Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [QUOTE=gandra;n2883382]
    Originally posted by NI View Post

    Sve se slazem do pocetka 5. seta. Tada sam mislio da ce Novak pobijediti. Odlucilo je par poena i fantasticna igra Alkaraza.



    Ovo o cemu ja govorim je intuicija dugogodisnjeg gledanja tenisa - od finala rozevol njukomb, mislim W1971, a ne nekakve moje strucne analize, posto nisam vican tako necemu... kad ga je novak brejknuo u 4 set, to je bilo na karlosovu duplu servis gresku, tada sam glasno izgovorio, iako sam sam bio u sobi> " ajde , sinko, sad jedna dupla" i tako je i bilo... medjutim, ni tada nisam verovao da novak moze ovo da dobije...
    I kod mene smo isto svi uzviknuli

    Ali, ja sam za razliku od tebe, mislila da će osvojen 4. dati dovoljno elana da osvoji 5. pa i W

    Sve i tako umoran, bez servisa, pred “penziju” umornih nogu, vetar ovo, ono, on je nekako izdejstvovao izjednačenje, ej… Kakva je to poruka, ako želiš moj skalp, skupo će te koštati…

    Malo ja falilo da prevagne, vrlo malo…. Kad svi ohladimo glave, a Novak posebno, možda ćemo ukapirati koliko je to ustvari značajno (i dobro)
    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

    Comment


    • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

      Ne slažem se za prvi set. Alkaraz nije bio loš. Viško je rekao da je 4 0 bio visok rezultat jer je Novak dobio najvažnije poene ali je u principu bio egal. Na početku svakog seta, Novak se mučio u prvom servis gemu.

      Postavljam pitanje za sve: Zašto je Novak upao u zamku da ne bude agresivniji? Jel to zbog vetra? Ne verujem. Novak je kvalitet udaraca povećao u 4.setu ali nije imao snage da zadrži taj kvalitet.

      Otisao je na pauzu posle 3.seta i vratio se da drugim planom bez obzira na vetar. Jako je specifičan detalj ali vidi se, da Novak nije jednostavno imao snage. Naravno ovde mislim na 5.set. Vratio se bio ali osećalo se da noge ne mogu.

      Jednostavno, to je par faktora koji su presudili. Malo ga je podcenio, jako malo. Nije servirao dobro, nije reternirao dobro na drugi servis, nema svežine (slash krštenica).
      +1
      Свака ти ко у Његоша
      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

      Comment



      • Što se Novaka tiče ovaj Wimbledon mi je odašiljao loš vajb,od
        početka, od bestijalne marketing kampanje do RF reklame, sve je nekako išlo u jednom pravcu

        Novak je od početka delovao pomalo usporeno , teških nogu, nije ovoga puta mogao da ih nadigra sve.
        Alkaraz je odigrao zaista dobro , ne sporim

        Ometanje protivnika koje mu je sudjeno u SF , tog utiska ne mogu da oslobodim. Pored aktivnog Alcaraza njemu sude ometanje
        Similis simili gaudet

        Comment


        • Originally posted by Maxx-a View Post
          Što se Novaka tiče ovaj Wimbledon mi je odašiljao loš vajb,od
          početka, od bestijalne marketing kampanje do RF reklame, sve je nekako išlo u jednom pravcu

          Novak je od početka delovao pomalo usporeno , teških nogu, nije ovoga puta mogao da ih nadigra sve.
          Alkaraz je odigrao zaista dobro , ne sporim

          Ometanje protivnika koje mu je sudjeno u SF , tog utiska ne mogu da oslobodim. Pored aktivnog Alcaraza njemu sude ometanje
          Bilo je i toga ali toga ima uvek. Do kraja karijere, jedan Slem po sezoni za mene je puna kapa. Da pogledamo još 4,5 epskih duela sa Karlosom za kraj jedne predivne karijere. Sve rekorde je oborio i mnoge nove postavio. 71 Slem, 35 finala... a biće još finala. Ima tu još 2 sezone na ovom nivou.

          Mnogo se više rastužim kad pomislim na kraj karijere nego na ovaj poraz.

          Comment


          • Svaka nova kampanja u cilju povećanja uspešnosti pokušava da bude naprednija što se poruke koju šalje tiče od prethodne .
            Iz postera , i reklamnog spota su isključili aktivnog četvorosturkog branioca titule- RF odmah nakon penzionisanja ide u ALTC da dogovori svoju i zajedničku marketing kampanju ,dolazi uz ovacije , gleda mečeve iz kraljevske lože… Uvodjenje u kuću slavnih u tenisu obično ide nakon 5 godina od završetka karijere.

            Na prvi pogled sve to nema nikakve veze sa Novakom a ako se zadje u suštinu i te kako ima. Poruka -nikada nećeš biti /mi te ne želimo… je jasna. To je pritisak koji nameću , ne bi li poklekao a njihovi heroji ostali ili se uzdigli novi .Naručioci kampanje ne odustaju , znaju kako radi psihologija i pojedinca i mase. Ako uspeju -fenomenalno
            , ako ne pokušaće opet. Učenje putem pokušaja i pogrešaka
            Hteli priznati ili ne, Novak , jednostavno ne može biti uvek imun na sve i izolovan od opšte atmosfere naročito ako nije u peaku forme (kao na AO/ RG npr). igrao je tri dana za redom bo5 u 37 godini života

            Kao što sam već napisala u F , ovoga puta Novak nije uspeo , nije igrački bio na visini zadatka ali je eto dogurao do 5 seta , čak možda imao šanse da reši meč u tri ili četiri da nije napravio par pre svega mentalnih grešaka (procena da loptu koja leti u aut hvata swinging volley-om) popustanje koncentracije na dobijeni time violation u TB, oduzet prvi servis a poražen u velikoj borbi. Idealan scenario.
            Mišljenja sam da je hindrance call Novaka dosta pogodio iako se desio meč ranije,
            Na ATP se retko sudi na CH nešto češće , on je igrač koji je u stanju da ako vidi da je pogrešna odluka i da protivnicima novi 1 ili prizna poen. Na takav način on ne ometa protivnika, bio je nešto glasniji istina. Ni blizu tome šta Alcaraz npr radi
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Originally posted by Srkisa View Post
              Jeste da Novaku nije odgovarao vetar ali nije ni Alkarazu,on je napadac po prirodi i normalno je da mu ne odgovara vetar
              To je tacno, ali je Alkarazu manje smetao vjetar nego Novaku. To su pokazali 4. i 5. U cetvrtom je Novak bio bolji, a u petom su igracki bili dosta izjednaceni. Alkaraz je uz odredjenu dozu srece (sreca je sastavni dio tenisa) dosao do brejka u 5. setu. Bilo je 2:1 za njega. Ocekivao sam da ce Novak imati prilike da vrati brejk, a nije je imao. Alkaraz je igrao sampionski, kao Nadal, osjetio je krv i stiskao. Znao je da treba da sacuva servis 4 puta. U tome je uspio, nije mu ruka zadrhtala. Nije on Isner koji to ostvaruje samo servisom. To je kombinacija odlucnosti i vjere u sebe. Zato kazem da je igrao fenomenalno. Igracki je bio odlican kao i Novak. Mentalno je bio jaci od Novaka. Novak je olako ispustio svoji sansu da brejkne.
              Last edited by NI; 17-07-23, 17:00.

              Comment


              • Do kad će Goran da glumi trenera?

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  Do kad će Goran da glumi trenera?
                  Mogu reći da se i ja pitala (obično ne krivim trenere za neki neuspeh formiranog igrača) .

                  Ne znam šta se desilo sa servisom od RG gde je servirao fenomenalno. Ako se ne varam imao je 11 asova u tri seta finala a nije da je Ruud baš loš na returnu , plus šljaka je.

                  Meni se učinilo od početka W da mu je toss jako nizak i da se ne odbaci dovoljno pri pokretu? Ti si mislm i sam teniser pa imaš li neku ideju , šta bi moglo da bude?
                  Može li bit zamor? Gledala sam Stefanosa koji je mlad momak, dobar atleta , igrao je 5 dana za redom , na kraju 5 seta protiv Eubanksa on nije nogama mogao da se odbaci za pristojan servis
                  Similis simili gaudet

                  Comment


                  • Nisam dovoljno pratio Wimbledon da bih mogao da sa sigurnošću potvrdim to za servis, ali čini se da jeste nešto drugačiji bio nego inače. U pravu si.

                    Svejedno, nije na servisu izgubio meč, izgubio ga je jer nije znao šta treba da radi, a previše puta je u zadnjih godinu dana u toku mečeva imao tu poruku prema boksu gdje moli za pomoć, a zauzvrat od Gorana ne dobija ništa. Onaj drugi lik kao nešto i išareti i šalje neku energiju nazad. Stalno se to svede na kraju na neku šalu, kao eto mora neko da ispasta, na nekome se mora prazniti, ali sustina je ipak u tome da od nekoga nekad treba malo i pomoći, a ne dobija je.



                    Comment


                    • Previše analizirate, pre mesec dana je bio suprotan rezultat, nisu se za mesec dana desile nikakve tektonske promene, jednostavno ne može se uvek pobeđivati i ništa to ne znači za dalje.
                      Pobeđivaće Novak Alkaraza možda već na USO ili na AO, ovo je samo dodatna motivacija da poradi na još nekim stvarima u svojoj igri.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Hvala shminka
                        Goran je skoro celo vreme sedeo sa depresivnim izrazom na licu. Taj momak Carlos (Charlie )biši teniser , lični prijatelj porodice i Novaka je entuzijasta , kaže Novak dobar i u logistici

                        Kao jedan od razloga poraza ja vidim loš servis u finalu 64% ubačenog 1 , samo 62% osvojenih poena iza 1, tek par procenata iznad osvojenih na 2 servis. 2 asa i 3DF .Ipak je trava podloga gde je dobar servis veliko oružje, može da donese puno lakih poena ako ne iz prvog ono 2-3 udarca u poenu
                        Opcija , da je Alcaraz returnirao bolje od samog Novaka koliko god nestvarna je isto sadržana u brojkama Njegov.tim analizirao i anticipirao sve do detalja vezano za Novakovu igru, nema sumnje

                        Do QF je Novak servirao pristojno . Mislim ida je napravio 18 asova protiv Hurkacza koji na travi znamo da može da odigra vrlo dobro a to ukljucuje i return. Od QF servis počinje da pati i mora sve više da radi u svojim sg Kumulirani mentalni i fizički zamor počinju sadejsvo. Nije tu Novak jedina žrtva rasporeda, tako se namestilo , gospoda iz ALTCA-a neće da kvare tradicionalno vreme za aperitiv i rucak pre uzivanja u gospodskom sportu , koji je u medjuvremenu postao gladiatorski.. Navela sam Sfefanosov primer
                        Return. od početka nije osećao da ima najbolji tajming i sam je to rekao u jednom od intw SKu tokom prve nedelje.
                        Alcaraz je oniži (u relativnom smislu nekih 180cm po slobodnoj proceni) , ima nisko težište i nestvarno vergla onim kratkim a nabildovanim nogama. Mislim da je ključ njegove pobede bila defanziva zapravo, Tako je Rune dobio 2 puta Novaka istina u bo2 , izvanrednom defanzivom, visokim spinovima iz FH se odbrane od Novakovog napada dok ne stvore priliku za poentiranje.
                        Sve u svemu moje vidjenje je da nije Novak imao top formu za osvajanje Wimbledona( dok CA jeste )a u finalu je na žalost nas navijača i delovao pomalo izgubljeno , što kažeš nije znao šta da radi .

                        Dekkard,
                        koliko mi je poznato ovde na forumu je analiziranje bila praksa , koliko pratim forum


                        Similis simili gaudet

                        Comment




                        • Originally posted by Maxx-a View Post

                          Dekkard,
                          koliko mi je poznato ovde na forumu je analiziranje bila praksa , koliko pratim forum

                          Samo kada Novak izgubi. Posle RG svi analizatori nikom ponikoše i u ogledalo ne pogledaše.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by Maxx-a View Post
                            Hvala shminka
                            Goran je skoro celo vreme sedeo sa depresivnim izrazom na licu. Taj momak Carlos (Charlie )biši teniser , lični prijatelj porodice i Novaka je entuzijasta , kaže Novak dobar i u logistici

                            Kao jedan od razloga poraza ja vidim loš servis u finalu 64% ubačenog 1 , samo 62% osvojenih poena iza 1, tek par procenata iznad osvojenih na 2 servis. 2 asa i 3DF .Ipak je trava podloga gde je dobar servis veliko oružje, može da donese puno lakih poena ako ne iz prvog ono 2-3 udarca u poenu
                            Opcija , da je Alcaraz returnirao bolje od samog Novaka koliko god nestvarna je isto sadržana u brojkama Njegov.tim analizirao i anticipirao sve do detalja vezano za Novakovu igru, nema sumnje

                            Do QF je Novak servirao pristojno . Mislim ida je napravio 18 asova protiv Hurkacza koji na travi znamo da može da odigra vrlo dobro a to ukljucuje i return. Od QF servis počinje da pati i mora sve više da radi u svojim sg Kumulirani mentalni i fizički zamor počinju sadejsvo. Nije tu Novak jedina žrtva rasporeda, tako se namestilo , gospoda iz ALTCA-a neće da kvare tradicionalno vreme za aperitiv i rucak pre uzivanja u gospodskom sportu , koji je u medjuvremenu postao gladiatorski.. Navela sam Sfefanosov primer
                            Return. od početka nije osećao da ima najbolji tajming i sam je to rekao u jednom od intw SKu tokom prve nedelje.
                            Alcaraz je oniži (u relativnom smislu nekih 180cm po slobodnoj proceni) , ima nisko težište i nestvarno vergla onim kratkim a nabildovanim nogama. Mislim da je ključ njegove pobede bila defanziva zapravo, Tako je Rune dobio 2 puta Novaka istina u bo2 , izvanrednom defanzivom, visokim spinovima iz FH se odbrane od Novakovog napada dok ne stvore priliku za poentiranje.
                            Sve u svemu moje vidjenje je da nije Novak imao top formu za osvajanje Wimbledona( dok CA jeste )a u finalu je na žalost nas navijača i delovao pomalo izgubljeno , što kažeš nije znao šta da radi .

                            Dekkard,
                            koliko mi je poznato ovde na forumu je analiziranje bila praksa , koliko pratim forum

                            Koliko puta sam se samo žalio na Gorana. To je neverovatno. Glavni lik u boksu je onaj španac. Ali Goran je jeziv. Jeziv. Vajda to nikad nije radio.

                            Što se tiče servisa, jeste sunovrat bio od Hurkača pa nadalje. Ne bih rekao da je nešto menjao. Jednostavno umor. Iako je on dosta fulao na šljaci ipak je dosta energije uložio. Falilo je svežine za taj servis a i za igru.

                            Comment


                            • Originally posted by Maxx-a View Post
                              Hvala shminka
                              Goran je skoro celo vreme sedeo sa depresivnim izrazom na licu. Taj momak Carlos (Charlie )biši teniser , lični prijatelj porodice i Novaka je entuzijasta , kaže Novak dobar i u logistici

                              Kao jedan od razloga poraza ja vidim loš servis u finalu 64% ubačenog 1 , samo 62% osvojenih poena iza 1, tek par procenata iznad osvojenih na 2 servis. 2 asa i 3DF .Ipak je trava podloga gde je dobar servis veliko oružje, može da donese puno lakih poena ako ne iz prvog ono 2-3 udarca u poenu
                              Opcija , da je Alcaraz returnirao bolje od samog Novaka koliko god nestvarna je isto sadržana u brojkama Njegov.tim analizirao i anticipirao sve do detalja vezano za Novakovu igru, nema sumnje

                              Do QF je Novak servirao pristojno . Mislim ida je napravio 18 asova protiv Hurkacza koji na travi znamo da može da odigra vrlo dobro a to ukljucuje i return. Od QF servis počinje da pati i mora sve više da radi u svojim sg Kumulirani mentalni i fizički zamor počinju sadejsvo. Nije tu Novak jedina žrtva rasporeda, tako se namestilo , gospoda iz ALTCA-a neće da kvare tradicionalno vreme za aperitiv i rucak pre uzivanja u gospodskom sportu , koji je u medjuvremenu postao gladiatorski.. Navela sam Sfefanosov primer
                              Return. od početka nije osećao da ima najbolji tajming i sam je to rekao u jednom od intw SKu tokom prve nedelje.
                              Alcaraz je oniži (u relativnom smislu nekih 180cm po slobodnoj proceni) , ima nisko težište i nestvarno vergla onim kratkim a nabildovanim nogama. Mislim da je ključ njegove pobede bila defanziva zapravo, Tako je Rune dobio 2 puta Novaka istina u bo2 , izvanrednom defanzivom, visokim spinovima iz FH se odbrane od Novakovog napada dok ne stvore priliku za poentiranje.
                              Sve u svemu moje vidjenje je da nije Novak imao top formu za osvajanje Wimbledona( dok CA jeste )a u finalu je na žalost nas navijača i delovao pomalo izgubljeno , što kažeš nije znao šta da radi .

                              Dekkard,
                              koliko mi je poznato ovde na forumu je analiziranje bila praksa , koliko pratim forum

                              Jeste bio izgubljen, ne znam koliko puta sam već napisala da mi je nestvarno da je ipak uspeo da dogura do petog seta sve bez servisa, tako neprecizan, prosipa li prosipa, bez snage, gotovo ćopav (počeo je - iz očaja- da se udara po nogama) “mator” - u poredjenju sa mladjanim lavom… On je ipak tako sav “nikakav” iznudio peti i stvarno je malo odlučujućih poena falilo pa da meč prevagne u njegovu korist.
                              Kakav je to šampionski mentalitet!! Posebna sorta

                              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                              Comment


                              • Da , možda se nismo najbolje razumeli , nisam napisala da je voljno menjao pokret za servis . Niszak toss ovoga puta po meni ima veze sa (težinom u ) nogama .koja se povecavala kako je turnir odmicao. Nije ovoga puta forma išla na gore tokom turnira kao što zna.

                                Originally posted by dekkard View Post



                                Samo kada Novak izgubi. Posle RG svi analizatori nikom ponikoše i u ogledalo ne pogledaše.

                                Istina nisam sve čitala šta se pisalo , koliko kritičkih analiza , ali recimo pamtim doom&gloom nakon USO12,13 F predvidjan za Novaka na forumu . Ali su se porazi uvek analizirali više od pobeda. Pobede se slavile a tugovalo zbog poraza i kroz analize pokušavao naći razlog. To je prosto tako

                                Teško je sada i postovati na forumu iz tehničkih razloga, Novakovi najveći hejteri otišli za njihovim favoritima tako da ne mislim da ima neke ekstra loše atmosfere kakva je znala biti nakon poraza



                                Similis simili gaudet

                                Comment

                                Working...
                                X