Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

    U principu čini se kao da je Novak ispustio pobedu i da je malo potcenio Alkaraza. Nije to puno ali bio je prilično samouveren. Za jedan ovakav meč na travi bilo je previse razmena sa osnovne linije. To je bila greška Novaka. Da sam on, probao bih da promenim ranije ono što je Novak promenio u 4.setu a to je da je smanjio malo snagu prvog servisa a povećao preciznost i posle prvog udarca iz igre išao je napred. Nepotrebno se izmorio u 3.setu igrajući boks tenis.
    To stoji, ali ne znas koliko je vjetar bio faktor.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post

      To stoji, ali ne znas koliko je vjetar bio faktor.
      Istina, ne znam. Deluje kao da nije bio preveliki ali znajući Novaka koliko njemu detalji odlučuju, verujem da je imalo veliku važnost. Nađoh sad na twiteru 3 meča u kojima je Novak izgubio na Slemu 3 2, zbog vetra. Thiem 2019, Marej 2012, i Alcaraz juče.

      Svakako nije izgubio zbog vetra.

      Comment


      • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

        Istina, ne znam. Deluje kao da nije bio preveliki ali znajući Novaka koliko njemu detalji odlučuju, verujem da je imalo veliku važnost. Nađoh sad na twiteru 3 meča u kojima je Novak izgubio na Slemu 3 2, zbog vetra. Thiem 2019, Marej 2012, i Alcaraz juče.

        Svakako nije izgubio zbog vetra.
        Samo Tod Vudbridz ne zna da Novaku pada nivo po vjetru. Naime, poslije prvog seta je pricao da je lose za Alkaraza sto se ne igra pod zatvorenim krovom. Koa Novak je odlican da se prilagodi uslovima. A onda se zalio u cetvrtom setu da je Novak mnogo bolji od kada je stao vjetar.

        U vjetrovitim uslovima svaciji nivo pada. Novakov nivo vise nego kod drugih. Mislim da je nejgov uspjeh u Australiji povezan sa relatinim manjkom vjetra. Svejedno, Novak ne gubi svaki vazni mec kad je vjetar, samo mu se sanse da pobijedi smanjuju.

        Comment


        • ja sam se najvise nervirao pred pocetak drugog seta, plasio sam se da ce novak krenuti u rutinsko odradjivanje pobede, da ce delimicno da se opusti - sto se i desilo, nakon izgubljenog TB vise se nisam nervirao nego sam bio tuzan, cak i nakon osvojenog 4 seta, nisam video nacin da novak ovo dobije, bio je vidno umoran i nakon meca sa sinerom, dakle , morao je 2 set da pocne maksimalno usredsredjen, ali on je za mrvicu potcenio alkaraza... i to je to
          Last edited by gandra; 17-07-23, 09:25.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post

            Samo Tod Vudbridz ne zna da Novaku pada nivo po vjetru. Naime, poslije prvog seta je pricao da je lose za Alkaraza sto se ne igra pod zatvorenim krovom. Koa Novak je odlican da se prilagodi uslovima. A onda se zalio u cetvrtom setu da je Novak mnogo bolji od kada je stao vjetar.

            U vjetrovitim uslovima svaciji nivo pada. Novakov nivo vise nego kod drugih. Mislim da je nejgov uspjeh u Australiji povezan sa relatinim manjkom vjetra. Svejedno, Novak ne gubi svaki vazni mec kad je vjetar, samo mu se sanse da pobijedi smanjuju.
            Koliko Karlosu znači međusobni duel sa Novakom toliko je i obrnuto. Novak nije očekivao da Alkaraz bude toliko dobar sa osnovne linije, a tek nije računao da mu bekhend bude tako dobar. U 5.setu je Alkaraz uzeo neverovatnih 70% poena na drugi servis. U 4.tom 29% u trećem 71% u drugom 67% a u prvom 14%. A prvi servis mu je varirao oko 65% ceo meč plus minus 3% dok je Novak dosta oscilirao. Ali ključ je bio u drugom servisu Alkaraza i Novak je glasno trazio od svog boksa da mu kažu gde da ide na drugi servis. Karlosov kick je premoćan. Hteo bih da vidim prosečnu visinu odskoka kicka na drugi servis u ovom finalu. Na hardu će biti još većih problema.

            Pogledaj statistiku osvojenih poena na vraćen drugi servis po setovima za Novaka:

            S1: 86%
            S2: 33%

            I zatim redom, 29%, 71%, 30%.

            Sa ovim brojkama Novak nije mogao pobediti. Tri od pet setova nije prebacio 35%.

            Comment


            • Џаба статистике, из авиона се видело да мали лакше игра и свежије, проблем је у крштеници, кад би се добијало на искуство играо би и Федерер...

              ја сам задовољан да је добио два сета и прошао без блама као остали играчи....

              него питање је шта даље и који мотиви могу да га задрже да остане да се такмичи кад се зна да ће овај мали све да осваја?

              ми би наравно желели све али 36 година против оволике младости, будимо мало скромнији, ако је и од Нолета много је...
              Last edited by Žika; 17-07-23, 10:11.
              sigpic

              Comment


              • Jeste da Novaku nije odgovarao vetar ali nije ni Alkarazu,on je napadac po prirodi i normalno je da mu ne odgovara vetar

                Jedini tip igraca kojima vetar odgovara su Medvedev i Marej smaraci,ja mislim da njima vetar tesko ista moze naskoditi

                Mozda je sa druge strane za nijansu vetar vise smetao Novaku pre svega zbog srrvisa,ali to nije previse bilo znacajno,mislim da je delom Alkraz jako lose usao u mec zbog prilagodjavanja vetru,morao je da smanji intezitet udaraca igra je pasivnije nego sto bi inace,sto je na kraju mozda i bilo produktivnije za njega(izmorio je Novaka)

                Comment


                • Žiko, slažem se za Novaka da nije imao više snage i da je bar tako izgledalo, da su ga godine stigle, ali za maloga ćemo tek videti kakav će biti u kontinuitetu.

                  Da je Nole ovo uzeo (a moglo je lako da se desi da prevagne u njegovu korist) sad bi opet bilo pro******nja kako je nedodirljiv, natčovek, hajp oko njegove “mladosti”, ishrane ovo ono… A kivni na Karlitosa što podleže pritisku, što nikako da se pojavi neki mladi lav pa da dodje (konačno) do smene generacije, da nema nikoga da spreči Novaka i da će se naosvajati bar 30 komada, “weak era” dosadno, blablabla itd itd itd

                  A sad ga (eto ja prva) praktično šaljemo u penziju, sve je to već vidjeno i ne toliko davno, u tenisu se sve za čas posla promeni

                  Srkiša, po pitanju vetra, apsolutno, kad duva, duva i Novaku i onom preko mreže; problem je u tome što Novak dozvoli da mu udje u glavu do te mere da se svadja sa istim Lepo se vidi kako poludi na vetar, i ne retko, u tom nekom svom transu, dok bludniči sa njim, isprosipa nekolicinu (dragocenih) poena, umesto da se jednostavno prilagodi
                  Neki kažu da ne može zbog načina igre, ja kažem - neće. On jeste genije u svakom pogledu, ali znamo njegove fazone, kad u njemu proradi Srbenda, ponekad reaguje kao magare, kad se zainati, e, pa mora da bude baš kako je on zamislio ili neće biti nikako. Ukapira on na kraju, stigne da popravi, ali ne baš uvek.
                  "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                  Comment


                  • Originally posted by gandra View Post
                    ja sam se najvise nervirao pred pocetak drugog seta, plasio sam se da ce novak krenuti u rutinsko odradjivanje pobede, da ce delimicno da se opusti - sto se i desilo, nakon izgubljenog TB vise se nisam nervirao nego sam bio tuzan, cak i nakon osvojenog 4 seta, nisam video nacin da novak ovo dobije, bio je vidno umoran i nakon meca sa sinerom, dakle , morao je 2 set da pocne maksimalno usredsredjen, ali on je za mrvicu potcenio alkaraza... i to je to
                    Sve se slazem do pocetka 5. seta. Tada sam mislio da ce Novak pobijediti. Odlucilo je par poena i fantasticna igra Alkaraza.

                    Originally posted by Srkisa View Post
                    Jeste da Novaku nije odgovarao vetar ali nije ni Alkarazu,on je napadac po prirodi i normalno je da mu ne odgovara vetar
                    Vise je smetao vjetar Novaku, to je uvijek tako, tim vise sto je morao da igra ofanzivno. Mnogo njegovih FH promasaja su posljedica vjetra.

                    Originally posted by Žika View Post
                    Џаба статистике, из авиона се видело да мали лакше игра и свежије, проблем је у крштеници, кад би се добијало на искуство играо би и Федерер...
                    Vremenski gledano, vecinu meca je tako izgledalo, iako je to bilo "samo" u 2. i pogotovo 3. setu. Ta dva seta su dugo trajala. U 1, 4. i 5. setu to se nije primecivalo.
                    Last edited by NI; 17-07-23, 11:13.

                    Comment


                    • Originally posted by Srkisa View Post
                      Jeste da Novaku nije odgovarao vetar ali nije ni Alkarazu,on je napadac po prirodi i normalno je da mu ne odgovara vetar

                      Jedini tip igraca kojima vetar odgovara su Medvedev i Marej smaraci,ja mislim da njima vetar tesko ista moze naskoditi

                      Mozda je sa druge strane za nijansu vetar vise smetao Novaku pre svega zbog srrvisa,ali to nije previse bilo znacajno,mislim da je delom Alkraz jako lose usao u mec zbog prilagodjavanja vetru,morao je da smanji intezitet udaraca igra je pasivnije nego sto bi inace,sto je na kraju mozda i bilo produktivnije za njega(izmorio je Novaka)
                      Daj Bože da je tako. Sa njegovim resursima za igru to je formula po kojoj on može da dobije Novaka svaki put kad ovaj ima nedovoljno visok kvalitet servisa. Meni se činilo da je mali svesno smanjio intenzitet jer overpower vodi u greške a on promašuje ne za malo nego za puno.

                      Comment


                      • Originally posted by Žika View Post
                        Џаба статистике, из авиона се видело да мали лакше игра и свежије, проблем је у крштеници, кад би се добијало на искуство играо би и Федерер...
                        Vremenski gledano, vecinu meca je tako izgledalo, iako je to bilo "samo" u 2. i pogotovo 3. setu. Ta dva seta su dugo trajala. U 1, 4. i 5. setu to se nije primecivalo.

                        Comment


                        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                          Pogledaj statistiku osvojenih poena na vraćen drugi servis po setovima za Novaka:

                          S1: 86%
                          S2: 33%

                          I zatim redom, 29%, 71%, 30%.

                          Sa ovim brojkama Novak nije mogao pobediti. Tri od pet setova nije prebacio 35%.
                          Ta statistika ima objasnjenje.

                          S1: Los Alkaraz.
                          S2: Vjetar plus nedovoljno agresivan Novak.
                          S3: Vjetar plus nedovoljno agresivan Novak.
                          S4: Nema vjetra plus agresivan Novak.
                          S5: Fantasican Alkaraz.

                          Mec je jos bio ziv u 5. set. Novak je igrao odlicno, ali je ALkaraz bio fenomenalan.

                          Comment


                          • Imamo jedan mec u prva 3 seta po vetru(ne prejakom ali dovoljnom da remeti igru) i poslednja 2 seta bez vetra

                            Karlos je igra u 5 setu agresivnu igru karakteristicnu za njega,to nije mogao po vetru,slicno vazi i za Novaka u 4tom

                            Vetar je verovatno vise naskodio Novaku ali ne previse,ali moguce dovoljno da to prevagne(gubio je 2 1 posle 3 seta u vetrovitim uslovima pred pocetak novog meca u njemu boljim uslovima)

                            Uz sve sto sam pogledao,ovaj mec je trebai dobiti Novak,ali onaj na Rg je trebao Alkaraz da nije bio pod pritiskom tako da je ok na kraju,ipak je na travi Novak igracki iznad Karlosa

                            Comment


                            • [QUOTE=NI;n2883377]

                              Sve se slazem do pocetka 5. seta. Tada sam mislio da ce Novak pobijediti. Odlucilo je par poena i fantasticna igra Alkaraza.



                              Ovo o cemu ja govorim je intuicija dugogodisnjeg gledanja tenisa - od finala rozevol njukomb, mislim W1971, a ne nekakve moje strucne analize, posto nisam vican tako necemu... kad ga je novak brejknuo u 4 set, to je bilo na karlosovu duplu servis gresku, tada sam glasno izgovorio, iako sam sam bio u sobi> " ajde , sinko, sad jedna dupla" i tako je i bilo... medjutim, ni tada nisam verovao da novak moze ovo da dobije...

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post

                                Ta statistika ima objasnjenje.

                                S1: Los Alkaraz.
                                S2: Vjetar plus nedovoljno agresivan Novak.
                                S3: Vjetar plus nedovoljno agresivan Novak.
                                S4: Nema vjetra plus agresivan Novak.
                                S5: Fantasican Alkaraz.

                                Mec je jos bio ziv u 5. set. Novak je igrao odlicno, ali je ALkaraz bio fenomenalan.
                                Ne slažem se za prvi set. Alkaraz nije bio loš. Viško je rekao da je 4 0 bio visok rezultat jer je Novak dobio najvažnije poene ali je u principu bio egal. Na početku svakog seta, Novak se mučio u prvom servis gemu.

                                Postavljam pitanje za sve: Zašto je Novak upao u zamku da ne bude agresivniji? Jel to zbog vetra? Ne verujem. Novak je kvalitet udaraca povećao u 4.setu ali nije imao snage da zadrži taj kvalitet.

                                Otisao je na pauzu posle 3.seta i vratio se da drugim planom bez obzira na vetar. Jako je specifičan detalj ali vidi se, da Novak nije jednostavno imao snage. Naravno ovde mislim na 5.set. Vratio se bio ali osećalo se da noge ne mogu.

                                Jednostavno, to je par faktora koji su presudili. Malo ga je podcenio, jako malo. Nije servirao dobro, nije reternirao dobro na drugi servis, nema svežine (slash krštenica).

                                Comment

                                Working...
                                X