Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vanja #66 View Post
    NI, hteo sam da potrazim te podatke jutros kad sam video Navrsaov post, ali nisam imao vremena, hvala ti. To je ono sto sam pretpostavljao, da Novak na TB pocinje da gleda kao mali licni neupseh. istovremeno je i deo slagalice koji se izuzetno uklapa u neocekivano veliki pad njegove igre u TB 1. seta u finalu AO, a dupla greska je bila samo ulje na vatru...

    Stigao sam da ponovo odgledam prvi set finala AO. Novak je ima 5 BP. Ne manje vazno je da je imao 30:15 na Marijev servis u zadnjem gemu prije TB. Potom je promasio dva BH. Prvi, pri rezultatu 30:15, vrlo rutinski, u razmjeni u kojoj je bio lagano nadmocan. Drugi 'in side out' pri rezultatu 30:30. Isao je na vinera, to je za njega 50:50% udarac. Promasio je 5 cm. Mari nije imao nikavu sansu da stigne lopticu. Bio je vidno razocaran poslije ta dva poena. Mogao je dobiti oba a time i set.

    Onad je uslijedio TB i pad koji ti opisujes. Pad igre u TB je losa navika. Stekao je tu naviku zbog osjecaja nadmoci. Svejedno time komplikuje svoju situaciju. Ne moze se reci da od gotovine pravi veresiju ali se moze reci da olako oprasta veresiju.

    ----------------------

    Napravio sam analizu svih Novakovih TB od 2011. Ono sto sam nasao je i mene iznenadilo. Nek oproste oni koji ne vole statistiku. Novak je:

    Igrao 51 TB, dobio 27 ili 53%. Prosjecno! Ali malo dublja analiza daje drugu sliku.

    Igrao je 4 TB u odlucujucem set, dobio 3 ili 75%. Izgubio samo od Iznera.

    Igrao je 4 TB u setu u kojem je spasavao mec, dobio 2 ili 50%. (Izgubio od Rodzer u RG 2011. 4-ti set i Sinsinatiju 2012 2-gi-set, pobijedio Congu u RG 2012. 4-set, pobijedio Marija u Shangaju 2012. 2-set)

    Igrao 14 TB u setu u kojem je protivnik spasavao mec i dobio 5 ili 36%. Po sistemu dobicu naredni set ako ne dobijem ovaj.

    Igrao je 27 meceva u kojima je dobio jedan TB i dobio svih 27 ili 100%. Nevjerovatno!

    Igrao je 20 meceva u kojem je izgubio jedan TB i od njih dobio 14 meceva ili 70%. Odlicno! Jedan izgubljeni TB nije nesto strasno.

    Igrao je dva meca u kojima je izgubio 2 TB-ka i izgubio oba ili 0% (Isner i Federer u RG 2011.) To je previse i za Novaka.

    Mislim da ovo potvrdjuje teoriju da Novak igra slabije TB-ove jer su za njega manje bitni nego za druge igrace.
    Last edited by NI; 31-01-13, 15:59. Reason: Mala korekcija staistike

    Comment






    • Last edited by miloolja; 31-01-13, 12:41.
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Ala ga "merkaju" ove novinarke iza - ili sta su vec
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • DC:Looking like a man who means business!

          Last edited by miloolja; 31-01-13, 14:34.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Nove tikepa..
            Ako je šljaka toliko loša, možda ne bi trebalo ni da izlazi da igra..
            Mada je to nacionalni tim i verovanje da zna da se čuva od povreda..

            Comment


            • I stara firma sportske opreme ...ST.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post

                Igrao je 20 meceva u kojem je izgubio jedan TB i od njih dobio 14 meceva ili 70%. Odlicno! Jedan izgubljeni TB nije nesto strasno.

                Igrao je dva meca u kojima je izgubio 2 TB-ka i izgubio oba ili 0% (Isner i Federer u RG 2011.) To je previse i za Novaka.

                Mislim da ovo potvrdjuje teoriju da Novak igra slabije TB-ove jer su za njega manje bitni nego za druge igrace.
                Samo da se nadovezem na ovo. U periodu 2005-2010. odigrao je 48 meceva u kojima je izgubio jedan TB i odnos je 19-29. Kada na to dodamo tvoje brojke za period od 2011. pa sve do sada to mu dodje 33-35, odnosno ispod 50%.
                U istom preiodu, dakle 2005-2010, odigrao je 6 meceva u kojima je izgubio dva TB-a i sve meceve je izgubio.

                Po godinama to izgleda ovako: 2005. 1-3; nema meceva sa dva izgubljena, 2006. 2-1; 0-1, 2007. 7-4; 0-1,2008. 2-7; 0-2, 2009. 5-9; 0-1, 2010. 2-5; 0-1.

                Ispravio sam podatke jer grafikon za 2005. nije tacan. Tamo stoji da je te godine imao 9:2 u TB, a zapravo je taj odnos 13:4.
                Last edited by Navras 16950; 31-01-13, 18:45.
                Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                Comment


                • Navras,

                  Da li imas podatke za 2005.-2010. kad je dobio jedan TB?

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Navras,

                    Da li imas podatke za 2005.-2010. kad je dobio jedan TB?
                    Nemam te podatke, mozda veceras to pretresem ako budem imao vremena.
                    Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                    Comment




                    • I još puno sličica sa treninga u pesku i sa konferencije, sinoćne večere.... https://www.facebook.com/media/set/?...3&l=d526155190
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Lepo sto koriste ST.

                        Comment


                        • Bas me cudi da Novak sme da se nosi ST opremu
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Samo je duks ST, i ako niste primetili svi reprezentativci, pa i selektor Boca-Bolid nose ST. Mozda je sponzor Srbije.... ko ce ga znati. Ali i sorts i carape i majca su UNIQLO
                            Htedoh reci da je jedino ovaj komplet u kome je cela reprezentacija izasla na konferenciju ST znaci duks i trenerke.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment

                            Working...
                            X