Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "Pobede me ispune,a porazi opomenu.Ajnstajn je rekao da je ludost ocekivati drugaciji rezultat radeci stvari na isti nacin.Zato se uvek preispitujem gde sam pogresio,sta sam lose uradio i sta mogu da popravim.Trudim se da poraze analiziram,ali i da sto pre vratim fokus na naredne meceve jer ne smem previse vremena da trosim na stvari koje su se dogodile"
    "Jelena je divna,posvecena,stabilna i prosla je sa mnom mnoge faze.Nisam se probudio i postigao ovoliki uspeh,iza mene su godine truda,a sve vreme je tu i ona.Veoma sam ponosan na nju koja mi je veliki oslonac"
    Novak Đoković: Jelenina i moja ljubav je sve jača
    Najbolji srpski teniser Novak Đoković otvorio je dušu za „Hello" o devojci Jeleni Ristić, s kojom ga mediji venčavaju već godinama!
    - Nas dvoje nikad jedno drugo ničim nismo uslovljavali. Naša ljubav je velika, čini mi se svakog dana sve zrelija, jača i dublja jer puno toga prolazimo zajedno. Brak će uslediti onda kad se dogovorimo. Simpatično mi je kada mediji pišu da ćemo se venčati jer to je negde očekivano koliko dugo se zabavljamo. Prošle godine su mi uznemirili baku da se ženim, a da joj nisam javio. Jedva sam je ubedio da to nije istina - rekao je Novak, i dodao da se Jelena dobro nosi sa njegovim uspehom i da joj je na tome zahvalan.

    Teniser kaže da se trudi da neguje prijateljstva iz detinjstva.
    - Prijatelji su mi drugovi iz školskih dana i veoma malo imam stečenih prijateljstava, ali se ne opterećujem namerama ljudi, odmah prepoznam lažne pobude, neiskrene priče i distanciram se - kaže Novak, i priznaje da se mnogo toga odrekao zarad karijere.
    - Nedostaju mi dom, moj krevet, porodica, prijatelji, hrana sa glutenom, naš jezik, Beograd i da spontano organizujem dan - kaže Đoković.
    Last edited by MiljanVR; 18-09-12, 09:11.
    http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      juve,

      Pomenuo sam tehnicke nedostatke. Nisam se fokusirao na njih. Pomenuo sam te nedostatke samo u sklopu price o servisu, koji smatram dobrim.

      Tvoja lista uzroka je tacna. Ja doduse ne mislim da je promjena sponzora imala neku narocitu ulogu. Najvaznije od svega je ukupni, kumulativni, efekt svih uzroka.

      Od svih vaznih meceva koje je Novak izgubio ove godine, samo je u jednom djelovao inferiorno. Protiv Federera u Uimbldonu. Tehnicki problem sa FH, uza sve ostalo, ukljucujuci i krov, je doprinio tome.

      Potcjenjivanje potrebnog psihickog napora i previdjanje mogucnosti da splet okolnosti moze da bude nepovoljan za njega je jedino sto mogu zamjeriti Novaku. To je dovelo do arogancije koja se najvise ocitala u njegovoj izjavi iza Australije.

      No sve je to proces ucenja.
      Ne bih se slozio. Imao je igru protiv Federera, samo sto je izabrao drugaciji pristup, opet pricam o nadmetanju. Fed nije nista znacajno drugacije igrao treci set od drugog. Pa ni u odnosu na pocetak drugog, kad je napravio brejk. Prava inferiornost je bila na RG-u, u prva dva seta... Cak i u nastavku onog cetvrtog je bio u podredjenom polozaju, izgledao mi je izgubljeno jer sta god da je pokusavao - nije ulazilo, a ni prolazilo.

      Comment


      • Roger nije ni igrao u ta prva dva seta, samo je servirao. FH je poceo udarati tek pocetkom 3. seta

        Comment


        • Aca Stojanović ‏@Acastop
          Novak Djokovic je u Srbiji, u utorak kao ambasador UNICEF-a urucuje pomoc deci u obdanistu u Lesnici kod Loznice.
          http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

          Comment


          • Originally posted by shminka View Post
            Roger nije ni igrao u ta prva dva seta, samo je servirao. FH je poceo udarati tek pocetkom 3. seta
            Mirka izasla na teren umesto njega...

            Comment


            • Originally posted by juventus View Post
              Citajuci vase postove sticem dojam da ste se suvise fokusirali na tehnicke nedostatke u Novakovoj igri a slabije uzeli u obzir druge po meni objektivnije okolnosti zbog kojih Novak ima losiju sezonu u odnosu na 2011>
              1.Fizicka istrosenost zbog igre sa osnovne linije(nesto slicno se desavalo i Rafi koji takodje ima slabiju svaku 2.godinu)
              2.Sezona 2012 se morala bitno razlikovati od 2011 gde je isao od turnira na turnir i povecavao samopouzdanje i rezultate a 2012 je trebalo odredjivati prioritete i tempirati formu za najjace turnire sto je sasvim nesto drugo u odnosu na 2011
              3.Nesrecne okolnosti sa vremenom,narocito prekid na RG, kada je momentum bio na njegovoj strani a Rafa na konopcima,igranje Wimbledona pod dvoranskim uslovima koji daleko vise pogoduju Rogeru nego Novaku,i nesnalazenje sa vetrom protiv Mareja u 1. i 2.setu na USO
              4.Porodicni problemi(ostao bez dede mozda u kljucnom momentu za napad na Rafu)
              5.Prevelik pritisak moranja osvajanja zlatne medalje,nosenja zastave i svega ostalog sto ide uz to,sve se to sruslio na njegova ledja odjednom
              6.Promena sponzora i ostalih menadjerskih ugovora,sve to remeti rad i ima svoj mali uticaj
              Sa ovakvim po meni veoma jakim objektivnom okolnostima Novak je trenutno vodeci teniser u ovoj godini to je za veliki respekt ,bitno je da iz tih situacija izadje jos jaci i iskusniji pa ce i rezultati biti jos bolji.
              Sledi poslednji deo sezone Novak ako nastavi ovako da igra ima realne sanse da godinu zavrsi na poziciju 1 ATP liste i da sa tim vetrom u ledja krene na novu titulu na AO i u osvajanje RG, ako to uspije u sledecoj sezoni ulazi u malobrojne osvajace sva 4 GS.
              Jedino sto mu kao navijac zameram u ovoj godini je bezvoljnost u nekoliko meceva ali i to mogu razumeti nakon svega sto se desavalo u ovoj godini.
              Generalno se slažem sa tobom, naročito sa boldovanim, i još bih dodala, pored bezvoljnosti, tu su i tvrdoglavost i neobjašnjivi padovi u koncentraciji koji su ga skupo koštali u najbitnijim mečevima.
              Novaku i dalje treba da se nađe na ivici provalije da bi u njegovoj igri apsolutno sve proradilo, i tehnika i sampouzdanje (znači, oba elementa su prisutna i to na visokom nivou) ...Na taj način je uspevao da dolazi do neverovatnih preokreta prošle sezone, ove ipak, nije uvek polazilo za rukom, što je sasvim normalno.
              Da se ja pitam radila bi na tome. Nema šale al to od starta, nema duva vetar, peče sunce, pada kiša.....Nema e sad ću ovako pa di puklo, pa onda malo gledam u nebo i pitam se besno "Šta je ovo?" i da nema više, da poklanja svoj servis (ili dva) posle osvojenog seta zato što nam misli malo odlutaju....Znači bez popuštanja od početka do kraja.
              Last edited by Larisa; 17-09-12, 14:54.
              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

              Comment


              • Originally posted by Vanja #66 View Post
                Ne bih se slozio. Imao je igru protiv Federera, samo sto je izabrao drugaciji pristup, opet pricam o nadmetanju. Fed nije nista znacajno drugacije igrao treci set od drugog. Pa ni u odnosu na pocetak drugog, kad je napravio brejk. Prava inferiornost je bila na RG-u, u prva dva seta... Cak i u nastavku onog cetvrtog je bio u podredjenom polozaju, izgledao mi je izgubljeno jer sta god da je pokusavao - nije ulazilo, a ni prolazilo.
                Vanja,

                Konacno da se ne slazemo oko necega. Novak je bio bitno bolji u drugom i onda se nesto desilo u trecem setu. Svi se pitaju sto. Novakov intezitet je pao, Federer je bio manje nervozan, Federer je iskusniji na travi itd. Ipak kljucna je razlika da je Novak gubio razmjene. U prva dva seta igali su samo 6 poena duzih od 8 udaraca. Novak je dobio 5. U trecem su igrali 7 poena duzih od 8 udaraca. Federer je dobio 6. Federer ce reci poslije meca da je kljuc pobjede bio tri puta za redom u Novakovu FH stranu.

                Na RG, na zemlji, je Federer bio inferioran kao i u Rimu. Ali te meceve je Novak dobio. Ja sam rekao od svih meceva koje je Novak izgubio.

                shminka rece da Rodzer nije igrao u prava dva seta nego samo servirao. Ja bih dodao da nije znao da je superioran u razmjenama. To je tek kasnije saznao.
                Last edited by NI; 17-09-12, 20:40.

                Comment


                • "Pobede me ispune,a porazi opomenu.Ajnstajn je rekao da je ludost ocekivati drugaciji rezultat radeci stvari na isti nacin.Zato se uvek preispitujem gde sam pogresio,sta sam lose uradio i sta mogu da popravim.Trudim se da poraze analiziram,ali i da sto pre vratim fokus na naredne meceve jer ne smem previse vremena da trosim na stvari koje su se dogodile
                  Uuhhhhhh Kvantum Rajko

                  P. S.
                  To se vidi Nole Složiće se konačno sve kockice ;)
                  "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Vanja,

                    Konacno da se ne slazemo oko necega. Novak je bio bitno bolji u drugom i onda se nesto desilo u trecem setu. Svi se pitaju sto. Novakov intezitet je pao, Federer je bio manje nervozan, Federer je iskusniji na travi itd. Ipak kljucna je razlika da je Novak gubio razmjene. U prva dva seta igali su samo 6 poena duzih od 8 udaraca. Novak je dobio 5. U trecem su igrali 7 poena duzih od 8 udaraca. Federer je dobio 6. Federer ce reci poslije meca da je kljuc pobjede bio tri puta za redom u Novakovu FH stranu.

                    Na RG, na zemlji, je Federer bio inferioran kao i u Rimu. Ali te meceve je Novak dobio. Ja sam rekao od svih meceva koje je Novak izgubio.

                    shminka rece da Rodzer nije igrao u prava dva seta nego samo servirao. Ja bih dodao da nije znao da je superioran u razmjenama. To je tek kasnije saznao.
                    NI, u FH razmenema nema dileme da je Novak bio sluga... U BH razmenama nema dileme da je Roger bio sluga. Slusao ga je BH kako skoro nije na tom mecu, no i pored toga znao je da terba da salje Novaku na FH. Ono sto meni nije jasno, a voleo bih da proverim na snimku da li je zaista tako - zasto je Novak poceo nakon drugog seta da u razmenama ide na CC FH umesto na paralelu? To je radio u prva dva seta, a posle je poceo da se nadjacava sa Zekinim FHom... To je to nadmetanje o kom sam govorio. Sticem utisak da je zeleo da pobedi Federera njegovim oruzjem, umesto svojim...

                    Tako pamtim taj mec, moguce je da sam zapamtio samo nekoliko razmena na osnovu kojih sam razvio takvo misljenje...

                    Pitanje za tebe - zasto ne smatras da je Novak bio inferioran protiv Nadala u RG-u, ako pricamo makar o periodu pre 3. seta?

                    Comment


                    • Originally posted by Panchev9 View Post
                      Slab sam u zadnje vreme sa search opcijom..
                      Ako sam pravilno provalio (rod/pol), ne možeš mi dati(sve)..

                      http://www.atpworldtour.com/Share/Ma...012&r=7&p=D643
                      http://www.atpworldtour.com/Matchfac...c=2&s=0&y=2012
                      http://www.atpworldtour.com/Matchfac...c=3&s=0&y=2012
                      http://www.atpworldtour.com/Matchfac...c=4&s=0&y=2012



                      Vanja.
                      kazem ti da je Roger taj FH poceo udarati jako tek na pocetku treceg seta, a to su primjetili mnogi na live temi, sjecam se da je i retro imao isti komentar kao ja! Pritisak na Rogerov BH nije skracivao poene, a sasvim je logicno da u duzem reliju mora poslati barem jednu lopticu na FH, a tada nastaje problem
                      Kad bi Roger dobio tu jednu loptu na FH, automatski se on pita o svemu u nastavku relija. U razmjenama CC FHa na travi je bolji, a Novak nije u stanju tim brzim lopticama promijeniti smijer i ici na dobru paralelu! Vidjeli smo i u Sinsinatiju sta se desava kada poslje jednu lopticu na FH, ili kracu na BH. U tren oka se nadje u jako losoj poziciji u poenu
                      Last edited by shminka; 18-09-12, 09:05.

                      Comment


                      • Sve je ovo na nivou "statističke" greške.. Mada i konj za jedno oko ćorav osta'..
                        Hvala za podatke..
                        Drago mi je da Novak ovako dobro stoji.. Mada ima istine i u onome što kaže Zvonko Mihajlovski..
                        Najfrapatniji podatak je onaj za procenat dobijenih poena na drugi servis.. To uživo deluje malko drugačije.. Kad mognem napisaću za prvi gem meča..

                        Comment


                        • Novak u poseti vrtiću ''Ispod Lipa''

                          "Danas (utorak) sam se opet uverio koliko je ovaj vrtić jedinstveno i posebno mesto za decu, gde mogu da se druže i kroz igru razvijaju svoju kreativnost i talente", rekao je Đoković




                          http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...&nav_id=644037
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Vanja #66 View Post
                            NI, u FH razmenema nema dileme da je Novak bio sluga... U BH razmenama nema dileme da je Roger bio sluga. Slusao ga je BH kako skoro nije na tom mecu, no i pored toga znao je da terba da salje Novaku na FH. Ono sto meni nije jasno, a voleo bih da proverim na snimku da li je zaista tako - zasto je Novak poceo nakon drugog seta da u razmenama ide na CC FH umesto na paralelu? To je radio u prva dva seta, a posle je poceo da se nadjacava sa Zekinim FHom... To je to nadmetanje o kom sam govorio. Sticem utisak da je zeleo da pobedi Federera njegovim oruzjem, umesto svojim...

                            Tako pamtim taj mec, moguce je da sam zapamtio samo nekoliko razmena na osnovu kojih sam razvio takvo misljenje...

                            Pitanje za tebe - zasto ne smatras da je Novak bio inferioran protiv Nadala u RG-u, ako pricamo makar o periodu pre 3. seta?
                            1.
                            Od meca u Torontu 2010, Novak je superioran u razmjenama sa Federerom. Federer je taj nedostatak uspijevao manje ili vise uspjesno da kompezira.

                            2.
                            U 3. setu Uimbldona je Federer bio superioran u razmjenama. Mislim da je to iznenadilo i Federer i Novaka. To je presudno uticalo na rezultat iako je Novak izbjegavao razmjene u 4. set.

                            3.
                            Razlog za Federerovu superiornost je bolji FH. On je i inace bolji ali se ispostavilo da je na travi presudno bolji. To je primijetilo par forumasa tokom meca, ukljucjuci i shminku. Kasnija analiza koju sam napravio je pokazala isto.

                            BH nije ima takav uticaj na rezultat razmjena. To je normalno.

                            4.
                            To je bio prvi mec Federera i Novaka na travi. Novak nije mogao naci ad hoc resenje ali to ne znaci da ga ne moze naci. Ko zna kako bi zavrsio mec na Olimpijadi da je doslo do njega.

                            5.
                            U Parizu je Nadal igrao najbolje sto moze i najagresivnije sto moze. Novak je imao problema da drzi Nadalov nivo. Mislim u prvom redu zbog smanjenog samopouzdanja i izuzetnog pritiska. Sve jedno, kako je mec odmicao, Novak je postajao bolji od Nadala.

                            Novak definitvno nije bio inferioran. Znao je sto treba da radi. Poslije silnih meceva sa Nadalom na sljaci, to je normalno. Novak je 'samo' trebao da igra dovoljno dobro, tokom dovoljno dugog perioda.

                            U Uimbldonu on nije imao rjesenje.

                            Razlika je prilicna!
                            Last edited by NI; 18-09-12, 15:27.

                            Comment


                            • Nole i klinci... najlepša kombinacija



                              Ostale sličice
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment

                              Working...
                              X