Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Larisa View Post
    Svaka čast, impresivno!
    Hvala,nije to bas impresivno ali hvala jos jednom :-) Evo sada me napao neki lik da sam mu uzeo neki klip i stavio u svoj,naletim povremeno na takve likove :-)

    Comment


    • Originally posted by TheZIX90 View Post
      A sto se tice Novakove serve.Ja mislim da on ima najtezi motion za serviranje od svih na ATP-touru...
      Servis nije najveci Novakov problem. Igracki ja vidim u ovom trenutku 5 stvari na kojima treba da radi:

      1.
      Smesh, pogoto ako bude cesce izlazio na mrezu. On ne umije da se krece kod smesha. Pa nije vrag da to ne moze da nauci.

      2.
      Da nastavi sa popravljanjem igre na mrezi. Puno je napredovao, vidi se da puno radi na tome, ali ima jos prostora za napredak.

      3.
      BH je bio slabiji ove godine pogotovo na zemlji. To moze ispraviti dosta lako. BH je vec bio mnogo bolji na hardu. Problem dolazi od prevelikog oslanjanja na FH, pa je BH malo zapustio.

      4.
      Povremeno gubljenje koncetracije na sopstvi servis. To mu se desava vise protiv losijih igraca. Cini mi se da tu nema lijeka. Kad je izrazito motivisan to nije problem. Taj problem je veci na brzim podlogama jer je teze oduzeti servis protivniku.

      5.
      FH na travi i izrazito brzom hardu. Tu ce tesko nesto popraviti. Trebao bi da mijenja tehniku FH-a.

      ------

      Ipak njegov glavni problem je poljuljano samouvjerenje. Cini mi se da malo zuri da dodje do prvog mjesta. To mu ne pomaze u vracanju samouvjerenja.
      Last edited by NI; 15-09-12, 14:21.

      Comment


      • Originally posted by Panchev9 View Post
        Najveći "problem" po meni je što Novak "najviše"(od prva 4 igrača), igra poene na svoj servis.. Malo je tu as udaraca, malo service winner-a itd.. A to znači dodatno trošenje snage(i veća šansa za protivnika)..

        Potrebna je bolja koncentracija prilikom serviranja u prvom gemu seta.. Možda i promena taktike, u smislu da prvo bira da prima servis( mada mislim da ne bi valjalo)..
        Ne dijelomo misljenje! Ne moze igrati vise poena na svoj servis od Murraya nikako. I sa Rafom je u 5 deka. Sigurno dobija vise laganih poena na svoj servis od Rafe;)
        Pogotovo je puno bolje na svoj servis igrao zadnjih par mjeseci. Mozda u tome i lezi problem, jer ima vise samopouzdanja na svoj servis, pa onda poklekne na kraju seta, kad zagusti
        Novaku je, kao i Rogeru, prirodno da prvi servira. Ne treba zaboraviti koliko mu je puta to donijelo meceve prosle godine;)
        A setove gbi po pravilu tako sto ne odservira za ostanak u setu...Tsonga, Roger, Rafa, Murray...tako da sigurno nece ici na opciju da drugi servira, kad moze da bira

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Servis nije najveci Novakov problem. Igracki ja vidim u ovom trenutku 5 stvari na kojima treba da radi:

          1.
          Smesh, pogoto ako bude cesce izlazio na mrezu. On ne umije da se krece kod smesha. Pa nije vrag da to ne moze da nauci.

          2.
          Da nastavi sa popravljanjem igre na mrezi. Puno je napredovao, vidi se da puno radi na tome, ali ima jos prostora za napredak.

          3.
          BH je bio slabiji ove godine pogotovo na zemlji. To moze ispraviti dosta lako. BH je vec bio mnogo bolji na hardu. Problem dolazi od prevelikog oslanjanja na FH, pa je BH malo zapustio.

          4.
          Povremeno gubljenje koncetracije na sopstvi servis. To mu se desava vise protiv losijih igraca. Cini mi se da tu nema lijeka. Kad je izrazito motivisan to nije problem. Taj problem je veci na brzim podlogama jer je teze oduzeti servis protivniku.

          5.
          FH na travi i izrazito brzom hardu. Tu ce tesko nesto popraviti. Trebao bi da mijenja tehniku FH-a.

          ------

          Ipak njegov glavni problem je poljuljano samouvjerenje. Cini mi se da malo zuri da dodje do prvog mjesta. To mu ne pomaze u vracanju samouvjerenja.
          Ne znam,po mom misljenju ja mislim da on ima veliki problem da se krece po travi.Primetio sam da on uvek gazi celim stopalom a da je retko na prstima ove sezone i zato mu je startnost slabija i kliza se cesto.Rodzer ima savrseno kretanje na travi,pravi sitne korake i uvek je na prstima,na sljaci vec treba drugacije,tu je pozeljno da se gazi celom nogom.Ne treba da zuri da se vraca na prvo mesto,ono dolazi kao posledica dobrih igara,za njega je bitno da sedne i da se pomiri sa tim da nema sta ove sezone da dokazuje vise i da su mu ciljevi prosli.Svi znamo kako Novak igra kada je opusten,tada su mu i voleji neverovatni i izvodi neke egzibicione pik-up voleje koje nikada ne bi mogao da je nervozan.Mora vise da uziva u igri jednostavno receno,mnogo je napet i nervozan i zato gubi prve setove.

          Comment


          • Originally posted by shminka View Post
            Ne dijelomo misljenje! Ne moze igrati vise poena na svoj servis od Murraya nikako. I sa Rafom je u 5 deka. Sigurno dobija vise laganih poena na svoj servis od Rafe;)
            Pogotovo je puno bolje na svoj servis igrao zadnjih par mjeseci. Mozda u tome i lezi problem, jer ima vise samopouzdanja na svoj servis, pa onda poklekne na kraju seta, kad zagusti
            Novaku je, kao i Rogeru, prirodno da prvi servira. Ne treba zaboraviti koliko mu je puta to donijelo meceve prosle godine;)
            A setove gbi po pravilu tako sto ne odservira za ostanak u setu...Tsonga, Roger, Rafa, Murray...tako da sigurno nece ici na opciju da drugi servira, kad moze da bira
            Vidi druškane,
            Novakove mečeve gledam gotovo sve i prilično do detalja.. Strašno puno poena igra na svoje servise.. Marej ima jači prvi servis i isti taj servis mu donosi "lake i brze" poene.. Kada bih imao vremena mogao bi da dođem do podatka koliko je Novak u karijeri izgubio prvi gem meča na svoj servis(obećavam da ću doći do istog jer me mnogo interesuje).. Ozbiljna je cifra.. 2011g. je sama za sebe.. Sve je polazilo za rukom..
            Samopouzdanje: tim je čudnije što sebi dozvoljava čudne brejkove, dosta gemova sa 30/30 i 30/40 itd..
            Rafa je priča za sebe..
            Nije da se potpuno ne slažem, ali su ovo sve varijacije mišljenja na jednu temu..

            Comment


            • Ti meni nadji podatak da je Murray ucinkovitiji u svojim gemovima od Novaka, a ja ti dam sta god hoces

              Comment


              • Donekle se mogla i naslutiti ovakva godina. Mrzim kada ljudi pljuju po njemu.
                On je osvojio samo 30 PROKLETIH titula
                Ova sezone je ucio kako da stedi svoje telo, nema sumnje da ce sledece godine to bolje izgledati.
                Kad god bi igrao Hopman cup uvek bi imao najbolju sezonu iza sebe, tako da naslucujete li nesto?
                Ja bih bio zadovoljan da odbrani titulu u Australiji a onda ce verovatno uslediti strasan napad na Nadalovo kraljevstvo. I znam da ce Nadal opet pasti.

                Kako u zivotu tako i u tenisu. Jedan dan si lovac a drugi dan si lovina.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  Ti meni nadji podatak da je Murray ucinkovitiji u svojim gemovima od Novaka, a ja ti dam sta god hoces
                  Slab sam u zadnje vreme sa search opcijom..
                  Ako sam pravilno provalio (rod/pol), ne možeš mi dati(sve)..

                  http://www.atpworldtour.com/Share/Ma...012&r=7&p=D643
                  Last edited by Panchev9; 15-09-12, 21:52.

                  Comment


                  • Originally posted by shminka View Post
                    Ti meni nadji podatak da je Murray ucinkovitiji u svojim gemovima od Novaka, a ja ti dam sta god hoces
                    Pojasni ideju:
                    Marej uspešniji u svojim gemovima. Da li protiv Novaka ili uopšte? Nemoj da žuriš sutra nisam siguran da ću bit on-line

                    Comment


                    • Originally posted by Torima View Post
                      Pojasni ideju:
                      Marej uspešniji u svojim gemovima. Da li protiv Novaka ili uopšte? Nemoj da žuriš sutra nisam siguran da ću bit on-line
                      Uopste
                      Ali ja kazem da je Noak uspjesniji

                      Comment


                      • NI zamolila bih pojasnjenje za stavku br 5. u tvom poslednjem postu na ovoj temi.
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • Maxx-a,

                          Pokazalo se da Novak ima problema da se nosi u FH CC razmjenama sa igracima koji imaju FH bolje prilagodjen travi. To je narocito doslo da izrazaja protiv Marija i Federera.

                          Novakov zamah kod FH-a traje. To stvara problem na brzoj podlozi jer kasni. Osim toga nema ubrzanje glave reketa kao Federer samim tim njegov FH nije na travi jednako potentan kao Federerov.

                          Manjkavost FH se videjla protiv Stepanka, mec koji je on jako lako dobio, Majera, mec u kojem se on malo mucio, Marija na Olimpijadi, mec koji je on izgubio i narocito Federera, mec koji je takodjer izgubio.

                          Ne vidim da se Novaku isplati mijenjati FH da bi bio bolji na travi.

                          Mislim da je nesamouvjerenje u CC FH razmjenama, koje vuce od Uimbldona, imalo uticaj u Sinsinatiju.

                          Protiv Marija na USO sve je bilo u redu. Mari je brzo uvidio da ne moze steci neku prednost u FH CC razmjenama. Podloga na USO nije dovoljno brza.

                          Comment


                          • Slazem se, ne isplati se menjati FH.Ali ove godine je i igrao prvi put protiv Federera na travi.Naveo si sigurno, kretanje mu je takodje veliki problem na toj podlozi oduvek.Nagle promene kretanja zavrsava na travi, kolko je samo padova bilo ove godine.Pitanje je da li se tu moze popraviti?
                            Za USO sam je kriv,inatio se sa vetrom i samim sobom.I ja imam utisak da se on cesto upusta u nadigravanje sa protivnikom. Prirodna arogancija?Sta se mu one 54 razmene?
                            Last edited by Maxx-a; 16-09-12, 20:16.
                            Similis simili gaudet

                            Comment


                            • Citajuci vase postove sticem dojam da ste se suvise fokusirali na tehnicke nedostatke u Novakovoj igri a slabije uzeli u obzir druge po meni objektivnije okolnosti zbog kojih Novak ima losiju sezonu u odnosu na 2011>
                              1.Fizicka istrosenost zbog igre sa osnovne linije(nesto slicno se desavalo i Rafi koji takodje ima slabiju svaku 2.godinu)
                              2.Sezona 2012 se morala bitno razlikovati od 2011 gde je isao od turnira na turnir i povecavao samopouzdanje i rezultate a 2012 je trebalo odredjivati prioritete i tempirati formu za najjace turnire sto je sasvim nesto drugo u odnosu na 2011
                              3.Nesrecne okolnosti sa vremenom,narocito prekid na RG, kada je momentum bio na njegovoj strani a Rafa na konopcima,igranje Wimbledona pod dvoranskim uslovima koji daleko vise pogoduju Rogeru nego Novaku,i nesnalazenje sa vetrom protiv Mareja u 1. i 2.setu na USO
                              4.Porodicni problemi(ostao bez dede mozda u kljucnom momentu za napad na Rafu)
                              5.Prevelik pritisak moranja osvajanja zlatne medalje,nosenja zastave i svega ostalog sto ide uz to,sve se to sruslio na njegova ledja odjednom
                              6.Promena sponzora i ostalih menadjerskih ugovora,sve to remeti rad i ima svoj mali uticaj
                              Sa ovakvim po meni veoma jakim objektivnom okolnostima Novak je trenutno vodeci teniser u ovoj godini to je za veliki respekt ,bitno je da iz tih situacija izadje jos jaci i iskusniji pa ce i rezultati biti jos bolji.
                              Sledi poslednji deo sezone Novak ako nastavi ovako da igra ima realne sanse da godinu zavrsi na poziciju 1 ATP liste i da sa tim vetrom u ledja krene na novu titulu na AO i u osvajanje RG, ako to uspije u sledecoj sezoni ulazi u malobrojne osvajace sva 4 GS.
                              Jedino sto mu kao navijac zameram u ovoj godini je bezvoljnost u nekoliko meceva ali i to mogu razumeti nakon svega sto se desavalo u ovoj godini.

                              Comment


                              • juve,

                                Pomenuo sam tehnicke nedostatke. Nisam se fokusirao na njih. Pomenuo sam te nedostatke samo u sklopu price o servisu, koji smatram dobrim.

                                Tvoja lista uzroka je tacna. Ja doduse ne mislim da je promjena sponzora imala neku narocitu ulogu. Najvaznije od svega je ukupni, kumulativni, efekt svih uzroka.

                                Od svih vaznih meceva koje je Novak izgubio ove godine, samo je u jednom djelovao inferiorno. Protiv Federera u Uimbldonu. Tehnicki problem sa FH, uza sve ostalo, ukljucujuci i krov, je doprinio tome.

                                Potcjenjivanje potrebnog psihickog napora i previdjanje mogucnosti da splet okolnosti moze da bude nepovoljan za njega je jedino sto mogu zamjeriti Novaku. To je dovelo do arogancije koja se najvise ocitala u njegovoj izjavi iza Australije.

                                No sve je to proces ucenja.
                                Last edited by NI; 17-09-12, 09:02.

                                Comment

                                Working...
                                X