Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lijepo je to ali znamo obojica ko je uspio da nadjaca Rogera FHom, Delpo onomad na USOu, Novak u Dubaiju i AOu, Sod na RGu, a za Tsongu na Wu ni to ne mogu reci, on je bio u nekom transu i igrao strasan tenis, puno miksovao. E Novak najvise od svih to pokusava a ne ide. Ima drugaciju igru sa kojom itekako moze da ga pobijedi ali kad zapne za nesto nema popustanja. Treba se pomiriti sa tim da se tako ne moze pobijediti Roger, smao u nekim situacijama, stalno nikako. Spanac im je svima pokazao kako treba i ima njih koji imaju takvu igru. Jer znamo kako Kolja, David, Misa i ostali prolaze sa Rogerom, kako se on lako izbori sa tim njihovim ravnim udarcima. Znam ja da je ovo trava i da spin ne moze odraditi posao kao na ostalim podlogama ali mu se ne smiju slati niske lopte koje Roger sa BHom lagano izvlaci, baloncine pa sta bude, bar da taktika bude prava.
    Jos Novak u sebi sigurno ima taj plan B, ali dzaba kad je tvrdoglav
    Last edited by Vladan; 11-07-12, 12:58.
    sigpic

    Comment


    • Vidim da vlada veliki zal za porazom protiv Rogera ali se jedno mora priznati da je Roger odigrao perfektan mec na visokom nivou skoro ceo mec i da je bilo malo prostora u trazenju slabosti u igri Rogera.Sve sto je bila Novakova prednost pre pocetka meca u samom mecu se pokazalo kao slabija strana u toku meca,Roger je bolje reternirao,bolje mu je funkcionisao bekhend i bio jaci u tempu sa osnovne linije i sa takvim odnosom snaga Novak nije mogao do pobede u tom mecu.Unapred pripremljena taktika ravnih i dubokih lopti i slamanje tempom Rogera u dvoranskim(idealnim)uslovima je nekako unapred bila osudjena na poraz.Za naredni mec morace se drukcije pre svega takticki pripremiti,igrati igru koja ima vise sanse za uspeh a ne biti tvrdoglav i gurati igru koja vise odgovara Rogeru.Cak je i marej takticki pametnije igrao protiv Rogera,slao sporije lopte sa vise spina i iznudio daleko vise gresaka od Rogera.

      Comment


      • Đoković: Uradio sam nemoguće

        U intervjuu za magazin “Red Buletin” Novak Đoković izjavio je da je osećao “duboko zadovoljstvo” dok je bio prvi teniser sveta.

        “Ne budite se svako jutro i kažete: ‘Tako si sjajan momak, ti si svetski broj jedan’. To je više osećaj dubokog zadovoljstva, živite život znajući da ste svoj najveći životni san pretvorili u javu. Živim sam koji sam imao još od četvrte godine”, rekao je Novak u intervjuu koji je dao “Red Buletinu” krajem juna.

        Kao što druga deca žele da postanu npr. astronauti, ti si želeo da budeš prvi na svetu, od četvrte godine?

        “Da. Ali nije to bio samo san. Tada sam shvatao prvo mesto na svetu kao cilj, kao nešto za šta ću morati mnogo da radim”.

        Izabrao si možda i najgori trenutak za svoju misiju – kada si imao 18 godina, Federer i Nadal počeli su period dominacije kao niko pre njih. Od 28 GS turnira od 2004. do 2010. godine, Federer je osvojio 15, a Nadal 10.

        “To samo čini moje zadovoljstvo većima. Svestan sam da niko nije verovao da je moguće nadigrati Rodžera i Rafu – u tom smislu, postigao sam nemoguće”.

        Hajde da pogledamo kako je došlo do promene u odnosu moći. Pre četiri-pet godina si imao, novajlija kojeg prati pompa, najmlađi igrač u Top 10. Želiš na vrh, ali tamo su dvojica najvećih sportista od kojih gubiš velike mečeve. Koliko ti je to uništavalo dušu?

        "I te kako! Verovatno se sećate šta sam tada navodio kao ciljeve: da osvajam GS turnire i da budem broj jedan. Budite iskreni, jeste li mi verovali?”

        Pa, nisu baš mnogi verovali…

        “Što je potpuno opravdano. Znam da sam to govorio, ali nisam zapravo verovao u to što sam izjavljivao. Kada sam igrao protiv Rodžera ili Rafe, nisam imao apsolutnu, potpunu veru da zapravo mogu da pobedim. Moj respekt prema njima bio je preveliki”.

        Kako si uspeo to da rešiš?

        “Nije se to dogodilo preko noći, bio je to proces, i to težak. Prepoznao sam da sam došao do tačke kada nešto radikalno moram da menjam kao profesionalac ako želim da dospem na vrh”.

        Kao 20-godišnjak i najmlađi igrač svetske klase, želeo si da odbaciš sve što te je dovelo dotle?

        “Nije bilo alternative. Nisam želeo da dobijam bilo koga, nego Rafu i Rodžera. Tokom narednih godina promenio sam manje-više sve. Znao sam da uspeh u modernom tenisu ne zavisi samo od mene – zato sam okupio tim od trenera, fizioterapeuta, nutricioniste i kondicionog trenera. Trenirao sam vrednije, ali nadasve koncentrisanije nego ranije. Restrukturirao sam sezonu i potpuno promenio navike kada je reč o ishrani. Zahvaljujući glutenskoj dijeti postao sam fizički stabilniji, što je mojoj igri dalo novu konstantnost. Jednostavno, odjednom nisam morao da se borim sa alergijama koje su me primoravale da se povlačim sa velikih turnira”.

        Takođe, postao si neka vrsta klovna na Turu. Bio si uspešan imitrajući Rodika, Nadala, Šarapove… Gde jesada Novak Đoković koji je dobio nadimak “The Djoker”?

        “U nekom trenutku cela stvar sa imitacijama postala je preforsirana. Na svakom turniru neki komentator ili spiker tražili bi neku imtiaciju i zaključio sam da je vreme da prestanem”.

        Zar tenis ne treba da bude i zabava?

        Ne brinite, i dalje sam isti momak kao ranije, sve samo ne smrtno ozbiljan. Da snimim ‘ludu’ reklamu ili da se šalim sa prijateljima, to je i dalje veliki deo moje ličnosti. Ali šale ne treba da budu na račun drugih”.
        4 karaktera
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by juventus View Post
          Vidim da vlada veliki zal za porazom protiv Rogera ali se jedno mora priznati da je Roger odigrao perfektan mec na visokom nivou skoro ceo mec i da je bilo malo prostora u trazenju slabosti u igri Rogera..
          Niko ne spori da je Federer bio bolji i da je zasluzeno pobedio, ali da Novak nije mogao bolje u to me niko ne moze ubediti.

          Roger je odigrao treci maestralno i tada je bio pravi momenat da se pokusa sa promenom ritma, pa iako se izgubi nema veze, samo pokusaj drugacije, imas jos varijanti na raspolaganju, ali ne, Novak je upao u masinu i krenuo da se nadjacava. U prvom setu Federeru je samo servis funkcionisao, perfektno, i umesto da cuva svoj kao oci u glavi on ga posle onog promasenog fh-a pusta niz vodu kao da je sa druge strane Rohus pa moze da brejkne kad hoce. Da je uspeo da ga sacuva siguran sam da bi u nastavku seta rastao pritisak na drugu stranu i veliko je pitanje da li bi imao takve procente. Cisto sumnjam. Mentalno uopste nije bio spreman za takav mec. Cetvrti set nema potrebe ni komentarisati, samo je nastavio gde je stao u trecem, ali jos samodestruktivnije sa jasnom namerom da sto pre zavrsi i skloni se sa terena. Bio je uzasno iznerviran i smoren sto nije nadjacao Rogera, kao da je to rutinska stvar. Zbog tih stvari mi je uzasno krivo, a poraz kao poraz uopste nije toliko tezak. Imao je on daleko gorih.
          Last edited by Navras 16950; 11-07-12, 14:29.
          Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

          Comment


          • Originally posted by Navras View Post
            Niko ne spori da je Federer bio bolji i da je zasluzeno pobedio, ali da Novak nije mogao bolje u to me niko ne moze ubediti.

            Roger je odigrao treci maestralno i tada je bio pravi momenat da se pokusa sa promenom ritma, pa iako se izgubi nema veze, samo pokusaj drugacije, imas jos varijanti na raspolaganju, ali ne, Novak je upao u masinu i krenuo da se nadjacava. U prvom setu Federeru je samo servis funkcionisao, perfektno, i umesto da cuva svoj kao oci u glavi on ga posle onog promasenog fh-a pusta niz vodu kao da je sa druge strane Rohus pa moze da brejkne kad hoce. Da je uspeo da ga sacuva siguran sam da bi u nastavku seta rastao pritisak na drugu stranu i veliko je pitanje da li bi imao takve procente. Cisto sumnjam. Mentalno uopste nije bio spreman za takav mec. Cetvrti set nema potrebe ni komentarisati, samo je nastavio gde je stao u trecem, ali jos samodestruktivnije sa jasnom namerom da sto pre zavrsi i skloni se sa terena. Bio je uzasno iznerviran i smoren sto nije nadjacao Rogera, kao da je to rutinska stvar. Zbog tih stvari mi je uzasno krivo, a poraz kao poraz uopste nije toliko tezak. Imao je on daleko gorih.
            Slazem se sa dobrim dijelom tvojih zapazanja. Novak nije bio spreman za ono sto je mec zahtijevao. Ti smatras se radilo o mentalnom padu. Ja pripisujem probleme neiskustvu sa Federerom na travi, pogotovo sa vrhunskim Federerom.

            Prvi set je pomogao Federeru da zasja u trecem ali nije presudio. Prije ili kasnije u tom mecu su Novak i Rodzer morali pokazati sto zapravo mogu na travi, pod krovom. I prije ili kasnije bi se pokazalo da Federer moze vise. To je zapravo jedini mentalni problem koji je Novak imao. Nepripremljenost za nivo igre koji Federer moze da pruzi.

            Nema razloga za tugovanje. Ove godine, najbolji Federer je bolji od Novaka na travi a najbolji Rafa na sljaci! Prvi je jedna od dva nabolja igraca na travi u istoriji a drugi jedan od dva nabolja igraca na sljaci u istoriji!
            Last edited by NI; 11-07-12, 20:58.

            Comment


            • Has Novak Djokovic become fittest athlete ever?

              How Novak Djokovic harnessed the untapped powers of his body?

              Freak of nurture

              Comment


              • Originally posted by NI View Post

                Prvi set je pomogao Federeru da zasja u trecem ali nije presudio. Prije ili kasnije u tom mecu su Novak i Rodzer morali pokazati sto zapravo mogu na travi, pod krovom. I prije ili kasnije bi se pokazalo da Federer moze vise. To je zapravo jedini mentalni problem koji je Novak imao. Nepripremljenost za nivo igre koji Federer moze da pruzi.
                Ovo stoji pod uslovom da je Novak pao s kruske. Pa ne igra s nekim anonimusom da ne zna kakve su njegove moguscnosti vec sa jednim od najuspesnijih igraca na travi. Ako se on zaista iznenadio sta Federer sve moze iz fh-a, bh slajsa, servisa, kako njegove ravne udarce s lakocom kupi i vraca ih jos jace, onda je ocajno pripremjen za mec, da ne kazem diletantski. Ja nesto ne verujem da je to bio slucaj. Je l Federer do brejka u prvom pokazao neki narocito visok nivo igre? Ne bih rekao, pa ni nakon toga. Igru je podigao tek u trecem setu. Sta je Novak radio sve to vreme? Apsolutno nista. Usao je stegnuto u mec i tek nakon gubitka prvog malo se oslobodio, u trecem je Roger pojacao ritam, brejk od starta visi u vazduhu, a on nista ne menja vec bezglavo srlja u propast. U cetvrtom ravna linija, u fazonu ma ko ce se sad smarati. Ako prodje prodje, ako ne, ceracemo se neki drugi put. Ja ne mogu da shvatim da moze tako lako da pusti mec. Doduse ne bi mu bio prvi put. Verujem da je u sebi kljucao zbog razvoja situacije, ali to nije uspeo da kanalise na pravi nacin. Pa svi znamo da protiv Rogera treba produziti poene i uciniti mec sto fizicki zahtevnijim, a prvi set gotov nakon 20 minuta. Ajde da je on probao da produzi igru i da promeni ritam, pa nije u tome uspeo, zaista ne bih imao sta da mu zamerim, ali ne. On od starta prihvata otvorenu borbu i brzo zavrsavanje poena ( u prvom setu se fakticki igrao jedan-dva tenis, a ni u drugom nije bilo mnogo drugacije), a takav stil daleko vise odgovara Rogeru. Mislim, besmisleno je raspravljati, jer ako je on u tim mecevima bio blizu maksimuma onda mu se crno pise, pogotovo sto ni Roger nije igrao na najvisem nivou. Ja znam da on moze mnogo bolje od ovoga, a zasto to nije pokazao je drugo i mnogo vaznije pitanje na koje pokusavamo naci odgovor. Ima tu svega pomalo, ali nikako ne stoji da je kljucni faktor iznenadjenje Rogerovom igrom. Vau, sestostruki osvajac Wimbldona moze tako dobro da odigra. Ko bi se tome nadao.

                Nema razloga za tugovanje. Ove godine, najbolji Federer je bolji od Novaka na travi a najbolji Rafa na sljaci! Prvi je jedna od dva nabolja igraca na travi u istoriji a drugi jedan od dva nabolja igraca na sljaci u istoriji!
                Ja zbog tih poraza ne tugujem preterano jer sam svestan da najboljeg Novaka u tim mecevima nismo videli. Vise sam ljut sto je odigrao kako je odigrao, nego sto sam tuzan zbog poraza. U principu, sve zavisi kako percipiras stvari. Za mene je primarno da je u tim mecevima izgubio najbolji teniser sveta, a sasvim sekundarno ko je bio s druge strane mreze jer je pokazao da ima kvalitet da pobedi bilo koga. Nije 2011. dosla slucajno i ne verujem da je taj nivo tenisa imao u sebi samo tada i nikada vise. E sad, zasto u tim mecevima nije odigrao makar priblizno tom nivou je stvar za dublju analizu. Bold je sustina zapravo. Nisu drugi podigli svoju igru na neki novi nivo vec je njegova igra pala i kroz tu prizmu treba posmatrati stvari.

                Oduzih posteno, ali kad sam se vec raspisao jos rec-dve Ja prvi ne smatram da je smak sveta sto on izgubi neki mec tu i tamo i da sad treba da krene lavina kritika ili ne daj boze pljuvacina. Potpuno bi idiotski bilo ocekivati da non-stop pobedjuje ili da drzi visok nivo tokom cele godine. Igrao je lose USA Masterse, svi smo rekli nema veze vazna je sljaka. Treba rasporediti kako fizicku tako i mentalnu snagu jer je sezona duga i zahtevna. I na sljaci je krenuo lose, ajde bilo je i objektivnih okolnosti, ali svi smo ocekivali prebrodice to i bice pravi kada je najvaznije: za RG. Taj cilj nisu navijaci postavili, vec je on sam istakao vise puta da mu je to prioritet i da se forma tempira za taj period, a taj turnir je odigrao najlosije od svih. Onda na W krene odlicno i taman nas igrom podseti na proslogodisnja izdanja i podigne ocekivanja, a onda pravo niotkuda kolaps u polufinalu. To je sigurno najlosiji mec na celom turniru. Nacin na koji je odigrao dva najvaznija meca sezone zaista zasluzuje kriticki osvrt. Da je odigrao najbolje sto moze i opet izgubio, sve ovo sto pisem ne bi imalo nikakvog smisla, niti bi bilo razloga za bilo kakvo nezadovoljstvo. Ima za sada jedan Slem i jedan Masters, nekoliko finala i polufinala, i ne moze se reci da je sezona losa, daleko od toga, ali mislim da smo svi, pa i on sam, ma sta govorio u medijima, ocekivali vise. Da li su ta ocekivanja bila realna ili nisu, moze se diskutovati. Sve zavisi koliko visoko postavis ciljeve i cime se zadovoljavas, a ja mislim da Novak nema mentalni sklop da bi se zadovoljio porazima u polufinalima i finalima Slemova, bez obzira sto su ti porazi dosli od igraca koji se zovu Federer I Nadal. Njegov sklop je drugaciji, njegov sklop je Sampionski i u skladu sa tim se treba i postaviti. ;)
                Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                Comment


                • Navras,

                  Sto se meca u polufinalu Uimbldona tice, nastavicu kad ga obradim. Sada cu reci dvije stvari. Tenis je u prvom redu praksa. Novak je znao da Federer moze odlicno na travi ali nije znao da kako to izgleda u praksi kad se nadju jedan protiv drugoga. Kako Prle! primijeti, niko nije pobijedio Federera prvi put. Federera mozes pobijediti samo sa jasnim planom. Drugo, Federer je igrao najbolje sto moze. I vrlo, vrlo blizu svojeg najboljeg izdanja ikada.

                  Sto se Novakove forme tice, on jako tesko moze ponoviti 2011. u kontinuitetu. Koliko ce uspjeha imati u ostatku karijere dobrim dijelom zavisi od toga da li ce nauciti da tempira formu za velike turnire ili imati inspiraciju da je digne za velike meceve. Sampras je bio majstor i u jednome i u drugome.

                  Comment


                  • Novak je dobio ESPY nagradu Male Tennis Player. U konkurenciji su bili jos Federer i Nadal, i obzirom da msm da su glasovi samo fanova, ovo je bas lepo priznanje.

                    Bio je nominovan u jos dve kategorije, Best International Athlete, to je osvojio Messi i u Male Athlete of The Year koju je osvojio LeBron, inace su, naravno, Amerikanci osvajali sve kad su bili nominovani.

                    Comment


                    • LeBron i Mesi uzeli nagrade pored onakvog Novaka
                      Sve tri je zasluzio, posto je ubjedljivo najbolji sportista bio prosle sezone, jedino Fetel je mogao da mu se primakne, ostali mu nisu ni do koljena
                      sigpic

                      Comment


                      • Nije to za proslu sezonu, vec prethodnih 12 meseci. Svejedno, kao da su to neke bitne nagrade, samo malo da se prosetaju crvenim tepihom

                        Comment


                        • Pa dobro i za prethodnih 12 mjeseci mu niko nije ni do koljena
                          No najvazniju nagradu je uzeo onomad, ovo dje se glasa i onako nije mjerodavno
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Paradox91 View Post
                            Bilo je vec reci o tome, osvajaju se poeni. Evo i za muski i za zenski deo, posto ovaj drugi niko nije postavio.

                            Hvala . Pa Nole moze biti prvi posle Olimpijade ako je osvoji ?
                            sigpic

                            Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                            Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                            Without error there can be no brilliancy.

                            Comment


                            • Originally posted by Bonomo View Post
                              Pa Nole moze biti prvi posle Olimpijade ako je osvoji ?
                              Moze ukoliko bude bolji od Federera.

                              Comment


                              • Originally posted by Bonomo View Post
                                Hvala . Pa Nole moze biti prvi posle Olimpijade ako je osvoji ?
                                Moze, ali odmah sledece nedjelje gubi 1000 poena a one iza te 600 poena i na USO-u 2000 poena. Dok Federer u istom periodu gubi manje od 1000 poena.

                                Comment

                                Working...
                                X