Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tuta bugarin



    akad budeš piso alanizu
    molute ki boga
    obavezno dumbaciš stavku odona dva amerikanca spolufinale
    i
    dal titu noak sliči naonu stojadinku šta šiša ovce
    doklen janjci toes amerikanci bleju
    ama kaze zvekeću
    zvec zvec
    i
    ko jetu radiša
    štajoj pripomaže
    jelmu to oni trener a


    danju fin a noću čarli šin
    vaš lutajući reporter
    tuta bugarin
    U Americi se vise prica o onom telefenskom pozivu Novaka na kraju meca sa Seltonom nego o bilo cemu drugom. Novak zan kako sa djeculijom.

    Comment


    • Lepa analiza. Samo se ne slažem da je Danil ušao nervozan u meč. Ušao je fizički nespreman tj. Premoren. Iako je mnogo mlađi od Đokovića ipak je uzelo danak polufinale. Da je bio samo nervozan, gresio bi samo na servisu. Njemu su noge bile u lancima. Ja sam to video a video je i Novak. Mnogo je kasnio Danil na udarce. Noge nisu ništa radile.

      Lično ne mislim da bi Novak izgubio meč da je izgubio drugi set. Ima on više taktika. Ali bilo bi jako teško. Medvedev ima tu promenu sa žicama za koju kaže da mu je donela proboj na riternu. On ove godine lošije servira i bolje riternira u pitanju su razlike od par procenata. Bila je statistika na twitteru ali nisam je slao.

      Što se tiče samog match up-a. Sve idalje zavisi samo od Novakovog servisa. Postoji i faktor terena, što reče Babke. Novak je izgubio 2021.godine i onda je dobio naredna 4 duela ali na turnirima koji nisu Slem, nema toliko mesta pozadi. Npr. Adelaid. Pariz Masters. Nitto.

      Danil je dobio Carlosa jer mali još nema iskustva. Carlos je imao 2 brejk lopte za redom u 4.setu. Ali silan je bio cele sezone. Mislio je da će posao biti lakši, da je match up na njegovoj strani. Ali beton je bio dovoljno brz. Tu je i faktor motivacije onog ko je gubio poslednji meč a zna da ima kvalitet da pobedi.

      A da podseća na Mareja, i to se slažem, samo defanzivno bolji je Danil. Endi je ipak u poređenju sa Medvedevim, skoro pa all court igrač. Da ne pričamo o podlogama koliko je bolji Marej.
      Last edited by Ljubitelj tenisa; 11-09-23, 22:03.

      Comment


      • Mislim da je zreb bio presudan za Novakov uspeh.Da li bi on dobio za redom Rubljova,Zvereva, Medvedeva pa Alkaraza da je je raspored bio obrnut.Sumnjam.
        Last edited by djkov; 12-09-23, 02:18.

        Comment


        • Dobio bi.
          Ovako se zaseda na prvo mesto ATP liste - 11795 poena, 3260 više od drugoplasiranog. To može samo Nole!
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment



          • Comment


            • Koliko finesa ima ovaj sport, podloga, veličina terena, motivisanost, priprema, pritisak itd. A sam si na terenu. Baš sam poredio, košarka finale, Nole finale Slema. Da sam košarkaš, mladi, imam Bogdana kapitena da mi da snagu. U tenisu nema nikoga na terenu. Sediš sam na toj klupi.

              Predivan sport. Mnogo težak sam po sebi a još preterano težak jer mnogi teniseri igraju za hleb, ako izgube, nemaju za život. I odustaju od tenisa.

              Comment


              • Pohvalno je što se opet pišu postovi. Bude nostalgiju ove analize.
                Doprinose boljem shvatanju i razumevanju mečeva i tenisu sveukupno.
                Nigde nisam naučio toliko stvari kao na ovom mestu za prethodnih 12 godina.

                Najveća Novakova greška u finalu po meni su duple
                servis greške. Lik stoji na tribinama, apsolutno te ne ugrožava riternom i ti praviš 6-7 duplih ako se sećam…
                To je pokazatelj da je stvarno bio fizički i mentalno u paklu Nole.

                Sveukupan utisak je da je meč bio jako sličan kao finale USO 21, samo sa obrnutim ulogama. Da je umorniji igrač izgubio. Inače, mislim da je Novak vs Meda u 4 od 5 mečeva pobednik.(bitnih mečeva)

                Da mu je možda najpoželjniji protivnik u finalu, ali najgori u 1/2 finalu. Novakovih 100% je Danilovih 98-97%. Kao nekada Endi.

                Žreb je definitivno faktor, nije isto Rubljov/Alkaraz pa finale ili Fric/Šelton. To se najbolje videlo u ovom finalu…

                Ljubitelj, hvala za info o žicama Medvedeva. Jako bitna stvar. Ipak, deluje da nije puno dobio sa riternom koliko je izgubio sa servisom. Makar Novaku nije mogao tako lako do BL, kao što je škodio Alkarazu…

                Comment


                • Originally posted by Babke View Post
                  Pohvalno je što se opet pišu postovi. Bude nostalgiju ove analize.
                  Doprinose boljem shvatanju i razumevanju mečeva i tenisu sveukupno.
                  Nigde nisam naučio toliko stvari kao na ovom mestu za prethodnih 12 godina.

                  Najveća Novakova greška u finalu po meni su duple
                  servis greške. Lik stoji na tribinama, apsolutno te ne ugrožava riternom i ti praviš 6-7 duplih ako se sećam…
                  To je pokazatelj da je stvarno bio fizički i mentalno u paklu Nole.

                  Sveukupan utisak je da je meč bio jako sličan kao finale USO 21, samo sa obrnutim ulogama. Da je umorniji igrač izgubio. Inače, mislim da je Novak vs Meda u 4 od 5 mečeva pobednik.(bitnih mečeva)

                  Da mu je možda najpoželjniji protivnik u finalu, ali najgori u 1/2 finalu. Novakovih 100% je Danilovih 98-97%. Kao nekada Endi.

                  Žreb je definitivno faktor, nije isto Rubljov/Alkaraz pa finale ili Fric/Šelton. To se najbolje videlo u ovom finalu…

                  Ljubitelj, hvala za info o žicama Medvedeva. Jako bitna stvar. Ipak, deluje da nije puno dobio sa riternom koliko je izgubio sa servisom. Makar Novaku nije mogao tako lako do BL, kao što je škodio Alkarazu…
                  Našao sam twitt al me mrzi da šaljem sa telefona, lepše mi je da pišem postove sa kompa. Ali ova je statistika:

                  Ace rate: 9,1% u 2023 [ 11,8% u 2022; 12,6% u 2021]
                  Double fault rate: 5,1% najviši ikad, [npr 4,3% u 2021]
                  First serve points won: 74.8%, [78.5% 2021]
                  Second serv points won: 50.6%, [52.5% 2021]
                  Service points won: 66.1% [68.7% u 2021]
                  Hold: 84.3% [ 87.0% u 2021] - gledaj koji pad na odbrani brejk lopte
                  Break: 31.7% [31.4 2021, 26.7% 2022]
                  Return points won: 41.4% [ 39.6% u 2022, 41.5 u 2021]

                  Napravio je modifikaciju sa žicama ali to mu nije donelo rezultat na Slemu. Donelo je poboljšanje na šljaci npr. i na manjim turnirima gde nema Novaka. Mislim da on neće moći sledeći put da pobedi Alkaraza na betonu, na Slemu.

                  Što se tiče Novaka, ako sam dobro razumeo Ivaniševića u nekom tekstu, problem je izbačaj loptice. Čini mi se da je ''previše'' baca napred. Realno, Novak nema toliko slajsa u svom servisu niti kicka. Ako baca malo više napred a udara poluravno, a ne baci dovoljno visoko, to ima rezona jer takve loptice završavaju u mreži a Novak više pogađa mrežu nego što prebacuje teren.


                  Kako Novak može do još Slemova? Ako ostali podignu formu i počnu da dolaze u drugu nedelju turnira, biće još 4 Slema. Zverev da nije igrao sa Sinnerom, dobio bi Alkaraza. Može da dobije i Medvedeva. Sinner može da dobije Alkaraza ali ne može Medvedeva. Ni Zverev ni Sinner ne mogu da dobiju Đokovića, Medvedev možda a Alkaraz jedva. Dakle, što više igrača u top formi, to bolje za Novaka. Tsitsipas ne može da dobije više nikoga ni na jednoj podlozi. Ugasio se lik, odavno je dotakao maksimum i više ne napreduje. Izabrao je da bude sa devojkom, što je sa svim ok. Rune može u vis ako dovede Rogera za trenera.

                  Nego mene zanima vaše mišljenje, da li Novak treba da bataljuje sezonu šljake? Ili bar da je ne napada. Nego da igra radi održavanja forme, dva turnira, Rim i RG i onda rane pripreme za Wimbledon. Moje mišljenje je da ne treba više da igra ni Monte Carlo, ni Madrid.

                  Zapravo sad kad više nema zabrane za Ameriku, on će ići na Sunshine Double, tako da ni nema logike da igra Monte Carlo.
                  Last edited by Ljubitelj tenisa; 12-09-23, 13:33.

                  Comment


                  • Eno i Noleta na balkonu.Rasplakao se.​​​​

                    Comment


                    • Zaista dirljivo i za košarkaš i za Novaka i basketaše

                      Comment


                      • Nešto mi sad nije jasno za Dejvis kup. Novaku je potrebno koliko mečeva da bi dobio uslov da igra na OI u Parizu?

                        Comment


                        • "Postoji i pravilo po kome se igračima koji žele da igraju ali su sprečeni, računa kao da su igrali. Međutim, problem je što Nadal nema dovoljno mečeva iz perioda kada je bio zdrav, pogotovo što je prošle jeseni igrao egzibicije po Južnoj Americi kada je održavan finalni turnir u Malagi.

                          Na pomenuto pravilo o istorijskom učešću i uspesima na Olimpijadi ili Dejvis kupu, mogao bi da se pozove i Novak Đoković. Najbolji teniser u istoriji je poslednji put igrao 2021, pa njemu nedostaje samo jedan meč iz poslednje dve godine. Nole je prijavljen za grupnu fazu takmičenja u Valensiji narednog meseca tako da će tamo ispuniti sve uslove.

                          Ali ako iz bilo kog razloga ne bude mogao da igra, moći će da se pozove na pomenuto pravilo, mada nije toliko uspešan kao Nadal. Nole ima samo bronzu sa Olimpijade i jednu Salataru, ali to bi moralo da bude dovoljno za bilo koji komitet da mu da zeleno svetlo.

                          Naravno, najbolje je da on zaigra u Valensiji i pogura Srbiju ka finalnom turniru u Malagi a onda da vrati legendarni trofej u svoje ruke."



                          The player must have fulfilled the minimum participation requirement in the ITF Davis Cup or ITF Billie Jean King Cup Competitions during the Olympic Cycle, by being: • part of the final nominated Davis Cup or Billie Jean King Cup team, and present at the Tie/Event, on a minimum of two (2) occasions during the Olympic Cycle, provided that one of those occasions is in either 2023 or 2024.


                          To play the Paris Olympics, a player must meet the minimum participation requirement in the ITF Davis Cup or ITF Billie Jean King Cup Competitions during the Olympic Cycle.

                          A player must be part of "the final nominated Davis Cup or Billie Jean King Cup team, and present at the Tie/Event, on a minimum of two occasions during the Olympic Cycle, provided that one of those occasions is in either 2023 or 2024," the ITF announced.
                          Last edited by Ljubitelj tenisa; 13-09-23, 12:15.

                          Comment


                          • Razumem. Hvala!
                            Igrao je krajem 2021 DC a prošle godine nije...mora ili sada ili sledeće godine. Pitam zato što se pitam šta će igrati do kraja godine. Glupo je da ne bude prvi na kraju sezone gde ima 27-1 na slemovima a i šansa da prebaci 400 nedelja kao br. 1 . Jer...400 je...estetski lep broj. Bolje izgleda od 390+. Kao što na rafu bolje izgleda cena soka 199.90 din nego 200 din, samo ovde je obrnuto. Psihološki trik.
                            Last edited by Kule; 13-09-23, 13:12.

                            Comment


                            • Originally posted by Kule View Post
                              Razumem. Hvala!
                              Igrao je krajem 2021 DC a prošle godine nije...mora ili sada ili sledeće godine. Pitam zato što se pitam šta će igrati do kraja godine. Glupo je da ne bude prvi na kraju sezone gde ima 27-1 na slemovima a i šansa da prebaci 400 nedelja kao br. 1 . Jer...400 je...estetski lep broj. Bolje izgleda od 390+. Kao što na rafu bolje izgleda cena soka 199.90 din nego 200 din, samo ovde je obrnuto. Psihološki trik.
                              Pa ja mislim da oni napadaju taj Davis Cup. Svi su u dobroj formi. Osim Kecmanovića, koji možda proigra za reprezentaciju kad već za sebe ne igra kako valja.

                              Svi žele tu 400ku. Meni je to nebitno. Voleo bih više još jedan Nitto. To mi je omiljeni turnir.

                              A taj trik iz samoposluge mene uopšte ne radi. Nema efekat na mene.
                              Last edited by Ljubitelj tenisa; 13-09-23, 13:23.

                              Comment


                              • Pa ne radi na tebe, ali radi na mnoge.

                                Comment

                                Working...
                                X