Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Larisa View Post



    Ništa to meni nije jasno, nikakve veze sa stvarnošću, uostalom u zadnje vreme uvek ista priča....
    Šta ti se dešava? Jednog dana ćeš možda pronaći način da objasniš, da bi te mogli razumeti..
    Novak se sprema za politicku karijeru posle uspesne teniske ,verovatno su tu mnogo veci izazovi nego finale Wimbledona,kako moze biti toliko miran i ravan ko daska kad prica o turniru koji je godinama sanjao da ga osvoji necu ni da pominjem izraze koje sam koristio gledajuci ovo finale posebno u 2. i 3 .setu pa sam cak jedno vreme ugasio televizor i pratio skorbord od muke a on zadovoljan kako je odigrao na travi,mucenik.

    Comment


    • Ma ne može da bude ni miran ni ravan a još manje zadovoljan nikako, ko može u tako nešto da poveruje, bože me sačuvaj, pa to je šampion, on ima taj izraženi takmičarski duh karakterističan za sportsku elitu, ma ne može da mu bude svejedno!!! . To su ti te glupe standardne izjave napamet bla bla bla pogledaj mu facu samo što me zaplače.... Da mi je znati koji film premotava.
      Jedini realni scenarijo sada mi je sledeći, Nole pijan ko ...... razlupao sve po kući, Vajda i Jeca pokušavaju da ga obuzdaju ali on skače u bazen. Ili nešto slično.
      To ili je neki zombi a ne čovek od krvi i mesa, u tom slučaju gde je Nole i šta su uradili sa njim?
      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

      Comment


      • Evo ni posle nekoliko sati ništa ne valja. Tumbam, premećem po glavi, vraćam film... al' ne ide... jedna te ista misao je konstantna.. ništa ovo ne valja i to već duže vreme. Nije strašno odigrati turnire lošije, izgubiti finale, propustiti još jedan trofej GS, ali kako je i na koji način to urađeno, to je meni problem. Konstantan pad postoji poodavno, malo po malo, mic, po mic. Ovo danas nije ličilo ni na šta i zapanjena sam. Imaćete razumevanja nisam gledala ni dodele trofeja, niti slušala Novakove izjave do ove dole, i koliko vidim ništa novo nije rekao što već nije i ranije govorio u sličnim situacijama, a načula sam da se nije fizički osećao dobro od meča sa Delpom. Nije fizički u top formi i o tome pričamo već odavno, jer to se vidi. Kada je njemu ranije bio problem da odigra u tri dana dva meča od pet setova? Pa ove godine, očigledno. Verovatno je zbog svega toga i došla ova izuzetno loša igra, nemogućnost realizacije poena u dužim razmenama još od Berdiha, preko Delpa , pa do Endija, kao i ono nestrpljivo i brzopleto, pa i siledžijsko forsiranje skraćenih lopti, po svaku cenu.
        Koji je već ovo izgubljen važan meč u poslednjih... godinu i nešto? Pa ima ih.. od prošlog RG čekamo da se nešto promeni i ne dočekasmo, čak je stanje gore nego što je bilo...I izvinite, nema Novak igru za travu.. pa nemojte mi reći da Verdasko ima... Ako je ovo onaj njegov maksimum na travi, jer ne može ravne FH da udara, nema dobru volej igru i šta znam šta sve ne, onda sam u velikoj zabludi i izvinjavam za sve.
        Koliko je zicera protivniku poslao na reket, mrežu ili aut, pa onda Škot vraćao sve do iznemoglosti, on se igrao sa njim prebacivke, do onoliko pogrešnih izbora pri odlučujućim udarcima i prosipanju, baš kao i protiv Delpa. Samo Endi nije Delpo. Nešto se danas trudio i bio ofnazivniji, bez obzira što su Marijeve lopte bile baš duboke, ali njegov stil je poznat. Mene Endi nije ni u jednom segmentu igre iznenadio, a nadigrao Novaka u svim. Popravio je još prošle godine posle otprilike 6 meseci kako je Ledeni sa njim mnoge stvari, a danas je i sve pritiske stavio na stranu. Apsolutno je odigrao ono što sam očekivala, a naš momak nije, ni približno. Na momente je izgledlao kao da igra prvo kolo posle neke duže pauze. Stim što Endi, sada je već očigledno,ni na jednoj podlozi u poslednje vreme ne odgovara Novaku.
        A o propuštenim prilikama, nerealizaciji istih, o malkoj igri i igranju prebacivki... pa dokle više. Bilo je blamirajućih poteza... na momente igra mu je bila čista improvizacija, bez plana. On ne može dobiti takve mečeve protiv top igrača. Može da se provuče protiv Delpa, ali to je sve. Ne pamtim lošiju igru u finalu za Novaka.
        I opet smeč.. pa dokle više... Mislim to je već bio izgubljen gem (odnosno meč) ali ko zna možda bi stena Mari popustio da je otišlo u TB, pa Novak osvojio treći set. Ne volim da se bavim hipotetičkim stvarima i šta bi bilo da je bilo, ali u odlučujućem momentu opet jedna te ista boljka, a to ga prati od.. OI 2008.
        A na svu muku, po svim zakonima verovatnoće, ono što ga je perfektno služilo na W do finala, jednostavno ga nije bilo. Servis.
        Šta je problem i to sada baš problem, da li on zna..? A volela bih da zna, jer se neke promene moraju izvršiti. Šta? Kako?
        I da.. potreban mu je odmor...mislim logično je da će otići na isti, ali to potenciranje.... od čega objasnite mi, ne razumem....

        Last edited by miloolja; 08-07-13, 00:27.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Originally posted by Boske View Post
          Evo mene na temi na kojoj mi neće brisati postove, nadam se.

          Nebeski treba da se fokusira na beton, tačnije Sinsinati i USO. Ne sumnjam da će odbraniti Peking, a ako zakaže u Šangaju može da nadoknadi u Parizu. Takođe, može još oko 300 bodova da zaradi u Davis Cup-u. Nadala kao najozbiljnijeg konkurenta ne očekujem u Bog zna kakvom zdravstvenom stanju na WTF ako nastavi ovim tempom, a i propustiće nešto sigurno. Da li Nole igra Bazel ove godine ?

          Na W sam zadovoljan odbranom bodova, jer će Nadal svakako smanjiti zaostatak, brani samo 45. U Torontu bih kalkulisao da sam na Noletovom mestu, i fokusirao se kao što sam već napisao na Sinsinati i USO.
          I dalje sam ubeđen da će ''kiksnuti'' u Torontu, a da će Sinsinati biti okidač. Spremite se, on dolazi...
          This is moj potpis

          Comment



          • Pod velikim sam emocijama napisala ono prethodno i to nekoliko sati nakon svega, jer sam jako zabrinuta. Želim da verujem da je sve ovo jedan period, uslovno rečeno, krize i možda neke tranzicije, ko za... i da ćemo opet imati što reče Larisa našeg Noleta nazad. Jer vreme prolazi.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Čitam na njegovom sajtu, raznorazne komentare, predloge, savete zaključke... Ima jedan lik, zove se Dušan Garibović, koji mu na FB veli ovako:

              Данас, на Ивањдан, све је постало јасно. И то је добро за све нас - фанатичне и некритички посвећене навијаче Новака Ђоковића. Прво, то што је Новак урадио до сада у светском тенису, имајући у виду земљу из које долази и све што са тим иде, може се сматрати невиђеним подвигом; Друго, наш Ноле ће за вјек векова бити име и презиме светског тениса; Треће, заборавимо, не надајмо се и постанимо рационални - Новак никада неће бити ни близу свега онога што су у овом прелепом, популарном и тешком спорту постигли Федерер, Сампрас и Надал; Четврто, помиримо се са тим да ће наш Ноле бити део златне средине мушког тениса којој припадају Лендл, Борг, Виландер, Мекинро, Конорс, Мареј (живи били па видели да че на крају каријера он и Новак бити разлике у нијансама) и други; Пето, данас сам "прогледао" и уколико до краја каријере наш Ноле узме још три или четири Слема, комплетира титуле на Слемовима титулом на Гаросу и оствари још, укупно гледано, неколико десетина недеља на броју 1 и још неку годину заврши као број 1 - то ће бити то! П.С. Апсолутно не верујем у револуционарни преокрет у Новаковој игри и већој посвећености тенису. Зашто? Једноставно, зато што је, будимо реални и рационални, наш Ноле постигао максимум у односу на своје тело, на свој темперамент и на свој таленат. Свакако, Светосавски Новаче хвала ти за све и жив и здрав био на многаја љета!
              Poprilično se slažem sa njim. Hoću da kažem, da možda "problem" nije u Noletu nego u našim očekivanjima. Da je 2011-ta bila njegov peak i da ne treba očekivati da će se nešto tome slično ikada ponoviti. Nole je ponovo onaj stari, koji je ustvari uvek i bio, i nema ništa loše u tome, ništa što bi se moralo popravljati ili menjati, on je jednostavno takav. Sad što to nas ne može više da zadovolji, to je druga stvar. Apetiti su usled uspeha 2011-te enormno porasli, sticajem okolnosti postigao je neverovatne rezultate i bio pun samopuzdanja. I to je gotovo. Možda je došlo vreme da prihvatimo činjenice?
              Last edited by Larisa; 08-07-13, 01:25.
              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

              Comment


              • Originally posted by Larisa View Post
                Čitam na njegovom sajtu, raznorazne komentare, predloge, savete zaključke... Ima jedan lik, zove se Dušan Garibović, koji mu na FB veli ovako:



                Poprilično se slažem sa njim. Hoću da kažem, da možda "problem" nije u Noletu nego u našim očekivanjima. Da je 2011-ta bila njegov peak i da ne treba očekivati da će se nešto tome slično ikada ponoviti. Nole je ponovo onaj stari, koji je ustvari uvek i bio, i nema ništa loše u tome, ništa što bi se moralo popravljati ili menjati, on je jednostavno takav. Sad što to nas ne može više da zadovolji, to je druga stvar. Apetiti su usled uspeha 2011-te enormno porasli, sticajem okolnosti postigao je neverovatne rezultate i bio pun samopuzdanja. I to je gotovo. Možda je došlo vreme da prihvatimo činjenice?

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post

                  Pod velikim sam emocijama napisala ono prethodno i to nekoliko sati nakon svega, jer sam jako zabrinuta. Želim da verujem da je sve ovo jedan period, uslovno rečeno, krize i možda neke tranzicije, ko za... i da ćemo opet imati što reče Larisa našeg Noleta nazad. Jer vreme prolazi.

                  Citam i pratim komentare celo vece,kako ovde,tako i na drugim mestima..vecina je zabrinuta,vecina pise o nekoj losoj igri..ok,mozda je to tako...tvoje zapazanje je takodje dobro,a to je da on nema tu igru poslednjih godinu dana..zasto?msm da je upravo iz razloga koje sam pisao vec ovde,a krenulo je sve to od prosle godine sa zavrsnicom RG..Nadal...nedosanjani san,velika zelja za kompletom GS-va,mec izgubljen pod sumnjivim okolnostima,veliki udarac za njega...delimicno oporavljen,ali nedovoljno,gubi USO..Marej..zavsetak sezone,pocetak nove...ciljevi..odbraniti sta se moze,ali pre svega RG..opet Nadal,opet sumnjive okolnosti,i nokaut..nedovoljno oporavljen od nokauta,sledi W..povoljan zreb,veliki konkurenti aut...ide sve kako treba,i onda finale..splet okolnosti na W,pocinje spletkarenje,sledi nervoza zbog svega ovog sto sam naveo prethodno,a sto mu se izdogadjalo u prethodnom periodu,ceka ga taj isti Marej,ceka ga divlja publika(gle cuda na W pa jos divlja i nekulturna)i onda katastrofalno finale...sa gubitkom,odnosno ne osvajanjem RG kao njegov prevashodan cilj,jos pritom imajuci u vidu pod kakvim okolnostima je to sve izgubio,pritisak i nervoza pred sam mec je u njemu kulminirao..covek jednostavno nije mogao da izbaci iz glave sve to...morao je da padne..po meni su to jedini razlozi za slabu igru u finalu i jedini razlozi za "poklon" pehara Engleskoj odnosno GB..cvrsto verujem da je ovakvim igrama kraj,pogotovu u sf i f koja slede..svestan je on toga ocigledno(sta je ucinio RG),zato je i ovako opusten bez obzira sto je u pitanju bilo finale W...

                  edit

                  ..da se samo dopunim,osvajanjem AO posle svega ga je samo navelo da sebi postavi taj cilj,jer je svestan svojih vrednosti..ali nazalost,taj cilj ga je i slomio..moje misljenje..
                  Last edited by Rossini; 08-07-13, 01:41.
                  sigpic

                  Comment


                  • Bravo @miloolja za post.. sve potpisujem

                    I mene muci to konstantno potenciranje odmora.. ocigledno da mu je on neophodan, i to jedan duzi.. Vec dugo nije to onaj Nole koji uziva u tenisu.. koji tenis igra srcem.. koji krace lopte zabija punom snagom, podizuci sebi samopouzdanje (sto je itekako bitno.. npr. Rafa veliki dio treninga posveti „zabijanjem“ winnera sparing partneru.. bez obzira na kojoj podlozi igrao).. Protiv Delpa me je izludio udarcima sa sredine terena, il` neuspjeli drop shot, il` lagano plasiranje koje po obicaju ide u dio terena gdje se nalazi protivnik..

                    Vidljivo je da on zeli i dalje dobit` svaki mec... trci, bori se... al` nije to taj Nole na kojeg smo naviknuti...

                    Notorne su gluposti pripisivat` danasnji mec losoj igri na travi.. Bruku poena su igrali sa „podignutom loptom“.. al` to ovaj Nole nije znao iskoristit`.. k`o sto nije koristio ni prethodna dva meca... Nema samopouzdanja u svoje udarce.. bezbroj promasenih paralela iz oba udarca.

                    Comment


                    • Originally posted by AleksaVP View Post
                      Spoiler
                      Hvala.
                      Por prvi put, posle 8 sati u grču, dok ćoravim i pravim (jezive) grimase čitajući raznorazne zapise, valjam se od smeha
                      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • Otkud 'glava' Novakova slaba strana?

                        Saša Ozmo

                        http://www.b92.net/sport/tenis/maste...&nav_id=730247

                        Comment


                        • Prosao je Uimbldon, Novak je dosao do finala. Svi smo pomalo razocarani sto nije pobijedio. Medjutim, realno, Novaku je trava najlosija podloga a Mariju najbolja. Mari nije podlegao pritisku nego ga iskoristio kao dodatnu motivaciju. Kao na Olimpijadi i USO. Inace mislim da su Lendl i on dugo planirali sto im je raditi sa Novakom u Uimbldonu.

                          Sto se Novakove igre na turniru tice uglavnom sam zadovoljen.

                          1.
                          Svjestan je da na travi on ne moze dominirati razmjene kao sto moze na drugim podlogama. Zato se oslanja na servis koji je postao ubojito oruzje. Mislim da je to na travi dovoljno za sve osim tri najbolja returnera na svijetu Marija, Nadala i Ferera. Za Nadala, koji i sam nije travar, Novak definitivno ima igru i na travi. Mislim da bi dosta lako izasao na kraj i sa Fererom, ali Mari ce biti problem.

                          2.
                          Novakov servis, iako odlican, nije dovoljan da zavrsi poen. Treba i dobar, agresivan udraca ili dva poslije inicijalne prednosti. To vazi i vise na drugim podlogama nego na travi. Isto tako to vise vazi na potrosenoj travi u toplim uslovima nego na novoj travi u vlaznim uslovima. Problem sa Marijem je da je njegov return odlica, dakle incijalna prednost je manja od ocekivane, i da se on izvanredno brani. To opet znaci da Novak FH-dom, koji i onak nije prilagodjen travi, teze dolazi do poena. Ukupni rezultat svega toga je bilo 59% osvojenih poena na prvi servis. Premalo. Da su uslovi bili slicniji onima na Olimpijadi, Novak bi lakse dolazio do poena na svoj servis.

                          3.
                          Novak je popravio volej pa i smesh. Ali to jos uvijek nije dovoljno. Jos uvijek su to slabosti u njegovoj igri koje valja dalje popravljati.

                          I pored svega, Novakov paket za travu na ovom Uimbldonu je bolji od bilo kojeg na predhodnim Uimbldobnima. Ukljucujuci i onaj 2011. Novak je imao tezak zrijeb. Do polufinala je imao tri igraca koji su mu zadavali muku na travi Majera, Hasa i Berdiha. Prosao je te testove dosta lako. Mucio se tek protiv fantasticnog Del Potra.

                          4.
                          Ipak u Novakovoj igri ima zabrinjavajuci trendova.

                          Prvo, njegova BH paralela sve cesce skripi. Mora da poradi na tome, jer je BH paralela jedan od stubova njegove igre. Bez nje je mnogo manje efikasan. Nadam se da to nije, kako mnogi na forumu tvrde/pretpostavljaju, zbog manjka treninga.

                          Drugo, pocinje previse da se oslanja na servis. To je dijelom normalno jer ga je popravio. Medjutim to ima negativanu posljedicu. Kada servis zastane, njegova ostala igra ne ide glatko. Poboljsanje servisa ne smije ici na ustrb ostatka igre.

                          Trece, cim se dodaju novi elementi u igri, treba vremana da se novi paket popuno uskladi. Sto ima vise elemenata, to ga je teze uskaladiti. On ima jos posla da ukomponuje sve elemente svoje igre u funkcionirajucu cjelinu. Doduse, to je i dobar zanak. Znaci da se razvija kao igrac.

                          5.
                          Uimbldon je uvijek pomalo skretanje sa glavnog tura. Igra se na travi a niko normalan nece graditi svoju igru da bude idealna za travu. Prilagodice je travi te dvije nedjelje i to je sve. Lendl i Mari su se koncetrisali na travu ove godine i prepemali se za Uimbldon 6 umjesto 2 nedjelje. To je bilo mudro. Uvijek je lakse imati jedan cilj nego pet. Ali su platili to gubitkom poena na sljaci. Tako da Mari ima dva GS-a a zaostaje 3000 poena za Novakom.

                          Novak to sebi ne moze da priustiti, on je broj jedan i zeli da to ostane. On mora konstantno da igra. Konstantno da prigli novi izazov i brzo zaboravi stari bio uspjesan ili ne. Cini mi se da to Novak odlicno radi. Sjecam se kada je Stefan Edberg izgubio dva finala 1989. Protiv Changa u Parizu je bio na domak pobjede kao Novak protiv Nadala, a protiv Beckera u Uimbldonu je podbacio, ne igrao ispod svog maksimuma kao Novak jucer, nego bas podbaci. Vjerovano je poraz u Parizu dejlovao na losu partiju u Londonu. Poslije mece je rekao: "Ovo boli, strasno boli!" A Novak jucer otprilike: "Idemo u nove izazove! Sto te ne ubije ucini te jacim." Da li sam u pravu, ad li ga je stvarno ucinilo jacim, znacemo na kraju sezone na hardu.

                          Svejedno Novak mora vise da rastereti, period od AO do pocetka sezone sljake. Ako treba i na ustrb DC-a, barem dok ne osvoji RG.


                          Originally posted by Nesic View Post
                          Otkud 'glava' Novakova slaba strana?

                          Saša Ozmo

                          http://www.b92.net/sport/tenis/maste...&nav_id=730247
                          Naslov je pogresan. Glava je Novakova najaca strana. A prva recenica je pretjerivanje koje je nije bazirano na cinjenicama:

                          Već nekoliko najvažnijih mečeva sa najvećim rivalima u završnicama Gren slem turnira Novak Đoković ne uspeva da odigra blizu svog maksimuma.
                          Problem o kojem Ozmo prica je postojao od AO 2012 do USO 2012. Iza USO 2012, Novak je okrenuo list.
                          Last edited by NI; 08-07-13, 10:43.

                          Comment


                          • "Svejedno Novak mora vise da rastereti, period od AO do pocetka sezone sljake. Ako treba i na ustrb DC-a, barem dok ne osvoji RG".
                            NI- upravo, od 2011 on je propustio samo dva mastersa MC i Shangaj te godine. . Marej je propustio RG gde su mu šanse minimalne, ostali propustaju masterse , samo Novak igra skoro sve.Lepo od njega sto igra DC ,i nama prilika da ga vidimo ovde ali jos proletos sam naglasavala da je to suviše , rizikuje povredu, sto se i desilo.Sezona sljake tesko da je i mogla biti bolja, posle iste.
                            Inače zadovoljavajuća je bila igra na travi ovog W, ali dobrano pokvarena jučerašnjim izdanjem.
                            Similis simili gaudet

                            Comment


                            • Malo kad se ohladi glava ,prespava noc, ipak se malo trezvenije moze sagledati Wimbledon kao turnir koji mu nije bio prioritet ove godine a ipak je igrao finale protiv coveka koji je svesno propustio jedan GS da bi pokusao osvojiti W ,drugo ona povreda zgloba pred sezonu sljake i rizikovanje teze povrede u dejvis kupu zasta mu svi trebamo skinuti kapu dole je nesto sto je cini se odredilo ovaj drugi deo sezone.Neka napuni baterije za nastavak sezone i americku seriju prvo nek uzme Sinsi i udje u legendu mastersa, pa da vrati titulu na USO a time i odbrani 1.mesto na turu i bice ovo vise nego uspesna sezona bez ikakve sumnje.

                              Comment


                              • Svašta za života prođoh, videh koječega, mnogo čemu se iznenadih, i bih mišljenja da me malo šta van životnih nedaća iznenaditi može.
                                Pogrešno.
                                Ne može um pojmiti, niti ti iskustvo pomoći da u glave neke zaviriš i pojedince razumeš. Da li su to izneverena očekivanja, lične frustracije i sopstvena neispunjenost ili su motivi provokatorski, ne znam.
                                Tek, podelih štogod crvenih kartona isključivo "deklarisanim Novakovcima".
                                Čitam kritike, "stručne opservacije", lupetanja, odvale, nebuloze, autora koji to "bolje znaju" a da nisu dupe sa stolice mesecima odvojili. Ničega vrednog komentaru tu nema, osim osećaja prezira. Nikome neću pojedinačno replicirati, osim navodu u kome ga kritičar nazva mučenikom. Bolje prste trakom zalepiti, negoli otkucati takvu idiotariju.
                                Da li se ko zapita kakve su ga pobude Novaku privukle?
                                Navijati za Novaka, ukoliko su ti koreni u zemlji iz koje je i Novak ponikao, nikada ne može znak jednakosti nositi sa podrškom drugom igraču.
                                Neopisiv je osećaj da ti neko koga svojim nazvati možeš i toliko zajedničkog deliš, ima planetarni uspeh u nečemu što toliko voliš.
                                Postigao, prestigao i sva moja očekivanja prevazišao. U konstelaciji savremenog sporta sa jedne i kapitala i mnogostrukih činilaca sa druge, Novakov uspeh je nemerljiv. Lobiji, interesi, neutaživa glad za profitom deo su sporta sa čestim uplivom u sportska dešavanja. Ravno čudu je u takvom okruženju postići i do trona stići, načinom na koji je to Novak postigao. Rad, trud, uz Bogom dan talenat, izneli su ga do vrha. Prkoseći raznosmernim vetrovima na vrhu opstaje i spreman da nam još mnoge radosti priredi. Ponekad popusti pod naletima vetrušine odaslate sa isključivom namerom. Povije se poput usamljenog jablana, istrpi i udar munje i kada nepogoda prođe, uspravi se, i prkosi. Mudar, svestan, i sposoban da svoje istera. A isteraće i istrajaće jer mu je život učitelj a životne lekcije nauk.
                                Iskrenim i Novaku vernim poklonicima želim da uživaju u svakoj njegovoj pobedi, a ono malo poraza što pre da zaborave.

                                p.s. Veliki naklon i poštovanje Visku, uz zahvalnost za njegov komentar.
                                Last edited by pecaros; 08-07-13, 10:38.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X