Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije Novaku problem motivacija na Slemu, nego nema mesta za odmor pred Wimbledon. Za sve ostalo Novak nema motivaciju, to je jasno kao dan. Nije izgubio od Alkaraza zbog motivacije, nego jer nije mogla da se pronađe najbolja igra. Alkaraz je znao šta radi. Od drugog seta pa nadalje shvatio je da samo treba da vraća Novaku, sve. A to on zna da radi, jako dobro. Svaki slajs je bio neugodan, svaki bekhend čvrst a forhend duboko. Jako slično kao protiv Nadala na šljaci, samo ovo dete to može na svim podlogama.

    Zato ja smatram da Novak ima male šane se protiv Karlosa. Samo dobro odmorni Novak moze da pruzi celu partiju na nivou prvog i četvrtog seta.

    Imajte na umu da će Alkarazov napad biti još bolji kako odmiče vreme. On još ne zna da gradi poene.

    Nije hajp oko njega džabe, uopšte. 2/2 u finalima Slemova, 4/4 finala Mastersa. To je za veliki respekt. I on je bolji od Marejovog prajma. Ako Danil Medvedev kaže da je Carlos Alkaraz klasa Big 3, onda to zaista i jeste tako.
    Last edited by Ljubitelj tenisa; 28-07-23, 09:23.

    Comment


    • Upravo to. Alkaraz ga može umoriti sam tako, a uz to i igra tenis koji ne možeš predvideti, te se mora imati fokus na maks. Jednostavno ne znaš hoće li odigrati poen ovako ili onako, ofanziva ili defanziva... Dečko ima štofa i kroji ga po svojoj meri. Mislim da Novak nema više vremena da bi se prilagodio, premalo mečeva će odigrati do Novakove penzije. Alkaraz neće više biti nervozan, radiće ono što najbolje radi. Najbolji Novak naravno da može da ga opravi, ali pik mora da bude stoprocentni. Neka bude 2x godišnje i mi prezadovoljni.

      Comment


      • Ali da se razumemo, ovde pricamo samo o medjusobnom duelu Alkaraz vs Djokovic. Naravno ja mislim da će Nole prihvatiti izazov i ostati ove i još dve godine na Touru. To je još 9 Slemova i od tih 9 realno je da uzme bar 3 kom. On sada ima skor 7/12. Ali da kažemo da će to biti u opadanju. Neka uzme 3 ili 4 od narednih 9. To je vasiona.

        Biću zadovoljan i sa dva. Samo se nadam da neće uvek morati da bije bitke sa Alkarazom.

        Obratite pažnju kako Toni Nadal ima sličnu retoriku kao Srđan Đoković. On je najavljivao trijumfalni povratak Nadala na RG ove godine. I na kraju? Kraj karijere. Evo sad najavljuje neki povratak na top nivo sledeće sezone. I kao nadam se da će Karlos da nas pusti da nešto osvojimo. Nadam se da će na Novaka da naleti da ga ovaj lansira nazad na rehabilitaciju. Jednostavno, to su neke porodične želje. Ali daleko je to od realnosti.

        Nadal je rekao da od 2020.god se baš mnogo muči. Retko koji navijač ili ljubitelj sporta je to mogao da prepozna. Muči se sa povredama, to se vidi ali da je kraj karijere blizu, to se nije baš videlo golim okom.

        Kako li je zaista kod Noleta? Telo je sigurno u redu, ali kakav je Duh?
        Last edited by Ljubitelj tenisa; 28-07-23, 13:40.

        Comment


        • Ako je telo zdravo, Duh je živahan

          Mislim da će bataliti sa 25 osvojenih GS-a. Takođe, vatreni pokušaj da osvoji OI.

          Comment


          • Od sutra Novak smanjuje razliku za Alkarazom za dodatnih 150 poena, tako da će nova razlika biti 430 poena, više nego duplo smanjena nakon Vimbldona.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Verujem da je olimpijsko zlato jedna od najvecih Novakovih zelja..Teniski turnir se igra od 27. jula do 4. avgusta 2024.
              Wimledon se igra od 01. do 14. jula 2024.Roland Garos sledece godine se igra od kraja maja do 8-9 juna.Nezgodan raspored za Novaka.

              Comment


              • Лепо смо изанализирали игру Алкараза, само још да видимо како стоји његова константност...колике ће паузе у години да има?
                sigpic

                Comment


                • Ne verujem da će nešto mnogo pauzirati, on je na početku karijere kada se igra najviše. Znači, svi GS, završni turnir i ATP 1000 turniri i većina 500-tki, možda čak i pokoja 250-ka.
                  Može da ne igra samo ako je povređen, nema zaštićen status kao igrači preko 30 godina.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Kolika je zaista Karlosova konstantnost videcemo na US Openu. Ako se izuzme Australija gde je bio povredjen, njegov nis je F, SF, F i u oba finala titula. To je prilično impresivno. Nas kao Novakove navijače samo to i zanima. Grend Slem forma.
                    Ali generalno njegova forma je ove godine brutalna. Sem Rima, svuda SF ili F.

                    A što se tiče Olimpijskih igara, videcemo, zavisi od raznih faktora, povrede i svoje i od glavnih protivnika. Načelno, da sam Novak ne bih se pojavio na terenu od Majamija do Kvinsa npr. To je ceo april i ceo maj. Izgubice neke poene koje će nadoknaditi na Sunshine Double. Treba da žrtvuje Roland Garos za Wimbledon i da proba OI. Dobra stvar je što su Igre u Evropi.

                    Zapravo, i ove sezone, posle US Opena i ako bas želi taj Davis Cup, ne treba da se pojavi do Nittoa. Ravno dva meseca.

                    Comment


                    • Ocekujem da Novak igra do kraja godine 5 takmicenja Sinsinati, USO, Pariz, WTF i DC.

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Ocekujem da Novak igra do kraja godine 5 takmicenja Sinsinati, USO, Pariz, WTF i DC.
                        Ima tu korekcija. Sinsinati, USO, DC, pa onda eventualno Pariz, WTF i DC.

                        Obzirom da je DC odmah posle Njujorka, verovatno ako se prođe na završni turnir, otpada Pariz. I onda se hvata forma WTF i DC finale.

                        Comment


                        • Teško i dalje u pm.. 1-0 u setovima, set lopta za drugi set.. i tako...
                          Sada lagano sve do AO2024...

                          Comment


                          • Cenjeni Konors pojašnjava https://sportklub.n1info.rs/posts/na...ic-je-najbolji
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by Panchev9 View Post
                              Teško i dalje u pm.. 1-0 u setovima, set lopta za drugi set.. i tako...
                              Sada lagano sve do AO2024...
                              Meni sve ok. Ova sezona je praktično gotova. Najveći cilj je ispunjen. Nije se imalo snage. Mali je jednostavno bio mnogo dobar ceo treći set i ceo peti set. Drugi set je bio ključan i Novak je doneo lošu odluku u tom TB da odigra drop shot, prvi udarac posle servisa. Prilično nonšalantno. E posle je nastavio u tom ritmu, igrao prsa u prsa sa malim, i to je isto bilo loše. Izgubio 6 1 a ubio se 60 minuta. E posle je išao na zadnji atom snage i zamalo je prošlo.

                              Ne boli me poraz uopšte.

                              Sve je ispunio... Ovo je sve bonus.

                              Comment


                              • Pa što ga otpisujete na US openu?Po meni tamo ima dobre šanse za novi slem .Servis će sigurno biti bolji a i u eventualnom meču sa Alkarazom neće poklanjati kao na Vimbldonu+inat zbog neigranja prošle godine.

                                Comment

                                Working...
                                X