Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odlican tekst.

    Novak Djokovic: Can This Man Win 4 Slams in a Row and Complete a Novak Slam?

    Can Novak Djokovic do what both Rafael Nadal and Roger Federer failed to do? Can he become the first man since Rod Laver to win four consecutive slams in a row?

    Admittedly, we're not talking about a Calendar Slam, but a Novak slam—just as we were discussing Rafa's chances of completing a Rafa slam at this point last year.

    Two slams aren't quite three, so some of you may dismiss this as too early hyperbole. Yet, if Djokovic wins three consecutive slams, everybody will be asking the same question and then this article would just be one out of a thousand.

    So with that caveat in mind, let's go through the likelihood of him doing what both Rafa and Roger failed to do, when they were the undisputed kings of tennis.

    The first and necessary step is obviously the Australian Open coming up on the 16th of January. Prior to the season, there were concerns that Djokovic' late season injuries and slump would continue well into 2012 as the rest wasn't long enough.

    We still haven't seen enough of him to come up with a definite answer, but what we have seen in the Abu Dhabi exhibition points towards one clear conclusion: Novak 2.0 is back and remains the player to beat.

    What further speaks in his favour is that his two main rivals reportedly both have nagging injuries. Federer pulled out of Doha today and Rafa has made no secret about him dealing with a bad shoulder and a heavier racket and thus needing February off to adjust, heal and train.

    Make no mistake though, both of them will do their best to stop the Novak party Down Under. But is their best enough? Rafa couldn't beat Novak throughout 2011 and Roger lost all the important points in a tight three-setter in last year's championship.
    There are other contenders that Djokovic will have to deal with to lift his third consecutive slam. Most prominent are Andy Murray, Jo-Wilfried Tsonga and Juan Martin del Potro.

    All of them have the ability to beat Djokovic if they play their best and Tsonga even leads their head-to-head, 5-4. But Djokovic would be favoured against any of them and to me, he's the clear-cut favourite Down Under.

    Now, let's assume he actually wins it. Then there's one final hurdle to climb in order to do what no one, not Connors, not Borg, not McEnroe, not Lendl, not Sampras, not Agassi, not Federer or Nadal, has been able to do since Rod Laver in 1969: win four slams in a row.

    That final hurdle is admittedly a steep mountain to climb as it would involve winning the French Open, Nadal's second home.

    Nadal is the best clay-courter ever to play the game and he's only lost one best-of-five clay-court match in his entire career. A challenge doesn't come much tougher than that.

    But let's not forget Madrid and Rome 2011. Here, Djokovic did what few had thought possible and took down Nadal in straights two times in a row on clay (here, here and here are some of my thoughts on last year's clay season).

    We didn't get to see the two square off in the Roland Garros final, as an inspired Federer took down Djokovic in the semifinal only to lose for the fifth time to Rafa at the French Open.

    What we do know is that Rafa has had a hard time winning games and sets against Djokovic in 2011, even on clay.
    The problem for Rafa, aside from the worsened confidence mounting up from the loses, has been that Djokovic does the same better.

    He's every bit as good in defense as Rafa is, his return of serve is a level or two above that of Rafa's and his own serve and hold game is at least as good as Rafa's.

    Add to that, that Novak has now become a mental problem for Rafa and that he seems unsure about which strategy to employ to win. Rafa had nowhere to go against the Djoker in 2011 and he needs to make adjustments for that to change in 2012 (see my lengthier analysis of their matchup and why Djokovic is winning here).

    Now, no one is counting Nadal out just yet. He's switching to a slightly heavier racquet to add more winners and a bigger serve to his game. That should help him some against Djokovic.

    What will also be pivotal for Djokovic' chances at the French is whether or not he can keep Nadal under his thumb until then.

    If he can, his chances increase by quite a margin. If Rafa gets a win or two, his confidence roars back and he becomes a tougher customer in clutch situations.

    Of course, as evidenced last year, Nadal is not the only hurdle at the French Open. Roger Federer, Andy Murray, Juan Martin del Potro, Robin Söderling (if healthy) and David Ferrer will be other tough opponents trying their best to prevent a potential Novak slam and win the tournament.

    But is anyone favoured above the lean, mean winning-machine that Djokovic 2.0 is and has become?

    Not really.

    While by no means a sure thing, the 'impossible' four slams in a row seem more and more like a real possibility.

    Comment


    • miloolja

      Ali zato cijabata "ubija" ;) .

      draza
      Pa ako su 4 uzastopna GS ( nisam pre cuo za ovaj termin, a da nije u istoj godini), na pola puta(jan-sep) do 6 uzastopnih, onda se slazem! Ipak da zaokruzimo na celu ovu kalendarsku godinu..
      8GS: zvuci kao bombona..
      Samo neka ide polako jedan po jedan..

      Comment


      • miloolja i Panchev9, kraj te pekare nisam prolazio dobrih pola godine, a zaobilazim je svakog dana za nekih 20m kad idem na fax (ranije u srednju)... Sto je najgore, u nedelju je padala kisa i nemam pojma zasto sam podigao glavu kad sam prolzaio kraj nje... Prst sudbine! Lepo ja znati da je i Panchev komsija...

        Da ne spamam temu pricom o pekari...

        Licno, prosla Novakova godina mi je potpuno zadovoljila apetite sto se tice njegovih rezultata... Ranije sam sizeo jer je bilo vise nego ocigledno da moze biti ravnopravan (po igri) Rogeru i Rafi, ali nikako da se to desi u nekom znacajnijem periodu i na najbitnijim turnirima... Najvise me je nervirao njegov stav kad neretko izadje na teren sa izrazom lica "Jao, je*em ti tenis, ko ga izmisli, zasto moram danas da igram?!?!" i izgubi od recimo Carlosa Moye ("koji je specijalno za tu priliku izasao iz starackog doma"-jutarnji.hr iz marta 2011.), a 3 dana pre toga je osvojio Montreal... I setao mi se tako po zivcima od Montreala 2008. pa do USO 2010... Solidne 2 godine... Sad kad mu se vidi taj izraz na licu. uz njega ne ide i takva igra, vec susta suprotnost... Sad taj izraz znaci "Daj da pocepam ovog pacera k'o poziv za vojsku i da odem sto pre pod tus...", a mozda ima i neke druge motive...

        Elem, moje zelje (koje nisu bile nerealne, 3-4 GSa do kraja karijere i mozda 10-12 Mastersa) je ispunio prosle godine, sve sto u buduce ucini je bonus... Nisam verovao da iko (ne samo Nole) moze podici nivo igre na taj koji smo prole godine sa uzivanjem gledali dobrih 9 meseci, narocito pored zivih legendi, Rafe i Rogera... Ali, s obzirom na to sto smo videli, verujem da su njegovi dometi solidno veci... Sto ne znaci da necu biti zadovoljan ako ih ne ispuni... Boze moj, i on je covek!

        Comment


        • Originally posted by Vanja #66 View Post
          miloolja i Panchev9, kraj te pekare nisam prolazio dobrih pola godine, a zaobilazim je svakog dana za nekih 20m kad idem na fax (ranije u srednju)... Sto je najgore, u nedelju je padala kisa i nemam pojma zasto sam podigao glavu kad sam prolzaio kraj nje... Prst sudbine! Lepo ja znati da je i Panchev komsija...

          Da ne spamam temu pricom o pekari...

          Licno, prosla Novakova godina mi je potpuno zadovoljila apetite sto se tice njegovih rezultata... Ranije sam sizeo jer je bilo vise nego ocigledno da moze biti ravnopravan (po igri) Rogeru i Rafi, ali nikako da se to desi u nekom znacajnijem periodu i na najbitnijim turnirima... Najvise me je nervirao njegov stav kad neretko izadje na teren sa izrazom lica "Jao, je*em ti tenis, ko ga izmisli, zasto moram danas da igram?!?!" i izgubi od recimo Carlosa Moye ("koji je specijalno za tu priliku izasao iz starackog doma"-jutarnji.hr iz marta 2011.), a 3 dana pre toga je osvojio Montreal... I setao mi se tako po zivcima od Montreala 2008. pa do USO 2010... Solidne 2 godine... Sad kad mu se vidi taj izraz na licu. uz njega ne ide i takva igra, vec susta suprotnost... Sad taj izraz znaci "Daj da pocepam ovog pacera k'o poziv za vojsku i da odem sto pre pod tus...", a mozda ima i neke druge motive...

          Elem, moje zelje (koje nisu bile nerealne, 3-4 GSa do kraja karijere i mozda 10-12 Mastersa) je ispunio prosle godine, sve sto u buduce ucini je bonus... Nisam verovao da iko (ne samo Nole) moze podici nivo igre na taj koji smo prole godine sa uzivanjem gledali dobrih 9 meseci, narocito pored zivih legendi, Rafe i Rogera... Ali, s obzirom na to sto smo videli, verujem da su njegovi dometi solidno veci... Sto ne znaci da necu biti zadovoljan ako ih ne ispuni... Boze moj, i on je covek!
          Uff.. Prvo sto bih ti rekao: dobro je, posto sam mislio da si 1966 godiste.. VRv neki moto broj?
          Zasto spamujemo o pekari? Pa mozda se bas tu "prstom sudbine" sretnemo sa Novakom.. ;)

          Zadovoljan Novakovim uspehom?
          Ma kakvi druskane, sada me navikao, pa ce mu biti tesko sa mnom..

          Comment


          • Originally posted by Panchev9 View Post
            Uff.. Prvo sto bih ti rekao: dobro je, posto sam mislio da si 1966 godiste.. VRv neki moto broj?
            Zasto spamujemo o pekari? Pa mozda se bas tu "prstom sudbine" sretnemo sa Novakom.. ;)
            Nije Rossijev, moj neki broj... Prati me vec 4-5 godina, pri upisu u srednju, bio sam redni broj 66, imao sam 66/120 poena na testu (jedva se upisao ), u licnoj karti mi se pojavljuje, cak mi je i sad u indexu stojala njegova sifra (ne broj) C-113-66... A moj matori je rodjen '66.

            Ka bi ga taj prst sudbine odveo kod Mijatovica, licno bih mu izgradio hram u toj pekari...

            Comment


            • Originally posted by Vanja #66 View Post
              Nije Rossijev, moj neki broj... Prati me vec 4-5 godina, pri upisu u srednju, bio sam redni broj 66, imao sam 66/120 poena na testu (jedva se upisao ), u licnoj karti mi se pojavljuje, cak mi je i sad u indexu stojala njegova sifra (ne broj) C-113-66... A moj matori je rodjen '66.

              Ka bi ga taj prst sudbine odveo kod Mijatovica, licno bih mu izgradio hram u toj pekari...
              Pa da je Rosijev, ne bi bilo "jedva"..

              Miljanche
              Dobar klip.. Bio na kraju prosle godine..

              Comment


              • Originally posted by Panchev9 View Post

                Miljanche
                Dobar klip.. Bio na kraju prosle godine..
                Nije ovo je novi,ali slican kao taj koji si pomenuo,ovaj je izasao pre 1 ili 2 dana na ATP sajt
                http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                Comment


                • Originally posted by Panchev9 View Post
                  Pa da je Rosijev, ne bi bilo "jedva"..
                  Pazi, u Matematicku gimnaziju se jedva upisati i nije tolika bruka...

                  Nesto novo, dobar je kvalitet i, mada pola poena znam napamet, nije na odmet...

                  Comment


                  • Evo Noleta i Serene...nesto mi je dosla mala...a3335cc83bea11e1a87612313804ec91_7.jpg

                    Vanja...Dobro je sto je 66 u pitanju...da je kojim slucajem tu jos jedna sestica,ko zna da li bi se i upisao u skolu...Verovatno bi ovakve slike po gradu,pekarama hvatao,a ne Noletove....9113337-graceful-devil-with-chain-on-black.jpg

                    Djokovic, Federer Discuss 2011 Off-Season





                    Last edited by draza; 12-01-12, 07:58.

                    Comment


                    • Malo sličica od sinoć



                      sigpic

                      Comment


                      • Sa Marejem u loncu.
                        Nije lose.
                        Bice uzivancija.

                        Comment


                        • Đoković: "Osećam da sam na vrhuncu“

                          Prvi teniser sveta Novak Đoković izjavio je uoči starta Australijan opena da je u životnoj formi i da veruje da će moći da ponovi fantastičnu 2011. godinu.



                          "Svemu prilazim optimistički i u svakoj stvari uvek vidim ono što je pozitivno. Ako sam u nečemu uspeo jednom, zašto ne bih to mogao da učinim i drugi put“, rekao je Đoković.

                          Osvajač tri Gren slem titule prošle godine istakao je da oseća da je na vrhuncu karijere.

                          "Osećam da sam fizički i mentalno na samom vrhu i da mogu da budem pođedanko uspešan na svim podlogama, kao što sam to bio i prošle sezone“, rekao je Đoković.

                          Po mnogima najbolji sportista sveta u protekloj godini naglasio je da ipak, „pored šume, vidi i drveće“.

                          "Sada sam apsolutno fokusiran na prvi naredni cilj – Australijan Open, na kojem planiram da napredujem polako i usredsređeno, korak po korak“, rekao je Đoković.

                          Prvi reket Srbije je naglasio da mu je jedan od prioritetnih ciljeva i učešće na Olimpijskim igrama u Londonu.

                          "Imao sam privilegiju i čast da branim boje svoje zemlje na Igrama u Pekingu 2008, kada sam osvojio bronzu. To je bilo neverovatno iskustvo, koje ne može da se uporedi ni sa jednim drugim“, rekao je Đoković i poručio da želi još jednom da osvoji odličje za Srbiju.

                          Prvi igrač sveta je pošle sezone zabeležio 70 pobeda i samo šest poraza, uz deset titula, od kojih tri Gren slema, a sada započinje odbranu titule u Melburnu protiv Italijana Paola Lorencija. Taj meč najverovatnije će biti odigran u utorak.
                          ....
                          sigpic

                          Comment


                          • Jedva cekam pocetak jao jao . Zahuktava se teniska sezona .

                            Nole Nole Nole!

                            Comment

                            Working...
                            X