Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja sam glasao "jako dobra".
    Dayman (a-a-ah...)
    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
    Champion of the sun (a-a-ah...)
    You're a master of karate and friendship
    For everyone

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      1.
      Nadal je desnoruko dijete pa igra lijevom. I dobro mu ide! Jedna od kvaliteta super igraca je da mijenjaju svoj stil ako razvoj igre to zahtijeva.
      Da li me moje oči varaju ili Nadal svaki svoj poen počinje ritualom, koji je svima poznat, a radi čega ga obavlja, to si lepo pojasnio. Mora jednostavno da hemisfere ubaci u mod i da počne

      Originally posted by NI View Post
      2.
      Novak nije imao izbora. Onom igrom prosle godine se iscrpio i pocijepao ledjni misic.
      Mislim da je shminka objasnio da je ta pogibelj i uzrokovala ovakvu promenu

      Originally posted by NI View Post
      3.
      Promjene nisu tako drasticne kao sto bi se moglo naslutiti iz tvog posta. Osim toga, veliki je uspjeh biti prvi dok mijenjas svoju igru!
      I najmanja promena ustaljenih navika je drastična. Ako imaš neku naviku, jako je teško odreći je se.

      Originally posted by NI View Post
      4.
      Nova igra nije bila jalova u 60 meceva!
      Jalovost je bila pomenuta u mečevima u kojima je gubio, i izvinjavam se ako si me pogrešno razumeo

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Ja sam glasao dobra.

        Gdje su ti koji smatraju da je losa?
        Tu sam Mada sam vise negde izmedju lose i podnosljive, ali posto sam vec rekao da je smatram neuspesnom glasao sam za prvu opciju.
        Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

        Comment


        • Ja sam se dvoumila i zmedju podnosljive i dobre, ali hejterski stavih dobra.

          Comment


          • Originally posted by tuta bugarin View Post
            Nije Novak izvizdan samo u New Yorku. I nije problem sto je Novak izvizdan u New Yorku, Melburnu, Rolad Garrosu, Wimbledonu... Sve su to nacije koje imaju svoje favorite i zvizde svakom ko ih ugrozava. Uostalom jedino se Novaku moze dogoditi da mora da igra na +50 stepeni bez da iko i razmislja o navlacenju krova (jer njihov favorit dobija), a onda u sledecem mecu, na +45 stepeni (u medjuvremenu je temperatura cak i pala) njihova ljubimica gubi protiv Svetlane Kuznjecove, i naravno odmah se navlaci krov. Jedino se Novaku moze dogoditi da u prilici kad ga milimetri dele od osvajanja Grand Slema – koji je jedini osvojio njihov ljubimac pre nesto vise od pet miliona godina, i... njihov drugi ljubimac koji je izgubljen u mecu odbija da igra – i nikom nista, igrace sutra kad se sampion sveta u cackanju dupeta bekhendom malo sabere. A Novak nije bitan, i potpuno je nebitno sto mu je UKRADEN Grand Slam, kao pre toga i AO, i kao sto ce posle toga biti nesto trece, cetvrto, peto... Novak je za to najmanje kriv. Da je i najbolji covek na svetu i najbolji teniser na svetu uvek bi njemu nasli neki, pa i najsitniji razlog da mu zvizde, da mu kradu i da ga na bilo koji nacin unistavaju.
            A cinjenice govore sledece: U proslom veku je jedan Srbin bio poznat sirom sveta, i predstavljao je svoj narod – Nikola Tesla. A Novak je u ovom trenutku onaj koji je nase ogledalo i koji nas pred svetom predstavlja. Tu problem sa zvizdanjem, otimanjem, paljenjem i kradjom dobija sasvim drugu dimenziju: otima se od onih od kojih je to postalo normalno da se otima, i to otimaju oni koji i inace uglavnom otimaju, pa je onda i to normalna stvar.
            Ali sve ovo koliko god da je strasan problem, nije toliko veliko kao nas najveci problem:
            Da smo mi slozniji i da je nas korpus cvrsci takve bi stvari teze prolazile. Nastase je pokazivao dupe kraljici na Vimbldonu, tek toliko da engleska kruna zna da se ne slaze da ga kradu. Borg je samo jednom igrao AO na temperature +46 i vise nikad nije ni otisao u taj grad. A jedino ovde i jedino kod nas, skoro polovica ljudi navija ili za Federera ili za Nadala ili za Mareja. Broj Novakovih navijaca u Bazelu je negde oko 2 (ne racunajuci nase gastarbajtere), dok je broj Federerovih navijaca u Beogradu negde oko 200.000 ( ne racunajuci svajcarske gastarbajtere). Slicna je situacija i u Glazgovu i u Madridu. Apsolutni smo svetski sampioni u pretvaranju das mo neko drugi, da nismo to sto jesmo i da je to sta smo - nesto najgore na svetu. Zato za mnoge od nas Novak nije dovoljno dobar, ne zato sto on to nije, nego bas zbog toga sta je on, a mi bas to ne zelimo da budemo. Dakle nije Novak los – mi smo govna. Ili bar oni koji ce se u ovoj we-ce solji prepoznati. Hvala na paznji.
            game set and match....tuta

            Comment


            • Po mojem mišljenju teška anketa jer nemamo svi postavljene kriterijume na istoj granici. Glasala sam za dobra, ovako koliko toliko ohlađene glave. Ako bih je poredila sa prošlom sezonom bila bi neuspešna a u odnosu na neke ranije svakako odlična

              Tuta je sve lepo rekao, naročito mi se dopadaju poslednje tri rečenice

              Ja bih dodala još ovo da je izviždan je jer je drugačiji, jer ume da se smeje i da se ljuti, ume da se raduje i da čestita pobedniku zasluženu pobedu, aplaudira na odličan potez protivnika, ume da pozdravi publiku na nekoliko jezika, ne drži šablonske jednolične govore ni nakon pobede ni nakon poraza. Ajde što su ga izviždali na Ashu to još nekako i mogu da progutam ali mi neće biti jasno zašto mu se ovde zviždi na svaki loše odigran gem i analizira do sitnih creva samo onda kada ne ide a kada se nižu titule isti ti koji su zviždali po automatizmu postaju njegovi najveći navijači.

              Osim publike u Njujorku ima nas mnogo ovde koji bi se trebali malo postideti i zapitati zašto se to dešava ;)
              sigpic

              Comment


              • Mislim da je Sampras rekao da je svaka godina kad se osvoji GS, odlicna godina i time i Djokovic, a i njegovi navijaci trebali da se vode. Ali on je na pocetku godine jasno postavio ciljeve, nijedan nije ispunio i sto je najgore svaki put je bilo tako blizu, a tako daleko, pa je mozda razocarenje jos vece. Ali posto ce najverovatnije na kraju godine biti no.1, po meni je njegova sezona jako dobra.


                A sto se tice tutinog posta, logicno je da se ne slazem.
                Posebno se ne slazem sa onim delom gde govori da u Spaniji svi od reda navijaju za Nadala, a to je tako daleko od istine. Kao prvo, upoznala sam puno Spanaca kad sam bila u Madridu, koji ne podnose Nadala, a navijaju za Federera, a kao drugo, finale izmedju njih dvojice sam te godine gledala u nekom baru u Madridu i osim moje drugarice koja je iz NS-a, svi ostali su navijali za Feda.
                A druga stvar, ljude koji gledaju tenis odavno i koji imaju svoje favorite pre pojave Djokovica, nazivati govnima je strasno lose. I isto tako, ono sto strasno meni smeta je sto se automatski dovodi pod sumnju neciji patriotizam (ne samo patriotizam nego i zdravo razumsko rasudjivanje) cim se izjasni da ne navija za Djokovica.
                E pa ja volim Srbiju, ali ne volim Djokovica, i da, ta situacija totalno i apsolutno moguca.
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Ih sad u Madridu u baru svi navijali protiv Rafe. Da si rekla u Barseloni, pa ok.

                  Vidiš ja pre Novaka nisam imala izrazitog favorita. Možda malo Safina.
                  Last edited by miloolja; 11-09-12, 20:32.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Mozes i ne moras da mi verujes, ja ti pricam sta se desavalo i da nas troje jednostavno nismo mogli da verujemo. A ti nastavi da kolutas ocima...
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • tuto, kojim god stilom izražavao svoje misli, pogađaš srž..
                      Originally posted by gokara
                      Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                      Comment


                      • Imam samo jedno pitanje.

                        Kako neki znaju da u Spaniji, Americi, Rusiji, Svajcarskoj, Francuskoj itd,itd niko (osim 2,3 coveka) ne navija za drugog igraca, vec samo za domaceg ? ;)
                        Last edited by Mr. Wolf; 11-09-12, 20:39.
                        Dayman (a-a-ah...)
                        Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                        Champion of the sun (a-a-ah...)
                        You're a master of karate and friendship
                        For everyone

                        Comment


                        • Samo da obrazlozim jos malo svoje razmisljanje. Rekoh vec da sam negde izmedju lose i podnosljive, mozda je podnosljivo losa najbolja definicija i tako nekako bih je i opisao. Pri tome se ne vodim samo rezultatima, koji su takodje ispod ocekivanja, vec i jednim opstim igrackim utiskom koji je veci deo sezone, narocito na sljaci, bio jako los. Bilo je turnira, kao sto su W i USO, gde je veci deo meceva odigrao na izuzetno visokom nivou, narocito to vazi za USO, ali je u odlucujucim duelima to vise licilo na ono sto smo gledali tokom sezone, a to je bilo lose mora se priznati. Moguce da bi moj utisak bio drugaciji da AO nije bio na samom pocetku godine, da je recimo USO bio jedini slem koji je osvojio, ali nije ni bitno, to je samo neko moje razmisljanje. Sezona je, kada se podvuce crta, ispod ocekivanja kako nasih tako i njegovih i ne mogu je smatrati uspesnom ;)
                          Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                          Comment


                          • milicice,

                            Znas li onu pricu o ribaru i zlatnoj ribici? Ljudi brzo postanu nezahvalni.

                            Rafa je najveci sportista u istoriji Spanije, zemlje od 40 miliona ljudi, Mari je prva vijest na svim stanicama u Britaniji... To ti govori o Novakovim uspjesima. Ko je ikad ista sam radio u zivotu zna kako je tesko postici nesto ozbiljno a kamo li osvojiti GS. Takav mora cijeniti Novaka i kad gubi.

                            Ali isto tako Novak je previse javno rekao sto su njegovi ciljevi. A postavio ih je visoko. Razocarenje je razumljivo. Razocarenje nije isto sto i omalovazavanje. Navras, ako smijem da primijetim, smatra da je ovo losa sezona i navodi valjane argumente. Siguran sam da mi nu dlaka ne bi pomislila da omalovazi Novakov ukupni uspjeh. To je jednostavno fenomenalan uspjeh.

                            Mene iritira kad ljudi koji ne mogu da zamisle sto znaci biti u prvih deset u tenisu, pocnu da omalovazavaju Novaka zato sto je "samo" drugi.

                            Sa vecim dijelom Tutinog posta se ne slazem. Sa one tri recenice se slazem iako su recene vrlo grubim jezikom. Ja bih rekao da ljudi na Balkanu obozavaju pobjednika a opet cim mu vide slabost postaju mu nelojalni, da ne kazem grublju rijec. Svuda su ljudi takvi ali na Balkanu je to najvise izrazeno. Ta nelojalnost ima ponekada jako lose reperkusije po same ljude na Balkanu...

                            PS
                            Uvjeren sam da poneki Federerov navijac na ovom forumu cijeni Novakov uspjeh ne manje nego ti i ja.
                            Vidim da je Bojana to i potvrdila.
                            Last edited by NI; 12-09-12, 08:58.

                            Comment


                            • U julu sam gledala otvaranje OI, u Barseloni na njihovoj katalonskoj tv stanici. Pre spanske zastave, isla je nasa. Na stranu to sto sam se odusevila kako je Djokovic nosio, poenta moje price je odusevljenje komentatora. Nisam razumela sta su pricali ali izgovorili su Novak i Djokovic jedno deset puta, tacno se osecalo odusevljenje u njihovom glasu. Posle je isla spanska zastava i naravno euforija je bila mnogo veca, mada iskreno nije zaostajala za nasom.
                              Na moju srecu ili nesrecu, imam vise prijatelja u inostranstvu, nego ovde u Srbiji. Oni koji prate tenis, ne vole Djokovica. Posto sam zivela preko prilicno dugo, imam neku svoju teoriju. Ljudi van granica Srbije prosto ne vole da vide sve to sto Novak prikazuje, ne vole sto se toliko daje, ako me razumete. Tamo vlada jedna deviza - " go hard or go home". Nikog ne zanima zasto ti ne ide, oni vole samo uspeh, samo pobednike.
                              Sa druge strane, ovde je sve drugacije. Ljudi vole da u sportisti vide da je "jedan od njih". Da ume da opsuje kad treba, da baci reket, da bude nesreca, da zove Boga u pomoc. Vole da prezivljavaju sve to sa njim. Tako da po meni to navijacko opredeljenje zavisi od mentaliteta, i nije tako lako za objasniti. U ekipnim sportovima, svi navijaju za svoju reprezentaciju. U pojedinacnim, ljudi navijaju za onog ko im je blizak, na nacin na koji su oni to zamislili. Za nekog ko im je inspiracija, ko ih gura napred na neki nacin.
                              in another life
                              I will love you again, RF.

                              Comment

                              Working...
                              X