Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NI,

    nisi me razumeo, nisam kontradiktorna, govorila sam uopšteno o Novakovoj igri ove godine, sa puno oscilacija. meč protiv Istomina je možda najbolji primer, da se ne vraćam mnogo ranije, ali dobro nemam ja ništa protiv da on winnig ugly, a i bio je drugi meč posle pauze, treba biti malo i tolerantan. Za meč protiv Nadala rekla sam više puta i ovde i na temi, da sam igrom u drugom i trećem setu čak zadovoljna (da opet izuzmem famozni TB), ali nikako nisam prvim. Preagresivni drugi servis mu je uzeo set, malo nepromišljeno, kao da srlja ponekad. Tu nestrpljivost ume da demoinstrira, mislila sam da je zakopao u sebi duboko. No, činjenica je i da ga prvi servis nije služio, opet je znači s druge strane morao drugi da bude agresivniji.
    Ali, na stranu sve, nije prvi put da su nijanse odlučile i prevagnule ka Nadalu, u meču gde ne tako sjajan Novak može da pobedi top Španca. Treba naći lek i za takvu situaciju.
    I samo još nešto, dozvolio je da ga opet situacija koja nema veze konkretno sa igrom izbaci iz takta, kao što je ovoga puta bila loptica u lice. Uvek ima nešto. Prečesto se i to dešava, maltene postala praksa na njihovim mečevima. Da li tu može čeovek da predvidi sve unapred i da se izbori sa neprijatnostima koje nemaju veze sa igrom, stvarno je teško reći, Novak je temperamentan i emotirvac, mada se mnoge stvari nauče.

    Pošto ujutru putujem, neću moći da ti odgovorim, ali pročitaću kasnije sigurno.
    Last edited by miloolja; 13-08-13, 01:05.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • "e moj Nole, hvala ti za onu 2011u sezonu, to ti nikad necu zaboraviti. sad nazalost ne mogu da te pratim tako strastveno kao tada, jer mislim da to ne bi bilo dobro po moje zdravlje. ako je tvoj izbor da pises knjige, organizujes razne akcije i promocije a smanjis treninge i pustis da ti karijera propadne zbog toga (jer je ocigledno ta ti tenis nije na prvom mestu) onda neka. Ko sam ja da se mesam u tvoj zivot. Hvala ti za sve sto si uradio za ovu nasu zemlju, dao si nam mnogo radosti i srece, i verovatno si najbolji sportista kojeg ce ova zemlja ikada imati. Nazalost u zadnje vreme si popustio iz gore navedenih razloga, mozda ti tenis vise nije na prvom mestu, mozda nemas tu glad za trofejima itd, pa donekle razumem i te tvoje poraze... Primetio sam da ti tvoji porazi negativno uticu na mene, jer sam veoma strasan navijac i ne mogu da te gledam kad gubis (pogotovo od nadala i mareja od kojis si bolji). Nazalost, odlucio sam da prestanem da gledam vise tenis i tvoje meceve, jer jednostavno mi je muka od tvojih poraza. Zellim ti sve najbolje, tebi i tvojoj porodici i tvojoj karijeri. Tvoj bivsi fan

      Comment


      • Miloolja,

        Uzivaj ma gdje isla.

        Nema se tu sto dodati. Mozda sam jedna stvar. Mnogi igraci na turu znaju da je Novak emotivac i da ga se moze iznervirati. Sjeti se onog rucnika od strane Federera. Novak na tome moze da poradi.

        Kako je glad za uspjehom manja tako teze prevazilazi momente kad je iznerviran. Sve je to prirodno. Sve igraci pocinju pokazivati slabosti kad glad za uspjehom oslabi.

        Comment


        • Zbog čega kritika na pisanje knjige, to bi trebalo da bude dobra stvar, ne piše on roman, nego knjigu o svom putu ka vrhu, i treba da budemo ponosni na njega. To što stalno organizuje neke humanitarne akcije, pa zar je to loša stvar, zar tenis treba da bude ispred ljudskosti. On je čovjek za primjer, nije sve u tenisu, parama i trofejima. Žalite se što pleše i izvodi gluposti nakon meča, smeta vam to, jeste li vi svjesni da od njega tražite da ne bude to što jeste. Ukoliko bi prestao sa tim to više ne bi bio on, njegova suština i jeste u tome, što ne igra tenis da bi živjeo, već živi da bi igrao tenis. Možda sam previše emotivna kada pišem o Novaku, zato što poštujem tog čovjeka, cijenim to kakva je osoba, šta je sve uradio kako bi pomogao ljudima, kako bi pružio djeci ono što on nije imao kada je bio djete, to je nešto što ga čini još većim, što ga čini posebnim, jedinstvenim. Na to treba da budemo ponosni a ne da ka kritikujemo zbog toga. Što se tiče njegove igre, ova godina nije ni blizu loše, AO, Monte-Carlo, Dubai, finale W i polufinale RG, treba da budemo zadovoljni. Svjesni smo toga da može bolje, zato što nam je to 2011 i pokazao, ali sve će doći na svoje. Sinsinati je pravo vrijeme da se Novak vrati u stilu, da spusti na zemlju one koji su previše poletjeli. Slažem se sa gore navedenim, ovo pto je Rafa pružio u Montrealu je trentno njegov maksimum, Nole je uspjeo da mu pruži dostojan otpor i sa pola snage, šta bi bilo da je pružio svoj maksimum?
          * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
          * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
          NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

          Comment


          • Ne znam... On je covek prvi na svetu. Imao je jednu genijalnu godinu ... Od tad zavrsava godine kao prvi na svetu... Nije isto kao pre. Nema te zustrine u njegovoj igri ali ja verujem da moze da se vrati. Stvarno verujem. Kolko puta nas je samo odusevio... Nemam sta da mu zamerim. Tu sam da ga pratim i kad pobedjuje konstantno i kad gubi.

            Za sta sluze navijaci ?
            sigpic

            Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

            Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

            Without error there can be no brilliancy.

            Comment


            • To prvi na svijetu ga najvise jebe. Da oce vise da izgubi tu prvu poziciju i zaigra kao covjek, da se pojavi glad, ubilacki pogled.
              sigpic

              Comment


              • Tesko ce Novak protiv Iznera.John servira kao ludak ovaj turnir,a svi znamo kako Novaka frustijtaju takvi igraci,jos ce da se igra po najvecem suncu.Ne smem ni da zamisljam sutra Novakovu facu

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  To prvi na svijetu ga najvise jebe. Da oce vise da izgubi tu prvu poziciju i zaigra kao covjek, da se pojavi glad, ubilacki pogled.
                  Sto je tu cudno. Jednom kad si prvi nemas kud na vise. Novak se primice 100-toj nedjelji kao broj jedan. To je uspjelo samo osmorici igraca do sada.

                  Kad pricas o gladi, u zadnje divije godine je nagladniji bio kad mu je bila ugrozena pozicija broj jedan, kad je na 3 mjeseca izgubio poziciju od Federera. Svako ko je bio broj jedan jako zeli da ponovo bude broj jedan, a kod Novaka je ta zelja i vise izrazena nego kod drugih.

                  Inace sve tvoje kritike se svode na tri stvari. Drugi dio sezone od IW do RG je bio unisten povredom i fokusom na RG-a. Dobro, nadam se da povrede nece biti svake godine, ali RG ce da ga opterecuje dok ga ne osvoji. I sve vise. A sve bi to bilo zaboravljeno samo da se nije upecao na mrezi.

                  Jedna dosata losa partija u finalu Uimbldona, mislim da je podlegao pritisku.

                  Jedna fantasticna Rafina partija u Montrealu.

                  Ne moze se teorija postaviti na osnovu ta tri dogadjaja. Previse su raznorodni. Ako sada zaredaju neuspjesi u finalima do kraja godine onda ces ti biti u pravu. Bez toga nisi.

                  Sinsinati ce da bude pokazatelj. Ne zato sto je posebno vazan, nego zato sto ga je Novak ucinio posebno vaznim. Ali pravi test je USO. A potom bitka za broj jedan do kraja godine.

                  Comment


                  • Čekam da Ni da neku optimističnu sliku za nastavak sezone.. pošto tračka nade ne vidim..
                    toliko sam razočarana da mi na pamet pada da će Rafa pre njega kompletirati masterse..
                    Originally posted by gokara
                    Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                    Comment


                    • USO ce biti glavni pokazatelj sta i kako dalje. Ocekujem mnogo boljeg Noleta, da grize vise, da ne bude bezvoljan i bezmudan, ipak se radi o GSu.
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Ko zna zasto je to dobro.
                        Bice bolje!
                        sigpic

                        Comment


                        • Ne znam vise sta da mislim, daluje sve gore i gore. Tesko da ce on ovo popraviti do USo-a nesto

                          Comment


                          • Svejedno bi izgubio od Rafe u finalu, tako da nas je poštedeo muka..
                            Sad se mora sesti i ozbiljno razmisliti šta dalje..
                            Originally posted by gokara
                            Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                            Comment


                            • Nemam ja sta Novaku zameriti.
                              Posle silne radosti koju mi donese da mu opalim samar za poraz, ili da mu palamudim i na muku stajem.
                              One je za mene rod rodjeni, a rodu se u posao ne mesam.
                              Njegov posao, njegov zivot.
                              Bice bolje.!!!
                              Idemo dalje!!!
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by jagodica View Post
                                Čekam da Ni da neku optimističnu sliku za nastavak sezone.. pošto tračka nade ne vidim..
                                toliko sam razočarana da mi na pamet pada da će Rafa pre njega kompletirati masterse..
                                To sam i ja rekao.Eto Nadal iz jednog pokusaja uzima Sinsinati,a decko koji je pun motiva ne moze iz petog.Mnogo je on mali za ovu dvojicu,mnogo manji nego sto sam mislio nazalost.

                                Comment

                                Working...
                                X