Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ATP lista je nebitna prema Slamovima. Murray trenutno drzi dva pojasa i to je mnogo vaznije od 1. mjesta.
    sigpic

    Comment


    • Неком је битна.
      По мом неком скромном мишљењу Мареј никада неће бити први, бар док Ноле игра тенис.

      Comment


      • I sta bi na kraju znacilo Novaku sto je proveo 100-200 nedelja na prvom mjestu ako bi Murray npr. imao Slam ili dva vise od njega? Mijenjao bi Rios prvo mjesto za jedan Slam, mijenjao bi Rafter prvo mjesto na kojem je bio nedelju dana za jedan W koji nije uspio da osvoji iako je dva puta bio u finalu.
        sigpic

        Comment


        • Тренутно Ноле има 9 титула више од Мареја, а 4 слема више.
          Кад и АКО дође до тога да га Мареј престигне по броју титула, онда је то сасвим друга ствар.
          Сада је бесмислено причати о томе.

          Comment


          • To je bilo hipoteticki, ali je cinjenica da su samo Slamovi bitni. Tesko ce Novaka neko skinuti sa prvog mjesta na neko duze vrijeme u naredne 3 godine, ali on mora da osvaja Slamove, oni su najvazniji, u zenitu je i u zadnje dvije sezone ima dva Slama, premalo za potencijal koji posjeduje.
            sigpic

            Comment




            • На данашњи дан пре тачно седам година Новак је освојио своју прву АТП титулу у каријери од укупно 37, колико их данас броји у својој колекцији.
              Било је то 23. јула 2006. године у холандском граду Амерсфорту, у који је допутовао тада 36. тенисер света.

              На путу до трофеја на “Dutch Open”-у тренутно најбољи играч планете је савладао Бориса Пашанског, Томаша Зиба, Марка Жикела, Гиљерма Корију и Чилеанца Николаса Масуа у финалу резултатом 7:6 (7:5), 6:4.

              Тријумфом у Амерсфорту Ноле се попео на 28. позицију АТП листе да би пет година након тога, 4. јула 2011. по први пут у каријери постао најбоље рангирани тенисер света (на врху АТП листе налази се укупно 91 недељу).

              Comment


              • Realno, biti #1 je veliki uspjeh, možda čak i veči od nekog GS-a. Zapitamo li se koliko je od 1969 do dana današnjeg bilo igrača koji su došli na #1 mjesto ATP liste, a koliko je bilo različitih GS osvajača, možda dobijemo odgovor koji rezultat ima veču težinu. Naravno, činjenica je da je bilo više 'one slam wondera' nego onih koji su igrom slučaja došli do prve pozicije. S druge strane, i u jednom i u drugom slučaju bitni su konkurencija, turniri, podloge, način bodovanja pa se ni svi ti učinci i statistički podaci ne mogu uzimati zdravo za gotovo. Ipak, stojim iza toga da je teže biti #1 nego osvojiti GS turnir.

                Druga stvar jeste činjenica da su GS naslovi nekako opipljiviji i za svakog, hajmo reči simpatizera nekog igrača je draže da mu omiljeni igrač bude GS šampion, nego #1, međutim, da li je samim igračima više stalo da ostanu zapaćmeni kao 'one slam wonderi' ili igrači koji su nekad bili prvi na svijetu ?! Koliko znam, Novaku je pored Wimbledona, najveći cilj bio da postane #1, možda čak i veči od WB-a, mada teško, ipak je to Wimbledon. Ipak, ako govorimo o 'All time greats' kvalitetima kakav Novak jeste, onda bi broj GS naslova svakako imao veču težinu od broja sedmica provedenih na #1. Jednostavno, to je tako.

                Treća stvar jeste da jedno bez drugoga ne ide. Igrači koji imaju preko 150 sedmica kao #1 su igrači koji su napravili 'vlastitu eru'. A to je golema stvar u teniskoj historiji, jako golema. Drugim riječima, njihov nivo igre je moguće analizirati kroz prizmu onoga što su pokazali u svom 'primeu'. Postoje višestruki GS šampioni koji nemaju svoju eru i ne postoji određeni vremenski period na druže staze u kojem njihovu igru možemo uzeti kao peak njihovog tenisa u višegodišnjem izdanju. To su recimo Agassi, Nadal, Wilander, Edberg, Becker. Dok su igrači poput Federera, Lendla, Connorsa, Borga, čak i Couriera, a evo i Đokovića ipak uspostavili višegodišnju dominaciju, bez obzira koliko ona trajala. Napravili su vlastitu eru i to je jako jako golem uspjeh.

                Samo da potvrdim Vladanovu tezu o Riosu, kamo sreće da uze AO one godine, halalio bih mu i #1 i ono ponižavanje Agassija na IW-u 2 mjeseca kasnije.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • Imate dosta GS šampiona koji nikada nisu bili prvi, što znači da je lakše osvojiti GS nego postati broj 1. Ne kažem da je ni jedno a ni drugo lako, težak je put i do GS, ali mnogi su to uspjevali, ali rijetki su oni koji mogu da se pohvale činjenicom da su nekada bili svjetski broj 1. Da bi došao do toga moraš da igraš konstantno na svim turnirima. Teško je doći do prvog mjesta, ali još teži zadatak je zadržai se na istom, Novaku to uspjeva, i još uvijek ima popriličnu zalihu poena (i ja vjerujem da će je održati). Nije mi jasno zašto većina piše sa takvom negativnošću kao da je Nole totalno propao i kao da od njega više nema ništa. Svakom je potreban odmor, pa tako i njemu, a to što izdaje knjigu, to treba da bude nešto zbog čega ćemo da ga hvalimo a ne da ga kritikujemo, ne razumijem vas!
                  * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                  * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                  NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                  Comment


                  • Citam sta pisete i vec me hvata strahod predstojece turneje,a ne znam zasto
                    Uf,nemojte tako pisati,vec znamo da nam sleduje nerviranje,jer s nasim Noletom nikad nismo nacisto,pa cak nas je i one cuvene 2011 iznenadio(prijatno naravno)taman nas navikao da samo pobedjuje,a svesni smo da ne moze uvek pobedjivati ali da zna da nas "ubedaci"zna dobro.
                    No,sta cemo,vec je napisano tesko je biti Noletov navijac ali i mnogo lepo.
                    Srecno Nole na americkoj turneji pa nek idu zivci
                    Idemoooooo Noleeee
                    Last edited by Pertla; 23-07-13, 19:17.
                    sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                    ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                    Comment


                    • Originally posted by proudNolee View Post
                      Nije mi jasno zašto većina piše sa takvom negativnošću kao da je Nole totalno propao i kao da od njega više nema ništa.
                      Zato što je to za GS-ove tako, složila sam se sa Lendlovom izjavom pre neki dan kad su svi skočili na njega ali i dalje stojim pri tome kad se već opet poteže ta priča. Biti number one je velika stvar, ali slemovi se pamte, Novak je u svom prajmu a izuzevši 2011-tu osvojio je 2 GSa, to je velika šteta za takav potencijal, da ne kažem tragedija. Jeste, tragedija i mante se razmaženosti i tih gluposti, čemu treba da teži teniser njegovog kvaliteta? Finalima i polufinalima? Ma daaaaj....
                      Tako stvari stoje a on se zahebava, ajde to sa dobrotvornom večerom je ok stvar, ali sve te ostale slike, zbivanja i dogodovštine sa odmora, traktorisanje, ekskurzije pa sad još i knjiga ajde ... svejedno mi je, ima pravo na odmor a naravno knjigu nije pisao on al mi ide na živce brate, nije mi smešno, eto... Moje mišljenje je da bi trebao nešto da preduzima a njega zabole dupe.
                      Eto zašto su ljudi negativni.
                      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • Originally posted by Vladan View Post
                        To je bilo hipoteticki, ali je cinjenica da su samo Slamovi bitni. Tesko ce Novaka neko skinuti sa prvog mjesta na neko duze vrijeme u naredne 3 godine, ali on mora da osvaja Slamove, oni su najvazniji, u zenitu je i u zadnje dvije sezone ima dva Slama, premalo za potencijal koji posjeduje.
                        Da je osvojio barem jos jedan pored ova dva ja bih bio prezadovoljan,barem Rg ove godili Us Open prosle.Onda niko ne bi smeo rec da mu kaze,ogromna je razilka izmedju 3 Gs i 2 Gs u razmaku od god i po dana,ali sta ces.PLasim se da Novaku vise nije bitna toliko karijera i dokazivanje,da ne zeli da osvoji jos barem 5ili 6 GS.Ja znam da on ne moze Fekija da stigne to je nemoguce,jer je imao post od dve god,ali morao je jos jedan Gs da uzme pored ova dva,jednostavno je morao.Jos se jedem zbog finala Wimbledona

                        Comment


                        • Originally posted by Vladan View Post
                          Nemoguce je da ste toliko naivni, Novak nikad, ali nikad nece biti posvecen kao Federer i Nadal. Bio je samo jedne sezone i to je to. Steta jer moze mnogo ali Nadal trenira vec nekoliko nedelja, Federer u veteranskim godinama mijenja neke stvari, Murray krenuo sa treningom, a on pise knjige, organizuje dobrotvorne veceri, zajebava se sa traktorima i sl.
                          Pa šta sad da radimo? Da ga menjamo ne možemo, a neće se ni on promeniti. Da navijamo za Mareja ? Ili da se pomirimo sa sudbinom, a što pre to bolje, jer nam ništa drugo ne preostaje, red nerviranja, red šokova i preokreta rezultata u njegovu-našu korist, red besprekorne igre, pa red slikanja... pa sve ispočetka.
                          Kad može Madona da piše knjige ili neki tu naši da ih ne pominjem..... a očigledno je imao višak vremena...
                          Navikao nas je na nešto što nisam verovala da se može desiti posle 2011..... ne znamo šta da očekujemo i to ne od turnira do turnira, već od meča do meča.

                          Ostajte mi zdravo, odoh na zasluženi odmor , pa se čujemo u neko dogledno vreme.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Pa mora covek nesto da ostavi za zivota osim tenisa. Neka pise, sta ima veze, samo neka se lepo oporavi i onda napad na Ameriku .
                            Mozda se i zasitio tenisa, ali nacice on negde motivaciju da nastavi da pobedjuje i sto je najvaznije da sacuva prvo mesto jo veoma dugo. A bilo bi pozeljno da osvoji jos po neki slem, samo toliko da nam pokaze da je jos u stanju .

                            Oljice lepo se odmori

                            Comment


                            • Juuu, kakav Andy Sad ce ih sve Noki posloziti na USO seriji
                              @miloolja, ja sam mislila da si ti vec na odmoruali posto tek sada ides-lep provod
                              Similis simili gaudet

                              Comment


                              • Hvala oboma... ovo je bilo malo zagrevanje za veliki odmor
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X