Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dusan View Post
    Moze ukoliko bude bolji od Federera.
    Ne mora da znaci. Moze Djokovic da bude treci i uzme bronzu, a Federer da bude cetvrti, a s obzirom da se za ta mesta dobija 340 boda i 270, onda bi razlika izmedju njih bila 5 boda i Federer bi ostao prvi. Tako da bi se odmakao malo vise od Samprasa po broju nedelja, posto bi najverovatnije do Azije bio lider.

    Comment


    • Originally posted by Paradox91 View Post
      Ne mora da znaci. Moze Djokovic da bude treci i uzme bronzu, a Federer da bude cetvrti, a s obzirom da se za ta mesta dobija 340 boda i 270, onda bi razlika izmedju njih bila 5 boda i Federer bi ostao prvi. Tako da bi se odmakao malo vise od Samprasa po broju nedelja, posto bi najverovatnije do Azije bio lider.
      Jedan od njih ulazi u finale sigurno, zato sam tu opciju iskljucio.

      Comment


      • https://spreadsheets.google.com/spre...c&hl=fr&gid=15



        Kada se gleda sta ce biti do kraja godine, previse je komplikovano gledati po tome ko sta brani, iako takva analiza daje detaljniju analizu po tome gde se ko moze naci u kom trenutku, recimo za ocekivati je da Rodja bude prvi pred US Open, da se Nadal priblizi noletu i slicno, ali za analizu ko ce biti prvi na kraju godine je bitno sta je ko uradio u ovoj godini i to se moze videti na linku koji sam okacio.
        Mari vec sada kasni oko 3000 poena za vodecima, njegove sanse su zaista minimalne, jedino da osvoji US open, 2 ili 3 mastersa i da ocekuje kiks ostalih vodecih. Moguce je, ali zaista tesko.
        Takodje, jasno je da se Nadal dokazao na betonu i da samo lud covek moze da ga proziva losim na tim podlogama, ali zbog stila igre mislim da on ne moze da dominira na njima i mislim da su sanse da osvoji gren slem i jos koji masters minimalne.
        Dakle ostaju Nole i Fed, gde je po meni Nole blagi favorit. Kontam da ce jedan od njih dvojice uzeti US Open (bilo bi extra da igraju finale) i da ce to doneti prevagu za prvo mesto. Uzece verovatno po jedan masters, s tim da je Federer favorit u dvoranskim uslovima i po jedan turnir 500.
        Pored toga predvidjam da ce razlika na kraju godine biti minimalna.

        Comment


        • Sto bi kazla Seve, ja nemam razlog da se zivciram

          Comment


          • Originally posted by Navras View Post
            Niko ne spori da je Federer bio bolji i da je zasluzeno pobedio, ali da Novak nije mogao bolje u to me niko ne moze ubediti.

            Roger je odigrao treci maestralno i tada je bio pravi momenat da se pokusa sa promenom ritma, pa iako se izgubi nema veze, samo pokusaj drugacije, imas jos varijanti na raspolaganju, ali ne, Novak je upao u masinu i krenuo da se nadjacava. U prvom setu Federeru je samo servis funkcionisao, perfektno, i umesto da cuva svoj kao oci u glavi on ga posle onog promasenog fh-a pusta niz vodu kao da je sa druge strane Rohus pa moze da brejkne kad hoce. Da je uspeo da ga sacuva siguran sam da bi u nastavku seta rastao pritisak na drugu stranu i veliko je pitanje da li bi imao takve procente. Cisto sumnjam. Mentalno uopste nije bio spreman za takav mec. Cetvrti set nema potrebe ni komentarisati, samo je nastavio gde je stao u trecem, ali jos samodestruktivnije sa jasnom namerom da sto pre zavrsi i skloni se sa terena. Bio je uzasno iznerviran i smoren sto nije nadjacao Rogera, kao da je to rutinska stvar. Zbog tih stvari mi je uzasno krivo, a poraz kao poraz uopste nije toliko tezak. Imao je on daleko gorih.
            Apsolutno tačno a boldovano je srž tog poraza, igrao je Rogerovu igru,jake ravne udarce, bez miksovanja, bez BH dijagonala u FH Rogeru gde bi on morao iz trka da vraća.... da ne nabrajam. ž

            NI: Slazem se sa dobrim dijelom tvojih zapazanja. Novak nije bio spreman za ono sto je mec zahtijevao. Ti smatras se radilo o mentalnom padu. Ja pripisujem probleme neiskustvu sa Federerom na travi, pogotovo sa vrhunskim Federerom.
            Ne mogu sa ovim da se složim, jer prosto rečeno, nije mi moguće da Novak, kao kompletna ličnost koja jako dobro radi svoj posao, u jednom trenutku drži meč u rukama (drugi set) a da u sledećem onako glupo prihvati Rogerovu agresiju i krene u pucačinu kao da je u counter igrici. On je imao neki plan, koji je malo uprskao u prvom, sproveo u drugom, napustio u trećem... Nisam baš siguran da neko ko ne poznaje igru svog protivnika, ima takvu igru kao Novak u drugom. On je definitivno mentalno podlegao izazovu da se nadmeće, bio je tako reći, na domak rešenja za Rogerovu igru, ali... Naravno Roger je na psihološkom planu godinama unazad imao slične primere, i to jako dobro iskoristio.


            Sve u svemu, idemo dalje. Krčag je pušten, otišao i povratka mu nema. Život ide dalje. Momak je nama doneo toliko zadovoljstva i ponosa, da se to može staviti u ravan sa košarkašima nekada, odbojkašima...

            Siguran sam u to da će tih zadovoljstava biti još.
            Last edited by Torima; 13-07-12, 09:22.

            Comment


            • Torima,

              Sinoc sam obradio drugi set. Moram da priznam, poslije tog seta, i sada kada znam o cemu se radi, ne mogu da vjerujem da je Novak izgubio mec. Jedva cekam da ponovo vidim sto se desilo u trecem.

              Da sumiram sustinu neslaganja:

              Navras i ti smatrate da je Novak napravio glupost prihvativsi nadjacavanje u trecem setu. Novak je prihvatio izazov koji nije bilo pametno prihvatiti, pogotovo poslije drugog seta u kojem su stvari dobro isle za njega. Navaras to vise pripisuje nesto losijoj formi, a ti sujeti. Tvoje objasnjenje mi je blize nego Navrasovo.

              Ja s druge strane mislim da je Novakovo neiskustvo sa Federerom na travi bilo presudno.

              Inace razlika nije tolika koliko izgleda. Svodi se na to da ja smatram da nije imao dobar plan jer nikada nije igra sa Federerom na travi a vi da nije takva mudrost imati dobar plan za Federera, cak sto vise da je imao dobra plan koji je napustio. Ako si ti u pravu, a volio bih da jesi jer to odmah znaci da je Novak u kontroli, onda ce Novak poslije iskustva treceg seta, sljedeci put protv Federera na travi, ako ga bude naravno, mnogo teze prihvatiti izazov nadjacavanja na koji ga navodi njegov ego.

              Poraz je najbolji lijek protiv prepotencije!
              Last edited by NI; 13-07-12, 10:42.

              Comment


              • Ne sujeti, po meni je Novak možda i najmanje sujetan igrač, posle Ferera u top10.

                Želja za nadigravanjem, za pobedom na komšijinom terenu... to nas sve ovde krasi, volimo da se takmičimo sa svima oko nas, a naročito onako otvoreno da pršti, pa kom obojci.

                Da li je to svrsishodno? nije
                Da li je hrabro? ludo hrabro
                Da li je ikome donelo uspeha protiv Rogera? nikome

                Mislim da je nakon drugog, prevagnuo taj lični izazov da Rogera pobedi na njegovoj podlozi, njegovim oružjem i to mu se vratilo kao bumerang.

                Mene samo zanima da li će on izaći iz ovoga mudriji i svesniji svog položaja i odgovornosti koju vuče?

                Seti se face Danilovića posle kucanja preko Sabonisa, i sve je tu rečeno o nama i našem mentalitetu

                Comment


                • Torima,

                  U redu sujeta je pogresna rijec. Ali potreba da se pobijedi Federer na njegovom terenu, Federerovim oruzjem, u super vaznom mecu... Sto je to?

                  Iznad svega mi je to nesvojstveno za Novaka. Previse balkansko a premalo svrsishodno i racionalno. Ja to ponasanje ne smatram hrabrim, ali to je za drugu diskusiju.

                  Originally posted by Torima View Post
                  Mene samo zanima da li će on izaći iz ovoga mudriji i svesniji svog položaja i odgovornosti koju vuče?
                  To je jedino vazno!
                  Last edited by NI; 13-07-12, 11:50.

                  Comment


                  • sigpic

                    Comment




                    • sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Comment


                        • Nole
                          Ćao svima! Jeste li dobro? Veliki pozdrav iz Grčke! Uskoro se vraćam sa odmora pa ću biti aktivniji
                          http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                          Comment


                          • Novak iako je izgubio prvo mjesto puni spanske modne magazine

                            Take for example Novak Djokovic. He's a sport star, a social and glamurous role model. Apart from being the best tennis player in the world, he invites poor children to watch his matches for free and often appears in fashion magazines like an absolute star. Beautiful. But do you know what his stare tells us while he's jumping? It says "mess with me and I'll eat you alive". When you're asked to jump, people tend to jump upward or forward. Novak Djokovic jumps sideaways, in kicking mode, and leaves his arm ready to hit a 180 kmh shot. It makes sense. You don't get to number one in the world by just appearing in fashion magazines.
                            sigpic

                            Comment


                            • The Nolictionary

                              Comment

                              Working...
                              X