Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Babke View Post
    Ok Kule,

    reći ćemo da je slučajnost što je Rafa toliko puta osvojio IW (a gde to ima da vlasnik turnira baca koske igraču posle pobede), a Endi nije (žalio se da se teren farba, npr. 3-4 nedelje pred turnir, a ne na 6-8 koliko se sećam i da je u tom slučaju potpuno drugačiji odskok loptice i da se zna kome to odgovara).

    Reći ćemo da Medvedev zbog psihologije ne može da igra dobro na šljaci jer je ne voli i da to nije zbog drugačijih uslova za igru i udaraca koje on nema, a ne želi ili ne može da se adaptira.
    Meda se baš gle slučajnosti žalio i na podlogu na IW da je prespora.

    Novak je na USO 2014 protiv Nišikorija doživeo toplotni udar jer su igrali po suncu, a večernji termin mu je naravno ukrao Rodžer (vs Čilić). Za mene, u tenisu nema puno slučajnosti.

    Teren Filip Šatrije je najveći po dimenzijama šljakaški teren. To je najveći razlog iz kojeg je Nadal crpeo svoju psihičku stabilnost. To je jaaaako povezano. Ne pada to sa neba.

    Za kraj:

    Jebeni forum nam je ukrao mogućnost da se nasladjujemo na kraju, posle konačne Novakove istorijske pobede nad Rafom i Rodžerom.

    Godinama su to bile epske prepiske. Nego je Bojana zapalila kada je doživela konačan poraz.(ionako je u suštini samo bila zaljubljena u džemperka)
    Mali napaljeni Stefan Kobe isto, baš su ispali “cave” što su zapalili posle potopa njihovih ljubimaca 😛

    Koliko sam samo naučio o tenisu na ovom forumu…

    Pre svega NI, Šminka, Vladan, Prle, Notorius, Prskaj.

    Velika šteta što je ovoliko devastiran 😟
    Ovde bi dodala da gosn bivši GOAT nikako nije „voleo“ teren u Bercy-u na Parsikom Mastersu pa u nekim godinama čak nije ni dolazio da igra. Za njegov stil presporo, uz nizak odskok lopticel mada ta podloga u dvoranskim uslovima u suštini odgovara i serverima i udaračima ali njemu iz nekog razloga nije . pa je Safin najčešće osvajao do 2009 ,od kada Novak preuzima ulogu najboljeg igrača za osvajanje turnira pa i kada su u skladu sa opštom tendencijom ubrzavanja svih HC turnira od 2015 pa na dalje ubrzali i Bercy
    Tadašnji direktor turnira u Bercy po sopstvenom priznanju postavio podlogu koja RF-u odgovara . To je bilo 2010 ali na njegovu nesreću izgubio je od Monfilsa u trsknom meču 2 TB od 3 ukupno. Osvojio je sledeće godine svoju jedinu titulu
    Naravno Novak nikada nije imao , a ne treba ni da ima organizatore da kroje podloge po njegovom ukusu Tenis je izmedju ostalog igra prilagodjavanja , a na kraju on se i najbolje i prilagodio , očituje se u titulama ta sposobmost


    Da se Novak najviše pati u uslovima visoka temperatura+ visoka vlažnost vaz, je činjenica koja ga prati od početka karijere Rešio je najveći broj problema sa disanjem i alergijama putem ishrane,, prilagodjenih tehnika treninga disanja. operisao je i devijaciju nosa , ali jedan mali delić neće nikada nestati (dok igra tenis biće povremeno izložen ekstremnim uslovima ) pa uz kombinaciju sa ostalim faktorima utiče na lošiju igru i neke od teških poraza koje ste pomenuli


    Vezano za USO , i dalje je servis problematičan. Nešto se desilo sredinom Wim polufinala (pisala sam već da me kopka šta bi moglo da utiče a da nemam ideju) i nikako da se vrati barem na za njega pristojan nivo.Često zbog slabog servisa ide puno trošenja u svojim sg. Koliko će tako moći sa ovim mladim momcima ,po meni, ne dugo ako ne popravi servis
    Similis simili gaudet

    Comment


    • дал да пишем ил да бришем? питање је сад....
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Maxx-a View Post

        Ovde bi dodala da gosn bivši GOAT nikako nije „voleo“ teren u Bercy-u na Parsikom Mastersu pa u nekim godinama čak nije ni dolazio da igra. Za njegov stil presporo, uz nizak odskok lopticel mada ta podloga u dvoranskim uslovima u suštini odgovara i serverima i udaračima ali njemu iz nekog razloga nije . pa je Safin najčešće osvajao do 2009 ,od kada Novak preuzima ulogu najboljeg igrača za osvajanje turnira pa i kada su u skladu sa opštom tendencijom ubrzavanja svih HC turnira od 2015 pa na dalje ubrzali i Bercy
        Tadašnji direktor turnira u Bercy po sopstvenom priznanju postavio podlogu koja RF-u odgovara . To je bilo 2010 ali na njegovu nesreću izgubio je od Monfilsa u trsknom meču 2 TB od 3 ukupno. Osvojio je sledeće godine svoju jedinu titulu

        E ovo je meni jedna od većih tragedija tenisa! Koliko sam pobesneo kada sam za to čuo...ustvari, Rođi nije odgovaralo to što je Bercy tepih! Da li zato što mu je podloga bila "nebezbedna" ili tako nekako...pa su valjda u 2007. stavili beton, ali i to mu se nije sviđalo pa su stavili drugu, bržu podlogu da bi on osvojio...Rođa je ukucao poslednji klin u sanduk tepihu kao podlozi.

        Comment


        • Nole sutra dnevni termin od 15 po lokalnom vremenu.

          Comment


          • Ako se ne varam izgubio je od Henmana 2003 na tepihu a do 2007, dok nisu postavili HC nije igrao. Ali i na hardu je znao da preskače godine , igra "nemotivisano", čuva se za WTC ili šta već su bile priče , dok najzad nije dobio podlogu na kojoj je uzeo tu jednu titulu , posle toga Bercy nastavio da bude spori dvoranski hard do 2016
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Danas najviša dnevna 31°C, u nedelju 27°C.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Danas najviša dnevna 31°C, u nedelju 27°C.
                Ali opet visoka vlažnost 76%. Nije problem protiv Sheltona ali možda protiv Alkaraza, visok intenzitet, jak protivnik, dug meč.

                Babke Sjajan komentar za Satrije. Nikad nisam razmisljao o tome. Skroz si u pravu. Nigde nema toliko mesta pozadi.

                A ovo ostalo, u principu jbg, sigurno ima toga da su im kao negde štelovali malo podloge ali kad se to sve uravnoteži, to je to.

                Pogledah extended highlights Carlos vs Zverev, nema mnogo odskoka u kicku Alcarazovog servisa. To je dobra vest. Očigledno vlažnost utiče prilično. Moći će iz riterna da se napada. A što se tiče Novakovog servisa uspeo je na jednom meču, protiv Đerea da nabaci 65%. Ali nisam gledao kakav je to servis, koje su to brzine.
                U principu Novak možda može malo i da smanji snagu servisa ali to nije dobro rešenje za Alcaraza, on se lepo pozicionira i stoji malo dalje. Računajte na probleme na servisu svima jer to su ozbiljni problemi, ruke nisu suve, grip nije dobar samim tim.

                Nema tu mnogo matematike, ako bude išao servis, velike su šanse za pobedu i to je to. Ako bude na 60% biće jako teško. Alcaraz je teži rival i od Rogera i od Rafe.

                Comment


                • Originally posted by Maxx-a View Post

                  Vezano za USO , i dalje je servis problematičan. Nešto se desilo sredinom Wim polufinala (pisala sam već da me kopka šta bi moglo da utiče a da nemam ideju) i nikako da se vrati barem na za njega pristojan nivo.Često zbog slabog servisa ide puno trošenja u svojim sg. Koliko će tako moći sa ovim mladim momcima ,po meni, ne dugo ako ne popravi servis
                  Da. Servis je problem. On ga je kostao Uimbldona. On cini da se previse trosi na USO-u.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post

                    Da. Servis je problem. On ga je kostao Uimbldona. On cini da se previse trosi na USO-u.
                    Servis nije kategorija koja može biti na visokom nivou celog meča u proseku sezone. To je kategorija koja zablista. Ali prosek ne bi trebao da bude mnogo ispod 65%. Kod Novaka je to prilično loše, 58%, 60%. U ponekom setu ode na 70%.

                    Comment


                    • Novak je teniser koji ima najbolji i najkonstantniji drugi servis, gde redovno osvaja preko 50% poena, protiv bilo kog protivnika jer je nepredvidljiv, ume i da rizikuje i da odservira duboko, jače nego da inače itd, i tu je ključna njegova prednost jer ostali ne dođu ni do 40% u tom segmentu, pogotovo protiv njega jer znaju kakav retern čeka sa druge strane.
                      Ako mu prvi servis bude oko 70% uspešnosti ubačenih i preko 80% poena osvojenih nakon njega neće se finalista mnogo pitati ma ko on bio.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • " If if if...daznt egzist "

                        Comment


                        • Tako je, if postoji za obe strane.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Konačno servis. 67% na kraju. To se traži. Šelton kao narkoman, drogiran, NBA teniser, loženje na maksimum.

                            Comment


                            • Izgleda mi da je Selton nekako iznervirao Novaka.Ona gestikulacija posle zadnjeg poena, na mrezi samo rukovanje a obicno bude zagrljaj i poneka rec utehe.

                              Comment


                              • Jebeno mi je neverovatno da čovek igra 72 puta GS i da dođe 36 puta do finala.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X