Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novakovo pismo Jeleni Genčić: Bila si naš anđeo, tvoj duh prenosiću na buduće generacije

    Komemoracija povodom smrti Jelene Genčić održana je danas u prostorijama Teniskog saveza Srbije (TSS), a od nekadašnje šampionke, kasnije i uspešnog trenera, oprostili su se čelni ljudi TSS, kao i najbolji igrač sveta Novak Đoković, koji je poslao pismo iz Pariza.



    Počasni potpredsednik TSS Radmilo Armenulić istakao je da je Jelena odrasla u sportskoj porodici u kojoj su važili red, rad i disciplina i podsetio da je prvo bila fudbalski golman, kasnije i čuvar mreže rukometne reprezentacije, pre nego što je postala višestruka teniska šampionka.


    - Kao članica Partizana osvojila je više od 200 tofeja, a kasniej je svoje znanje prenela mnogim šampionima, uključujući i svetskog broja 1 Novaka Đokovića. Kada bih morao da sa dve reči opišem idealnog trenera rekao bih - Jelena Genčić. Bila je svojim učenicima vođa, prijatelj, savetnik i roditelj. Njen roman nije gotov, besmrtnost piše i dalje - istakao je Armenulić.

    Novakova majka, Dijana Đoković, pročitala je na komemoraciji veoma emotivno pismo najboljeg tenisera sveta.

    - Draga moja Jelena, beskrajno sam tužan jer se danas opraštam od tebe. U životu si me pripremala za mnoge situacije, za pobede, za trijumfe, za naše trofeje, ali za naš rastanak potpuno sam nespreman. Opraštam se od tebe beskrajno tužan što ne mogu da te ispratim. Znam da bi se ljutila da odustanem i umanjim šansu da ispunim i ovu poslednju nasu želju, da osvojim Rolan Garos - naveo je Đoković.


    On se zahvalio na svemu što ga je Jelena Genčić naučila i što je verovala u njega od prvog dana.


    - Hvala ti na strpljenju, na ogromnoj ljubavi. Hvala ti na svakodnevnoj podršci, na savetima koje pamtim, na toplim rečima koje su uvek nosile neku vanrednu poruku. Znaš, da sam ih sve upamtio i da se tvojih pravila uvek držim. Nas poslednji razgovor, pre dve nedelje nije ukazivao da nesto nije u redu. Tužan sam jer si se i tada trudila da me oslobodiš bilo kakvih briga i uveravala me da je sve u redu, da si u bolnici jer je rutinska kontrola, da ne brinem nego da pobeđujem - napisao je Đoković.

    Na kraju, on je poručio da je Genčićeva imala i da će uvek imati posebno mesto u njegovom životu.


    - Bila si dobri anđeo. I kad si me trenirala i kasnije - gde god da sam bio osećao sam tvoju podršku. Iskrenu. Snažnu. Bezrezervnu. Ostavila si neizbrisiv trag u našem tenisu. Dužni smo ti svi koji smo danas sa reketom u ruci. Obećavam ti da ću se potruditi da tvoje ime prenesem na buduće generacije i da tvoj duh večno bude prisutan na teniskim terenima - poručio je Novak.

    U ime TSS od Genčićeve se oprostio predsednik Upravnog odbora Toplica Spasojević, poslednji pozdrav od Teniskog kluba Partizan uputio je Sava Zorić, a emotivan govor imala je i njena nekadašnja saigračica Tamara Lukšić - Orlandić.

    Na komemoraciji je osim rodbine i prijatelja prisustvovala i ministarka sporta Alisa Marić, potom počasni predsednik TSS Slobodan Živojinović, selektor Bogdan Obradović, Srđan i Goran Đoković, Dušan Grujić, kao i mnogi drugi poštovaoci Jelene Genčić.

    Sahrana će se u sredu 5. juna od 15 sati u Aleji zaslužnih građana na Novom groblju u Beogradu.

    Comment




    • Čestitke Novaku!

      Comment


      • Jos jedan Svaba, pa Spanac i ....ma nebitno
        sigpic

        Comment


        • Nisam morbidan ali evo ko ima zelju moze da pogleda video zapis sa komemoracije i poslednjeg pozdrava od VELIKE ZENE,VELIKOG COVEKA,VELIKE SPORTISKINJE,VELIKOG TRENERA, VELIKE ...

          http://www.sportnetwork.rs/play/55983/

          Nole svaka ti cast a danasnju pobedu,za karijeru,za buduce trofeje,za Jelenu G.,za poruku na kameri...
          IDEMO DALJE,BEZ IZUZETKA!
          >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

          Comment


          • Novak: Jelena kao druga majka

            Najbolji svetski teniser Novak Đoković priznao je za B92 da je teško podneo smrt svog prvog trenera Jelene Genčić.

            Novak je za smrt Genčićeve saznao nakon meča protiv Dimitrova, pa zbog toga nije davao izjave posle 3. kola.

            Đoković je u osmini finala Rolan Garosa savladao Filipa Kolšrajbera sa 3-1 i u narednoj rundi će igrati protiv Tomija Hasa.

            Poslednja 24 časa bila su posebno teška za tebe?

            „Da. Nije bilo lako, ali to je život. Život vam daje neke stvari, a odnosi bliske ljude u vašem životu. Jelena je bila moj prvi trener, ona mi je bila kao druga majka. Bili smo veoma bliski tokom čitavog mog života. Ona me je naučila mnogo stvari koje su sada deo mene, deo mog karaktera i imam najlepša sećanja na nju. Tako će zauvek ostati. Nadam se da ću moći da nastavim gde je ona stala, jer je ona ostavila toliko mnogo znanja meni i ljudima koji su joj bili bliski. Osećam odgovornost da nastavim da radim to. Ona je radila sa decom od pet do 13 godina i toj generaciji i tenisu posvetila je ceo svoj život. Nikada se nije udavala, nije imala svoju decu, tako da je tenis bio ceo njen život. Imala je 77 godina pre nego što je preminula pre dva dana, a prošle nedelje je držala časove. Nije je preterano zanimala priroda bolesti. Imala je rak pluća i to je preživela. Ona je jedna od najneverovatnijih osoba koje sam poznavao. Sigurno je za mene sve ovo prilično emotivno zbog toga“, rekao je Đoković koji se u ponedeljak oprostio od Jelene Genčić oproštajnim pismom,

            Novak je za B92 dodao da je njegov tim napravio dobru odluku da mu saopšti tužne vesti nakon duela sa Dimitrovim.

            „Mislim da su ljudi u mojoj blizini napravili dobru odluku da mi saopšte to posle meča. Bio je veliki šok, ali prošle godine iskustvo sa dedom koje sam imao kada je umro u toku turnira u Monte Karlu mi je pomoglo da se malo bolje nosim sa tom teškom situacijom ovoga puta.“

            Bez obzira što si na početku sezone kao jedan od glavnih ciljeva postavio osvajanje Rolan Garosa, koliko sada imaš još veći motiv?

            „Apsolutno. Ovo mi je sigurno dodatni motiv jer razgovor koji sam imao sa Jecom pre dve nedelje me je izuzetno motivisao, inspirisao da igram najbolji tenis baš na ovom turniru jer ona nikada nije krila svoje emocije, svoje namere prema meni. Uvek je govorila ono što je i mislila. Uvek je bila otvorena i rekla mi je da moram da se skoncentrišem i korisila je određene naše formule koje smo koristili ceo život kako bi me motivisala i u tome je uspela. Ovo je najvažniji turnir sezone za mene. Njen odlazak, sa pozitivne strane, može još dodatno da me motiviše da budem čvršći, da budem jači psihološki, fizički i emtovino na terenu i da donesem titulu za nju.“

            Da li je ovo bila dobra generalna proba za Hasa? Kolšrajber ima kao i Has odličan jednoručni bekhend.

            „Pa postoji možda neka sličnost, ali Kolšrajber igra sa dosta više spina, niži je igrač i ima malo slabiji servis. Has je mnogo agresivniji, ima ravnije udarce. Na šljaci koja je najsporija podloga možda imam da tako kažem blagu prednost, ali ovde u Parizu je šljaka dosta brža od svih ostalih turnira što ide njemu u korist. On je danas pružio veoma impresivnu partiju protiv Južnog, dao mu je samo četiri ili pet gemova što je neverovatno. On je u 35. godini a kreće se i igra kao da ima 25 tako da sigurno nije za potcenjivanje. Tomi je izuzetno dobar igrač koji je u odličnoj formi i u četvrtfinalu Gren slema više je nezahvalno praviti bilo kakva predviđanja ko će da pobedi i ko je favorit. Moram da podignem nivo igra kako bi izašao kao pobednik.“

            Srpski teniser je inače nakon trijumfa protiv Kolšrajbera na kameri napisao "Jeco volim te zauvek".
            http://www.b92.net/sport/tenis/maste...&nav_id=719613
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Najbolji put da se prebrode sve teškoće je uspeh... Novak je kao emotivan čovek (kao uostalom 99% ljudi sa ovih prostora) prošao emotivni ispit i preskočio uvek neugodnog Kohlija. Igra je bila sigurna nakon početne inicijative protivnika, i izgleda da ga je i Kohli malo "podigao" svojim dobrim nastupom. Nebitno, još jedna pobeda u nizu, još jedno 1/4finale...

              Još malo je ostalo Nole do ostvarenja Jeleninog, Tvog i velikog sna, svih nas, ljubitelja tenisa sa ovih prostora, a to je da imaš sva 4 GS trofeja u svojim rukama.

              Idemo Nole, još malo je preostalo do ostvarenja tog sna...

              ZA JELENU

              Comment


              • Originally posted by shminka View Post
                Ovo sam tražila, evo Shminka postavio na temi, pa da pogledate Novakovu konferenciju posle meča.
                O sledećem susretu sa Hasom ništa nisu pitali... lešinari... Opet sa druge strane lepo što je imao priliku da pred stranim novinarima ispriča neke stvari o Jeleni, ali mislim da njih nije to zanimalo.. već kopaju i čačkaju kako je Novaku

                Pita ga novinar: Ona je bila je smirena i govorila sporo, nije predstavnik tipičnih Srba?
                Last edited by miloolja; 03-06-13, 19:43.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Pita ga novinar: Ona je bila je smirena i govorila sporo, nije predstavnik tipičnih Srba?

                  ja kad sam to cuo mislio da se ovaj zajebava, u fazonu pa nije valjda to pitao.

                  Comment


                  • Pristajem na izgubljene poene.
                    Pristajem na izgubljene igre.
                    Pristajem na izgubljene servise.
                    Pristajem na izgubljene setove.
                    Pristajem na kidanje nerava.
                    Pristajem na izgubljene pecaroske vikende.
                    Pristajem na dane kraj ekrana.
                    Pristajem na gumicu.
                    Pristajem na ignorisanje.
                    Pristajem na blesavljenje.
                    Pristajem na sve sto mogu pristati.
                    Samo osvoji pehar Novace !!!
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      O sledećem susretu sa Hasom ništa nisu pitali... lešinari... Opet sa druge strane lepo što je imao priliku da pred stranim novinarima ispriča neke stvari o Jeleni, ali mislim da njih nije to zanimalo.. već kopaju i čačkaju kako je Novaku

                      Pita ga novinar: Ona je bila je smirena i govorila sporo, nije predstavnik tipičnih Srba?
                      Nemojte da nas sve to iznenađuje, pa osnove novinarskog zanata se na zapadu postavljaju na osnovu proučavanja ljudske psihe, koju do detalja rade na Kraljevskom Institutu Tavistok. Poznato je i da je celu kampanju 1999 osmislio taj isti institut...

                      Comment


                      • Eh da su svi sa tog Kraljevskog instituta... i da je samo zato išlo ispitivanje u tom pravcu...
                        No, mora i sa tim da se nosi, to je jasno.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • zao mi je sto nisam sa vama odgledao ostatak meca ali znalo se ako dobije 2 set da svaba nema sanse da se vrati i ni nama nije bilo lako gledati ga u 1 setu ono silno mucenje ali kad je nasao pravi ritam nije bilo spasa Kolsraberu a sto se tice Haas-a bice to jako tezak mec za oboicu
                          Last edited by ledeni 80; 03-06-13, 20:44.

                          Comment


                          • Originally posted by ledeni 80 View Post
                            zao mi je sto nisam sa vama odgledao ostatak meca ali znalo se ako dobije 2 set da svaba nema sanse da se vrati i ni nama nije bilo lako gledatiga u 1 steu ono silno mucenje ali kad je nasao pravi ritam nije bilo spasa Kolsraberu a sto se tice Haas-a bice to jako tezak mec za oboicu
                            Bice strasno tezak mec,ali pristajemo na sve sto napisa pecaros,samo nek Nole pobedi Haasa a onda nastavak
                            sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                            ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                            Comment


                            • Olja ti za ovo znas
                              pitanje za Novakovce: STA je Novak posle meca imao za uzinu

                              Comment

                              Working...
                              X