Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lagani kraj jedne lepe priče..
    Hvala Ti Novače za sve urađeno..
    Bilo je ovo neverovatnih nekoliko godina.. Od osvajanja prvih turnira, do dominacije pre 2 godine i sadašnjosti u kojoj je uvek u vrhu ali sa masom izgubljenih finala.. Biće nama svima žao( najviše Novaku) kada za neku godinu pogleda koliko je finala propustio.. A od drugog seta je RAZVALIO u igri!
    Još dva , tri uspeha na AO, pokušaj jednog RG i eventualno US i to je to.. A mogao je prestići Rafu do sada..

    Kao što Novaku treba odmora od tenisa tako i meni od forumisanja.. Pozdrav svim dobrim ljudima..
    Da smo zdravo i veselo!

    Comment


    • Sat radosti.
      Sat uživanja.
      Sat zadovoljstva.
      Sat teniske magije.
      Sat koji se pamti.
      Sve ostalo u zaborav.

      Nemoj sagoreti do pepela poput Feniksa.
      Nema pepela, jer nema kraja.
      Samo novi početak.
      Početak mukotrpan i bolan.
      Bolniji od poraza.
      Porazi moraju čeličiti.
      Nipošto slabiti.
      Iskustveno učiti.
      Učiti i jačati.
      Jačati duh, graditi telo.
      Sprega duha i tela tvore pobednika.
      Pobednik leži u tebi.
      Potraži ga nanovo.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by MiljanVR View Post
        Sta reci a ne zaplakati
        Sad ću da kažem nešto sa emotivne navijačke strane! Teško je biti Novakov navijač upravo zbog ovoga, meni je najteži trenutak meča i bila ova završnica, njegove tužne oči, vidno razočaranje ali ipak osmijeh na licu, šampionsi se držao do kraja! Svima koji ga bodre i uz njega su teško pada ovaj poraz, ali nikom nije teže nego njemu, u to nema sumnje. Neću da ktirikujem, da tražim nedostatke u igri, u pristupu meču, trenutno nemam srca za to! Vidim da su ga mnogi otpisali "Nadal vlada, a Novako vrijeme je prošlo" kako može proći vrijeme za nekoga ko ima tek 26 godina? Za sve ove poraze kriv je samo Novak, samo on može sam sebe da pobijedi, i niko drugi, to smo i sinoć vidjeli! Imao je 3 set u rukama, ali ga je ispustio zbog sopstvenih grešaka, i kao i uvijek Novak je zaslužan za Nadalov triumf! Sada je na redu DC, što je dobra stvar u ovom trenutku, igranje za reprezentaciju za njega je uvijek bilo posebno, to mu pruža dodatnu energiju! Na porazima se uči, sada je razočaran, ali vratit će se, nije nas naučio na ovo, na poraze, samo na pobjede! Novak nije neko ko se predaje, on je borac, šampion! Idemo dalje u nove pobjede!
        * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
        * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
        NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

        Comment


        • Originally posted by proudNolee View Post
          ali nikom nije teže nego njemu
          Ova me foskula izludjuje.
          Nije upucena tebi licno @proudNolee nego kazem generalno.
          Jer to je takva zamena teza da to nije normalno po svim aspektima ali necemo sada o tome.
          Evo ja cu sada da napisem kako je meni tesko:
          Vec sam se posvadjao sa pola radnih kolega,sikcem i ujedam kao zvecarka,sve mi smeta,muzika sa radija mi skripi,jutros kada sam dolazio na posao grad je bio tako prljav i obican,ljudi u svojim bezveznim odecama i glupim frizurama,miris dana je ustajao i nikakvog povetarca nema da tu ustalost oduva,mrzim se pogledati u ogledalo,nista pozitivno necu tamo videti,sada u 12.30h imam kraci sastanak i imam neverovatnu zelju da na njihovo "Dobar dan" kazem "Mars u p.m." i da se okren i odem kuci,da,da odem kuci i da se zabijem u neku rupu svoje kuce i da me svet ne vidi a ni ja njega sto je duze moguce...
          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

          Comment


          • Ok, jedno je sigurno, tacije u jedno sam ja siguran, a to je da ce Nole izgubiti prvu poziciju do kraja godine.. Nadal sigurno nece ispastiu 1. kolu turnira u Kini, a dovoljan mu je ulazak u SF ili F, sto se ocekuje, pa mozda i tu titula, a Nole sve to brani, pa cak i u finalu od Nadala da ispadne, opet gubi 1. poziciju

            I jos jedno, Novak verovatnovise nikada nece biti kao u 2011. Jednostavno to ne moze.. Sad ce ovaj ceo post svi da svate negativno, ali nije, kazem samo svoje misljenje...
            link

            Comment


            • Originally posted by AIRBORNE View Post
              Ova me foskula izludjuje.
              Nije upucena tebi licno @proudNolee nego kazem generalno.
              Jer to je takva zamena teza da to nije normalno po svim aspektima ali necemo sada o tome.
              Evo ja cu sada da napisem kako je meni tesko:
              Vec sam se posvadjao sa pola radnih kolega,sikcem i ujedam kao zvecarka,sve mi smeta,muzika sa radija mi skripi,jutros kada sam dolazio na posao grad je bio tako prljav i obican,ljudi u svojim bezveznim odecama i glupim frizurama,miris dana je ustajao i nikakvog povetarca nema da tu ustalost oduva,mrzim se pogledati u ogledalo,nista pozitivno necu tamo videti,sada u 12.30h imam kraci sastanak i imam neverovatnu zelju da na njihovo "Dobar dan" kazem "Mars u p.m." i da se okren i odem kuci,da,da odem kuci i da se zabijem u neku rupu svoje kuce i da me svet ne vidi a ni ja njega sto je duze moguce...
              A mene izluđuje činjenica da se od ovog poraza pravi tragedija. Pa treba mu pauza od tenisa, treba mu psiholog, treba mu novi trener, treba mu ovo treba mu onu. Šta mi znamo šta njemu treba, kukamo ovdje kao da je kraj svijeta! Izgubiće 1 mjesto, pa šta ako će, to se možda čini kao loša stvar, ali zapravo to je na neki način i dobro! Nadal trenutno igra svoj najbolji tenis, ali do kada može da izdrži igrajući ovakav tempo, treba ove silne bodove odbraniti sledeće godine!
              * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
              * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
              NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

              Comment


              • Video sam ja sinoc kolko je zaebano biti Novakov navijac...Jbg, teraj dalje. On definitivno moze da dobije Nadala, samo treba da se sredi malo.

                Comment


                • Slažem se, nadam se da će uskoro i to da se desi! Mi vjerujemo, ali to ne koristi ništa ukoliko i on ne počne da vjeruje u sebe!
                  * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                  * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                  NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                  Comment


                  • @ Sandgup tvoj humor je osvežavajući u ovom danu.
                    Tragikomično šta je Novak sinoć uspeo da ispoklanja protivniku od kog nimalo nije slabiji , ali trend se ponavlja koji put već u poslednje dve godine ,preko njega postaju najbolji u istoriji, drugi osvajači GS u svojim zemljama u veku.Ima debelih razloga za prst na čelo, telo u teretanu, ukoliko zaista želi da se igrački i mentalno izbavi iz mediokriteta u koji se sam zakopao, jer je velika šteta da na ovaj način troši godine svog prime-a.
                    Navijati za njega nikada lako, ko preživi sećaće se. Definitivno ,topla preporuka osetljivijim da pronađu drugog favorita, sport..
                    Od početka godine učešće u DC mi je delovalo kao loš izbor, povreda to samo potvrdila ,tu negde su i stvari krenule ubrzano na dole. Možda ovoga puta krene obrnutim redom.
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • Originally posted by Sandugp View Post
                      Dokle god bude pricao recenice tipa "Ovo je sport" "Sutra je novi dan" i slicno, nema njemu spasa ....
                      I kada pocne da hvali Nadala .... REALNO moze da mu hvali samo glavu u sinocnom mecu, sve ostalo je bilo daleko ispod Novakovih kvaliteta, ali u tenisu - kao i u svemu GLAVA pobedjuje a ne kvalitet ..... Kada pocne da kenja kako je ovaj previse dobar, onda imam utisak da trazi izgovore, a to mi se ne svidja ni malo.
                      Izadji lepo kao covek pred ljude i OTVORENO a ne u zavijenim formama kazi :
                      Igrao sam bitne momente meca kao slepac. Ne umem da slomim poljuljanog protivnika, nemam sigurnost u udarcima i vise sam isao na sigurno nego sto bih "pustio reket", psihicki sam slab bio, cak ni nalet odlicne igre u drugom i trecem setu nije bio dovoljan da me izdigne. Potrebno mi je pa jedno 10-ak brejk lopti da bi napravio jedan brejk (prosecno), ne znam da igram na mrezi, a tek sto ne znam da smecujem to je strasno. Prilazni udarac kada krenem napred mi je skoro po pravilu srednje zalostan, a kada stignem na mrezu PO PRAVILU biram pogresna resenja. Servis mi je solidan ali me po pravilu izneveri kada mi je najpotrebniji.
                      Trudicu se da napronim radom i treninzima i u novim pobedama otklonim svoje trenutne nedostatke - ili bar vecinu njih .... HVALA LEPO DOVIDJENJA!

                      E tako treba da zvuci/glasi/izgleda konferencija Novaka Djokovica.
                      E brate moj,nema od toga nista.Prvo ne bi on to nikada priznao ili mozda cak covek i ne primecuje to,mada bi bio malo glup ako je tako.Vidis kada sam pomislio da je svestan sta mu se desava opet je dosla izjava : ,,Ovo je sport,takve stvari se desavaju,par loptica odluci pobednika '' .Jbt pa majku mu sto jednom tih par loptica ne prevagnu na tvoju stranu?Zato lepo sto bitne poene igra kao preplasena devojcica i decko se jednostavno uplasi kada je u naletu.Ne znam kako drugacije to da objasnim,ali Novak se plasi uspeha vec god i po dana.ON je umesto 6 Gs trebao da ima 9,a tu razliku nikada nece nadoknaditi.Daj Boze da osvoji jos jedan slem,ali mislim da za to trebaju da ispadnu i Nadal i Marej pre finala.
                      Last edited by Zile90; 10-09-13, 11:49.

                      Comment


                      • Nije to naravno bas tako kako Novak voli da predstavlja ne odlucuje u ovom slucaju jedna ili dve loptice, jer kada neko ne iskoristi jednu dve pa i tri brejk lopte ajde da kazemo i vise - jbg desava se, ali kada neko konstantno tokom perioda duzeg od sest meseci ima problem sa realizacijom bp i treba mu "mali milion" sansi da iskoristi priliku onda je tu problem evidentan. A primetili ste svi (barem ja verujem da jeste) kako mu igra naglo padne kada ima bp ... obicno se taj poen zavrsi ue ili je previse pasivan pa protivnik i bez nekog velikog truda tu bp spase. U mnogo manjem broju slucajeva je rptivnik svojom maestralnom igrom / dobrim servisom / preciznim vinerom/ pa i srecom spasavao tu bp . Jednostavno kada ima bp Novak Djkovic igra za klasu slabije ... zasto? - Odgovor je suvise kompleksan da bi ja ovde i sada razglabao o tome ... nemam zivaca jednostavno za to ...
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Originally posted by zdravkelja View Post
                          Video sam ja sinoc kolko je zaebano biti Novakov navijac...Jbg, teraj dalje. On definitivno moze da dobije Nadala, samo treba da se sredi malo.
                          to sam i ja pomislila
                          al u oom delu meca gde je dominirao, bio je mnogo bolji nego sto je Rafa bio u toku ostatka meca...sredice se on, nemate zasto da se brinete
                          in another life
                          I will love you again, RF.

                          Comment


                          • Sandugp,

                            Problem vaznih poena kod Novaka, pogotovo protiv jakih protivnika je evidentan. To je u konacnici problem samopuzdanja. Medjutim u jednom poenu jucer nije imao taj problem. Odigrao je razmjenu od 54 poena na brejk lopti i dobio je. Ali to je bilo kad je gubio 1:0 u setovima. Cim je izjednacio na 1:1 i poveo u 3. setu problem je nanovo dosao, u tezem obliku nego ikada. Dok je ganjao rezultat imao 3 brejka od 5 brejk lopti. Kad je poveo, imao je 0 od 5. Kad je manje vise izgubio 0 od 2. Znaci da ga je 'strah' da ce mu pobjeda izmaci kad to postane realna opcija.

                            Da li je RG ikada bio realnija opcije nego prije onog poena u kome se upecao na mrezi?

                            Da se prevazidje taj problem treba strpljenje, vjerovano pomoc psihologa i konacno titula u RG-u.
                            Last edited by NI; 10-09-13, 12:57.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Ne budi toliko strog. Svima nama je tesko ali njemu je najteze. Svemu je ovome zacetak u onom pecanju na mrezi.
                              Nisam strog, tu je smajli ispod

                              Interesuje me mišljenje forumaša, još koliko godina bi eventualno Nole mogao da pruži neki svoj maksimum, uzimajući u obzir njegov stil igre?
                              Last edited by Nesic; 10-09-13, 12:57.

                              Comment


                              • Ni, slazem se, osim sa posljednjom recenicom, da bi se doslo do titule na RG to mora da se prevazidje, ne obratno. ;)

                                Comment

                                Working...
                                X