Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Indigo View Post
    Ja vec zaboravio US open. Idemo dalje ljudi, ima jos mnogo turnira koje treba igrati i osvojiti.
    Drago mi je i zbog Murray-a, drago mi je i zbog tenisa jer je na neki nacin razbijena monotonija.
    Jedini znacaj USO je kako ce se odraziti na Novakovo samopuzdanje. Hoce li ono biti jos i vise poljuljano ili ce finale sa Marijem prihvatiti kao potvrdu da u sportu treba i malo srece a on je u ponedjeljak jednostavno nije imao.

    Vrlo je moguce da si u pravu i da ce Novak 2013. dostici svoj igracki maksimum. Da li ce biti dominantan? To je drugo pitanje, jer zavisi od kvaliteta drugih.

    Comment


    • Vidim da većina smatra da je Noletova sezona bila dobra ili jako dobra....
      Ja ipak još uvek ne mogu da se opredelim. Danas su mi se malo stišala osećanja, pa da vidimo....
      Čitam vaše komentare i mislim da ste svi delimično u pravu. Ako uzmemo Noletovu godinu onaku odvojenu od konteksta prethodne, od ranga koji je dostigao i od postavljenih ciljeva, onda je ona bila veoma uspešna.
      Ali, ako analiziramo njegov učinak u odnosu na postavljene ciljeve, rezultar je neuspeh. Ako ćemo u srž, pa da razmotrimo da li je finale, polufinale, četvrto mesto i još jedno finale neuspeh? Pa naravno da nije za keca, ali ipak....Nije postignut ni jedan jedini cilj, a cilj je, isključivo po Noletovim rečima bilo osvajanje.
      Idem dalje...
      Ako razmatramo Novakove rezultate tokom 2012 iz ugla novopečenog prvaka u jeku svoje karijere i na samom vrhu svoje kondicije i teniskog umeća, normalno je da su očekivanja za ovu godinu bila veoma velika. Svima nam je bilo jasno da će se 2011 teško ponoviti, ali optimizam je bio na nivou, zbog toga su i postavljeni ciljevi, toliko se i moglo očekivati od šampiona od 24 godine koji osvaja 3 GS-a i ima pobedničku igru za sve.
      S tim hoću da kažem, da postignuto nije malo, daleko od toga da je jedan GS, dva mastersa i sve ostalo neuspeh, ali je malo za Noleta i za njegovu veličinu i momenat u karijeri. Svi smo očekivali više.
      Da nije došlo do te fantastične 2011, Noletovi rezultati u ovoj godini bi bili izuzetno dobri. On je uprkos svim ovim "neuspesima" i dalje prvi na race listi, na kojoj su velikani koje svi poznajemo i ne treba da nabrajam. Ali, 2011-ta je i dalje prisutna kao najvažnije merilo, to je neizbežno.
      Dakle, ako poredim Noleta sa samim sobom od prošle godine, ova i dalje nije kompletan fiasko ali sa velikom tugom moram da priznam da godina nije bila dobra, a još manje izuzetno dobra.
      Možda su moja očekivanja prevelika, možda bi mi predstava u glavi bila drugačija da je uzeo "bar" ovaj poseldnji GS u godini....Iz jednog jednostavnog razloga. 2012 polako prilazi kraju (teniski). Ono najvažnije je već podeljeno. Po nekom mom mišljenju ta trka za broj jedan do kraja godine nije toliko bitna, tako da je malo toga značajnog za osvajanje preostalo.

      Najvažnije pitanje sada je sledeće, šta nam nosi 2013-ta? Kako će se sav ovaj (ne)uspeh odraziti na volju, samopouzdanje, taktiku, igru i rezultate u narednoj godini? Šta očekivati? Koji bi bili realni ciljevi što se Noletovih rezultata tiče?

      Nažalost, mislim da ćemo morati da se načekamo, da bi mogli da ocenimo ovu sezonu u Novakovoj karijeri, zato što ona može da bude dobra ako se shvati kao trenutni pad prouzrokovan "mamurlukom" sjajne 2011, nešto tipa "stani pa duni" pa idemo dalje punim gasom, ali....

      Ako se stvari i dalje budu razvijale na ovaj, da kažemo, ne-konstantan način, smatram da će kola vrlo brzo da krenu nizbrdo. Jezik pregrizla.

      Eto u tome je, kako ja smatram, važnost ove 2012-te godine, tako da i dalje nisam u stanju da realno ocenim Noletov učinak u njoj.
      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

      Comment


      • Originally posted by Indigo View Post
        Cuvajte se Novaka 2013, predosecam nevidjenu dominaciju. Covek je sada video sta je pritisak prvog mesta, sta znaci gubiti zbog istog pritiska, sta znaci gubiti zbog prevelikih ciljeva. To je Nole uradice on domaci u to ne sumnjam.
        Hvala, odgovorio si mi pre nego sto sam postavila pitanje!
        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

        Comment


        • Originally posted by Biljanaa View Post
          Vidim raspravljate o tome kako svijet gleda na Novaka i zašto zvižde na neke njegove postupke, ali mene zanima onaj MTO u petom seto na 5:2. Čini mi se da je Nole već tada shvatio da će izgubiti meč, ali je nekako dao šansu i Mareju da se pošteno izbori za svoj prvi GS. Nije stao i statirao jer se više nije mogao kretati nego je izašao i borio se. Da li bi se Marej pitao da li sam ovo zaslužio ili ne. Lupam.
          Ja mislim da je iole bio u stanju da izdrži još 5 minuta na nogama ne bi tražio MTO, nije on lud, bilo mu je jasno da je gotovo (a i da će biti izviždan) ali kako? Da dostojanstveno završi meč ilida ga preda? Jednostavno ga je uhvatio previše jak grč, na pamet mi ne pada da je imao nameru da nešto "izmindžulira" .
          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

          Comment


          • Originally posted by Larisa View Post
            Ja mislim da je iole bio u stanju da izdrži još 5 minuta na nogama ne bi tražio MTO, nije on lud, bilo mu je jasno da je gotovo (a i da će biti izviždan) ali kako? Da dostojanstveno završi meč ilida ga preda? Jednostavno ga je uhvatio previše jak grč, na pamet mi ne pada da je imao nameru da nešto "izmindžulira" .
            U pravu si.

            On je zapravo napravio uslugu svima. Najmanje sebi a najvise Andiju. Da je Novak predao zbog grca to bi sve vijesti objavile.

            Ovako svi presucuju Novakov umor zbog meca sa Fererom. Gotovo svi. Poneko pomene to. Ali naravno na tome se ne moze insistirati jer bi umanjivalo Marijevu pobjedu.
            Last edited by NI; 12-09-12, 14:54.

            Comment


            • Meni je taj medical time out rekao mnogo toga. Rekao mi je da ce uraditi sve kako bi uzeo titulu, cak ce pristati i na zvizduke ako ce ga to makar malo vratiti u mec. To je opet nas Nole, borac u njemu se ponovo vratio.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Kakvih sve pisanija osvanu u Noletovoj `bari`
                Od obozavanja do omalovazavanja, od provokacija do opravdavanja, od realnosti do SF-a.
                Pre svega za g-dina Tutu (g-din u pravom smislu te reci, jer ko razume shvatice ga) iskreno postovanje.
                Saglasnost g-din Tutinom pisaniju proistice iz elementarno iznesenih cinjenica sa kojima se u potpunosti slazem.
                Nikada Novak nece imati jednak tretman sa Nike-pulenima ili podanicima Engleske krune.
                Jasno je to i Novaku, iako je puno energije i truda ulozio u animaciju publike, cesto isao i do podilazenja, korpus njegovih navijaca nece se bitnije menjati.
                Nije slucajno Adidas Mareja odabrao za glavnog promotera umesto Novaka.
                niti je slucajno formiranje nepostojece `Velike cetvorke`, koje ne bi bilo da su Novak i Marej bili u zamenjenim ulogama.
                Mozete Novaka voleti ili ne, ali mrzeti nikako iako ima i tog osecanja kod clanova foruma.
                Jedini Top 4 igrac koji znacajno moze napredovati je Novak. Izmenio je igru ove sezone sa osnovnim ciljem da traje. Nema nepotrebnog trosenja energije u ranim fazama turnira, lagano stize do zavrsnica svez i sa jasnim ciljevima. Mozda ga je postavljanje prioriteta u ovoj sezoni dovelo do gubitka finala vaznih turnira i nametnulo nepotreban pritisak.
                Statistika kaze da je Novak u ovoj sezoni br. 1, zato je moja ocena u anketi - Dobra sezona.
                Nekoliko pobeda protiv glavnih konkurenata trebalo bi da budu okidac ka pohodu na nove trofeje, a verujem u buducnosti i mestu u najuzem krugu legendi ovog sporta.
                Nole, Novak,Dzoker Djokovic, jedinstveni, neponovljivi i samo NAS!
                Bistro Nole!
                Last edited by pecaros; 12-09-12, 10:46.
                sigpic

                Comment


                • Postavljam ovo na ovu temu jer smatram da je jedino pravo mesto o tome govoriti ovde. Ovo nije fanovska priča, ovo je jedna kratka analiza svih loših stvari koje se ovde manifestuju kroz ponašanje i razna prepucavanja.

                  Ima neko vreme, od kako je Djoker počeo da biva popularan tj da pravi rezultate, kako se na ovim prostorima počeo masovno "pratiti" tenis. Ništa loše u tome, naprotiv, tako će se iz kvantiteta izroditi kvalitet.
                  Lično sam Novaka pratio (koliko je moglo) od otprilike Nadalovog uspeha na svom prvom RG. Tada su u jednim našim novinama objavili da "i mi konja za trku imamo, ali jbg lova i ostale stvari mnogo fale...". Tada nismo imali ovaj forum sa posvećenicima preko kojih se može saznati mnogo više o nadolazećim zvezdama. Onda je došao Umag i ringišpil je krenuo. Sve ostalo je istorija.

                  Odmah mi je bio simpatičan zbog ličnog ponašanja i načina kojim igra, malo više baseline, agresivni jaki udarci, precizni, BH naročito... malo je falilo igre u polju, ali mlad je, ima vremena za napredak. Jedna stvar ga je izdvajal, a to je činjenica da pokazuje "glad" za rezultatima i nema respekta prema bolje rangiranima, što kod svi prethodnih tenisera sa ovih prostora nije bilo baš toliko uočljivo ...Meni lično nije mogao pružiti uverenje i o Šampionskom kapacitetu, sve dok to ne pokaže na delu. Uglavnom, postao sam njegov navijač, ali ne i fan, jer fanovi podržavaju/pljuju bezrezervno, a navijači se kritički odnose prema igri svog favorita.

                  Sve tamo do pojave onih njegovih imitacija je bio malte-ne nepoznat širokim narodnim masama, ali je on tada stekao tu nekarakterističnu popularnost za jednog sportistu, tj jest postao je lik koga vole svi, bezrezervno, do koske. Tada i počinje polarizacija, jer su ljudi koji prate tenis već imali svoje favorite iz prošlosti: Agasi, Sampras, Federer, Nadal...a u manjoj meri neki slabije rangirani igrači. Ipak mi volimo samo uspešne. Ova poslednja dvojica su bili prave zvezde u tom trenutku, naročito Zeka. Kao medijski već uspostavljena zvezda, sa karakterisanjima tipa "fini dečko iz komšiluka", galantni džentlmen, lepo doteran, uvek smiren..., a kao teniser je već imao izgrađenu reputaciju nezvaničnog GOAT. Nadal je bio zvezda u usponu i više je bio popularan među tinejdžerima, što zbog izgleda što zbog imidža i stila oblačenja.
                  Ja lično sam imao svoje lične favorite: JP McEnroe, Sampras, Connors, Edberg, Lendl... neke likove iz ere 80-tih koja je po mnogim i bila najkvalitetnija era. Borg je bio "hladni Šved" sa malo dosadnom igrom ali savršenom tehnikom baseline igrača i za razliku od McEnroe, Borg mi je bio previše hladan .
                  Federer je imao moje lične simpatije zbog svog Šampionskog mentaliteta i profesionalnog odnosa prema igri, ali sam imao rezervu prema tim već tada forsiranim pričama da je on GOAT, i da sa njim počinje i prestaje teniska istorija. Da je on već postigao maksimum koji će teško ikada biti premašen... Iako ga cenim kao igrača koji je uneo nove standarde u tenis, i od tenisa napravio umetnost, a pre svega napravio takve rezultate, ipak su mi te i takve forsirane i napumpane medijske slike sa forsiranjem rekorda, remetile njegov imidž kao sportiste i tenisera, jer su pre svega, kao i sve medijski napumpane priče, prevelikim ponavljanjem, priče o GOAT postale notorne "istine".

                  Formiranjem jednog fronta fanova Novaka dolazi polako i do sukobljavanja sa fanovima, prvenstveno Goaterera, jer je on bio već proglašen Kraljem svih tenisera, potpuno nekritički i idealizovano napumpanog imidža, što u sukobu sa Novakovim navikama i ponašanjem a naročito manifestovanjem emocija prilikom osvajanja turnira ili pobeda nad velikim favoritima, stvara još lošiji imidž kod fanova Federera. Taj sukob doseže ozbiljne razmere, pa čak dovodi i do ličnih razmirica. Pogotovu je to kulminiralo sa onom raspravom između Zeke i Novakove lože, a dostiglo usijanje nakon "prstića"

                  Te zamerke su tipske, i otprilike izgledaju ovako:
                  Za Novaka:
                  Bože sakloni, pa gde taj manijak, nekulturni kromanjonac sa pogledom seksualnog manijaka, može da nasledi našeg Rogera-Kena. Sa tom jednoličnom, defanzivnom (sic) igrom, bez imalo lepote, jednom rečju-grozan lik.... A omalovažavanje zbog zdravstvenih problema mi je tek bio šlag na torti. Humano zar ne?
                  Za Zeku:
                  Ma on je naduvana vaška, robotizovan, nacista, neemotivan, favorizovan nezasluženo...

                  Primećujete, naravno da su totalno te priče bez argumenata

                  Zašto? Pa jednostavno je to sve objašnjeno čak i u nekoliko postova u kojima je navedeno da se ugrožava ta trenutno uspostavljena hijerarhija. Logično je da Nolenceta pljuju kad ne mogu drugačije da ga pobede. On je jednostavan, on je pre svega sportista, koji radi na sebi, napreduje, postiže sve bolje i bolje rezultate, a kao vrlo inteligentan i elokventan momak je svestan da samo radom može dostići pa čak i prestići nivo rezultata dostignut od strane Federera. Pa opet - Zašto? Mislim da je odgovor jasno i glasno dao lični menadžer Rogera Federera, koji je Novaka proglasio jedinim sposobnim za dostizanje/prestizanje rezultata koji je njegov pulen već postigao.

                  Ne bih komentarisao strane navijače i njihova opredeljenja, jer iskreno, i ne zanimaju me toliko kao mi ovde.

                  Što se tiče ovog foruma, ja sam već iznosio mnogo puta moj stav o stvaranju zle krvi, koja je, na žalost, još i forsirana od nekih. Generalno, nemam ništa protiv ako neko navija za Zeku, Rafu, DelPa, Mareja... i razumem da se svako opredeljuje prema ličnim afinitetima. Međutim, potpuno su mi nejasni fanovi koji idu tako daleko, da navijaju protiv Novaka čak i kada ne igra protiv njihovog favorita. Da svaku priliku koriste da opale po njemu. Ima doduše ovde onih koji i "podpiruju" pa se deklarišu jer ih to lično zabavlja a i omogućuje im da horski izvrše poklapanje bilo kakve rasprave, i dovodi vrlo često do banova, sukoba putem pm, ličnih vređanja, pa i napuštanja foruma. Sve to ide njima na dušu.
                  Ja sam lično uvek navijao za tenisere sa ovih prostora kada igraju protiv stranaca, osim kada igraju protiv Novaka ili Ane (mojih domaćih favorita) i nisu mi razumljivi motivi za suprotan stav. Ali, podržavam da svako treba da ima tu slobodu i ja ne bih da namećem drugima svoju volju. Ne pričam o nacionalnom patriotizmu, jer ja navijam za SVE sportiste sa prostora bivše Juge kad igraju protiv stranaca. Meni lično je milije kad pobedi neko čiji jezik razumem kao ili skoro kao i svoj maternji.
                  Zašto to nije i drugima, nije moje da komentarišem, ali moje lično mišljenje je da to ne treba potencirati i javno iznositi u smislu " ja to tako, i ne možete mi ništa". To sve stvara zlu krv.


                  Ovo na kraju i naprosto moram reći.

                  Mislim da je shminka jedan od retkih likova ovde koji kao član administracije, nije iskoristio da bi ga zloupotrebio, taj svoj položaj, i vodi ovaj pdf veoma dobro, ima svog favorita, ali je primetno objektivno komentarisanje i nije nikada "fanovski" branio svog ljubimca. To sam mu i lično iskazao putem pm, a ovde sada to iznosim i javno. On i noto su imali taj balans i jako je to dobro funkcionisalo, na žalost vidim da nota više nema ...ili se varam?
                  Last edited by Torima; 12-09-12, 11:44.

                  Comment


                  • Originally posted by pecaros View Post
                    Jasno je to i Novaku, iako je puno energije i truda ulozio u animaciju publike, cesto isao i do podilazenja, korpus njegovih navijaca nece se bitnije menjati.
                    Iako imas dobru ideju grijesis u zakljucku. Tenisu, a to znaci sponzorima, oraganizatorima proizvodjacima opreme treba rivalitet. Rafa-Federer su idealan. Novak i Mari su tu visak. Novak previse podilazi publici a opet je povremeno iritira. Novakov tajmaut je bio opravdan. Zvizdanje publike vulgarno. Novakovo dizanje palceva pogresno. U toj situaciji je tesko napraviti dobar 'public relation' gest, ali je provociranje 'svjetine' pogresan.


                    Originally posted by pecaros View Post
                    Nije slucajno Adidas Mareja odabrao za glavnog promotera umesto Novaka.
                    Nije. I potuno je normalno da je lakse prodavati opremu sa Marijem na anglosaksonskom trzistu nego sa Novakom. Kao sto je lakse prodavati robu sa Novakom na balkanskom trzistu nego sa Marijem. Uinqlo ocigledno pokusava sa Novakom da prolazi u Kini. Zato novak igra Peking a ne Tokio.

                    Originally posted by pecaros View Post
                    niti je slucajno formiranje nepostojece `Velike cetvorke`, koje ne bi bilo da su Novak i Marej bili u zamenjenim ulogama.
                    Tenisu treba velika dvojka. Velika cetvorka je Feder plus Nadal sa rezervom Mari-Novak. Federer je na izmaku karijere. Nadal ima ozbiljnu povredu. Cak da se stvari na tom polju razviju najbolje sto mogu, Nadal ce morati da se stedi. To ce se odraziti na njegovo rangiranje. Strasno mi je tesko da zamislim da ce on biti ponovo prvi.

                    Ostaju Mari i Novak. Za Novaka je to sansa. Prijatelj je sa Marijem. Mogao si primijeti vec na APT stranici clanak o Novakovom dostojanstvu u porazu. Novak vec godinama pokazuje gotovo nevjerovatno DOSTOJANSTVO u porazu a da niko to nije 'primijetio'. Uz put budi recno tako se u porazu moze ponasati samo ekstemno sirok i velikodusan covjek.

                    Mislis da je ovaj americki clanak u kome se kritikuje publika slucajan?


                    Originally posted by pecaros View Post
                    Jedini Top 4 igrac koji znacajno moze napredovati je Novak. Izmenio je igru ove sezone sa osnovnim ciljem da traje. Nema nepotrebnog trosenja energije u ranim fazama turnira, lagano stize do zavrsnica svez i sa jasnim ciljevima.
                    Apsolutno!

                    Strah me da pomislim kakva njegova igra moze biti kad mu se igracki razvoj zavrsi. On ide ka tome i spreman je da preuzme odredjene rizike.

                    Originally posted by pecaros View Post
                    Mozda ga je postavljanje prioriteta u ovoj sezoni dovelo do gubitka finala vaznih turnira i nametnulo nepotreban pritisak.
                    Bila je greska sto je to javno rekao. Neka ne prica o svojim prioritetima javno.

                    Originally posted by pecaros View Post
                    Nekoliko pobeda protiv glavnih konkurenata trebalo bi da budu okidac ka pohodu na nove trofeje, a verujem u buducnosti i mestu u najuzem krugu legendi ovog sporta.
                    Savrseno tacno. Ali ne smije zaboraviti da mu je naredne godine jedan prioritet iznad svih drugih - RG.
                    Last edited by NI; 12-09-12, 11:24.

                    Comment


                    • Duboka zahvalnost na analizi mog posta
                      Slazemo se u mnogo cemu, ima i razlika ali to i jeste lepota zivljenja
                      sigpic

                      Comment


                      • Majo,

                        Sve si lepo objasnila u prvoj polovini posta iako ja ne vidim potrebu za tim jer svako od nas bira za koga će da navija. Naravno da nismo svi mi koji pratimo tenis malo duže, od pojedinaca kojih ima u svačijem okruženju, mogli navijati samo za Novaka i to što se mene tiče nije uopšte sporno. Meni je recimo uvek bilo draže da Rafa pobedi u velikim istorijskim mečevima koje je odigrao protiv Rogera ali poštujem obojicu, jer su veliki šampioni, kao i njihove prave navijače. Za Novaka navijam i vrlo jasno pravim razliku između zaslepljenosti, tj dizanja u nebesa i kad treba i kad ne, i prave podrške, bodrenja pa i zaslužene kritike koja se odnosi na njegovu igru, ponašanje na terenu kao i na sve ono što ga je do sada pratilo u karijeri.

                        Nešto drugo u tvom postu meni ''bode oči'' a to je tvoje pitanje zašto se tragično shvata zviždanje Novaku u Njujorku. Ja ne vidim da je neko to tragično shvatio, samo se komentarisalo o tome i mislim da nije poenta u zviždanju nego u članku koji nije slučajno objavljen baš sada.
                        Ono što mi smeta je to što se ovde ljudi hvataju za sve i svašta za svaku reč ne bi li nas proglasili najgorim navijačima na forumu koji se stalno bave nekim teorijama zavere i sl. samo čekaju trenutak da se frka dogodi, vrlo često je i sami ’’potpale’’ a onda nakon svega krene iščuđavanje i na kraju još oni postanu žrtve. Mnogo toga je bilo ovde, malo pišem ali pažljivo čitam.
                        Vidim da je krenula priča i o patriotizmu, granicama i sl. čemu ''žurka'' i rasplamsavanje strasti oko nečega potpuno nebitnog po ko zna koji put.
                        Vrlo često u poslednje vreme imam utisak da pojedinci samo čekaju da neko nešto napiše i da nastane opšti haos do te mere dok se ne uništi tema.

                        Da me ne shvatiš pogrešno, zaista nemam ništa protiv što je vas nekoliko navijalo za Murraya u finalu iako znam da je poenta tog navijanja bila isključivo daj šta daš samo neka Novak ne osvoji.
                        Slično nešto i Torima pominje u svom postu.

                        Zašto te negativne energije nije bilo na meču Williams - Azarenka a bilo nas je dovoljno tamo koji smo u to vreme bili ’’suparnici’’

                        Ja na provokacije ne reagujem i ne odgovaram, svako ko to radi do te mere da njegova uvek mora biti poslednja ide, što kaže Torima, njemu na dušu. Malo umerenosti ne bi bilo na odmet i sve bi ovde daleko lepše i bolje funkcionisalo ;)
                        sigpic

                        Comment


                        • Tuta je sve objasnio, ali ajde da još nešta dodam. Nekako razumijem one iz Srbije, Srpske koji navijaju za Rafu ili Fedexa, ali nikako mi ne ide u glavu, da ti isti ljudi kada nema ni jednog, ni drugog u 1/2 finalu navijaju protiv Noleta. Vidim da im nije važno koje sa druge strane mreže, vama je samo važno da Djoković izgubi da ne bi slučajno napravio dobar rezultat. Kao što je Tuta rekao u Bazelu ili Madridu nećeš naći 5 Švajcaraca ili Španaca koji navijaju za Noleta, zašto? Zato što uvjek navijaju za svoje igrače. Pored toga nevjerovatno mi ide na živce kada vidim da za mnoge od tenisera iz Srbije postoji samo Nole. Za njih Viktor i Jankela su nikakvi igrači i potpuno im je svejedno kako će igrati (ovde računam samo one koji prate tenis) ili recimo „rat“ između Aninih i Jeleninih fanova (i one su malo krive za tu situaciju), koji je jedno vrijeme bio podignut na nivo „večitog derbija“. Uvijek, ali uvijek ću navijati za tenisere iz Srbije. Kako god igrali, oni predstavljaju moju državu i kada odem negdje na inostranstvo kada spomenem da sam Srbin, odmah će reći Novak Djoković. Ne bih sada da idem u veliki off, ali moram spomenuti ovu situaciju. Prošle godine kada sam bio na ekskurziji u Španiji, nas nekoliko se okupilo u jednom kafiću gdje smo gledali i navijali za Noleta kada je igrao finale US Opena protiv Rafe. Sa jedne strane mi, sa druge strane Španci, na kraju smo mi slavili, a oni su nam čestitali.

                          Nažalost ima onih koji više vole tuđe, nego naše. Ipak meni će uvjek naše djevojke biti najljepše, naša hrana najbolja i naš način uživanja. Jednostavno rodili smo se ovde i sada ako se neko buni neka ode u Španiju, uzme njihovo državljanstvo i postaće Španac.
                          Da se neko ne naljuti, nemam ja ništa protiv vas koji više volite Rafu ili Federera, samo tražim da bar imate poštovanja prema našim teniserima i da bar navijajte za njih kada ne igraju protiv vaših miljenika..
                          sigpic
                          http://www.youtube.com/watch?v=yOzFjbiH4mk

                          Comment


                          • Originally posted by tuta bugarin View Post
                            Apsolutni smo svetski sampioni u pretvaranju da smo neko drugi, da nismo to sto jesmo i da je to sta smo - nesto najgore na svetu. Zato za mnoge od nas Novak nije dovoljno dobar, ne zato sto on to nije, nego bas zbog toga sta je on, a mi bas to ne zelimo da budemo
                            Ove dve recenice su slika i prilika drustva u Srbiji koje vlada vec duze vreme, a Novak Djokovic je samo paradigma tog stanja. Kako onda ocekivati da nas drugi cene ako sami sebe ne cenimo? Ako ono najbolje sto imamo umesto postovanja izaziva prezir i predstavlja predmet brojnih sikaniranja i omalovazavanja, sta onda dalje da pricamo. Opisao je Domanovic tu zabokrecinu jos davno, stvari se do danas nisu promenile ic.

                            Prihvatam i slazem se da je tenis individualan sport gde se ljudi opredeljuju nezavisno od geografskog porekla i biraju svog favorita iz nekih sasvim drugacijih razloga. Medjutim, u Srbiji se otislo i korak dalje, ne navija se samo za svog igraca vec se navija protiv Djokovica. Sve to deluje pomalo groteskno, ali samo ako zanemarimo gde zivimo. U zemlji sa iskrivljenim sistemom vrednosti drugacije ne moze biti.

                            Novak Djokovic nalazi se izmedju cekica i nakovnja, dva pola koji, svako iz svojih pobuda, nikada nece dovoljno ceniti sve ono sto je postigao. U svetu je bio prvi u svom selu nece nikad. Gde smo tu mi? Tu smo gde smo, spasa nam nema, ali propasti necemo.
                            Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Rafa je najveci sportista u istoriji Spanije, zemlje od 40 miliona ljudi,...
                              Ovo apsolutno nije tacno. Moze da se kaze jedan od najvecih,
                              ali svakako ne i najveci. Pored jednog Miguel Induraina, ili
                              Seve Ballesterosa, tesko da moze poneti titulu najveceg. Ima
                              ih jos.

                              Nadal je zvanicno najbolji sportista dekade koja je za nama,
                              sto je svakako znatno manji period u odnosu na citavu istoriju,
                              zar ne?
                              It is not the violence that sets a man apart.
                              It's the distance he's prepared to go.

                              Comment


                              • Subjektivna mjera vecine spanskih komentatora je da je Rafa najbolji sportista Spanije u istoriji.

                                Tu ne moze biti objektivne mjere.

                                Indurain je u biciklizmu postigao vise nego Rafa u tenisu, ali Rafina karijera nije zavrsena. Moj sud je da je Rafa sesti igrac u istoriji tenisa. Indurain mora biti bolji od toga u biciklizmu. Bajesteros ne moze ni slucajno biti u prvih 10 golf igraca.

                                Ali kako rangirati golf, biciklizam i tenis?

                                Dakle ostaje jedino subjektivna mjera. Kolika mu je popularnost u samoj Spaniji i kolika mu je popularnost izvan Spanije, koliko je novaca zaradio itd.

                                Comment

                                Working...
                                X