Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kako se postavlja anketa?

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Kako se postavlja anketa?
      Ides na onu opciju da napravis temu i skroz dole na kraju cekiras onu opciju za pravljenje ankete i odredis broj izbora za koje ce se glasati.

      Comment


      • Gdje je opcija za novu temu?

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Gdje je opcija za novu temu?
          Odes recimo na Teniski podforum i kliknes na ovo sto sam uokvirio crvenim pravougaonikom




          Posle toga skrolujes misom skroz dole i cekiras opciju da u temi bude anketa i odredis broj izbora


          Comment


          • Prosle godine je imao jedan paket, koji je palio protiv svih. Ove godine ima siri paket, koji nije pravilno prilagodio svojim protivnicima u bitnim mecevima! Rekao bih, cak, da je u pojedinim na teren izasao takticki apsolutno nespreman!
            Bravo, celo popodne sam u polu-snu razmišljao šta je uzrokovalo takve promene, i paf. Sevnulo je kao blic. Promena igre je uzrokovala da ima nesigurnost zbog taktike koju mora imati za takmaca preko puta. I listam sad postove i voala, imam šta i da vidim.

            "Tu smo dakle, mislim se ja"

            Dakle da se razumemo, nijedan poraz Novaka protiv nabrojanih protivnika na ovim stranicama nije bio nezaslužen. Jer je čovek imao krizu, potpuno istu kao kada je menjao servis tokom 2010, i pao u svojoj igri i rezultatima. Nesigurnost koju ima igrač koji usvaja novi način igre je ogromna!
            Tada se javlja i potreba da se vratiš na staro, pa tražiš izlaze i onda komuniciraš u svojoj glavi, a samim time ti pada koncetracija... Stras' Božja šta sve može čovek da preživi. Kao kad uzmete levoruko dete da terate da piše desnom.

            Ima jedna velika istina, koja, i pored svih tih naših ovde pobrojanih i veoma dobrih razmena mišljenja, nije pobijena. U svim svojim porazima je Novak bio uzrok svoje loše igre. Niti jednom nije bio brutalno nadigran (osim onih 60, kada je zbog gore navedenog razloga pogubio konce svoje igre i bio razbijen u tom setu). Uvek je imao statistiku sa brojem UE/Winn većim od protivnika što znači da je imao inicijativu, u porazu jalovu ali ipak inicijativu.

            Shminka, potpuno si u pravu u celom postu u kome sam izvukao ovaj navod, i zaista sam zadovoljan kad vidim da je ova diskusija tako prirodno vođena, bez strasti, argumentovano...

            Naravno, nije sve rečeno od strane Djokera, tako da će biti još radosti za sve nas. Posebno mi je drago da je Novak u takvoj poziciji da može uvek da "zaskoči" na čelo kolone, tj nije ta razlika "drastićna" kao ona koju je Zeka godinama imao u odnosu na pratioce. Konkurencija će ga terati da radi, napreduje, poboljšava igru. Naravno, biće tu i ovakvih lutanja kao ove godine, ali pion je vredna žrtva ako matiraš kralja.
            Last edited by Torima; 11-09-12, 19:47.

            Comment


            • Originally posted by miloolja View Post
              NEW YORK DAILY NEWS


              Andy Murray wins the U.S. Open - and the crowd - while Novak Djokovic is booed mercilessly for his noble effort


              Ashe Stadium jeers the Serbian great who needs medical timeout down 2-5 in fifth set. If you are looking for the answer to the question why, it seems only to be because he is not Murray or Rafael Nadal or Roger Federer.

              The waiting ends for Britain, a nation that suffered for generations, for 76 years and through 287 majors.

              Monkeys descended from backs. Elephants left the room, and then the National Tennis Center. An entire, self-flagellating sports nation wakes up Tuesday morning knowing how Ranger fans felt in 1994 and how Red Sox diehards greeted the dawn in 2004.

              One of their men, a Scot, captured a major championship for the first time since 1936. The name Fred Perry can be retired from the daily, summer vocabulary of the London sports sections. That headline in the Daily Mail from years ago, “We’re Rubbish,” no longer applies to the sport of kings.

              Andy Murray beat Novak Djokovic, 7-6 (10), 7-5, 2-6, 3-6, 6-2, on Monday to win the U.S. Open, and now the whining stops across the Atlantic.

              Murray, a fine player born at the wrong time, at long last climbs through his window of opportunity. Both players retrieved and returned shots for what seemed like forever, for nearly five hours, once for 50 strokes during a single point. Djokovic eventually grew too tired and sore, cramping from two difficult matches over a 34-hour span.

              “Relief is probably the best word I’d used to describe how I feel right now,” Murray said. “If I’d lost this one from two sets up, that would have been a tough one. You have a sense how big it was in British tennis history. I know more about it than most.”

              It was a joyous occasion for Murray, his long-delayed breakthrough, and yet there was an awful moment in the fifth set that very nearly ruined everything.

              Incredibly, when Djokovic required a medical timeout for a massage, down 2-5 in the fifth set, the crowd booed him. They jeered the man who would play 315 points, who had come back from two sets down and a 22-point tiebreaker loss, who had fought through the gusts of wind, who had limped after balls to keep rallies alive.

              Ashe Stadium can be a classless joint. Djokovic gave it right back to the hecklers. While his thighs were being massaged by a trainer, he clapped his hands and put thumbs up, sarcastically responding to the detractors.

              It’s a terrible shame that American fans at the U.S. Open never seem able to embrace Djokovic as a personable champion. He smiles, he sings, he impersonates other athletes. He plays remarkable tennis and there is no quit in him anywhere. He applauds his opponent’s best shots. He says the right things on court after matches.

              “I really tried my best,” Djokovic told the crowd on Monday, after he lost. “Thank you all for staying so late.”

              Here’s a theory: Djokovic is a Serb, and Eastern Europeans have long faced a cultural bias at the Open dating back to Martina Navratilova and Ivan Lendl, maybe even to Ilie Nastase.

              Lendl, now Murray’s coach, was Czech. A Czech invented the word “robot,” and that’s exactly how Lendl was viewed during his many successes in New York.

              “It really depends if you’re talking the Cold War era or the post-Cold War era, there’s a clear divide,” Lendl said.

              But the pattern persists, even without a Berlin Wall. Only the beautiful Russian women from Florida are crowd favorites. Jana Novotna, Hana Mandlikova and Svetlana Kuznetsova were all Grand Slam champs treated here with indifference.

              Now Djokovic gets the cold shoulder, while Roger Federer and Rafael Nadal have the audience in their pockets.

              “I think Novak made a few boo-boos, didn’t he?” Lendl said, smiling.

              Too many fist pumps and chest pounds, maybe. Too much success against Federer and Nadal. His player’s box, also, is filled with sometimes dour relatives and coaches all wearing the same endorsed clothing, a big image problem. Nobody wants to see family and friends dressed in uniforms.

              It’s so... Eastern European.

              So the view endures. Djokovic can laugh and run his tail off and the fans are still going to root for Murray in New York. They still boo Djokovic when he cramps in the fifth set, nearly wrecking Murray’s moment.

              “He deserved to win this Grand Slam more than anybody,” Djokovic said. “Us four (along with Rafael Nadal and Roger Federer), we’re taking this game to another level. It’s a privilege to be part of this era. Andy winning tonight makes it even more interesting.

              “We were both hungry for it,” Djokovic said.

              Murray finally dines on a trophy. Good for him, shame on New York tennis fans.






              Read more: http://www.nydailynews.com/sports/mo...#ixzz26BSt1Scf



              Nije Novak izviždan samo u New Yorku. I nije problem što je Novak izviždan u New Yorku, Melburnu, Roland Garrosu, Wimbledonu... Sve su to nacije koje imaju svoje favorite i zvižde svakom ko ih ugrožava. Uostalom jedino se Novaku može dogoditi da mora da igra na +50 stepeni bez da iko i razmišlja o navlačenju krova (jer njihov favorit dobija), a onda u sledećem meču, na +45 stepeni (u međuvremenu je temperatura čak i pala) njihova ljubimica gubi protiv Svetlane Kuznjecove, i naravno - odmah se navlači krov. Jedino se Novaku može dogoditi da u prilici kad ga milimetri dele od osvajanja Grand Slema – koji je jedino osvojio njihov ljubimac pre nešto više od pet miliona godina, i... njihov drugi, rezervni ljubimac koji je izgubljen u tom meču sa Novakom, odbija da dalje igra – i nikom ništa, igraće sutra kad se šampion sveta u čačkanju dupeta bekhendom malo sabere. A Novak nije bitan, i potpuno je nebitno što mu je UKRADEN Grand Slam, kao pre toga i AO, i kao što će posle toga biti nešto treće, četvrto, peto... Novak je za to najmanje kriv. Da je i najbolji čovek na svetu i najbolji teniser na svetu uvek bi njemu našli neki, pa i najsitniji razlog da mu zvižde, da mu kradu i da ga na bilo koji način uništavaju.
              Činjenice govore sledeće: U prošlom veku je jedan Srbin bio poznat širom sveta, i predstavljao je svoj narod – Nikola Tesla. A Novak je u ovom trenutku onaj koji je naše ogledalo i koji nas pred svetom predstavlja. Tu problem sa zviždanjem, otimanjem, paljenjem i krađom dobija sasvim drugu dimenziju: otima se od onih od kojih je to postalo normalno da se otima, i to otimaju oni koji i inače uglavnom otimaju, pa je onda i to normalna stvar. Ali sve ovo koliko god da je strašan problem, nije toliko velik kao naš najveći problem: Da smo mi složniji i da je naš korpus čvršći takve bi stvari teže prolazile. Nastase je pokazivao dupe kraljici na Vimbldonu, tek toliko da engleska kruna zna da se on ne slaže da ga kradu. Borg je samo jednom igrao AO na temperaturi +46 i više nikad nije ni otišao u taj grad. A jedino ovde i jedino kod nas, skoro polovica ljudi navija ili za Federera ili za Nadala ili za Mareja. Broj Novakovih navijača u Bazelu je negde oko 2 (ne računajući naše gastarbajtere), dok je broj Federerovih navijača u Beogradu negde oko 200.000 ( ne računajući švajcarske gastarbajtere). Slična je situacija i u Glazgovu i u Madridu. Apsolutni smo svetski šampioni u pretvaranju da smo neko drugi, da nismo to što jesmo i da je to šta smo - nešto najgore na svetu. Zato za mnoge od nas Novak nije dovoljno dobar, ne zato što on to nije, nego zbog toga štaje,.. a mi, eto baš to ne želimo da budemo. Dakle nije Novak loš – mi smo govna. Ili bar oni koji će se u ovoj we-ce šolji prepoznati. Hvala na pažnji.
              Last edited by tuta bugarin; 26-09-12, 16:56. Reason: kad jebal nekje smuziku

              Comment


              • Originally posted by tuta bugarin View Post
                Nije Novak izvizdan samo u New Yorku. I nije problem sto je Novak izvizdan u New Yorku, Melburnu, Rolad Garrosu, Wimbledonu... Sve su to nacije koje imaju svoje favorite i zvizde svakom ko ih ugrozava. Uostalom jedino se Novaku moze dogoditi da mora da igra na +50 stepeni bez da iko i razmislja o navlacenju krova (jer njihov favorit dobija), a onda u sledecem mecu, na +45 stepeni (u medjuvremenu je temperatura cak i pala) njihova ljubimica gubi protiv Svetlane Kuznjecove, i naravno odmah se navlaci krov. Jedino se Novaku moze dogoditi da u prilici kad ga milimetri dele od osvajanja Grand Slema – koji je jedini osvojio njihov ljubimac pre nesto vise od pet miliona godina, i... njihov drugi ljubimac koji je izgubljen u mecu odbija da igra – i nikom nista, igrace sutra kad se sampion sveta u cackanju dupeta bekhendom malo sabere. A Novak nije bitan, i potpuno je nebitno sto mu je UKRADEN Grand Slam, kao pre toga i AO, i kao sto ce posle toga biti nesto trece, cetvrto, peto... Novak je za to najmanje kriv. Da je i najbolji covek na svetu i najbolji teniser na svetu uvek bi njemu nasli neki, pa i najsitniji razlog da mu zvizde, da mu kradu i da ga na bilo koji nacin unistavaju.
                A cinjenice govore sledece: U proslom veku je jedan Srbin bio poznat sirom sveta, i predstavljao je svoj narod – Nikola Tesla. A Novak je u ovom trenutku onaj koji je nase ogledalo i koji nas pred svetom predstavlja. Tu problem sa zvizdanjem, otimanjem, paljenjem i kradjom dobija sasvim drugu dimenziju: otima se od onih od kojih je to postalo normalno da se otima, i to otimaju oni koji i inace uglavnom otimaju, pa je onda i to normalna stvar.
                Ali sve ovo koliko god da je strasan problem, nije toliko veliko kao nas najveci problem:
                Da smo mi slozniji i da je nas korpus cvrsci takve bi stvari teze prolazile. Nastase je pokazivao dupe kraljici na Vimbldonu, tek toliko da engleska kruna zna da se ne slaze da ga kradu. Borg je samo jednom igrao AO na temperature +46 i vise nikad nije ni otisao u taj grad. A jedino ovde i jedino kod nas, skoro polovica ljudi navija ili za Federera ili za Nadala ili za Mareja. Broj Novakovih navijaca u Bazelu je negde oko 2 (ne racunajuci nase gastarbajtere), dok je broj Federerovih navijaca u Beogradu negde oko 200.000 ( ne racunajuci svajcarske gastarbajtere). Slicna je situacija i u Glazgovu i u Madridu. Apsolutni smo svetski sampioni u pretvaranju das mo neko drugi, da nismo to sto jesmo i da je to sta smo - nesto najgore na svetu. Zato za mnoge od nas Novak nije dovoljno dobar, ne zato sto on to nije, nego bas zbog toga sta je on, a mi bas to ne zelimo da budemo. Dakle nije Novak los – mi smo govna. Ili bar oni koji ce se u ovoj we-ce solji prepoznati. Hvala na paznji.
                Brale ne znam kako ovo da ti kazem,ali jebao si kevu sa komentarom,svaka cast :-))))) Eh da je vise takvih...

                Comment



                • Tuto??? Ko ti je hakovao profil?

                  Tekst je sam po sebi interesantan pe svega zato što je objavljen u američkim novinama od strane Amera.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Ako me dobro pamti secanje nekih ranijih prica, tuto, samo si Supermenu pre ovog posta poslao normalnu privatnu poruku... Mislim da to dovoljno govori o ozbiljnosti situacije, a ponajmanje ovde mislim na forum.

                    Comment


                    • Iako se ne slazem sa tutom, najzad sam jednu njegovu poruku razumeo od pocetka do kraja
                      Dayman (a-a-ah...)
                      Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                      Champion of the sun (a-a-ah...)
                      You're a master of karate and friendship
                      For everyone

                      Comment


                      • Originally posted by Torima View Post
                        Dakle da se razumemo, nijedan poraz Novaka protiv nabrojanih protivnika na ovim stranicama nije bio nezaslužen. Jer je čovek imao krizu, potpuno istu kao kada je menjao servis tokom 2010, i pao u svojoj igri i rezultatima. Nesigurnost koju ima igrač koji usvaja novi način igre je ogromna!
                        Tada se javlja i potreba da se vratiš na staro, pa tražiš izlaze i onda komuniciraš u svojoj glavi, a samim time ti pada koncetracija... Stras' Božja šta sve može čovek da preživi. Kao kad uzmete levoruko dete da terate da piše desnom.

                        Ima jedna velika istina, koja, i pored svih tih naših ovde pobrojanih i veoma dobrih razmena mišljenja, nije pobijena. U svim svojim porazima je Novak bio uzrok svoje loše igre. Niti jednom nije bio brutalno nadigran (osim onih 60, kada je zbog gore navedenog razloga pogubio konce svoje igre i bio razbijen u tom setu). Uvek je imao statistiku sa brojem UE/Winn većim od protivnika što znači da je imao inicijativu, u porazu jalovu ali ipak inicijativu.
                        1.
                        Nadal je desnoruko dijete pa igra lijevom. I dobro mu ide! Jedna od kvaliteta super igraca je da mijenjaju svoj stil ako razvoj igre to zahtijeva.

                        2.
                        Novak nije imao izbora. Onom igrom prosle godine se iscrpio i pocijepao ledjni misic.

                        3.
                        Promjene nisu tako drasticne kao sto bi se moglo naslutiti iz tvog posta. Osim toga, veliki je uspjeh biti prvi dok mijenjas svoju igru!

                        4.
                        Nova igra nije bila jalova u 60 meceva!
                        Last edited by NI; 11-09-12, 19:46.

                        Comment


                        • Bojana,

                          Hvala za anketu!

                          Comment


                          • Originally posted by Vanja #66 View Post
                            Ako me dobro pamti secanje nekih ranijih prica, tuto, samo si Supermenu pre ovog posta poslao normalnu privatnu poruku... Mislim da to dovoljno govori o ozbiljnosti situacije, a ponajmanje ovde mislim na forum.
                            Koliko ja znam, ovo je drugi regularan tutin post na forumu.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Još jednom javno je pisao ovako, u ozbiljnoj situaciji, sećam se, al' da me ubiješ u kojoj. Ovde je mal' mal' pa ozbiljna situacija.

                              Inače, glasala sam za sezonu jako dobra, a u analizama danas rekoh odlična, pa možda čak i više od toga. To odlična je možda bilo i zbog motivacije nas ovde pre svega, a možda i zbog toga što sezona nije gotova, te možda zato što očekujem još nešto do kraja. Who knows? Ali sigurna sam da će ovo doneti samo dobro, nema stagnacije. O lošijim rezultatima neću ni da razmišljam, prosto to se kosi sa njim.

                              EDIT: I posle dužeg vremena na tenisu anketa gde se vidi ko je za šta (koga) glasao.
                              Last edited by miloolja; 11-09-12, 19:46.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Ja sam glasao dobra.

                                Gdje su ti koji smatraju da je losa?

                                Comment

                                Working...
                                X