjenja, odnosno nečinjenja. Možda neko zna, ja ne znam, ni kako ni koliko trenira.
          Jedino što verujem da znam je da mu treba mir i podrška, a kockice će se složiti, videćete.
          Ajmo Nole!!!
          Last edited by pecaros; 11-09-13, 13:32.
          sigpic

          Comment


          • Pratim redovno sve postove i poštujem sva mišljenja uvaženih forumaša. Primećujem da je sve manje navijačkog u korist stručnog, realnog pristupa u komentarima. Ne treba biti preterano nezadovoljan. Novak je generalno opet najbolji na GS ove 2013. Tri finala i 1 polufinale nisu mala stvar. Naravno sladje bi bilo da su 2 GS titule umesto jedne...Malo veći problem su Mastersi, konkretno samo jedno finale i taj trijumf u MC. Neka ranija ispadanja su poljuljala Novaka i taj lagani košmar kod njega u glavi je pojačan nakon poraza u 1/2 na R.Garosu. I stečen je utisak (kod većine vas tj. nas) da Novak igra sa mnogo manje samopouzdanja nego minule 2 sezone, ključne mečeve igra nekako stegnuto, ili po principu hladno-toplo-hladno. I nažalost preovlada češće to hladno... Šta su razlozi osetnog pada u igri, odn. pristupu igri ostaje nam da nagađamo. Lično mislim da Novak mora da se posveti tenisu ponovo maksimalno i da mora imati stalno uz sebe trenera i ceo tim. Deset slob.dana nisu problem za njega i njegov tim. Neverovatno je da Vajda nije bio od Wimbldona uz njega, a i ranije tokom sezone često je novakovu ložu ukrašavao Dule Vemić, a Vajde nije bilo. Za razliku od Nadala i strica Tonija Novak nema Franciska Roiga, desnu ruku strica Tonija. Vemić realno nije bio dorastao toj ulozi i platio je danak otkazom iz novakovog tima, što je logično. E sad kako naći tu "desnu ruku" Vajdi, ko bi to mogao da bude? Mi ne znamo, ne znaju ni Novak ni njegov sadašnji tim. Paralelno sa žestokim treningom i stalnom podrškom trenera i tima vratiće se onaj stari nivo igre i psihološka čvrstina koja je kod Novaka njegovo najjače oružje. Sve ovo deluje da se Novak opustio malo više, da se njegov tim opustio možda još više i rezultati nisu oni krajnji najviši. Na slemovima su jako dobri, na mastersima nisu bili... Prvo mesto za 2013. je izgubljeno na duže staze, možda i cela 2014. (Nadal ne brani ni AO, ni Wimbldon, ni Majami što je ogroman izvor dodatnih poena), ali najvažnije je da se Novak vrati na njegov najviši nivo, koji je pokazalo se nedostižan za sve ostale. Nadal je pokazao neviđenu konstantnost (osim kiksa na Wimbldonu) i sa čak 10 titula, od toga 2 GS i čak 5 mastersa zaslužio je Nr. 1 na ATP za 2013. Sad čekamo kinesku misiju Peking+Šangaj

            Comment


            • Pa majku mu -.-. Zar je doslo vreme da ga pljuju njegovi SOPSTVENI navijaci? Pa bre zar vas je toliko razmazio? Covek nas je toliko puta obradovao i sada ce neko tu da se nadje da ga pljuje i da prica kako mu karijera ide u out i kako ovo i kako ono. Manite se te price. Covek je postigao onoliko koliko je zeleo. Trenutno je kako bi se to na Engleskom reklo ''in over his head''. Ali verujem da ce se vratiti nazad. Onakav kakav je pre bio. Da grize za svaku loptu i da unistava protivnike. A verovanje je jako dobra stvar ako u nesto iskreno verujes.
              sigpic

              Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

              Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

              Without error there can be no brilliancy.

              Comment


              • Ovako negativnim komentarima za svog teniskog idola samo dokazujete ono sto je Arsene Wenger jednom rekao:

                "If you eat caviar every day it's difficult to return to sausages."
                Polako, smirite se. Ja ne volim Novaka, ali sa realne strane kad pogledam ono finale US Opena mogu reci da Novak ima igru za svakoga, problem je sto je ne moze da bude konstantan. Vise treninga i eto konstantnosti. Ima Nole cijelu karijeru pred sobom, a covjek nije zasluzio da ga pljuju vlastiti navijaci..
                sigpic
                "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                Comment


                • Sklon sam poverovati da Novak ili neko iz njegovog tima cita ovaj podforum.
                  I isto tako verujem da nas vise voli ovakve kakve jesmo, srcane, emotivne, iskrene ali ipak uvek lojalne.
                  Takodje verujem da bar deo svoje snage crpi i odavde, iz nasih kukanja, galama, nerviranja ali ipak na kraju - podrske.
                  Zato cemo i dalje psovati, pevati, smejati se, plakati, nervirati...
                  I radovati, o da.

                  Napred Novace!

                  Comment


                  • Ne razumijem kako oni koji se nazivaju njegovim navijačima mogu da ga pljuju, možete da ga kritikujete ali da pričate kakao njegova karijera propada, kako je loš ovakav onakav, dajte uključite mozak malo, ne želim nikoga da vrijeđam, ali prvo pročitajte komentar prije nego ga objavite, vrtite se u krug konstantno! Ok. skontali smo da je Novakovo samopouzdanje na jako lošem nivou, pa zar treba trubiti o tome konstantno? Njemu sada treba podrška, a navijači valjda zbog toga i jesu tu, pa dajte onda da to uradimo, podržimo ga i strpljivo čekajmo trenutak kada će da se vrati u pravom svjetlu!
                    * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                    * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                    NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                    Comment


                    • Nisam citao prethodne postove, samo sa ove strane, ali ako Aki kaze da ne treba da ga pljuju sopstveni navijaci onda ne smijem ni da zamislim kakvo raspolozenje vlada. Ipak Aki je vremeno naucio da bude strpljiv, Novakovi navijaci isto, ali su zadnje tri godine porasli apetiti, sto je i normalno, a strpljenje se izgubilo, sto je takodje normalno.

                      Pojavom foruma i portala svako moze da lijeci svoje komplekse, da malo pljune, da je na par minuta, car, kralj, prvak u skoku u dalj. Nista neobicno, toga ce vazda biti. Isti ti koji ga danas pljuju ce sjutra kad osvoji i neku titulu serije 250 da skacu i da se pomamljuju, da ne pricam kad osvoji neki Masters i Slam. To po meni nisu navijaci, niti su ikad bili. Ja mislim da Rafael Nadal na ovom forumu nema bez jednog pravog navijaca. Jer vi na ovom forumu ne vidite Nadalove navijace kad on ne osvaja. Samo kad osvaja oni su tu, kad gubi svi su u misje rupe. Federerovi su mnogo lojalniji sa druge strane. Oni sad prolaze kroz nesto sto nikad prije nisu i odlicno se nose sa tim. Gubio, pobjedjivao, oni su tu. Naravno da se ocekuje kritika ali oni su uvijek uz njega, to Novak bas i nema. Ovdje i ima, ali na drugim mjestima nikako.

                      Veljo teniski forum sport klub foruma je ubjedljivo najmasovniji i najkvalitetniji teniski forum na ovim prostorima, ali naravno da ga Novak ne cita. Ne cita ni MTF, da cita ne bi bio normalan.

                      Notorious je najveci poznavalac sporta na ovom forumu, tenisa pogotovo, po meni. To sto noto zna i na koji nacin razumije i gleda tenis, sport uopste, ali ovdje pricamo o tenisu pa se treba drzati njega je mnogo vise od obicnog teniskog poznavaoca. Ali se ovoga puta ne bih slozio sa njim. Mislim da fizicka sprema ovoga puta nije bila problem. Bila je u dobrom dijelu sezoni, ne i na USOu. Ono sto je jasno uvukao mu se strah u kosti, ne vjeruje u sebe, u svoje udarce. Kad teniser nema samopouzdanja onda on nije sampion. Nadal je npr. USO odigrao mnogo slabije nego Montreal i Cincy, a Novak je u Montrealu sa opet slabijom igrom nego na USOu bio blizi. Tu nesto sa glavom nije u redu. Jer da jeste ne bi on potpuno stao u trecem setu kada je Nadalu citao pravu tenisku lekciju. Naravno da su to bili zmuri i klepaj udarci u dobrom dijelu seta ali je Novak prije toga odigrao dobar drugi set i jedino sto je trebao da radi je da igra tako. Nije, samo je stao. Zasto je stao? Zasto je za pet minuta od covjeka koji moze sve na terenu postao Viktor Troicki? Zato sto nema samopouzdanja. Jer nije normalno da covjek koji deset minuta prije toga pogadja sto god zazeli, a onda ne moze zicer da iskoristi. Ima dana kada igrac moze sve, najbolji primjeri su Gulbis i Wawrinka. A Novak ne moze sat i po da udara i pogadja vise, a nekad je to tako dobro radio u kontinuitetu.

                      proudNolee jesam li rekao neki dan, mozda ces se sjetiti, Nadal ce uci sa 100% koncentracije, Novak sa 80% i odma ce Novak biti brejknut. Ne treba biti vidovit za tako nesto. Novak konstantno bira da prvi servira protiv Nadala, a konstantno na prvu pauzu ide sa brejkom zaostatka. I dok trepnes prvi set je izgubljen. Novak dobije provi set protiv Nadala, on dobija taj mec. U zadnje dvije godine ocajno ulazi u finala Slamova, to ga kosta. Ali to nije samo Novakova greska, ima tu i greske tima. Reakcija protiv Stana je jasna, njemu treba energija koju ne dobija. Zbog toga je sigurno Vemic otpusten. Mozete vi da budete mirni ako ste u strucnom stabu Rogera Federera koji je hladan. Doduse i to smatram maskom, Federer kuva unutra ali je on promiijenio da tako kazem karakter u odnosu na mladje dane, dok je dobijao led, kad gubi vatra. To je greske sto se radi sa Novakom. Prvo mjesto nosi i neke druge stvari, ne samo kvalitet tenisa, ponasanje je bitno. To je jedno veliko sranje. Novak vise nije isti covjek od prije dvije godine samo. Zasto nekome 'krotiti duh? Zasto ga sputavati? Novak nije Skandinavac niti ce ikad biti, nije hladna ceska ili njemacka masina, Novak je energican, drcan, emotivan, on zivi da ispoljava emocije. Kad ne ide pokazuje to, kad ide pokazuje tu. Tacnije pokazivao je, ovo sad je klasicni bullshit. Za Novaka navijam i zbog te njegove crte, zbog tog njegovog ponasanja. Sto kao dijete nije jebao zivu silu, izadje na teren i radi ono sto najbolje zna da radi, da igra tenis. Ovaj sad Novak nece ni jebeni reket da polomi, desi se ponekad ali to je tako rijetko. Stisak ruke je najvise sto pokaze, nekad nista, u cijelom mecu ravan da ravniji ne moze biti.

                      Prvi je igrac svijeta ovoliko vremena zbog tenisa, treba da mu se jebe kako ce da se ponasa. Iskrenije je njegovo ponasanje nego nadalovo sto puta svakako. Vidjeli ste kako se topio onaj dan, a kad izgubi jedva se udostoji ruku d apruzi, dok se Novak smije, grli, ljubi, samo sto ne proslavi titulu protivnika zajedno sa njim. Fali mu ubilacki instinkt, nema drugarstva, nema ga ni sa Tipsarevicem jer Janko oce da crkne kad igraju jedan protiv drugog, za razliku od Novaka. Ali takav je, nije nemilosrdan, nije ajkula. Mozda ce ga gubitak prvog mjesta vratiti na pravi kolosjek.

                      Famozna 2011. godina. Ljudi zaboravljaju da je i tu bilo mucenje i mucenja. Ali je zelja uvijek postojala, glad, glava na mjestu i kad si u bezazlenoj situaciji. Je li neko vidio tu glad u cetvrtom setu? Ok, ukraden ti je set, cemu predaja? Ostaju jos dva seta da se igraju. Spanac je ono najgore u sportu po meni ali mu jedno priznajem. Nikad se ne predaje. Sjecate li se cetvrtfinala protiv Murraya na AOu, sjeban je bas bio, trazi MTO, bukvalno ne moze poen da uzme ali govori treneru treba da se igram pet setova, tada je bilo 2:0 za Skota u setovima. I ne iskoristis sanse, cudis se sto cisti linije i predajes se, ne ide jebiga, ne ide.

                      Posvecenost koju ima Fedal sa jedne i Novandy sa druge je nesto sto nikad nije i nikad nece moci da se poredi. E sto je Roger tu tajo i najtalentovaniji, Djokovic posle njega, a Nadal najveci radnik, dok Murray kaska u svim kategorijama je posebna prica.
                      Djokovic nije krvavi radnik i to nikad nece biti. Ipak on i u takvom stanju odigra tri finala Slama, jedan osvoji uz polufinale. On je sto se tice konstantnosti nenadjebiv. I vjerujem da ce to biti dugo vremena. Ali ako zavrsi sa 10 Slamova karijeru svi da pjevamo, to je tako. Jer njega pored tenisa zanima jos stotinu stvari, pricao je Fibek. I to je ok, ja prvi da sam na njegovom mjestu ne bi bio ni blizu posvecen, gori i od Safina, jednostavno ti se moze. Ne vjerujem da je bil kod od nas kad je prvi put gledao Novaka i poceo da navija za njega rekao u ovaj ce da osvoji 20 Slamova. Kako da ne, TOP 20 i super, a on je to prevazisao odma i ustalio se na trecem mjestu iza legendi igre(jedne kojoj ce biti oduzeti svi trofeji uvjeren sam). I razbio im doninaciju, ususkao se, uljuljkao. Sad kad padne na drugo mjesto to moze da ga probudi, a i ne mora. Od USOa stvarno nisam ocekivao titulu, to sto je i u ovakvom stanju otac za 99% toura je posebna prica. Previse je ljudi koji ga muce i previse je ljudi koji mogu da ga ugroze, da ga dobiju na tri seta ipak tesko, ali da ga iscijede maksimalno svakako.

                      Trebaju mu promjene, treba mu samo da misli o tenisu. Lijepo je sto se on bavi sa toliko stvari ali realno moze da bude na vrhu jos pune tri godine, a onda je veliko pitanje kako ce tielo odgovoriti, tenis nije kosarka i fudbal dje objasnjavas i sa preko 30, to su rijetki slucajevi. Dvije je propustio, a morao je vise, sta ce biti do 2017. ostaje da se vidi. Novak ne duguje nikome od nas nista, on igra za sebe, svoje sanse propusta, ne uzima koliko bi mogao zbog sebe. Ni prvi ni poslednji, Safin, Miler, Raikonen... ali svi su oni legende, manje ili vise. Novak ako osvoji RG i Cincy odma da se povuce jedan je od najvecih tenisera svih vremena. Ono sto je meni najvaznije je da sve od njega zavisi, od njegovog rekaeta. Sad i protiv Federera cak, a oce li on to da iskoristi je druga prica.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ti i onaj Noto samo prepisujete

                        Ko je Aki?
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • mali(teski) ajnstajn
                          E kad Aki koji Novaka voli taman koliko ja Nadala mora da bude glas razuma
                          sigpic

                          Comment


                          • Veljo kako ne bih znala, pa ja sam vozač a i motala sam se po tim krajevima.

                            Izvinjavam malomajnstajnu, alias Akiju, nisam pročitala njegov komentar.

                            Moram malo da se vratim u prošlost i postavim ovu fotku sa gala večere, zbog Jelenine toalete, pošto vidim da ništa ovde ne radite.

                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by Velja_JA View Post
                              Moram priznati da me jako zanima sta ce se pisati kad se malo slegne ova cela frka.
                              Ja sam apsolutno ubedjen da ce Novak da se naosvaja slemova i da cemo jos dugo uzivati u njegovoj igri.
                              I nervirati se svakako
                              Ne vidim bas neku frku,al ajd,neka bude kako si napisao.
                              Ovde su po meni samo izneta vidjenja i misljenja Noletovih navijaca,kako je ko doziveo sve ovo s Noletovim igrama zakljucno s USO.
                              Meni se dopada kad ljudi iznose svoja misljenja i normalno je da su razlicita,svi to prezivljavamo na svoj nacin i tako prenosimo ovde.
                              Sto se Noleta tice,uvek ce za mene biti SAMPION,sta god da uradi u buducnosti,on je vec legenda ovog sporta.
                              Ono ZASTO? sto se svi pitamo,zna samo Nole i njegovi najblizi.Nama je zao jer znamo da moze,ali zna to i on,znaci sve je do Noleta
                              Na kraju,to je njegov zivot,njegov izbor,hvala mu za sve sto je uradio
                              Sta ce osvojiti u nastavku,videcemo,sigurno da hoce,radovacemo se,tugovati kad izgubi,ali to je sport.Ja bih volela da osvoji RG,Sinsinati,olompijsko zlato,a ako i ne osvoji,opet ostaje najveci SAMPION
                              Sta god da uradis Nole,uvek uz tebe
                              sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                              ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                              Comment

                              Working...
                              X