Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dosta opširna analiza za jedan ovako izjednačen meč. Evo i ja da se raspišem jer vredi u ovakvoj prilici zaista. Ipak je velika pobeda i izuzetno visok kvalitet tenisa u pitanju.

    Uz dužno poštovanje ali opaska za Rim i flašu po glavi, potpuni nonsens, da ne kažem bullshit. To je malo i sramota pričati. Da je Novak osvojio Rim, da li bi napisao da ga je osvojio jer je dobio flašu po glavi? Zamisli da napišeš za nekoga ko ima tolike rekorde da je osvojio turnir jer mu je prekretnica bila udarac flaše u glavu.

    Drugo, zaista ne mogu da kažem, nijednog trenutka da je izgledalo kao da je jedan od igrača bolji od drugog i da ima više šansi za pobedu. Alkaraz je imao mnogo prilika u prvom setu i ništa pogrešno nije uradio, Novak je jednostavno igrao toliko kvalitetno i odbranio se od svega. Ono što jesam imao osećaj to je da se otišlo u treći set, Novak ne bi izgubio.

    Možemo da diskutujemo o tome da li je Alkaraz precenio sebe ili potcenio Novaka? Mislim da Novaka nije potcenio ali to su zamke kada osvojiš dva Slema i osokoliš se. Sigurno je bio iznenađen Novakovim nivoom. Pa zatim redom, prve OI, olimpijsko selo, Nadal, singl, dubl. Vrli detalji su odlučili.

    Treće, Novak je apsolutno imao veću podršku na tribinama. Na 2:2 u drugom TB, onaj forhend, ceo stadion je skočio. TRANS!

    Kada bi se davale ocene nakon meča, od 0-10, sa decimalnim zapisom, oba igrača bi dobila od mene preko 9.0 ocenu. Recimo Novak 9.5, Karlos 9.2. Do te mere su bili dobri.

    Novak nikad nije igrao na ovom nivou 3h bez padova. Kako da za takvog igrača kažeš ''aj u penziju''?

    Ne vidim ni da je Karlos paničario. Ne bih to rekao. Može se samo reći da je možda mogao iskusnije ali to ne može kad nemaš iskustvo. Novak je bio suviše dobar.

    EDIT:

    99% sam siguran, da Novak, na ovoj podlozi, protiv istog ovog protivnika ne može da ponovi ovaj nivo.

    Evo malo nekih interesantnih informacija:

    1. Novak je dobio 3/4 poslednja meča protiv Alkaraza.
    2. Novak je jedini teniser koji je osvojio svaki veliki turnir koji postoji
    3. 72/99 njegovih titula su Masters, Slem i OI zlato. To je 72%. (Roger i Rafa su na nekih 50%). Za 22% je bolji. To je značajna razlika i može da se diskutuje da li su oni uopšte u njegovoj klasi.

    Evo i neka lepa reč za Alkaraza. Posle ovoga meča, iako je izgubio, mnogo je dobio. Kada se Novak povuče, a i pre, biće jako teško pobediti ga u finalima velikih turnira. Dobio je od Novaka na poklon 7 brutalnih odmeravanja snaga koje neće nikada dobiti ni od jednog drugog igrača.
    Ako bude zdrav, haraće tenisom.

    Njegova jedina mana je što već sa 20-21 godinom igra na toliko visokom nivou u smislu fizičkog napora. To je prerano.

    Sada sezona postaje jako zanimljiva.
    Last edited by Ljubitelj tenisa; 05-08-24, 12:29.

    Comment


    • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
      Uz dužno poštovanje ali opaska za Rim i flašu po glavi, potpuni nonsens, da ne kažem bullshit. To je malo i sramota pričati. Da je Novak osvojio Rim, da li bi napisao da ga je osvojio jer je dobio flašu po glavi? Zamisli da napišeš za nekoga ko ima tolike rekorde da je osvojio turnir jer mu je prekretnica bila udarac flaše u glavu.
      Vjerujem da si iskren kada to kazes. Ocigledno nisi nikada dobio udarac u glavu ili vidio nekoga ko je dobio udarac u glavu.

      Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
      Drugo, zaista ne mogu da kažem, nijednog trenutka da je izgledalo kao da je jedan od igrača bolji od drugog i da ima više šansi za pobedu. Alkaraz je imao mnogo prilika u prvom setu i ništa pogrešno nije uradio, Novak je jednostavno igrao toliko kvalitetno i odbranio se od svega. Ono što jesam imao osećaj to je da se otišlo u treći set, Novak ne bi izgubio.
      Ja sam poceo da vjerujem u Novakovu pobjedu kad je poveo 6:2 u drugom TB. Razlog je jasan. Moze li odrzati nivo koji ima? Hoce li Alkaraz doci sa nekim cudom? Medjutim, komentatori Eurosporta koji Novaku nisu naklonjeni su poceli da vjeruju u Novakovu pobjedu sredinom drugog seta.

      Nisam siguran ko je bio blizi brejku u prvom setu. Alkarza je imao 8 BL u dva gema (3 i 5). S duge strane, Novak je imao 5 brejk lopti u 3 gema (1, 3 i 1). Imao je tri vezane BL. I imao je BL koja je ujedno bila set lopta.

      Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
      Možemo da diskutujemo o tome da li je Alkaraz precenio sebe ili potcenio Novaka? Mislim da Novaka nije potcenio ali to su zamke kada osvojiš dva Slema i osokoliš se. Sigurno je bio iznenađen Novakovim nivoom. Pa zatim redom, prve OI, olimpijsko selo, Nadal, singl, dubl. Vrli detalji su odlučili.
      Slazem se. Alkaraz je bio iznandejn Novakovim nivoom. Jedan od miliona ljudi na ovoj planeti.


      Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
      Kada bi se davale ocene nakon meča, od 0-10, sa decimalnim zapisom, oba igrača bi dobila od mene preko 9.0 ocenu. Recimo Novak 9.5, Karlos 9.2. Do te mere su bili dobri.
      Slazem se sa ocjenama.

      Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
      Novak nikad nije igrao na ovom nivou 3h bez padova. Kako da za takvog igrača kažeš ''aj u penziju''?
      To je malo pretjerano reci. Ali igrati 3 sata u kontinuitetu na ovako viskom nivo je izuzetno rijetko.

      Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
      99% sam siguran, da Novak, na ovoj podlozi, protiv istog ovog protivnika ne može da ponovi ovaj nivo.
      Slazem se da se to nece ponoviti, ali ne zato sto Novak ne bi mogao, nego zato sto ne moze biti meca istog znacaja! Novak moze potencijalno imati samo jod jedan mec ovog znacaja. Finale USO da je prije toga osvoji tri slema neke od narednih godina. Sanse za tako nesto? mikonske.


      Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
      Njegova jedina mana je što već sa 20-21 godinom igra na toliko visokom nivou u smislu fizičkog napora. To je prerano.
      To nije mala opasnost. Novak je postigao vise od drugih jer je sacuvao tijelo.

      Comment


      • Slažem se da jeste bio to dobar udarac u glavu ali daleko od toga da si ispao sa turnira zato što ti je pala flaša na glavu. Kada uzmem razne činjenica u obzir, kao recimo povreda kolena, mogao bih svašta da kažem. Tabilo je tad bio u top formi na šljaci, prvi put su igrali, leva ruka, Novak bez forme, bez zainteresovanosti.
        Ima dovoljno razloga da se navede pre nego što se pomene flaša. A najviše od svega treba reći, Novak nije imao motivaciju na željenom nivou čak ni u Australiji. Motivacija je glavni razlog i to se videlo sinoć.

        Iskreno, gledao sam meč bez previše brige. Moglo se reći da ako Novak ne izgubi nivo, pobediće. To je realno istina. Karlos je takav igrač na toj podlozi da ako izgubiš nivo on će da te obriše sa terena.

        Zbog nedostatka konkurencije Alkaraz nikad neće postati igrač Novakovog nivoa. Oboriće sigurno mnoge rekorde ali ni blizu Novaka.

        Sa druge strane Novak može da zahvali svojoj velikoj konkurenciji sa različitim stilovima igre, to ga je učinilo taktički veoma dobrim. Imao si borca Nadala sa top spinom, Delpa sa bombama iz serve i forhenda, Federera, Endi Marej itd. itd. Karlos to neće dobiti. On će dobiti fizički zahtevne protivnike i tu će najviše napredovati ali tehnički i taktički ne. Za to je kriva tehnologija.

        Što se tiče Novaka postoje neki znakovi pitanja. Kolika je njegova motivacija? Verovatno ni blizu velika kao juče. On igru ima. Do polufinala uvek može. Ostaje drugo pitanje kako napraviti kalendar i kako se boriti protiv povreda?

        Comment


        • Lako je biti general posle bikte.
          Obožavam analize ovog čoveka.
          Predvideo je Novakovu pobedu kao i poraz na Wimbldonu.
          https://youtu.be/pLszNZwHf_s

          Sent from my SM-F721B using Tapatalk

          Comment


          • Originally posted by Weltschmerz View Post
            Lako je biti general posle bikte.
            Obožavam analize ovog čoveka.
            Predvideo je Novakovu pobedu kao i poraz na Wimbldonu.
            https://youtu.be/pLszNZwHf_s

            Sent from my SM-F721B using Tapatalk
            Covjek je jako kompetentan i objektivan. I doboro je pogodio, ipak rekao je da ima osjecaj da ce Djokovic pobijediti, Nije obrazlozio jer na osnovu do sada vidjenog ove godine nije se moglo obrazloziti.

            Comment


            • Ne znam za vas, ali ja sam ovaj meč odgledao još 2x... Jer 2x je 2x

              Comment


              • Krenuo sam da gledam i odgledao prvi set i deo drugog. Epik. Čekam na youtube ako bude ceo meč. Smara me na Maxxu.

                Comment


                • Evo skini torrent, BBC komentatori - https://icedrive.net/s/P3yYWjjhNT8fuf7XvxjkhjtyRxB1

                  Comment


                  • Ponovo sam odgledao mec, ovoga puta bez nervoze. Novak je bio bolji nego mi se prvi put ucinilo. Od kada je spasio 8 BL, bio je u potpunoj kontroli. Do kraja meca je od 50 svojih servisa izgubio 10. Dakle imao je relizaciju od 80%. To je skoro Iznerovski.

                    Comment


                    • Originally posted by Nesic View Post
                      Evo skini torrent, BBC komentatori - https://icedrive.net/s/P3yYWjjhNT8fuf7XvxjkhjtyRxB1
                      Da li je ceo mec, cuo sam da je BBC prenosio samo 1 set?

                      Comment


                      • Ceo meč, emocije i dodela medalja 🙂

                        Comment


                        • Bravo Nole

                          Comment


                          • Da li neko pamti da je nekad Novak ovako dobro servirao na šljaci? Ja ne.

                            Sent from my SM-F721B using Tapatalk

                            Comment


                            • Originally posted by Weltschmerz View Post
                              Da li neko pamti da je nekad Novak ovako dobro servirao na šljaci? Ja ne.
                              Ne pamtim ni ja, ali moras uzeti u obzir da je Karlos stajao daleko iza osnovne. Cak je i Rafa, kako je vrijeme odmicalo, vracao Novakov servis na sljaci stojeci bitno blize liniji. Karlos je imao dvije velike pobjede u Rg protiv dva odlicna servera (Zvereva i Sinera). medjutim, obojica serviraju u prvo redu jako, zato je karlosovo odmicanje od linije bila dobra taktika protiv njih. Novak servira precizno i kako je Alkraz bio daleko od odnovne mora je da se krece da stigne loptu. Time bi iskocio iz terena.

                              Pocetkom 2. seta je Alkaraz stojao blize liniji par gemova. No to je bilo jos gore, jer bi Novak promijenio servis i servira manje slajz a vise ravno. Uz to bi manje izlazio na mrezu tako da Karlos nije uspijevao da ga prolazi. Ipak mislim da je Spanac pogrijesio sto se nije drzao osnovne linije kad be returnirao. Mislim da bi uhvatio ruku s vremenom. Da li bi to nesto promijenilo? Sumnjam. Novak je imao odlican plan koji je fantasticno dobro izvodio. Maksimalno agresivmo bez a da pri tom sacuva konsistentnost. Drugi TB odlicno odliskava to. Novak obicno u TB igra po sistemu- necu da pravim greske. U drugom TB je bilo - ocu da pravim vinere.

                              Comment


                              • Originally posted by shminka View Post
                                Bravo Nole
                                Pozdrav za tebe shminka.

                                Comment

                                Working...
                                X