Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deco bre


    Ljubitelju rasteraćeš sve redom, ostaćeš sam da piskaraš na praznom forumu.

    Ima malo istine u tome da su forumi u padu, ipak ima ih nekolicina koji su i dalje začudjujuće aktivni. Meni se lično bljuje od Fb, Ig, Tw i sl, atmosfera na forumima je mnogo prisnija, razmene su opširnije, detaljnije….

    Žao mi je što nas je sve manje i manje, svašta smo ovde zajedno proživeli, i lepo i ružno, kao da ste mi neki (širi ) rod

    Ajd ne svadjajte se

    Ide 24-ti
    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

    Comment


    • Ma...žene. Imam jednu takvu kod kuće sad mi ova mala soli pamet Ko da ja ne znam te fore, zamene teza i ostalo
      i

      Comment


      • Originally posted by gagana View Post
        Ma...žene. Imam jednu takvu kod kuće sad mi ova mala soli pamet Ko da ja ne znam te fore, zamene teza i ostalo
        i

        Haha pa lepo kaže da kod kuće ne sme da pisne, manji je od makovog zrna pa ovde nešto izigrava
        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

        Comment


        • Originally posted by Larisa View Post


          Haha pa lepo kaže da kod kuće ne sme da pisne, manji je od makovog zrna pa ovde nešto izigrava
          Pa da klasika.

          Comment


          • Vreme je bilo lose juce ali bice okej za sf i finale i nebitan je termin u sf,ako Alkaraz uzme ovaj turnir pitanje je da li ce Novak ikad vise uzeti slem bez Karlosove povrede...

            Zato je jako bitno da uzme Novak ili bar neko izbaci alkaraza
            Last edited by Srkisa; 06-09-23, 22:07.

            Comment


            • Vremenski uslovi, čini se, najviše utiču na Novaka iz prostog razloga što je čovek najkonstantniji na turu 10+ sezona i ne ispada tako lako u prvim kolima. Zato su njegove slabije partije uzrokovane vremenskim uslovima pod većom lupom.

              A bilo kakvi loši uslovi tipa vlažnost, vetar i sunce smanjuju marginu izmedju 2 igrača i privližavaju ih u kvalitetu.
              U nekim slučajevima kao Nadalu, sunce još i pogoduje, a zatvoreni prostor ekstremno škodi.
              Sinoć protiv Frica kao 2 reptila, jedva su se kretali u safe modu.
              35 stepeni, subjektivan osećaj 37, na terenu sigurno 40+.

              Zaključak: ekstremna je budalaština da vremenski uslovi ne utiču na igru. Nema govora o top vremenu i 33 lagana stepena u NYC. Bio sam i znam. A 30 godina mi brat od tetke živi tamo. Rekao mi je samo: ne dolazi u avgustu i početkom septembra!!!

              Kao dokaz za svoje tvrdnje, navodim primer. Finale USO se igra po danu i Novak ima samo 3 titule a možda 9 finala. Sa druge strane ima 10 AO od 10. Isključivo zbog toga što se igra noću, bez vetra, kiše, vlage. Praktično laboratorijski uslovi. A razlog za
              to su prokleta tv prava.

              Inače je u tenisu sve do uslova. Zato Marej nema Indian Wells. Zato Nadal nema završni indoor masters i tako dalje. Zato je promenom loptica koje su postale teže pre oko 8 godina Vavrinka eksplodirao sa 3 slema.

              Ljubitelj tenisa jeste jedan od stručnijih na forumu od kada je većina ljudi otišla, ali ovo za temperaturu je jedan od jačih fejlova.

              Evo meč Meda - Rublljov, festival brejkova kao u Monte Karlu. 3 seta, 3 sata skoro.

              Comment


              • To sto Novaku ne odgovaraju uslovi je njegov problem,to sto Fric ima udarce ko lopata je njegov problem,to sto Rafa ima problema sa povredama je njegov problem(prezahtevna igra i visak kg)

                Niko nije idealan,svako ima svoju ahilovu tetivu,Novakova mozda i najveca je teza prilagodljivost promenjlivim vremenskim i spoljasnjim uticajima od mnogih(ne svih)

                Kako god nema tu teorija zavere nikakve,dobro je rekao Ljubitelj

                Comment


                • A gde sam tačno pomenuo teorije zavere?!? 🧐
                  “To što Novaku ne odgovaraju uslovi je njegov problem”
                  😂😂😂😂😂😂

                  problem je što ne može da se sedi u hladu na toj temperaturi, a ne da se igra 3-4 sata u ludačkom tempu sa pulsom ko zna kolikim.

                  Ko igra rekreativno tenis, zna. Npr. Ljubitelj i Kule…

                  Comment


                  • Originally posted by Babke View Post
                    A gde sam tačno pomenuo teorije zavere?!? 🧐
                    “To što Novaku ne odgovaraju uslovi je njegov problem”
                    😂😂😂😂😂😂

                    problem je što ne može da se sedi u hladu na toj temperaturi, a ne da se igra 3-4 sata u ludačkom tempu sa pulsom ko zna kolikim.

                    Ko igra rekreativno tenis, zna. Npr. Ljubitelj i Kule…
                    Isti su uslovi i za ovog drugog,ne igra se na suncu...33 stepena i sparno je vreme jeste vruce ali nije nehumano,nehumano je 40 stepeni i sparno,ne znam jel si ikad bio u pustinjskim zemljama ljudi tamo zive na takvim tempama a ovde igras za milione i ne mos odigrati pod malo tezim uslovima,malo je previse...

                    Comment


                    • Originally posted by Babke View Post
                      Vremenski uslovi, čini se, najviše utiču na Novaka iz prostog razloga što je čovek najkonstantniji na turu 10+ sezona i ne ispada tako lako u prvim kolima. Zato su njegove slabije partije uzrokovane vremenskim uslovima pod većom lupom.

                      A bilo kakvi loši uslovi tipa vlažnost, vetar i sunce smanjuju marginu izmedju 2 igrača i privližavaju ih u kvalitetu.
                      U nekim slučajevima kao Nadalu, sunce još i pogoduje, a zatvoreni prostor ekstremno škodi.
                      Sinoć protiv Frica kao 2 reptila, jedva su se kretali u safe modu.
                      35 stepeni, subjektivan osećaj 37, na terenu sigurno 40+.

                      Zaključak: ekstremna je budalaština da vremenski uslovi ne utiču na igru. Nema govora o top vremenu i 33 lagana stepena u NYC. Bio sam i znam. A 30 godina mi brat od tetke živi tamo. Rekao mi je samo: ne dolazi u avgustu i početkom septembra!!!

                      Kao dokaz za svoje tvrdnje, navodim primer. Finale USO se igra po danu i Novak ima samo 3 titule a možda 9 finala. Sa druge strane ima 10 AO od 10. Isključivo zbog toga što se igra noću, bez vetra, kiše, vlage. Praktično laboratorijski uslovi. A razlog za
                      to su prokleta tv prava.

                      Inače je u tenisu sve do uslova. Zato Marej nema Indian Wells. Zato Nadal nema završni indoor masters i tako dalje. Zato je promenom loptica koje su postale teže pre oko 8 godina Vavrinka eksplodirao sa 3 slema.

                      Ljubitelj tenisa jeste jedan od stručnijih na forumu od kada je većina ljudi otišla, ali ovo za temperaturu je jedan od jačih fejlova.

                      Evo meč Meda - Rublljov, festival brejkova kao u Monte Karlu. 3 seta, 3 sata skoro.
                      Vidi, za vlagu se slažem u potpunosti a to su mogli da izventiliraju na stadionu. Za temperaturu ne bih se složio. Jeste viša malo ali nije to to u septembru. Znam po Beogradu, sada zadnjih par dana avgusta kad je bilo 38 stepeni, izvedem klinca u 18.30h napolje, skroz podnošljiv dan. Juče sam igrao tenis u 17h po podne, preko dana je bila temperatura oko 30 stepeni na suncu. U hladovini to je smešno a njima je bila vrlo brzo na terenu. Uslovi nisu dobri zbog vlage a ne zbog temperature. Ali u principu to vreme nije tako loše u odnosu na Australiju. Ti pričaš o Australiji u večernjem terminu, pa to je prilično korektno a i Australija je dodao bih, prvi Slem, dolazi se prilično spreman i što je najvažnije odmoran i motivisan, da se podnesu teški uslovi. Ne kažem da ovde nisu motivisani ali poslednji je Slem, nije isto.

                      Ne verujem da je Novak 2013.godine izgubio zbog vremenskih uslova, niti 2010.god, ni 2007.god itd. Ako pričamo o vremenskim uslovima možda zbog vetra 2012.god ali ostali porazi su skroz druga tema, 2016.god povreda, 2021.god ogroman pritisak zbog kalendarskog Slema.

                      U tenisu jeste do uslova za igru ali to su nijanse. To ne može da reši meč. Zauvek ću biti pri tome mišljenju. Nadal je bolji igrač od Đokovića na šljaci samo zato što je psihološki nadmoćan na Šatrijeu. Da ga je Novak uzdrmao kojim porazom više, ne bi bila ta slika. Ovde mislim na međusobne duele, ne na trofeje na šljaci.

                      U tenisu je više psihološki aspekt nego podloga i za to ima mnogo više primera.

                      I ne mogu ništa da kažem za vremenske uslove kad je Novak u pitanju, čovek drži sve rekorde, rešio je taj problem i ne može to da se apostrofira ko problem protiv Fritza.

                      Comment


                      • Originally posted by Babke View Post
                        Vremenski uslovi, čini se, najviše utiču na Novaka iz prostog razloga što je čovek najkonstantniji na turu 10+ sezona i ne ispada tako lako u prvim kolima. Zato su njegove slabije partije uzrokovane vremenskim uslovima pod većom lupom.

                        A bilo kakvi loši uslovi tipa vlažnost, vetar i sunce smanjuju marginu izmedju 2 igrača i privližavaju ih u kvalitetu.
                        U nekim slučajevima kao Nadalu, sunce još i pogoduje, a zatvoreni prostor ekstremno škodi.
                        Sinoć protiv Frica kao 2 reptila, jedva su se kretali u safe modu.
                        35 stepeni, subjektivan osećaj 37, na terenu sigurno 40+.

                        Zaključak: ekstremna je budalaština da vremenski uslovi ne utiču na igru. Nema govora o top vremenu i 33 lagana stepena u NYC. Bio sam i znam. A 30 godina mi brat od tetke živi tamo. Rekao mi je samo: ne dolazi u avgustu i početkom septembra!!!

                        Kao dokaz za svoje tvrdnje, navodim primer. Finale USO se igra po danu i Novak ima samo 3 titule a možda 9 finala. Sa druge strane ima 10 AO od 10. Isključivo zbog toga što se igra noću, bez vetra, kiše, vlage. Praktično laboratorijski uslovi. A razlog za
                        to su prokleta tv prava.

                        Inače je u tenisu sve do uslova. Zato Marej nema Indian Wells. Zato Nadal nema završni indoor masters i tako dalje. Zato je promenom loptica koje su postale teže pre oko 8 godina Vavrinka eksplodirao sa 3 slema.

                        Ljubitelj tenisa jeste jedan od stručnijih na forumu od kada je većina ljudi otišla, ali ovo za temperaturu je jedan od jačih fejlova.

                        Evo meč Meda - Rublljov, festival brejkova kao u Monte Karlu. 3 seta, 3 sata skoro.
                        Vremenski uslovi svakako ne odgovaraju Novaku. Da li zato što koristi manje spina od recimo Nadala ili šta već, nisam siguran, ali definitivno mu ne odgovaraju. Kada vetar nosi, teško je igrati duboko, jer tu treba biti precizan. Možda je malo i do kretanja, jer Novak čini mi se, pravi nešto krupnije korake i često uklizava u loptu i igra je iz pozicija gde nije dobro namešten, ne pravi tonu sitnih koraka. Ovo je , naravno, komparativno, mislim, relativno rečeno. Takođe, mislim da Novaku najviše smetaju loši uslovi psihički. Nerviraju ga i čine ga nervoznim. Možda je pola toga do njegove glave a pola do samih uslova.

                        Dalje, ne kapiram kako to da loši uslovi smanjuju razliku između tenisera? To može imati ulogu u mečevima velike trojke, jer oni su svi jako izjednačeni. Mislim...recimo RG 2019. protiv Tima...slične forme i nivoi, po meni je zbog vetra prevagnulo na Timovu stranu.

                        Mislim, vlaga je veći problem nego sunce. Mnogo veći. A i ventilacija je zajebana, mislim da se baš komentarisalo o tome kako Artur Eš stadion ima lošiju ventilaciju zbog korovne konstrukcije. Pogledaj samo one-nosače što su razgranati, ili šta su već, i koliko je "dublje" teren u poređenju sa nekim drugim stadionima. Eš su uvek Amerikanci isticali kao teren sa najvećim kapacitetom, mislim, ne može bez makar malo američke megalomanije, jelte?

                        Takođe pitanje zašto Novak na AO ima 10:0 a na USO 3:6 u finalima je komplikovano. Meni je to uvek bilo nedokučivo, mislim da razumem, ali opet mi je čudno. Jesu u AUS "laboratorijski uslovi" ali to je prvi slem u sezoni, odmorni su i uglavnom bez povreda, mnogo Srba koji ga bodre, kulturnija publika nego u Njujorku, ne urlaju toliko. Ima ona scena, bože, voleo bih da mi to neko ukaže, Novak negde u AUS, da li AO ili ATP CUP, u skorije vreme ja mislim, neki naš pred izbačaj lopte viče "AJDE NOOOLEEE" a neki drugi sa druge strane viče "ĆUTI P**** JEDNA, SMETAŠ MU! "
                        Ima razloga zašto USO niko nije odbranio od 2008 (pu, pu, da ne ureknemo tradiciju!) i ima najviše različitih pobednika.
                        Takođe, on je igrao do negde 2013, 2014 bolje na USO, konstantiji je bio. 2007. i 2010. je naleteo na, realno, jače protivnike u tom trenutku. 2012. ga je vetar unakazio, ali i dobar Marej. Mislim da je u 5. setu i povredu zaradio, sećam se medical time out-a. 2013. je pukao mentalno nakon izgubljenog 3. seta koji je imao u šaci i ispustio ga. 2016. povreda ramena ili leđa i loš servis, plus 3 tenisera su mu predala meč zbog povrede. Imao je sreće što se našao u finalu uopšte. 2021 je bio pod pritiskom kalendarskog slema, moram priznati da me je tu razočarao najviše mentalnim pristupom. Znao sam da će pući, ali ne brate onoliko! 2014. je mislio o detetu, pa je ispao u polufinalu.
                        Sa druge strane, pored uslova i termina, na AO je imao i nešto lakše protivnike u finalima, Conga, Marej 4 puta. Kad kažem lakše, opet, mislim relativno rečeno. Ili nisu bili Novakov nivo, ili nisu bili u "piku" , kao Meda 2021. i Stanimal 2016, Marej nakon OI 2012.

                        I ne razumem kako su uslovi sprečili Mareja da uzme Indian Vels? Ajde to reći za Monte Karlo, ali što IW? Slučajnost čista, kao što rafa nije uzeo Majami a jeste Indian Vels 3 puta (valjda).
                        A to što Rafa nije uzeo završni masters ima više veze sa time što je imao strašne i relativno sveže indoor protivnike (Federer, Đoković) i što se on izduva kao balon posle šljake, ali i severno-američke letnje turneje. Podloga je bila medium-slow sigurno od negde 2011. ili 2012 zaključno sa 2016. Posle su ubrzali ponovo.
                        Last edited by Kule; 07-09-23, 11:48.

                        Comment


                        • Često se apostrofirao na šljaci faktor podloge kad su igrali Đoković i Nadal. Kad god je bilo tesno, Đoković je gubio zbog psihološke inferiornosti u Parizu a ne zbog podloge. Dva puta ga je Novak pobedio u Monte Carlu, mnogo puta u Rimu ali najmanje na RG. To nisu podloge, to je psihologija. Zašto još smatram da podloga ne može biti baš toliki faktor? Pa zato što recimo, ok, imaš neku vrstu odskoka ali to se uvežba. Psihološka kondicija se teže vežba i zavisi od mnogo više faktora nego podloga na kojoj se igra. Da je to podloge, Novak ne bi nikad ni našao rešenje za Rafin top spin na svojoj bekhend strani i redovno bi gubio ubedljivo. Onda može da se kaže da je do podloge. Ovako, Novak je mnooogo puta bio blizu ali presudilo je Rafino samopouzdanje. Primer podloge kao uticaja je rivalstvo Rogera i Rafe na šljaci, majstore top spin u jednoručni bekhend, nemaš rešenje, doviđenja prijatno. Al zato na betonu i travi gde Nadal praktično ne poseduje ritern kad Federer servira, druga pesma.

                          Čak i vrućina kao faktor u Novakovoj igri je više psihološka stvar jer Novak pokazuje emocije, pokazuje da se muči. Nadal trpi i igra. Doduše dolazi iz Španije gde je lakše privići se na visoke temperature.

                          2012.god i 2013.god su bile ''najlošije'' godine za Novaka, teški porazi na RG, Olimpijskim igrama, US Openu i Wimbledonu. Rafa mu je slomio krila u finalu RG 2012.god, 4 sata su igrali, bio je blizu Novak da dođe do 2 2.

                          Zaista ne bi bilo realno da ih je Novak tukao baš stalno gde god je stigao. To nije moguće.

                          Comment


                          • Ok Kule,

                            reći ćemo da je slučajnost što je Rafa toliko puta osvojio IW (a gde to ima da vlasnik turnira baca koske igraču posle pobede), a Endi nije (žalio se da se teren farba, npr. 3-4 nedelje pred turnir, a ne na 6-8 koliko se sećam i da je u tom slučaju potpuno drugačiji odskok loptice i da se zna kome to odgovara).

                            Reći ćemo da Medvedev zbog psihologije ne može da igra dobro na šljaci jer je ne voli i da to nije zbog drugačijih uslova za igru i udaraca koje on nema, a ne želi ili ne može da se adaptira.
                            Meda se baš gle slučajnosti žalio i na podlogu na IW da je prespora.

                            Novak je na USO 2014 protiv Nišikorija doživeo toplotni udar jer su igrali po suncu, a večernji termin mu je naravno ukrao Rodžer (vs Čilić). Za mene, u tenisu nema puno slučajnosti.

                            Teren Filip Šatrije je najveći po dimenzijama šljakaški teren. To je najveći razlog iz kojeg je Nadal crpeo svoju psihičku stabilnost. To je jaaaako povezano. Ne pada to sa neba.

                            Za kraj:

                            Jebeni forum nam je ukrao mogućnost da se nasladjujemo na kraju, posle konačne Novakove istorijske pobede nad Rafom i Rodžerom.

                            Godinama su to bile epske prepiske. Nego je Bojana zapalila kada je doživela konačan poraz.(ionako je u suštini samo bila zaljubljena u džemperka)
                            Mali napaljeni Stefan Kobe isto, baš su ispali “cave” što su zapalili posle potopa njihovih ljubimaca 😛

                            Koliko sam samo naučio o tenisu na ovom forumu…

                            Pre svega NI, Šminka, Vladan, Prle, Notorius, Prskaj.

                            Velika šteta što je ovoliko devastiran 😟

                            Comment


                            • Hvala Babke.

                              Vremenski uslovi su imali uticaj na Novakov rezultat 2012. protiv Marija i 2014. protiv Nisikorija.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Hvala Babke.

                                Vremenski uslovi su imali uticaj na Novakov rezultat 2012. protiv Marija i 2014. protiv Nisikorija.
                                I pored toga mislim da bi 2012. dobio da nije igrao sa Fererom dan ranije. Ostao je bez snage u petom setu, a meni je bilo jasno da je bolji tog dana.
                                Sto se tice 2014. godine cini mise da je mec polufinala poceo u 12. Da je tada umeo da "pati u teskim uslovima" kao sto to zna danas mozda bi i dobio.


                                Inace sto se turnira tice, neka prvo pobede Novak i Alkaraz pa moze da dodje do analiza. Trebalo bi u nedelju da bude bolje vreme po Novaka. Takodje ne bih podcenio Danila. Ako negde moze da namuci Alkraza to je ovde.

                                Comment

                                Working...
                                X