Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Nesic View Post
    Srđan smatra da je Novak već trebalo da ode u penziju.

    „Da neki mladi, drugi zauzmu svoje mesto, pa da on polako… Ne da je kraj, ali za jedno godinu i po dana… Moja je želja kao oca, odnosno ja sam mislio da odavno treba da prestane da se bavi ovim strašno teškim poslom. Ovo nije sport, ovo je strašno težak posao, u svakom pogledu i fizički i psihički. Jer on od života ima i dalje vrlo malo jer je on maksimalno posvećen ovom poslu, evo već 30 godina i ne odustaje od toga ni makac“, istakao je Srđan Đoković.

    On ističe da što se njega tiče, Novak je sve njegove želje kao teniser ostvario pre mnogo godina.

    „Sve moje želje je Novak već ispunio pre sedam-osam godina. Ovo ostalo je sve bonus neverovatan. Ali to nije ceo njegov život, tenis je samo jedan segment njegovog života. On će tek biti priznat i poznat u svetu po tome šta bude radio posle ovog sveta tenisa iz kojeg će izaći, nadam se, sledeće godine.“
    Mislim da to nije slucajno pusteno i da upucuje na 2024. kao zadnju sezonu.Svejedno, uvjeren sam da ce Novak odluciti, kad je vrijeme. Naravno uzimace u obzir i porodicne okolnosti. Novakovu odluku u ovom trenutku niko ne zna, ni on sam. Trebamo prvo vidjeti sto ce biti sa njegovim rivalitetom sa Alkarazom.

    Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

    Srdjan je uglavnom promašivao sa prognozama. On već par godina govori ''Da Novak obori rekorde i da se povuče, to će biti uskoro''. Iz izjave se vidi da su to njegove želje. Iz Novakovih izjava se vidi da će uskoro kraj. Pogotovo kad ga stigne umor kad veže 3 meseca. Moja prognoza već duže vreme je da će mu 2025.sezona biti poslednja.

    Dosta je bilo. Realno dosta je.
    Prognoza da ce 2025. biti zadnja sezona je realna, ali to je jos dvije i po godine, 9 slemova. Usudicu se da dam prognozu koaj sezona ce biti zadnja:

    2023. 5%
    2024. 40%
    2025. 35%
    2026. 19%
    iza 2026. 1%
    Last edited by NI; 26-07-23, 14:22.

    Comment


    • Svaka mu je kao Njegoševa

      https://sportklub.n1info.rs/posts/ko...i-u-svojoj-eri
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Mislim da će Novak igrati do 2027-me. Uvek se divio sportistima koji imaju dugovečnu karijeru, setimo se Brejdija kao njegovog gosta u boxu.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Ovdje ima dosta istine, samo se nadam da ce Novak povratiti motivaciju.

          https://sportklub.n1info.rs/tenis/at...ti-motivaciju/

          Comment


          • Koga briga šta neki bezveznjaković misli. Ceni se mišljenja legendi kao što je Konors.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Kako neko ko gubi motivaciju dolazi do 5 setova u finalu, lolčina žešća.

              Comment


              • Prema mom mišljenju, nabacuje se priča sa Srđanove strane već dugo ali iz razloga jer je to njegova želja. Ipak merodavnija je izjava Ivaniševića od pre neki dan da će Novak i Alkaraz odigrati još dosta finala. To ukazuje da će Novak igrati sigurno ovu i celu sledeću sezonu, istim tempom. Godinu dana u smislu njegove spremnosti i motivacije, ne menja ništa. To se sigurno neće promeniti. Kakva je situacija sada, takva će biti i sledeće godine u ovo vreme.

                Može da igra i jos koju godinu više ali uslov će biti da se šljaka preskaĉe. Mislim da je pametno da preskoči već sledeće godine. Apsolutno bi bilo ispravno. Čak i strateški ako se napadaju OI to je pametno. Ove godine je ispalo kako treba ali ga je u smislu spremnosti ipak koštalo Wimbledona. Falilo je 10%. Tih 10% pripalo je Parizu ove godine. Odbacivanjem šljake dobija se na svežini. Treba da ubaci pripremni turnir na travi. Takvim rasporedom on jos nekoliko godina ostaje prvi favorit za preostala 3 Slema. Neće praktično putovati van Evrope po 6 meseci, što je idealno. Ostaje znak pitanja kako će se to odraziti na fizičku spremu. Federer je to radio i to je bilo pametno. Treba slediti taj primer. Pride se i motivacija neguje. I naravno ostaje znak pitanja kako to izgleda u bodovnom smislu. 3000 ili 4000 poena on sigurno može da skupi po sezoni a to je top8.

                Dokle god Novak osvaja bar jedan Slem u godini. Nema zime.

                I poslednja nepoznanica je, koliko će Alkaraz biti jak? On pokazuje da je sve jači i jači. Ali to Novaka ne tangira puno. Oni nisu rivali i neće biti. Ti porazi ne bole mnogo.

                Iz svega navedenog, presudiće ipak krštenica. Da li telo može da izdrži sve te napore iako neće biti preveliki. Kalendar koji sam naveo za njega nije pretežak. Uslov je i da ne ide na Sunshine Double.

                Sad kad sve ovo napisah, optimističniji sam.
                Last edited by Ljubitelj tenisa; 26-07-23, 21:59.

                Comment


                • Pusti ti cenenje, nego šta bi sa komfrčastom konobaricom? 😂
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by Lord Aleksoni View Post
                    Kako neko ko gubi motivaciju dolazi do 5 setova u finalu, lolčina žešća.
                    Breznik je jasan, relativno lose odigrani TB je znak gubitka motivacije. Isto vazi i za treci set. Zato sto je donekle izgubio motivaciju, Djokovic je izgubio mec koji je trebao da dobije. Ti mozes da se slazes ili ne slazes sa time. Ja licno mislim da je u pitanju bilo podcjenjivanje protivnika a potom panika, a ne motivacija. Medjutim sustina je da je Novak TB 2. seta i 3. set odigrao lose i zato je izgubio. Glavan poruka je da Novak moze bolje.

                    ------
                    To sto je Ivanisevic izjavio misli Novak. To je poruka Alkarazu i ona mora da bude takva cak i ako je Srdja u pravu tj ako je Novak odlucio da napusti tenis krajem 2024.
                    Last edited by NI; 27-07-23, 16:02.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post

                      Breznik je jasan, relativno lose odigrani TB je znak gubitka motivacije. Isto vazi i za treci set. Zato sto je donekle izgubio motivaciju, Djokovic je izgubio mec koji je trebao da dobije. Ti mozes da se slazes ili ne slazes sa time. Ja licno mislim da je upitanju bilo podcjenjivanje protivnika a potom panika, a ne motivacija. Medjutim sustina je da je Novak TB 2. seta i 3. set odigrao lose i zato je izgubio. Glavan poruka je da Novak moze bolje.

                      ------
                      To sto je Ivanisevic izjavio misli Novak. To je poruka Alkarazu i ona mora da bude takva cak i ako je Srdja u pravu tj ako je Novak odlucio da napusti tenis krajem 2024.
                      Novak jeste potcenio Alkaraza to je činjenica. Ali ne u ružnom smislu. Više je precenio sebe. Panika ima smisla da se dogodila jer u trećem setu nije pokazivao znake taktičke igre nego je išao prsa u prsa i dobio po nosu, 6 1 za malog. Posle se vratio i pokazao klasu. A peti set je bio pokazatelj fizičke spremnosti. A da je precenio sebe, pokazuje glupi drop shot na 3 2 u TB drugog seta. I to je pouka tog meča. Ne može se na Alkaraza bez 100%. Morao je da nastupi kao na RG. Možda je i hteo ali snage nije bilo.

                      Ovaj deo oko Srdjanove izjave slobodno skroz zanemari jer tu nema nikakve istine. To su puste želje.

                      Novak je poražen u finalu Wimbledona i to ga je sigurno motivisalo da želi još par susreta sa Alkarazom. Ðoković misli da je neprikosnoven i u Alkarazu vidi izazov. Bar još koji put ili više puta.

                      Ono što jeste problem, barem ja tako mislim, i interesuje me da vidim, je što ja ne dajem Novaku skoro nikakvu šansu protiv malog. Novakovi navijači trebaju da shvate da mali nije dobar, nego predobar, i da će poslati Novaka u penziju. Već sam pisao. Novak će u svim narednim duelima u karijeri pobediti najviše 1x. A moguće je nijednom. Ali to će biti epski dueli za pamćenje.

                      Comment


                      • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                        Ono što jeste problem, barem ja tako mislim, i interesuje me da vidim, je što ja ne dajem Novaku skoro nikakvu šansu protiv malog. Novakovi navijači trebaju da shvate da mali nije dobar, nego predobar, i da će poslati Novaka u penziju. Već sam pisao. Novak će u svim narednim duelima u karijeri pobediti najviše 1x. A moguće je nijednom. Ali to će biti epski dueli za pamćenje.
                        Za mene je potpuno otvoreno pitanje kako ce ici mecevi na hardu. Alkaraz je predobar ali je i Novak dobar. Mogu da zamislim da ga Novak nikada vise ne pobijedi ali i da naredje 5-6 pobjeda. Naravno mogu da zamislim i sve izmedju. Za mene su samo bitna dva zadnja seta u Uimbldonu. Ostalih 10 setova koje su odigrali su daleko manje bitni. U zadnja dva seta je 1:1.
                        Last edited by NI; 27-07-23, 16:24.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post

                          Za mene je potpuno otvoreno pitanje kako ce ici mecevi na hardu. Alkaraz je predobar ali je i Novak dobar. Mogu da zamislim da ga Novak nikada vise ne pobijedi ali i da naredje 5-6 pobjeda. Naravno mogu da zamislim i sve izmedju. Za mene su samo bitna dva zadnja seta u Uimbldonu. Ostalih 10 setova koje su odigrali su daleko manje bitni. U zadnja dva seta je 1:1.
                          Morao bih da vidim na hardu ali i bez gledanja, predikcija mi je nepovoljna za Novaka. Zašto je nepovoljna? Zato što smo videli samo 1 duel kad je Novak bio na 100% i to je bilo na RG. I Novak je to pobedio. Na druga dva nije bio na 100% i zamalo je pobedio. Koliko često Novak tokom sezone može da bude na 100%? Najviše 3x godišnje. Od toga ne verujem da će se sastati baš svaki put sa Alkarazom. U ostalim situacijama Novak će gubiti mečeve. Nije uopste realno da Novak zaredja 5-6 pobeda.

                          Koji turniri zanimaju Novaka? Slemovi isključivo. Ostali ga ne zanimaju ali mora da se igra. Na 3 Slema može da tempira formu. Ni za jedan Masters maltene ne može. I to ni nije potrebno. Eventualno za Nitto da gađa formu. I to je malo verovatno. Prosle godine to je bio zadnji atom snage. I forma je silazila po malo i u Melburnu ali provukao se uprkos povredi. Onda opet pad forme sve do zavrsnice RG. Pa opet tokom trave.

                          2 godine nije igrao na US turneji i ne znamo sta da ocekujemo. Ali to cemo sada videti.

                          Sezona će postati mnogo bolja za Novaka kada izbaci šljaku. Tada već možemo da pričamo o pobedama protiv Alkaraza.

                          U ovom ritmu, jedino gde Novak može da traži pobede su Australija i Wimbledon.

                          Comment


                          • Najveći favorit za osvajanje USO je Novak sa 52% šansi, sledi Alkaraz za 39%, pa Medvedev 5% i ostali 3% šansi prema Tennistic Productions.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by dekkard View Post
                              Najveći favorit za osvajanje USO je Novak sa 52% šansi, sledi Alkaraz za 39%, pa Medvedev 5% i ostali 3% šansi prema Tennistic Productions.
                              Tako trenutno stoje stvari. Videćemo šta će pokazati Medvedev. Mnogo se očekuje od njega, ima realno dobru sezonu.

                              Novak objektivno ima najviše šansi. Mora biti bar jedan Slem ove godine gde igrači opravdaju svoje pozicije. Očekujem da Ruud Sinner i Rune obavezno uđu u QF. Priželjkujem to. Dosta je bilo brukanja. Isto važi i za Cicipasa. Ta 4 igrača se toliko brukaju da je to sramota. Imaju obavezu da na svakom slemu budu u QF.

                              Ruud decko mi nije jasan, sta igra ove budalastine sad u julu. Nijedan ozbiljan igrac ne igra nista. Ni Sinner, ni Meda, Novak, Alkaraz, Stefanos... Svi treniraju.

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Koga briga šta neki bezveznjaković misli. Ceni se mišljenja legendi kao što je Konors.
                                Pazi, ipak ima tu istine a čovek ništa zlonamerno nije sročio:

                                „I dalje sam uveren da su Rodžer, Rafa, Novak i možda Mari igrali bolje na svom maksimumu nego što Alkaraz igra sada“.

                                Breznik se pita još koliko motiva je ostalo Đokoviću.

                                „Imam teoriju da su Novaka rivalstva sa preostalom trojicom vodila do najboljih partija, a isto važi i za ostale iz Velike četvorke. Ne samo u mečevima, nego i na treninzima. Takvo rivalstvo s Alkarazom ne postoji. Oduvek sam govorio da će Đoković izgubiti motivaciju kada ne bude više bilo konstantnog takmičenja sa Nadalom i Federerom, a sada je osvojio 23 grend slem titule… Alkaraz je, sa druge strane, igrao slobodno i malo mu je lakše protiv starijih, jer su oni ipak u padu“, zaključuje Austrijanac.
                                Ova izjava je u suštini respect prema Novaku, koji verovatno i dalje lupa glavom o zid kako je mogao sebi dopustiti da ispusti taj brejk (imao ga je) i onakav pad koncentracije u trećem

                                Ovaj čovek veli da iako u padu, što nam je svima jasno, Novak, pronadje li motivaciju (nadam se da će ovaj prebolan poraz biti dovoljan), može i mora da ispreskače Karlitosa pošto mu on nije i nikada neće biti rival kakvi su bili Federer, Nadal ili Marej, koji su u svom prajmu bili klasa iznad Alkaraza (slažem se). Preveliki je hajp oko malog
                                Nole je zasrao, idemo dalje.


                                Problem je, opet, večito baksuzni, ogavni USO
                                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                                Comment

                                Working...
                                X