Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E ebga…
    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

    Comment


    • Federer je osvojio tri slema poslije opearcije meniskusa. novak je uvijek bio bolji. Neka bude i ovom prilikom. Da se dogovorimo na cetiri.

      Comment


      • Tako je NI, medicina napreduje svakog dana!

        Možda si i skroman

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Federer je osvojio tri slema poslije opearcije meniskusa. novak je uvijek bio bolji. Neka bude i ovom prilikom. Da se dogovorimo na cetiri.
          A to je zadobio u onom meču na Wimbledonu 2016., QF ili SF , protiv Raonića ?

          Comment


          • Originally posted by NI View Post
            Federer je osvojio tri slema poslije opearcije meniskusa. novak je uvijek bio bolji. Neka bude i ovom prilikom. Da se dogovorimo na cetiri.
            Bez uvrede ali i uz dužno poštovanje, veliki bullshit

            Federer nije šljaku igrao zbog te povrede koju je sanirao. Bio je strateški pametniji od Novaka. Novak se na još jednom Slemu ove godine mučio u prvoj nedelji. U Australiji je bila motivacija u pitanju i nedovoljan odmor posle 2023 a sada je bila fizička sprema. Novak je sada, realno je reći 15% slabiji igrač u generalnom smislu. Dakle on može ali zbog podloge to ide sad na mišiće sve više.

            Nema šta čovek da traži na šljaci sa 37.godina ako želi dužu karijeru. Sad je dobio žuti karton. Prva sledeća greška je crveni karton i to direktan sa oproštajem poput Federera.

            Federer koji je i preskakao šljaku ipak se na nju vratio 2019.god došao do polufinala RG i posle finala W, odigrao sezonu do kraja i posle ćaoooo.

            Nemojte ni gledati ovu povredu, gledajte ukupne činjenice:

            1. Nema trenera
            2. Nema motivacije (varira motivacija)
            3. Nema fizičke spreme (za šljaku)
            4. Nema trofej u 2024
            5. Nema kontinualnog igranja na Touru, isprobava se neka formula koja na šljaci ne daje rezultate
            6. Ima povreda

            Dakle ceo koncept Novakove sezone u 2024.god je loš.

            Osim toga, Federer je operisao meniskus 2016.god sa 35 a Novak će sad sa 37.god. Federer je uzeo 3 Slema jer je Novak bio povređen a Novak sada ima naspram sebe Alkaraza i Sinnera. Tako da što bi se žargonski reklo ''ništa to'.



            Comment


            • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
              Bez uvrede ali i uz dužno poštovanje, veliki bullshit
              Ocekivao bih da shvatis da je moja opaska sala koje je imala za cilj da malo oraspolozi u jednom, za Novakove navijace, teskom trenutku.

              A sad da odgovorim tacku po tacku:

              Povreda
              Niko ne zna, vjerovatno ni sami Novak, koliko je povreda teska. Ona moze efektivno da zavrsi njegovu karijeru, a moze i da produzi karijeru. Necu detaljisati kako.

              Novakov kvalitet
              Novak je od 2016. u silaznoj putanji. Dodajuci nove elemente u svojoj igri, on je uspio da to prikrije. Pomagalo je i sto Federer i Nadal nisu ono sto su bili. Jedini zabrinjavajuci moment je sto je dodao kila da bi povecao snagu. Njegov FH nije nikada bio jaci. Bojim se da bi povreda mogla imati veze sa time. Svejedno, on je jedan od tri najbolja igraca na planeti.

              Gdje je Novak pokazao slabosti?
              To je u prvom redu u situacijama kada je trebao da osvoji nesto sto nema. Polufinale Olimpijade protiv Zvereva, cijeli USO 2021. kad je mogao osvojiti slem. Finale Uimbldona 2023. kad je isto tako bio na pragu slema. Tu ubrajam i poraz od Sinera u DC-u. To je poraz koji me je najvise zabrinuo u zadnjih 5 godina.

              Gdje je Novak pokazao ZACUDJUJUCU snagu?
              To su situacije u kojima je bio ekstra motivisan. Na primjer Sinsinati fainale 2023. Tada je zaostao za perfektnim Alkarazom i dobio mec. WTF 2023. kada je u finalu pomeo odlicnog Sinnera.

              Na moje veliko iznenadjenje je pokazo nevjerovatnu motivisanost protiv Musetija i Serundola. Mec protiv Musetija je posebno interesantan. Museti mu tradicionalno ne odgovara. Drugo, Museti je usao u mec izjavivsi da hoce pobjedu. Razlog je jasan. OVO nije onaj stari Novak. Ovog svaka susa dobija. Ovo je prilika. Trece, Museti je odigrao mec zivota. meni se to ucinilo i dok sam gledao, a i dva komentatora koji su gledali mec u zivo su to potvrdili. Museti je igrac koji ima mnog opcija i cesto ne izabere pravu. U subotu je birao pravu i imao izvanrednu ekzekuciju. Novak je bio AUT! I onda se desilo neocekivano. Publika je pokazala iskrenu ljubav za njega. I odjednom se probudi Novak kakvog smo rijetko gledali. Super motivisan, super prrecizan, super efikasan u svakom pogledu SUPER! Cio svijet je bio zapanjen. Novak se probudio iz letargije. Ja sam vidio nesto sto nikada nisam ranije vidio. Novak je pola zabavljac a pola teniski igrac. Potencijalno jedan od najvecih showmana na terenu. Po prvi put su se zabavljac i igrac stopili u jedno i publika je to obozavala. Sto je vaznije i Novak je to obozavao. I to moze biti resenje za problem motivacije.

              Protiv Serundola je bilo slicno, s tim sto ga Serundolo ne bi nikada poveo 2:1 da Novak nije bio povrijedjen. Uvjeren sam da je Novak poslije meca sa Musetijem isao na titulu. Da se razumijemo Novak je na terenu shvatio da je ozbiljno, ali je pokusavao da pobijedi sa jednom nogom, a potom odluci sto dalje. Nije islo. Serundolo je koristio slabo kretanje. Vidjevsi da su stvari ozbiljene, na 1:2 u setovima je Novak odlucio: "Ovaj turnir sam i tako i tako izgubio, povreda je ozbiljna, ajde da ponovim ono sa Musetijem." Uzeo je tabletu, i ponovio je, pritom je uzivao, iako je znao da je ispada sa turnira. Sjeti se onog aviona.Uziva je jer je imao nevidjeni odnos sa publikom. Odnos zabavljaca i obozavalaca.

              Motivacija
              Ove sezone je glavni problem bila motivacija. Mislim da je ovim zabavljackim momentom to rijeseno.

              Peh
              Novak je ove sezone imao dosta peha. U Australiji je bio i povrijedjen i polufinalni mec se igrao po DANU. To je prvi put u njegovoj karijeri. Da se igralo kasnije, nisam siguran kako bi zavrsio. Ona boca ga je kostala Rima. I sad ovo sa koljenom.

              Trener
              Mislim da tu postoji problem koji ni jedan trener, bar za sada ne moze da rijesi. Novak je shvatio jednu stvar. Od kada su dozvolili da trener daje savjete, to moze da bude izvor velike SNAGE za igraca. Zato Alkara igra bolje kad je prisutan Ferero. Novak trazi nekog slicnog, ko ce bolje vidjeti sa tribina sto se desava nego on vidi na terenu. Nisam siguran da ce naci, to su sve stari treneri navikli na stari nacina rada, ali sam siguran da je to znak da Novak jos zeli da uci.

              Gdje je Novakov nivo kad je spreman i motivisan?
              Novak je kada je spreman barem ravan svima igracima osim mozada Alkarazu. Tu ukljucujem i Sinera. Siner je mladja i jaca. ali manje mastovita verzija njega.

              Sto dalje?
              Niko ne zna, u prvom redu jer niko ne zna sto je sa povredom. Za mene je moguce:

              A) Da nikada vise ne osvoji turnir (10%)
              B) Da nikada vise ne osvoji slem (30%)
              C) Da osvoiji jos 1 do 2 slema (25%)
              D) Da osvoji jos 3-4 slema (25%)
              E) Da osvoji jos puno slemova (10%)

              Ako me do prije dva dana brinula motivacija, sada me brine ozbiljnost povrede.
              Last edited by NI; 05-06-24, 10:11.

              Comment


              • Oko povrede mi ne znamo nista ali on zna sve. Danas je operacija u Parizu. Znači da je uslovno rečeno komplikovanija varijanta.

                „Uzrok povrede su aktivnosti pri kojima dolazi do naglog uvrtanja, tj. rotacije u kolenu – agresivni okret ili zastoja uz okret. U zavisnosti od stepena oštećenja i lokalizacije, kao i obrasca rascepa, kao i od fizičkog stanja samog pacijenta, zavisi i lečenje. Jedan je konzervativni pristup – fizikalno lečenje. Današnje fizikalne terapije imaju širok spektar metoda koje ubrzavaju period oporavka i povratak sportiste na teren. Drugi pristup jeste operacija – najčešće artroskopija, dakle odstrani se povređeni deo (ako je došlo do pucanja)“, objašnjava Melajac i dodaje:

                Ukoliko je rascep u spoljašnjoj trećini meniskusa, koja je bogata krvlju, onda je fizikalni pristup bolji. Ukoliko je rascep na unutrašnjoj ivici ili na prednjem i zadnjem rogu – oni su manje prokrvljeni i oporavak je znatno duži, pa je najčešći izbor operacija: čišćenje tog dela ili odstranjivanje povređenog dela. Nije isto za vrhunske sportiste i za obične ljude“.

                I ono što sve najviše zanima – kada Đokovića možemo da očekujemo na terenu?

                „Pričamo na daljinu jer nemamo potpune informacije, samo ono što je Nole naveo u saopštenju, zato se ograđujem, ali od pristupa zavisi i period rehabilitacije i povratak na teren: operacija ubrzava oporavak, možda čak i na neke četiri nedelje, a fizikalnim terapijama to može da traje i nekoliko meseci. Dok ne dobijemo još neke informacije… Nerealno je očekivati da Nole bude spreman za Vimbldon, možda bi rešio povredu, ali pitanje je da li bi formu mogao da podigne na njegov, najviši nivo, pri tom je kretanje na travi zahtevno za kolena – bio bi možda i rizik da se pojavi. Mislim da za Olimpijske igre ima vremena za pripremu, ali i o tome možemo da govorimo tek nakon njegove odluke kako će dalje“, zaključuje Melajac za Sport klub.


                Ništa od Wimbledona a Olimpijske igre videćemo. A videćemo i za ostatak karijere.

                Comment


                • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                  Oko povrede mi ne znamo nista ali on zna sve. Danas je operacija u Parizu. Znači da je uslovno rečeno komplikovanija varijanta.

                  „Uzrok povrede su aktivnosti pri kojima dolazi do naglog uvrtanja, tj. rotacije u kolenu – agresivni okret ili zastoja uz okret. U zavisnosti od stepena oštećenja i lokalizacije, kao i obrasca rascepa, kao i od fizičkog stanja samog pacijenta, zavisi i lečenje. Jedan je konzervativni pristup – fizikalno lečenje. Današnje fizikalne terapije imaju širok spektar metoda koje ubrzavaju period oporavka i povratak sportiste na teren. Drugi pristup jeste operacija – najčešće artroskopija, dakle odstrani se povređeni deo (ako je došlo do pucanja)“, objašnjava Melajac i dodaje:

                  Ukoliko je rascep u spoljašnjoj trećini meniskusa, koja je bogata krvlju, onda je fizikalni pristup bolji. Ukoliko je rascep na unutrašnjoj ivici ili na prednjem i zadnjem rogu – oni su manje prokrvljeni i oporavak je znatno duži, pa je najčešći izbor operacija: čišćenje tog dela ili odstranjivanje povređenog dela. Nije isto za vrhunske sportiste i za obične ljude“.

                  I ono što sve najviše zanima – kada Đokovića možemo da očekujemo na terenu?

                  „Pričamo na daljinu jer nemamo potpune informacije, samo ono što je Nole naveo u saopštenju, zato se ograđujem, ali od pristupa zavisi i period rehabilitacije i povratak na teren: operacija ubrzava oporavak, možda čak i na neke četiri nedelje, a fizikalnim terapijama to može da traje i nekoliko meseci. Dok ne dobijemo još neke informacije… Nerealno je očekivati da Nole bude spreman za Vimbldon, možda bi rešio povredu, ali pitanje je da li bi formu mogao da podigne na njegov, najviši nivo, pri tom je kretanje na travi zahtevno za kolena – bio bi možda i rizik da se pojavi. Mislim da za Olimpijske igre ima vremena za pripremu, ali i o tome možemo da govorimo tek nakon njegove odluke kako će dalje“, zaključuje Melajac za Sport klub.


                  Ništa od Wimbledona a Olimpijske igre videćemo. A videćemo i za ostatak karijere.
                  Hvala za ovaj post. Digao mi je moral. Stalno sam se mislio hoce li ici na fizikalnu ili ce na operaciju. Odlucio se na operaciju i to odmah. To je preva odluka! Oparecija je jedini nacin da se povreda propisno sanira. Cinjenica da odmah ide na operaciju govori da zeli zlato. To je Novakm koga znam i koga obozavam. Detektirao je problem i odmah ide da ga rjesava, bez plakanja o kukumacenja.

                  Niko ne zna, pa ni Novak kako ce ici oporavak. Alirecimo da be pocetkom jula mogao uzeti reket u ruke. Bice gladan i bi ce odmoran. Ako Bog da.

                  Comment


                  • Evo ga stigao i vesnik ranog proleća da seiri nad povredom. Kako li možeš da se pogledaš u ogledalo, kapiram da se razbije na tvoj odraz.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Tome sam se i nadao, da će odmah rešavati povredu najbržim putem.

                      Comment


                      • Originally posted by Nesic View Post
                        Tome sam se i nadao, da će odmah rešavati povredu najbržim putem.
                        Ja sam se nadao ali nisam ocekivao. Pogotovo ne ovu brzinu. Brzina znaci - ne zelim da izgubim ni jedan dan za Olimpijadu. Brzina sokira i odusevljva, barem mene. Poslije svog meca 4. kola, Ruud je izjavio da je iznenadjen sto je cuo da ce Novak mozda predati. I Novak je operisan prije nego je su on i Ruud trebali igrati cetvrtfinalni mec.

                        Comment


                        • Kako to, ba, mislite operisan? A ALTERNATIVNA MEDICINA?!



                          Šalu na stranu jako mi je žao zbog Wimbledona, jer žarko želim tu 25. GS da ne mogu da ga stave u istu rečenicu za Margaret Kort. Da mi nikada više ne iskoči na Eurosportu grafika 1. Kort 2. Đoković

                          Comment


                          • Razumem ja da su OI važne ali i ovo je neki indikator sve, od početka ove godine i stavlja znak pitanja. Krštenica!

                            Meni su draži Slemovi.

                            Comment


                            • Originally posted by Kule View Post
                              Kako to, ba, mislite operisan? A ALTERNATIVNA MEDICINA?!



                              Šalu na stranu jako mi je žao zbog Wimbledona, jer žarko želim tu 25. GS da ne mogu da ga stave u istu rečenicu za Margaret Kort. Da mi nikada više ne iskoči na Eurosportu grafika 1. Kort 2. Đoković
                              Jucer sam prijatelju pisao da Novak ima dva puta fizioterapiju ili operaciju. Rekao sam da ocekujem da ce pokusati sa fizioterapijom jer mu to daje nade da bude spreman za Olipimjadu, ali da je isparavan put operacija. Ona daje daleko bolje sanse za oporavak. Ako stigne da se oporavi do Olimpijede, super, a ako ne ima sanse za USO. Rekao sam da treba to odmah napraviti, u narednih par dana. On se operisao 12 sati poslije dijagnoze!

                              Comment


                              • Ako oporavak bude tekao dobro, Hamburg pa OI mislim da je dobra opcija. Srecno, pa posle ove godine ne mora vise nikada da igra sljaku!

                                Comment

                                Working...
                                X