Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dosta bolja partija Novaka. Naročito servis. Gael nema nivo, kraj karijere, dosta je gresio. Generalno za mesec dana pauze bez meča, danas je Novak bio negde na oceni 7.5/10. Imao je ritam i nije oscilirao.

    Žreb se potpuno otvorio i možemo da se nadamo tituli.

    Comment


    • Gledao sam Novaka jutros. Obrisao je Fritzu sva sećanja na tenis iz detinjstva. Na brzom hardu Fritz je za Novaka amater. A podloga je prebrza, narocito uvece. Kao da gledam ubrzani snimak nekog poena. Ovo je idealno za Novakov tenis skraćenih poena. Dize igru skroz.

      Comment


      • Ja sam mislio da su uslovi za igru uvek sporiji uveče zbog vlažnosti vazduha i temperature...šta je to posebno za Sinsinati pa da je ovde drugačije.

        Comment


        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
          Gledao sam Novaka jutros. Obrisao je Fritzu sva sećanja na tenis iz detinjstva. Na brzom hardu Fritz je za Novaka amater. A podloga je prebrza, narocito uvece. Kao da gledam ubrzani snimak nekog poena. Ovo je idealno za Novakov tenis skraćenih poena. Dize igru skroz.
          Rekao bih da Novak osvaja jednu hiljadarku posle dužeg vremena.
          Lep uvod za USO.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by Kule View Post
            Ja sam mislio da su uslovi za igru uvek sporiji uveče zbog vlažnosti vazduha i temperature...šta je to posebno za Sinsinati pa da je ovde drugačije.
            Meni noćni termin u poredjenju sa danom, u Sinsinatiju deluje kao dve razlicite podloge.

            U principu, vlaznost je relativna stvar u odnosu na geografsku poziciju. Vlaga istina usporava let lopte jer pravi otpor u vazduhu. Temperatura vazduha ne utiče na lopticu u vazduhu ali verovatno utiče na podlogu, odskok itd. Ali meni je sinoc delovalo nenormalno brzo.

            Npr. Ovi sa SK su rekli u prenosu da je Indijan Wells sporiji od nekih šljakaških terena.

            Comment


            • Da se prijavim da sam i ja gledala(ali reprizu).😂😂😂
              Servis je bio bolji nego u prethodnim mečevima ali još nije dostigao nivo iz meča sa Hurkačem.Nekako od tada i kreću problemi sa servo ili se samo meni čini.
              Last edited by gagana; 19-08-23, 15:14.

              Comment


              • Originally posted by gagana View Post
                Da se prijavim da sam i ja gledala(ali reprizu).😂😂😂
                Servis je bio bolji nego u prethodnim mečevima ali još nije dostigao nivo iz meča sa Hurkačem.Nekako od tada i kreću problemi sa servo ili se samo meni čini.
                Ma to je najbolje izdanje. Nemoj to ni da racunas. Prosek se gleda gde je. I igra i servis. Prosek prvi servis da bude minimum 67% do nekih maximalnih 73%. Sve preko toga je neko izuzetno izdanje. Ali oko 67% prosek, to je ok.

                Comment


                • To je to, ovo smo hteli i to baš sad, na brzom hardu. Realno Alkaraz je favorit, broj 1, osvajač Wimbledona, pobedio u poslednjem međusobnom duelu.

                  Iako ne igra najbolje na ovom turniru, igra onako kako igraju šampioni.

                  Dajem mu prednost.

                  Comment


                  • Nakon ova četiri uzastopna meča koja je mali igrao u tri seta mislim da je Novak favorit.
                    Nikad nisam verovao u jinx.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Trebalo bi da Novak ima snage da izgura dva seta na top nivou. Dajem mu 65%.

                      Comment


                      • Јес да је цига имао лакши жреб и да је често губио први сет али се ипак извуче и квалитетом избори победу, Зверев је некако лако одкачио Меду и деловао у форми тако да је нолетова победа са два нула велико упозорење за шпанца...

                        Ноле је искусан тактичар и свима нађе слабу тачку, зато једва чекам овај меч ноћас да видим шта је припремио за напаљеног клинца???

                        Само да се чуива провокација из публике!!!
                        sigpic

                        Comment


                        • Samo gledajte prvi servis i forhend. Ako to ne bude dobro gubi Novak sigurno. Ovo je brzi hard. Ako ovde Novak ne pobedi sa svojom igrom, neće nigde. Ako Alkaraz bude koristio taktiku Zvereva, pobediće. Ako bude napadao, izgubiće.

                          Novak traži formu za USO. On ovde nije u najboljoj formi ali nije ni Alkaraz.
                          Last edited by Ljubitelj tenisa; 20-08-23, 11:21.

                          Comment


                          • Novak nijedan set nije izgubio, a igrao je protiv jakih igrača. Meni to izgleda kao dobra forma.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Novak nijedan set nije izgubio, a igrao je protiv jakih igrača. Meni to izgleda kao dobra forma.
                              Ovo izgleda kao Madrid 2022 samo podloga vise odgovara Novaku. Moze da se desi lako da Novak ne nadje ritam i da bude problema.

                              Forma je solidna ali moze da se raspadne lako. Prvi set se ne brinem. Nego za dalje.
                              Last edited by Ljubitelj tenisa; 20-08-23, 13:47.

                              Comment


                              • Šta znam, gledao sam obojicu, ono što je Novak prikazao je za bar jednu klasu bolja igra nego što igra mali.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X