Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Zapravo posle ovog poraza je ovo i najkvalitetnija analiza koju sam video do sada na forumu. Prilično je objektivno i srećom već smo se probili na 23 Slema.

    Svežina definitivno nije postojala i forma se nije dizala kako je turnir odmicao. Nadali smo se da će biti dovoljno za trofej ali nije bilo. I sam Novak je rekao, dosta tenisa se igralo u poslednje vreme. Mislim da svežine neće biti ni za Njujork ali nadam se da ova boranija od Cicipasa, Runea, Ruuda i ostalih može malo da pomogne da se uzme USO. Malo je zaista vremena za odmor. Sinsinati kreće za mesec dana, malo manje. Novak ima full dve nedelje za odmor i to jeste donekle ok. Ostaje posle toga 14 dana da se rasporedi na tenis.

    Ja zaista očekujem da se ostali igrači malo uozbilje i da neko izbaci Alkaraza. Medvedev će vratiti formu, očekujem više od Zvereva, Runea, Ruuda.

    Comment


    • USO se igra u septembru, kako neće biti svežine? Pritom Novak je sveo igranje na samo četiri turnira godišnje, ovo ostalo što igra on shvata kao egzibicije/trening.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • 3 nedelje je bio ove godine izmedju RG I W. Novak se za W praktično nije posebno ni pripremao ni fizički ni teniski jasno da ga je RG prilično iscrpeo, sa odmora jedan dan možda i produžio u London.Pokušava da štedi telo maksimalno u ovoj fazi karijere , često ima te sitne povedice , evo i sada je pred trening i za F imao tape na butini. Nije hteo ništa da kaže , pun mu kufer , svega što mediji fabrikuju.

        Medvedev će verujem biti spreman za njegov omiljeni deo sezone na hardu je već bio probio taj neki čep mentalni od AO 22, očekujem i Zvereva još boljeg , Runea i naravno branioca titule. Biće jako teško u NY ali kada nije bilo na tom slamu za njega. Žreb će igrati veliku ulogu
        Similis simili gaudet

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          USO se igra u septembru, kako neće biti svežine? Pritom Novak je sveo igranje na samo četiri turnira godišnje, ovo ostalo što igra on shvata kao egzibicije/trening.
          Vidite, moje mišljenje je da je u njegovoj glavi sezona već gotova, 2 osvojena Slema, na trećem finale. Ne mora da uzme USO ali ide tamo. Tako da je rasterećen. Pri tome je pretekao Rafu i sad ima 23 Slema. Posle Davis Cupa-mislim da će doći samo na Nitto.

          Činjenica je da je on uspeo da uradi taj ključni pik forma na RG i kao što sam ranije ovde pisao njemu na Wimbledonu kreće pad forme. Ali ne veliki. Pad će se nastaviti i na USO ali od žreba će zavisiti rezultat. Ako se ukaže prilika, stisnuće zube i napašće trofej. Ako ne, verujem da je očekivani domet polufinale sigurno. Ipak sama igra ne verujem da može da bude neki previsoki nivo. Kao Australija.

          Comment


          • NIJE SVJEZINA U PITANJU

            Mislim da podcjenjujete pritisak kad govorite o servisu. Pritisak je ucinio da izgleda da nema svjezine.

            Ni 2021. ni 2022. Novak nije imao jako opasnog protivnika u Uimbldonu. Osvajao je turnir relativno lako, ali nije briljirao. OK, mec sa Sinnerom je bio tezak zato sto je Novak bio los u prva dva seta, Kad se Novak sredio, sve je bilo relativno lako. Sapovalov, Beretini, Kirjos itd. su ipak igraci koji nisu vjerovali u sebe.

            U nedjelju smo imali, u mnogo blazoj formi, ono sto se desilo protiv Zvereva u Tokiju pa i Medvedeva u Americi - vaznost meca plus protivnik koji nece da daje nista dzabe. Svi pricaju o Novakovoj strasnoj mentalnoj snazi. To je snaga protiv protivnika od kojih zna da je bolji ili kojima mec vise znaci.

            Ovaj Uimbldon je bio Novaku super vazan zbog slema. Od tuda je dolazio glavni pritisak. Tome se treba dodati da je Karlos sampion, on ne daje mec dzabe, on vjeruje u sebe. RG je bio izuzetaka. Od tog pritiska su dolazili i problemi sa servisom i greske u TB i neefikasni FH i nedostatak svjezine i, sto je na kraju presudilo, pogresne procjene u par poena. Najvazniji trenutak meca je Novakovo propustanje da napravi brejk u 5 setu. To je bio dobijen poen! To je presudilo jedan izjedanceni mec. Na travi mali broj poena odlucuje mec. A protiv Alkaraza jos i manji.

            Od 2018, Novak je imao samo tri stvarno velika meca u Uimbldonu. Protiv Nadala 2018:
            * Nadal je veliki sampion (to Novak zna)
            * Novak zna sto treba da radi (igrao je sa Nadalom puno puta)
            * Nadalu jako puno znaci mec (nenadano moze da osvoji Uimbldon)
            * Novak je mentalno rasterecen, nema pritisak da mora da pobijedi
            * Novak igra izvanredno
            * U petom setu je Novak imao srece

            Ukratko tri prednosti za Novaka - veci pritisak na Nadala, zna sto da radi, ima srece

            Protiv Federera 2019:
            * Federer je veliki sampion (to Novak zna)
            * Novak zna sto treba da radi (igrao je sa Federerom puno puta, nema prednost kao kod Nadala, ali nema ni dilemu koja zna da paralizira)
            * Federeru super puno znaci mec (to je zadnja realna sansa da se osvoji Uimbldon)
            * Novaku mec znaci daleko manje.
            * Novak igra prosjecno, ali zna sto treba da radi
            * U petom setu je Novak imao srece

            Iste tri prednosti za Novaka - veci pritisak na Federera, zna sto da radi, ima srece. Jedna razlika, Novak igra prosjecno protiv Federera.

            Protiv Alkaraza 2023:
            * Alkaraz jos nije veliki sampion, on ima potencijal da to postane, (velika, pogubna, dilema za Novaka)
            * Novak ne zna sto treba da radi (da li da preuzima rizike ili ne)
            * Alkaraz nema sto da izgubi u mecu.
            * Novaku super puno znaci mec.
            * Novak igra prosjecno i ne zna sto treba da radi
            * U petom setu je Alkaraz imao srece

            Novak nema ni jednu od tri prednosti - veci pritisak na Novaka, Novak ne zna sto da radi, nema srece. I ima dilemu sto da radi.

            Mozda sreca ne dolazi slucajno.
            Last edited by NI; 18-07-23, 08:00.

            Comment


            • GDJE JE PODBACILA PRIPREMA

              Uvjeren sam da je jedna od glavnih stvari u Novakovoj pripremi za svaki mece odluka da li mu je standradna igra dovoljno dobra. Jasno tu uvijek ima varijacija, ali u osnovi slama protivnika konsistentnoscu, niskim postotkom greska, pravovremenim napadom kad je trenutak zreo i konacno umaranjem protivnika, u prvom redu mentalnim.

              Protiv igraca kao Nadal, Federer, Vavrinka... to ne ide. Trebalo je puno godina da nadje sto mu je ciniti protiv Nadala (osnovno je da mora biti agresivan). Isto vazi za Federera. Za Vavrinku nikada nije nasao. Alkaraz spada u tu grupu igraca, a Novak je premalo igrao protiv njega da bi znao sto mu je raditi. Tu se Novaku ne moze mnogo zamjeriti.

              Pariz je uz to ucinio da podcijen Karlosa. Kad je bilo najvaznije, on nije izdrzao. Vaznije, Novak je racunao da razlika u iskustvu na travi mora da presudi. Dakle, podcijenio je protivnika u dvije stvari mentalnoj snazi i nivou igre na travi. Jednom kad je shvatio da je Karlos naucio da igra na travi, malo se uplasio i izgubio. To se pokazalo u TB i 3. setu.

              U tom pogledu, mozda se moglo vise napraviti, ali prava igra se moze naci samo poslije vise meceva, pokusaja i promasaja.

              Medjtim, jednu stvar je trebao zanti. Sto je plan B i kada da predje na njega. Cini mi se da je plan B napravio u onoj pauzi od 7 minuta i sto je vaznije, cini mi se da je zakasnio cijeli set sa njime.

              Postojala je jos jedana dilema. Novak nije znao da li igra protiv igraca tipa Sinnera, Cicipasa... ili Federera i Nadala. Drukcija je mentalna priprema za jedne i za druge. Naucio je Alkaraz spada u ovu drugu grupu.
              Last edited by NI; 18-07-23, 08:08.

              Comment


              • Ma ne znam, može ga iznenaditi valjda neko u prvom kolu koga nikada nije vidio kako igra. Ako je mislio da će lako sa Alkarazom jer je u pitanju trava onda je i on i kompletan stab stručni baš zakazao, da ne kazem sta grublje.

                Pobjedu je odnio kompletan paket, spoj ofanzive i defanzive, a ako bih ga morao uporediti sa nečijim rekao bih Wawrinka. Pojedinačni elementi su različiti, ali suština je ista. Novak preko puta sebe imao igrača koji vjeruje da ga može nadjačati u razmjenama, po dijagonalama. Udara jače. Igrača koji će i u jako bitnim poenima vjerovati u to da je podjednako dobar u razmjenama i da će u istoj ostati čak i ako je od početka defanzivan uz duboki retern, spinom ili preciznije balonom iz forhenda, slajsom iz bekenda. Igrača koji će umjeti završiti sve što padne kratko. Prvi setovi u sva tri njihova meča Karlosa nisu tangirali, jer je bio svjestan, baš kao i Wawrinka da kada uhvati pravi ritam, a u nekom trenutku meča će ga sigurno uhvatiti, ima nadmoć u relijima i to se u sva tri meča do sada i pokazalo. Realno, da se Alkarazu nije desilo ono sto mu se desilo na RGu, dobio bi taj meč. Ali je vrlo moguće da bi u tom slučaju Novak osvojio Wimbledon.

                Sve u svemu 1-1 na prethodna 2 slema izmedju njih dvojice je najpošteniji rezultat.

                Comment


                • I ja isto mislim da tu nema veze sa nekim pritiskom. Samo isto tako i ne mislim da je Alkaraz računao ''ej nema veze 1.set, znam da mogu da izdržim, preokrenuću''. Ne, nego prosto tako rade igrači poput Novaka i Rafe u tim godinama i sa tim iskustvom. Idu na prepad, agresivan start. To Rafa radi Novaku stalno na RG. I to je Novak sad uradio Alkarazu, i svaki put pre toga. Problem je što Novak ovom igrom samo to i može jedan set. Onda se druga dva seta igralo kako je Carlosu odgovaralo. Ali pogledajte servis Karlosa u drugom setu npr. Ispod 65% prvi servis ubačen, to je moralo da se konvertuje na riternu kroz drugi servis. Nemoguće je da Novak onako loše reternira na drugi servis.

                  Comment


                  • 1.
                    Puno toga mene podsjeca na Vavrinku. Ima razlika, Vavrinaka bolje servira, sporiji je, snagu udrca crpi vise iz zamaha a manje iz tajminga, Vavrinka vise zavisi od ritma, Karlos je ukupno bolji igrac. Medjutim, glavna je isto. Prvo, oba krila su jako opasna. Novak ne moze da nadje slabost. Drugo, mene je 5. set potsjetio na 5. set u Australiji 2014. protiv Vavrinke. U oba seta je Novak usao samouvjereno. U Australiji je dosao do brejka koji je olako ispustio. To nije bio slucaj jucer. Medjutim, jednom kada je brejk vracen i Novak i Vavrinka su znali da zavisi od Vavrinke a ne od Novaka. Novak je imao sansu u petom protiv Alkaraza, ispustio je i to je to. Iza toga su i Karolos i Novak znali da sve zavisi od Karlosa. Ta samouvjerenost protivnika je ista.

                    2.
                    Nisu oni Karlosa potcijenili u punom smislu rijeci. Pogledaj kako je islo sa Federerom u Uimbldonu. Prvi mece 2012. Federer ga je potpuno nadigrao. Novak nije znao sto da radi. Dvije godine kasnije je znao sto da radi i imamo tri ravnopravna meca, koja, spletom okolnosti, Novak dobija. Novak je morao dobro da se pripremi za 2014.

                    Novak jos uvijek ne zna sto da radi protiv Karlosa. Mozda nikad ne nauci. To ce odluciti kada ce objesiti reket o klin. Tri teske poraza od Karlosa do kraja godine i dajem 50% da Novak nece igrati 2024. Ne kazem da je to vjerovatno, ali Karlos je sada glavni problem Novaka. Ne povrede, ne godine, ne motivacija.

                    Kad imas takvog protivnika moras specijalno da se pripremas, da trazis slabosti, da prilgodjavas taktiku i udrace i da se mentalno pripremis. Pariz i uvjerenje da je Novak bitno bolji na travi su ucinili da ta specijalna priprema izostane. Karlos je strasno napredao na travi i nanizao znacajne skalpove - Dimitrov, De Minaur, Jarri, Rune, Medvedev, Berrettini. Nijedan nije top igrac na travi, ali to je bio niz ispita i raznih stilova koje je Alkaraz sa lakocom prosao. On je vec pred finale bio daleko najbolji igrac na travi osim Djokovica. To nisu ocekivali. U tom smislu su ga potcijenili. Pripreme, ukljucujuci i mentalne, je trebalo poceti iza Pariza. Sve je iznenadila brzina kojom Karlos uci na travi i koliko njemu lezi trava. Zato razumijem gresku Novaka i tima.

                    I koliko god Alkaraz moze pod hitno da zavrsi Novakovu karijere, moze da joj da i jedan zadnji velicanstvni dodatak. Ako Novak nauci sto da radi, mozda budemo imali jedan velik, iako kratki rivalitet. Zamisli 10-15 relativno ravnopravnih meceva sa Karlosom u nerdne 2-3 godine. I da na karju bude rezultat 8:7 za Novaka.

                    3.
                    Karlos je toliko dobar da njemu 0:1 nista ne znaci. Bitno je da li ce da se razigra. Isto je bilo sa Novakom. U koliko je meceva u Uimbldonu u zadnje dvije godine izgubio prvi set.

                    4.
                    Slazem se da je 1:1 pravedno. Osim toga to daje sansu za pravi rivalitet.

                    PS
                    Jos pocetkom godine je Novak izjavio da je Rafa glavni rival. Od tog trenutka, Alkaraz je napredovao u dva velika skoka. Prvo, nauci je da ne udra svaku lopticu. Vavrinki je za to trebalo 5-6 godina a Karlosu 5-6 mjeseci da to nauci. Drugo apsolvirao je travu u tri nedjelje. Kao i Nadal, Federer i Novak, Alkaraza uci i to daleko brze od njih. Zvuci paradoksalno ali ta brzina moze da bude i problem, ali to je duga prica.
                    Last edited by NI; 18-07-23, 09:31.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      1.
                      Puno toga mene podsjeca na Vavrinku. Ima razlika, Vavrinaka bolje servira, sporiji je, snagu udrca crpi vise iz zamaha a manje iz tajminga, Vavrinka vise zavisi od ritma, Karlos je ukupno bolji igrac. Medjutim, glavna je isto. Prvo, oba krila su jako opasna. Novak ne moze da nadje slabost. Drugo, mene je 5. set potsjetio na 5. set u Australiji 2014. protiv Vavrinke. U oba seta je Novak usao samouvjereno. U Australiji je dosao do brejka koji je olako ispustio. To nije bio slucaj jucer. Medjutim, jednom kada je brejk vracen i Novak i Vavrinka su znali da zavisi od Vavrinke a ne od Novaka. Novak je imao sansu u petom protiv Alkaraza, ispustio je i to je to. Iza toga su i Karolos i Novak znali da sve zavisi od Karlosa. Ta samouvjerenost protivnika je ista.

                      2.
                      Nisu oni Karlosa potcijenili u punom smislu rijeci. Pogledaj kako je islo sa Federerom u Uimbldonu. Prvi mece 2012. Federer ga je potpuno nadigrao. Novak nije znao sto da radi. Dvije godine kasnije je znao sto da radi i imamo tri ravnopravna meca, koja, spletom okolnosti, Novak dobija. Novak je morao dobro da se pripremi za 2014.

                      Novak jos uvijek ne zna sto da radi protiv Karlosa. Mozda nikad ne nauci. To ce odluciti kada ce objesiti reket o klin. Tri teske poraza od Karlosa do kraja godine i dajem 50% da Novak nece igrati 2024. Ne kazem da je to vjerovatno, ali Karlos je sada glavni problem Novaka. Ne povrede, ne godine, ne motivacija.

                      Kad imas takvog protivnika moras specijalno da se pripremas, da trazis slabosti, da prilgodjavas taktiku i udrace i da se mentalno pripremis. Pariz i uvjerenje da je Novak bitno bolji na travi su ucinili da ta specijalna priprema izostane. Karlos je strasno napredao na travi i nanizao znacajne skalpove - Dimitrov, De Minaur, Jarri, Rune, Medvedev, Berrettini. Nijedan nije top igrac na travi, ali to je bio niz ispita i raznih stilova koje je Alkaraz sa lakocom prosao. On je vec pred finale bio daleko najbolji igrac na travi osim Djokovica. To nisu ocekivali. U tom smislu su ga potcijenili. Pripreme, ukljucujuci i mentalne, je trebalo poceti iza Pariza. Sve je iznenadila brzina kojom Karlos uci na travi i koliko njemu lezi trava. Zato razumijem gresku Novaka i tima.

                      I koliko god Alkaraz moze pod hitno da zavrsi Novakovu karijere, moze da joj da i jedan zadnji velicanstvni dodatak. Ako Novak nauci sto da radi, mozda budemo imali jedan velik, iako kratki rivalitet. Zamisli 10-15 relativno ravnopravnih meceva sa Karlosom u nerdne 2-3 godine. I da na karju bude rezultat 8:7 za Novaka.

                      3.
                      Karlos je toliko dobar da njemu 0:1 nista ne znaci. Bitno je da li ce da se razigra. Isto je bilo sa Novakom. U koliko je meceva u Uimbldonu u zadnje dvije godine izgubio prvi set.

                      4.
                      Slazem se da je 1:1 pravedno. Osim toga to daje sansu za pravi rivalitet.

                      PS
                      Jos pocetkom godine je Novak izjavio da je Rafa glavni rival. Od tog trenutka, Alkaraz je napredovao u dva velika skoka. Prvo, nauci je da ne udra svaku lopticu. Vavrinki je za to trebalo 5-6 godina a Karlosu 5-6 mjeseci da to nauci. Drugo apsolvirao je travu u tri nedjelje. Kao i Nadal, Federer i Novak, Alkaraza uci i to daleko brze od njih. Zvuci paradoksalno ali ta brzina moze da bude i problem, ali to je duga prica.
                      Novak i Alkaraz se sigurno neće mnogo puta sretati do kraja Novakove karijere. Novak ne planira da igra puno u naredne dve sezone. Vidi se kod njega posle teških Slemova i generalno teških trenutaka u karijeri da je iscrpljen i jedva čeka kraj karijere. I to će uskoro doći. Rekordi su oboreni. Sa druge strane siguran sam da želi revanš sa Alkarazom. Mislim da će igrati sledeće godine i da će one tamo 2025.godine biti poslednja sezona. Osim ako se Alkaraz ne povredi i Novak vidi priliku da osvoji još po 2 Slema u sezoni.

                      Postoji i treća varijanta igranja malo duže ali renking će biti problem. Ako Novak nema rezultate na Slemovima onda nema ni dobrog renkinga. Masterse je već batalio.

                      Ceo Novakov tim nije računao da će Alkaraz biti ovako dobar u nedelju. I nije bilo prostora da se pripreme lepo. Na betonu Novak će ga još teže probijati zbog kick servisa koji je fantastičan. Karlos ima bolji kick nego Thiem u prajmu. Ali srećom u tenisu postoji match up koji može da se dogodi i da Carlos ispadne ranije.

                      Comment


                      • Ne mogu da verujem da si napisao da će tri poraza do kraja ove godine od Karlosa Alkaraza odlučiti da Novak ne igra barem Australiu i OI 2024 već da če završiti karijeru . Ali dobro recency bias tako i radi.
                        Možda si se i poveo Novakovim rečima nakon što je sišao sa terena posle poraza, vruće glave , kada je rekao da je USO i DC još cilj za ovu sezonu. a za dalje će videti, ne može da obeća . Priču da će igrati još dugo je prestao od kada su se pojavili problemi sa povredama, koje ima sada praktično svaki drugi turnir (da mi vidimo znake )
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • Originally posted by Maxx-a View Post
                          Ne mogu da verujem da si napisao da će tri poraza do kraja ove godine od Karlosa Alkaraza odlučiti da Novak ne igra barem Australiu i OI 2024 već da če završiti karijeru . Ali dobro recency bias tako i radi.
                          Možda si se i poveo Novakovim rečima nakon što je sišao sa terena posle poraza, vruće glave , kada je rekao da je USO i DC još cilj za ovu sezonu. a za dalje će videti, ne može da obeća . Priču da će igrati još dugo je prestao od kada su se pojavili problemi sa povredama, koje ima sada praktično svaki drugi turnir (da mi vidimo znake )
                          Dobro, to je preterano. Ali igraće Novak još malo. Siguran sam da mu je obaveza već preko glave. Shvatiće Alkaraza kao izazov i to je to.

                          2025.godina će verovatno biti poslednja. Tako i treba da bude.

                          Comment


                          • Originally posted by Maxx-a View Post
                            Ne mogu da verujem da si napisao da će tri poraza do kraja ove godine od Karlosa Alkaraza odlučiti da Novak ne igra barem Australiu i OI 2024 već da če završiti karijeru . Ali dobro recency bias tako i radi.
                            Možda si se i poveo Novakovim rečima nakon što je sišao sa terena posle poraza, vruće glave , kada je rekao da je USO i DC još cilj za ovu sezonu. a za dalje će videti, ne može da obeća . Priču da će igrati još dugo je prestao od kada su se pojavili problemi sa povredama, koje ima sada praktično svaki drugi turnir (da mi vidimo znake )
                            Nisam se poveo za Novakovim izjavamom, ali uzimam iskustvo Borga, Bekera, Samprasa... (Moguce da sam pogrijesio sto sam dao premali znacaj toj izjavi i da je Novak vec ranije odlucio da je 2024. zdanja i da je upravo zato bio ovako nervozan u finalu.) Dalje jako sam kvalifikovao tri teska poraza do kraja 2023, plus ovaj u Umbldonu, i dajem 50% sansi... To je izrazito pesimisticki, malo vjerovatni scenarijo. Preskokocila si izrazito optimisticki scenarijo 8:7 za Novaka protiv Alkaraza i neocekivani sjajni dodatak Novakovoj karijeri. Dakle 7:5 od danas. To bi znacilo da igra barem do 2026. i osvaja jos 5-6 slemova. Zaboravila si da se Olimpijada 2024. igra na sljaci. Vrlo male su sanse da se osvoji zlato.

                            Srednji scenario je ono sto Ljubitelj predvidja, da ce 2025. biti zadnja. Ima mnogo logike u tome. U tom slucaju, bih ocekivao jos 1-3 slema za Novaka.

                            Ali sve to zavisi primarno od jedne proste stvari. U kojoj mjeri ce Novak naci rjesenje za Alkaraza.
                            Last edited by NI; 18-07-23, 12:31.

                            Comment


                            • Izvinjavam se što ne mislim da je novi pomazanik tenis licno. I što mislim da će sada već 37godišnjaka u penziju ispratiti njegovo telo, ambicije u velikoj meri zadovljene , porodićne obaveze , interesovanja van tenisa. Odnosno prirodni , očekivani tok dogadjaja dobio ili izgubio naredna 3 meča od Alcaraza


                              Naravno da nisam zaboravila da je OT 2024 na šljaci i da se Finale igra u tri dobijena. Ako bude zdrav , igra , verujem . Dalje neću licitirati
                              Similis simili gaudet

                              Comment


                              • Originally posted by Maxx-a View Post
                                Izvinjavam se što ne mislim da je novi pomazanik tenis licno. I što mislim da će sada već 37godišnjaka u penziju ispratiti njegovo telo, ambicije u velikoj meri zadovljene , porodićne obaveze , interesovanja van tenisa. Odnosno prirodni , očekivani tok dogadjaja dobio ili izgubio naredna 3 meča od Alcaraza.
                                Ne vidim zasto bi se ti ili bilo ko drugi izvinjavao zbog misljenja.

                                Ako se zanemari Karlos 37godisnjak je superiorniji u odnosu na ostatak tura nego je ikada bio u zivotu. Zbog toga mnogi pogresno misle da na svom piku! Nije, on je u opadanju. Sportisti se rijetko povlace kada jos relativno lako pobjedjuju.

                                Comment

                                Working...
                                X