Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://twitter.com/Yolitatennis/sta...E03eZF27Q&s=19
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Novak nikada nije igrao dnevni termin u SF ili Finalu do sada...To ce verovatno da se promeni u petak. Pozitivno je sto ce biti prijatnih 22-23 stepeni. Negativno je sto ce da duva vetar.

      Comment


      • Dakle 14:30. Rekao bih da su sada šanse za prolaz u finale 55:45 za Novaka iskustva radi, moguće da Siner izgori, mada deluje da je sazreo. Možda bi bilo dobro da bude kišovito i nabace krov.

        Predviđaju oko 20° na početku meča, vetar oko 17km/h.






        Last edited by Nesic; 25-01-24, 07:55.

        Comment


        • Uopšte ne mogu da učitam te vaše slike. Nebitno. Elem, vetar da. 24 km/h, udari 50 km/h. To je previše. To nisu dobri uslovi. U svim uslovima Novak ima mnogo više iskustva. Pa čak i po vetru. Kiše neće biti sigurno. E sad vetar na terenu zavisi od toga kakav je centralni stadion, Može biti da ne upija nešto mnogo vetar. Pa bude ok. Pre neki dan je bilo vetrovito, nije se osetilo.

          Kvota na sinnera i plus gemovi na 40.5 je nesto preko 4. Top, stavim 1000 din i mirno ispratim sve.

          https://www.accuweather.com/en/au/me...st/26216?day=2

          Comment


          • немамо шансе
            sigpic

            Comment


            • Desava se, nije tragedija. Splet okolnosti je ucinio da Novak nije mogao dati sve od sebe. Da je mogao, to bi bili daleko izjednacenije. U svakom slucaju Novak ima jako opasnog protivnika.
              Last edited by NI; 26-01-24, 07:30.

              Comment


              • Ma nek ide u peršun

                Comment


                • Manje boli ovakav poraz nego kada Novak ima sansu. Necu mnogo da analiziram mec. U ovakvim uslovima i mogucnostima ne moze mnogo da se zameri Novaku. Ceo turnir nije igrao dobro i nije uspeo da podigne formu.

                  Jedino sto moze da se zameri Novaku je igranje Davis Cupa. Ne razumem to forsiranje da se u tim godima igra pa rekao bih relativno nebitno takmicenje. Jesto to samo par dana, ali i to bi znacilo vise odmora i bolju pripremu za AO. Po meni nije imao dovoljno odmora posle zavrsetka prethodne sezone. Videli smo kako je to izgledalo kada se lepo odmorio posle US Opena. Igranje na OI 2021. mogu da razumem. Ovo zadnje igranje Davis Cupa ne mogu. I iskreno trebao je neko da proba da ga ubedi da to nije dobro za njega.

                  Sta dalje? Iskreno tesko ce biti osvajanje slemova. Bice mu potrebno malo srece sa zrebom. Najbolja sansa je na Wimbledonu, i treba da tempira formu za taj turnir. Svakako mu pre RG, Wimbledona OI i USO treba duzi odmor. Preporucio bih Dubai, IW, pa Rim pre tih turnira. Kada je vec bio odlican na kraju prosle godine, ne bi bilo lose da zadrzi prvi poziciju do RG-a. Posle toga sumnjam da ce vise imati sansi. Takodje odmor od IW do Rima bi trebao da bude dovoljan. Mozda ne uspe pa ima top formu za RG, ali mislim da Wimbledon mora da bude glavni cilj. Posle toga je jako daleko analizirati, ali ja sam vise za to da odigra jedan mali turnir plus Pariz nego da eventualno igra zavrni turnir posle toga. Mislim da moze da igra Australiju jos jednom ili dva puta, i da treba bolje da se spremi sledeci put.
                  Last edited by 147; 26-01-24, 08:49.

                  Comment


                  • Ma ogromna je razlika poceti godinu sa slemom i onda sve izgleda drugacije, opusteno i dostizno. Narocito iz njegove perspektive gdje je 10 godina kretao sa slemom u dzepu, racunas da je RG uvijek upitan, USO vazda bio dostizan sve u svakom slucaju ostaje Wimbledon i na to sve dodati manjak motivacije i zelje da igra manje turnire. A ne moze se pripremiti bez meceva a jos bolje malo tezih. Ne djeluje obecavajuce, ali sta znas mozda se probudi jos jaca motivacija ako tijelo moze ispratiti.

                    Comment


                    • Originally posted by 147 View Post
                      Manje boli ovakav poraz nego kada Novak ima sansu. Necu mnogo da analiziram mec. U ovakvim uslovima i mogucnostima ne moze mnogo da se zameri Novaku. Ceo turnir nije igrao dobro i nije uspeo da podigne formu.
                      Apsolutno. Novaku se nista ne moze zamjeriti.

                      Originally posted by 147 View Post
                      Jedino sto moze da se zameri Novaku je igranje Davis Cupa. Ne razumem to forsiranje da se u tim godima igra pa rekao bih relativno nebitno takmicenje. Jesto to samo par dana, ali i to bi znacilo vise odmora i bolju pripremu za AO. Po meni nije imao dovoljno odmora posle zavrsetka prethodne sezone. Videli smo kako je to izgledalo kada se lepo odmorio posle US Opena. Igranje na OI 2021. mogu da razumem. Ovo zadnje igranje Davis Cupa ne mogu. I iskreno trebao je neko da proba da ga ubedi da to nije dobro za njega.
                      To je bila OGROMNA greska. Skratio je vrijeme za odmor,osim toga od gotovine je napravio veresiju. Da Siner nije dobio onaj Devis kup mec i sto je veznije na ONAJ NACIN,danas ne bi bio tako samouvjren. Medjutim, Novaku je jako stalo da igraza Srbiju i to treba postovati.

                      Originally posted by 147 View Post
                      Sta dalje? Iskreno tesko ce biti osvajanje slemova. Bice mu potrebno malo srece sa zrebom. Najbolja sansa je na Wimbledonu, i treba da tempira formu za taj turnir. Svakako mu pre RG, Wimbledona OI i USO treba duzi odmor. Preporucio bih Dubai, IW, pa Rim pre tih turnira. Kada je vec bio odlican na kraju prosle godine, ne bi bilo lose da zadrzi prvi poziciju do RG-a. Posle toga sumnjam da ce vise imati sansi. Takodje odmor od IW do Rima bi trebao da bude dovoljan. Mozda ne uspe pa ima top formu za RG, ali mislim da Wimbledon mora da bude glavni cilj. Posle toga je jako daleko analizirati, ali ja sam vise za to da odigra jedan mali turnir plus Pariz nego da eventualno igra zavrni turnir posle toga. Mislim da moze da igra Australiju jos jednom ili dva puta, i da treba bolje da se spremi sledeci put.
                      Previse si pesimistican. Iz konferencije za stapu bih zakljucio da se sprema igrati i 2025. Znaci imajos 7 slemova.Ocekujem da osvoji 2. Ove godine malo brine sto ce ga Olimpijada jako puno okupirati.

                      Sto se tice neosvajnja AO, pogledj ovako:

                      2014. je uzeo Uimbldon.
                      2017. je biopovrijedjen
                      2018. Dva slema.
                      2022. Uimbldon, a te godine je bilo posebno traumaticno.

                      Ni jedan od mladih igraca nije potpuno metalno zreo. Alkaraz nije osvoji turnir od Uimbldona. Da vidimo kako ce se Siner nositi, ako ume AO. Dalje. mnogo je teze igarti kad svako hoce tvoj skalp. Konacno, svi su oni ulazili protiv Novaka sa puno zelje da pobijede i bez ikavog opterecenja. Sada ce stvari da se mijenjaju. Sineri, Alkarazi... ce daulaze u mec sa Novakom ocekujuci da moraju pobijediti.

                      U Uimbldonu je Novak jos uvijek favorit broje jedan. Na hardu medju glavnim favoritima. I na RG niko nece zeljeti njega u polufinalu ili cetvrtvinalu. Ni Siner, ni Rune, ni Alkaraz, ni Nadal.

                      Last edited by NI; 26-01-24, 10:03.

                      Comment


                      • Nisam razočaran zaista Morao je doći kraj. Ne zameram mu Davis Cup a evo i šta je moje mišljenje. Uopšte nije bila ideja i u planu da se osvoje Bersi i Nitto ali to se dogodilo, malo žreb u Bersiju a posle malo motivacije protiv klinaca u Torinu. Novak je isao na Dejvis Cup jer je motivisan. Prosla sezona je bila preuspešna i oboreni su mnogi veliki rekordi. Na početku Melburna izjavio je ''sam sam sebi najveći protivnik'' a potom tokom turnira ''kuburim sa motivacijom''. Siguran sam da je motivacija ovde bila problem. Jedino što njega može da motiviše do kraja karijere su ove Olimpijske igre, i porazi. Porazi daju motivaciju.

                        Veliki je indikator kada na svom Slemu ne nadjes formu. Mozda greska nije bila ni Dejvis Kup vec Utd Kup. Novak je tu dosao da potrazi motivaciju.

                        Veliki si Nole. Hvala ti. Uzmi odmor i vidimo se na šljaci. Nastaviće on ali ovo je velika prekretnica zaista. On u ovim godinama radi menadžment motivacije. Mora njom da upravlja.

                        Bravo majstore. Bravo legendo.

                        Comment


                        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                          Nisam razočaran zaista Morao je doći kraj. Ne zameram mu Davis Cup a evo i šta je moje mišljenje. Uopšte nije bila ideja i u planu da se osvoje Bersi i Nitto ali to se dogodilo, malo žreb u Bersiju a posle malo motivacije protiv klinaca u Torinu. Novak je isao na Dejvis Cup jer je motivisan. Prosla sezona je bila preuspešna i oboreni su mnogi veliki rekordi.
                          Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                          Na početku Melburna izjavio je ''sam sam sebi najveći protivnik'' a potom tokom turnira ''kuburim sa motivacijom''. Siguran sam da je motivacija ovde bila problem. Jedino što njega može da motiviše do kraja karijere su ove Olimpijske igre, i porazi. Porazi daju motivaciju.
                          Prvo, teze je biti motivisan kada kuburis sa povredom. Drugo, On nije vise mlad i treba mu duze vremena da napuni baterije, da se uzeli tenisa, da ogladni pobjeda... Ja bih na primjer bio najzadovoljniji da ne izlazi na teren do Banja Luke, a onda dize formu za RG...

                          QUOTE=Ljubitelj tenisa;n2884602]Veliki je indikator kada na svom Slemu ne nadjes formu. Mozda greska nije bila ni Dejvis Kup vec Utd Kup. Novak je tu dosao da potrazi motivaciju.[/QUOTE]

                          Utd Kup izgleda drukcije sa povredom i bez nje. Greska je bila sto je igrao protiv De Minaura jednom kad je u prethodnom mecu imao probleme. Mislim da nije predao zbog poraza u Dejvis Kupu.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post



                            Prvo, teze je biti motivisan kada kuburis sa povredom. Drugo, On nije vise mlad i treba mu duze vremena da napuni baterije, da se uzeli tenisa, da ogladni pobjeda... Ja bih na primjer bio najzadovoljniji da ne izlazi na teren do Banja Luke, a onda dize formu za RG...

                            QUOTE=Ljubitelj tenisa;n2884602]Veliki je indikator kada na svom Slemu ne nadjes formu. Mozda greska nije bila ni Dejvis Kup vec Utd Kup. Novak je tu dosao da potrazi motivaciju.
                            Utd Kup izgleda drukcije sa povredom i bez nje. Greska je bila sto je igrao protiv De Minaura jednom kad je u prethodnom mecu imao probleme. Mislim da nije predao zbog poraza u Dejvis Kupu.

                            [/QUOTE]

                            To ne bi bila losa ideja, ali koliko znam turnir u Banja Luci (ili Beogradu) je ukinut. Mislim da su Rumuni opet kupili prava turnira. Najbitnije ce biti da bude zdrav od Rga to USO. Tada ce svakako imati motivaciju.

                            Comment


                            • Originally posted by 147 View Post
                              To ne bi bila losa ideja, ali koliko znam turnir u Banja Luci (ili Beogradu) je ukinut. Mislim da su Rumuni opet kupili prava turnira. Najbitnije ce biti da bude zdrav od Rga to USO. Tada ce svakako imati motivaciju.
                              Nisam znao da je ukinut, u tom slucaju moze poceti sa MC-om.

                              Comment


                              • Prema mom mišljenju povreda nije glavni krivac. Pored indikacije oko motivacije, da nije nasao formu, drugi indikator je da ta je Sinner dobio za 2 meseca 3x u 4 meča. Konačno su svi zakucali na vrata. Danas je taj dan koji kaže da više na betonu Novaku nije zagarantovano finale. Kao do sada. Na šljaci nije prvi favorit iako se čini da jeste. A na travu mora da se dolazi sa svežinom.

                                Nema zagarantovanog nijednog Slema više. Ali to ne znači da neće osvojiti.
                                Last edited by Ljubitelj tenisa; 26-01-24, 15:23.

                                Comment

                                Working...
                                X