Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Odusevio me ovaj Sasin komentar : " Nekada je bolje držati se onoga što je dobro i to učiniti još boljim, nego tražiti prostor za poboljšanje tamo gde ga nema previše. " a propo Djokoviceve igre na mrezi i forsiranja iste
    I mene je odusevio sa ovo recenicom,pogodio je pravo u problem.Koliko je brejk lopti i bitnih poena izgubio srljanjem na mrezu.Batali usavrsavanje da duze trajes kada pogubis sve vazne meceve.Trebao je Novak da se drzi stare igre,pa bolje neka pauzira u toku god nego ovo sto je uradio.Krenuo je da eksperimentise u najgorem trenutku za njega u karijeri,u trenutku kada treba da vlada.Ovo sto on sada radi treba da radiu 29 god zivota,ali dobro navikli smo da sve pogresno radi.Kada bude pogledao svoju karijeru i sta je mogao sve da postigne bice mnogo kasno,ufff pritisak mi je 300 kada mu procitam izjave.

    Comment


    • Kako moze buducnost tenisa biti u servis-volej igri kad su podloge prespore?

      A povodom ove price, ja samo znam sta uvek Fed prica, a to je da uvek treba vise raditi na svojim jacim stranama, a ne na manama, jer igrac moze da dodje u situaciju da je negde izmedju, mane jos uvek postoje, a ono gde je bio najjaci, vise nije toliko jako.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Ma tacno je da mora, ali ne mora da forsira to protiv nadala - coveka koji poseduje verovatno najbolji pasing. A jos uvek mu nije to na vrhuncu - ne verujem da ce ikada i biti . A izasao je trideset i nesto puta na mrezu ... po meni s obzirom na vaznost meca kvalitet protivnika i njegovu volej igru premnogo - u nekim trenutcima je bio prinudjen, nekada su ti izlasci bili plod agresivne igre pa je tako zavrsavao poene, ali nekada su bili totalno bespotrebni. I nadal se konstantno usavrsava kao igrac, pa ga nisam video da juri kao vo napred i kada treba i kada ne treba. A Nadal je trofejniji igrac od Novaka koji je svoju igru mnogo vise usavrsavao i prilagodjavao ...
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by pecaros View Post
          Konstruktivno, argumentovano, vizionarski, jedino je bara promašena.
          Ok Novak je bolji ako ti je sada lakse, Nadal u poslednjih 6 meceva pere ga 5 puta

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Odusevio me ovaj Sasin komentar : " Nekada je bolje držati se onoga što je dobro i to učiniti još boljim, nego tražiti prostor za poboljšanje tamo gde ga nema previše. " a propo Djokoviceve igre na mrezi i forsiranja iste
            To su parafrazirane Federerove reči, njemu se broje kao tvrdoglavost. Sredina?
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Originally posted by DeMar DeRozan View Post
              Ok Novak je bolji ako ti je sada lakse, Nadal u poslednjih 6 meceva pere ga 5 puta
              Mani se kavge.
              Zuji mi u ušima, ode mi pritisak ...
              sigpic

              Comment


              • Mora Novak da padne poprilicno i nadam se da hoce,minimum na trece mesto da se vrati i da pogubi jos par meceva od pacera pa da vidi gde je sebe doveo.E onda ce lepo tada da krene da grize i da kida,samo cekam da Nadal reuzme prvo mesto,jedva cekam taj trenutak posto ce izgleda samo to probuditi Novaka i pokazati mu realno stanje.

                Comment


                • Originally posted by Sandugp View Post
                  Ma tacno je da mora, ali ne mora da forsira to protiv nadala - coveka koji poseduje verovatno najbolji pasing. A jos uvek mu nije to na vrhuncu - ne verujem da ce ikada i biti . A izasao je trideset i nesto puta na mrezu ... po meni s obzirom na vaznost meca kvalitet protivnika i njegovu volej igru premnogo - u nekim trenutcima je bio prinudjen, nekada su ti izlasci bili plod agresivne igre pa je tako zavrsavao poene, ali nekada su bili totalno bespotrebni. I nadal se konstantno usavrsava kao igrac, pa ga nisam video da juri kao vo napred i kada treba i kada ne treba. A Nadal je trofejniji igrac od Novaka koji je svoju igru mnogo vise usavrsavao i prilagodjavao ...
                  Ali je imao 61% osvojenih poena kad bi izasao na mrezi. Komparacije radi na svoj servis je Novak dobijao 55%. A na svoj 1. servis 58%. Iste brojke za 2. set kada su stavri isle povoljno su: 90%, 64% i 70%. Ako se jos k tome doda da je dio izlazaka bio iznudjen i da je njin cesce gubio nego one koje bi sam izabrao, mislim da je igra na mrezi vise nego polozila ispit. I voleji su bili dobri, bas dobri.

                  Comment


                  • Originally posted by DeMar DeRozan View Post
                    Ruku na srce,ali onaj Nadal i pored silnih operacija je za dve klase bolji od Novaka...
                    Spanski doktori su cudo!

                    Comment


                    • Originally posted by DeMar DeRozan View Post
                      Ruku na srce,ali onaj Nadal i pored silnih operacija je za dve klase bolji od Novaka...
                      Ne znam samo na koje operacije misis?

                      Nadal je veci sampion od Novaka, a trenutno je i bolji igrac, ali ne za dve klase naravno.

                      Elem, nisam narociti optimista povodom daljeg toka Novakove karijere, mislim da ce se jako tesko vratiti nakon ovog poraza. Nekako mi se cini da ce u narednim godinama prevashodno krcmiti staru slavu, sto je delimicno radio i ove godine, i da nece uciniti neophodne napore za povratak na tron. Veliki posao ga ceka ukoliko zeli da se vrati, a nista mi ne govori da je spreman da se uhvati u kostac sa problemima. Ruku na srce, bilo je pred USO nekih pozitivnih pomaka, ali to su sve ad hoc resenja, po principu carobnog stapica, kojeg naravno nema jer boljitak ne moze doci preko noci. Njemu je potreban sistemski rad koji izostaje vec neko vreme, a bez toga nema ni uspeha.
                      Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Ali je imao 61% osvojenih poena kad bi izasao na mrezi. Komparacije radi na svoj servis je Novak dobijao 55%. A na svoj 1. servis 58%. Iste brojke za 2. set kada su stavri isle povoljno su: 90%, 64% i 70%. Ako se jos k tome doda da je dio izlazaka bio iznudjen i da je njin cesce gubio nego one koje bi sam izabrao, mislim da je igra na mrezi vise nego polozila ispit. I voleji su bili dobri, bas dobri.
                        Ma gde dobri NI, bila su dva auta koje je hvatao - hvala bogu odigrao ih fenomenalno ... jos jedan stop volej koji je odigrao vrlo dobro.... Sve ostalo je bilo klimavo na mrezi toliki procenat je imao najvise zahvaljujuci svojoj odlicnoj igri kada bi poen kulminirao Novakovim izlaskom na mrezu i laganom egzekucijom - sto se takodje racuna pod poene na mrezi ....
                        Najvise je njemu smetalo sto je u mnogo slucajeva bio nesiguran da li da krene napred ili da ostane pozadi. U vecini slucajeva bi gresio tj donosio pogresnu odluku... Jer poene u u kojima bi mu Nadal slao kracu loptu kao po pravilu nije znao da realizuje odmah ili da barem taj prilazni udarac bude jaci-ostriji-precizniji pa je vracao spanca u poen i neretko isti poen gubio. Dok bi nekada ostajao nazad kada je bilo evidntno da treba da krene napred i lagano zavrsi - takodje bi se poen produzio (jer bi ovog usrao neki balon ritern na liniju) i takodje bi Novak neretko takve poene gubio.
                        Da rezimiram njemu verovatno svi u okruzenju pricaju kako treba da ide napred i da osvaja lakse poene, i on sam je ubedjen u to, ali sa svojim poljuljanim samopouzdanjem on precesto odigra nedovoljno kvalitetan prilazni udarac (odluci se za sigurniju varijantu) i usere motku. Onda se sledeci put totalno pogubi, jer bi i dalje da sledi tu taktiku, ali mu razum kaze da ce opet sjebati pa izgleda pogublljeno u takvim situacijama, jer verujem da ni sam ne zna sta mu je ciniti....
                        Kada se uporedi sa ostatkom svetskog vrha on NE ZNA DA IGRA NA MREZI.
                        Znaci ne znas da igras na mrezi - nemoj ni da ides na mrezu... nemoj tako glupavo poklanjati poene ... KRAJ PRICE NEMA FILOZOFIJE , TACKA
                        Last edited by Sandugp; 10-09-13, 14:18.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Auuuuu pa zar opet ovo,njemu definitivno nema spasahttp://www.b92.net/sport/tenis/maste...&nav_id=751975

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Ma gde dobri NI, bila su dva auta koje je hvatao - hvala bogu odigrao ih fenomenalno ... jos jedan stop volej koji je odigrao vrlo dobro.... Sve ostalo je bilo klimavo na mrezi toliki procenat je imao najvise zahvaljujuci svojoj odlicnoj igri kada bi poen kulminirao Novakovim izlaskom na mrezu i laganom egzekucijom - sto se takodje racuna pod poene na mrezi ....
                            Bio je jos koji poen koji je dobro odigrao na mrezi ali nije bitno za diskusiju. Najvaznije da volej postaje jedna od opcija kako da zavrsi poen. To skracuje poen. Naravno niko normalan ne misli da on igra svaki ili svaki drugi poen na mrezi. Igra na mrezi treba da bude varijacija,

                            Originally posted by Sandugp View Post
                            Najvise je njemu smetalo sto je u mnogo slucajeva bio nesiguran da li da krene napred ili da ostane pozadi. U vecini slucajeva bi gresio tj donosio pogresnu odluku... Jer poene u u kojima bi mu Nadal slao kracu loptu kao po pravilu nije znao da realizuje odmah ili da barem taj prilazni udarac bude jaci-ostriji-precizniji pa je vracao spanca u poen i neretko isti poen gubio. Dok bi nekada ostajao nazad kada je bilo evidntno da treba da krene napred i lagano zavrsi - takodje bi se poen produzio (jer bi ovog usrao neki balon ritern na liniju) i takodje bi Novak neretko takve poene gubio.
                            Jos uvijek zna da pogrijesi kada da ide naprijed a kada da ostane nazad. Ali napreduje. Prilazni udarci kada bi ga Nadal izvukao na mrezu, su bili najslabiji dio njegove igre na mrezi. Tu nema izbora. Ako nasatvi da cesce izlazi na mrezu i to ce popraviti.

                            Originally posted by Sandugp View Post
                            Da rezimiram njemu verovatno svi u okruzenju pricaju kako treba da ide napred i da osvaja lakse poene, i on sam je ubedjen u to, ali sa svojim poljuljanim samopouzdanjem on precesto odigra nedovoljno kvalitetan prilazni udarac (odluci se za sigurniju varijantu) i usere motku. Onda se sledeci put totalno pogubi, jer bi i dalje da sledi tu taktiku, ali mu razum kaze da ce opet sjebati pa izgleda pogublljeno u takvim situacijama, jer verujem da ni sam ne zna sta mu je ciniti....
                            Meni se cini da je njegovo izlazenje na mrezu dobra stvar, a tebi da nije. Da bi se znalo sto je po srijedi, mora se kvantifikovati ovo precesto. Nadam se da on i Vajda rade na kvantifikaciji.

                            Comment


                            • NI kada i ako mu se popravi samopouzdanje (verujem da hoce) To precesto ce prerasti u ponekad - sto je za meceve protiv najvecih rivala prihvatljivo ...
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by Sandugp View Post
                                NI kada i ako mu se popravi samopouzdanje (verujem da hoce) To precesto ce prerasti u ponekad - sto je za meceve protiv najvecih rivala prihvatljivo ...
                                Vidis to je razlika medju nama.

                                Ti smatras da izlazi na mrezu zato sto nema samopouzdanja a ja zato sto je to dio smisljenog plana.

                                Comment

                                Working...
                                X