Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ovaj mec se morao dobiti rutinskih 3 0 ali ne znam sta mu bi sa onim Bh u Tbu 2 seta,valjda je morao da izgubi jedan tesan set posle toliko dobijenih

    Posle toga se znalo da ce biti gusto i pored slabije kondicije od rivala opet je uspeo da dodje u maltene dobijnu poziciju u 5 setu i onda i to ispustio

    Tezak poraz definitivno,ali opet posle onog Rga dodje se na neki egal,steta za Rogerov rekord od 8

    Ne secam se da sam video svestranijeg igraca sa 20 godina od Alkraaza,igra podjednako dobro na sve 3 podloge

    Comment


    • Originally posted by 147 View Post

      Nazalost ovaj poraz smanjuje Novakovu sansu I sledece godine na Wimbledonu. Na primer verujem da bi Rafa dobio finale 2007. da nije bilo meca iz 2006. Za mene je bio za nijansu bolji vec tada.

      Novakova najveca sansa je trenutno u Australiji. Mozda I Karlos ne bude mogao da drzi ovaj nivo sve vreme. Vreme ce pokazati.
      Nesumnjivo je da ovo smanjuje Novakove sanse sledece godine u Umbldonu. Svejedno, ne bih izvlacio previse dalekosezne zakljucke.

      1.
      Ovaj poraz uzasno boli. Do sada su mi najtezi porazi bili protiv Rafe na USO 2013, protiv Rafe na Olimpijadi 2008, protiv Federera na RG 2011. i protiv Vavrinke na USO. Ovaj se pridruzuje toj grupi. Dok sam za cetiri ostala smatrao da je Novak bio bolji igrac danas je bio losiji, a mene obicno porazi kad je losiji ne bole toliko. Problem je sto je on danas imao mec. Ovo je tek sesti poraz na slemu posto je poveo dva 1:0 (tri puta protiv Vavrikne AO 2014, RG 2015, Vavrinke USO 2016, Nadal RG 2014. i Melcer RG 2010.) Dakle Novak ne gubi poslije 1:0, danas je izgubio.

      2.
      Nekoliko putra u proslosti me je Novak ugodno iznenadio. Kad sam vec pocinjao da ga otpisujem, on se vratio jaci. Dozvoljavam da ce me ponovo iznenaditi. Neke stvari ce ici u Novakovu korist. Prvo, on ce imati regularnu sezonu, nece imati nezeljene pauze. Drugo, sad je Alkaraz a ne on glavna lovina. No najvaznije je ako se Novak prilagodin novoj realnosti. Od 2018. do danas, Novak je uzimao slemove skoro po volji. Sa izuzetkom RG-a, ako je sve u redu, on osvaja slem i tacka! Sve je zavislo od njega. U buducnosti nece sve zavisti od njega. Morace da ima dozu srece. Opet, od recimo 10 slemova koje ocekujem da ce igrati, moze uzeti dva. treba da se otprilike ponasa kao Federer od 2012. do 2019.

      Novak je probao mnogo stilova u proslosti ali jedan jos nije. Nije nikada igrao super agresivno. Nije igrao je bio bolji u igri "na sigurno" od svakog drugog. Ipak nekoliko puta je zbog okolnosti zaigrao super agresivno. Na primjer protiv Rafe u polufinalu Rg-a 2013. standardna taktika nije funkcionisala, onda je drugi set i od sredine cetvrtog set do pecanja u petom zaigra super agresivno. Rafa na sljaci nije znao sto ga je snaslo. Ko zna? Mozda na kraju karijere vidimo super agresivnog Novaka i mozda to bude funkcionisalo.

      3.
      Alkaraz izgleda zastrasujuce. Ima sve udarce, brz je na lopti, jos je naucio i da kontrolise snagu. Fantastican je "front runner". Fantasticno igra odlucujuce poene. Medjutim ima i mana. Prvo, cesto je nervozan na pocetku ako misli da protivnik moze da ga ugrozi. Drugo, kad je manje motivisan, zna da mu padne nivo. Trece, jos ne znamo kako ce da se nosi kada ulazi u meca kao favorit protiv izrazito jakog protivnika. Imao samo jedan primjer, to je polufinale RG-a ove godine protiv Novaka.

      Ne znamo ni kako ce se Karlos nositi sa novim satusom prvog igraca svijeta. Istina, poslije USO on je postao broje jedan, ali su svi znali, ukljucujuci i njega, da je to jer Novak nije dobio bodove na tri slema. Sada je punopravni broj jedan.

      Isto tako ne znam da li bi Alkaraz prosao Hurkaca na ovom turniru. On je imao teze protivnike od Novaka ali nije imao nikoga kao Hurkaca. Najblizi je bio Djari i nije sve islo lako.


      Comment


      • Mladjani Karlito je nažalost našao način da smori Noleta fizički, sprintevima na kratke lopte fenomenalnim dropšotovima iz toga kasnije sve ostalo porizilazi što smo danas videli i pad fokusa i nervoza nesigurnost u udarce itd
        Last edited by Dekson; 16-07-23, 21:19.
        Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

        Comment


        • Originally posted by Srkisa View Post
          Ovaj mec se morao dobiti rutinskih 3 0 ali ne znam sta mu bi sa onim Bh u Tbu 2 seta,valjda je morao da izgubi jedan tesan set posle toliko dobijenih

          Posle toga se znalo da ce biti gusto i pored slabije kondicije od rivala opet je uspeo da dodje u maltene dobijnu poziciju u 5 setu i onda i to ispustio

          Tezak poraz definitivno,ali opet posle onog Rga dodje se na neki egal,steta za Rogerov rekord od 8

          Ne secam se da sam video svestranijeg igraca sa 20 godina od Alkraaza,igra podjednako dobro na sve 3 podloge
          Novak je u prvom setu imao 5 vinera i 2 neiznudjene, Alkaraz 7:9. Uvjerljivih 6:1 je doslo od iznudjenih. Alkaraz 15, Novak 7.
          U drugom setu je Novak 9:13, Alkaraz 17:14, iznudjne 21:20. Novakov nivo je pao a Alkarazovo porastao.
          Treci set je katastrofa Novak 6:18, Alkaraz 10:9, iznudjene 13:14. Jednostavno, Novak previse grijesi.
          Cetvrti set je Novak 9:4, Alkaraz 14:8, iznudjene 10:19. Novak je izvanredan. Promijenio je taktiku, postao agresivniji cemu je pogodovalo smirivanje vjetra.
          Peti set je Novak 3:3, Alkaraz 18:5, iznudjene 12:20. Novak je odlican, ali je Alkaraz fenomenalan.

          Comment


          • Novak je prilicno lose reternirao na drugi servis Alkaraza i to je mislim presudilo. Novak bio dobio da nije vec sredina sezone. Jednostavno nema svežine. Svaka mu čast za povratak, nisam to očekivao u 4.setu. Mislio sam da je gotovo. Za mene kao da je osvojio. Sve ukupno, Novak je mogao bolje da servira i reternira na drugi Alkarazov servis, zatim mogao je agresivniji slajs. Alkarazov slajs je bio bolji.

            Razlika u kvalitetu Alkaraza u 1.kolu Kvinsa i finalu Wimbledona je astronomska. Teško je poverovati.

            Glavu gore i idemo dalje. U Njujorku se nadam dobrom žrebu i da neko izbaci Alkaraza.

            Comment


            • Ja baš ne bih želeo da ga neko izbaci nego da se sastane sa Novakom u finalu da mu se revanšira.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Ja baš ne bih želeo da ga neko izbaci nego da se sastane sa Novakom u finalu da mu se revanšira.
                Ti si uvek optimističan. I to je dobro za gledanje tenisa.I ja bih gledao taj meĉ. Ali ipak pobedio je Alkaraz i on je nekako bio bliži pobedi. Izmorio je Đokovića i to je radio sa namerom. Nije pobedio na sreću što je svoje greške rasporedio drugačije. Novakove su se desile kad se lomilo a Alkarazove u prvom i 4.setu.

                Drago mi je da smo na 23 Slema. Dosta je. Ne tražim više. Eno u intervjuu sa Viškom je opet rekao da ne zna još koliko će igrati. Glava je vruća. Sve je ovo za njegov gušt.

                Neka proba u Njujorku ali i tamo će biti teško, nema ni vremena da se odmori.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post

                  To je tacno, da Novak nije stisnuo dok je Karlos bio nervozan. Vjerovao je da ga ima. Mislim da su dva strasna servisa Karlosa pri rezultatu 3:0 za Novaka u TB izazvali malu paniku kod Novaka. Otud onaj idiotskiu drop udarac u mrezu.

                  Karlos je imao dosta srece u dosdasnjoj karijeri. Da vidimo kakoce ici od sada. Kako ce da se nosi sa ovom pobjedom. Mislim da on ne moze biti konsistentan koliko Djokovic. Osim toga, Karlos je danas bio super motivisan. Tome je naravno doprinmio poraz u Parizu. Zelio je da prevazidje tu epizodu.

                  Glavni razlog sto je Karlos dobio tako mlad dobio krila je NOVAK i njegovo odbijanje da se vakcionise.

                  Najgore je sto vrijem radi za Karlosa..

                  PS
                  Ne zaboravi da je pocekom godine Novak rekao da je njegov naveci rival jos uvije Rafa. Nije!
                  Plus sto je korona dosla u idealno vreme za Karlosa ( ako Tako nesto postoji naravno). Tj. ono sto hocu da kazem je da je za njega koji je tada imao 17 godina, bilo dovoljno da trenira u Spaniji samo i ceka da dodju povoljnija vremena. Za nekog ko Ima 20-21 godina to je bilo totalno drugacije. Pa cak i za svakog od 20 do 25 godina. Mnogo je bitna konstantnost igranja sa najacim igracima u tom periodu. Za Novaka to nije bio igracki problem, tj. vec je bio formiran igracki, ali svakako je izgubio par prilika za slemove.

                  Postoji samo jedna stvar koja mi smeta u Karlosovoj izjavi. To je da je Novak na vrhuncu. To nikako ne moze da bude tacno. Novak od pre par godina ne bi tako fizicki pao u trecem setu. Neko ko Ima 20 godina tesko moze da razume kako izgleda kada covek krene da stari. Nazalost to se retko menja pre 25te I prvih znaka fizickig nazadovanja.
                  Last edited by 147; 16-07-23, 23:12.

                  Comment


                  • Niti ovde a pogotovo na Rg na sljaci Novak nije bio u piku,poslednji znaci pika od Novaka su za mene bili na Rg 2021,posle toga nikad vise nije dostigao taj nivo,ipak je malo sporiji i slabiju kondiciju ima(vise fizickih padova),sve to pokusava da kompenzuje boljim servisom i agresivnijim bazicnim udarcimai boljom igrom na mrezi,ali kad dodje protivnik koji moze da eksploatise njegove godine onda se desi ovo

                    Kako god on je danas imao mec u 3 ili 4 seta da je imao mentalnu snagu kakvu inace ima,ali i on je covek pre svega

                    Zelim njihov mec i na hardu definitivno,nadam se vec u Njujorku(mada se ne bih bunio ni da ispadne Alkaraz),samo je pitanje dal mu je ostalo u rezervoaru dovoljno energije
                    Last edited by Srkisa; 16-07-23, 23:25.

                    Comment


                    • Ljudi moguće je da sam ja danas preterano razočarana ali nešto ne očekujem previše od tog prokletog USO, baksuz ga terao celi život u NY (mislim da tu ne može čak ni Gagana ništa da mu pomogne) Ipak, ko će ga znati, Gagana, da probaš ove godine? Prošle si barem izbaksuzirala Rafu, a i to je nešto
                      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • Dajte ljudi ponašate se kao babe narikače,poraz boli ,neće se vratiti,izgubio najbitniji taj-brejk etc,etc Novak je jedan neviđeni car i sigurna sam da nije završio sa osvajanjem GS-oca.šZar nisu rajbrejkovi protiv Hurkača bili krucijalni za pobjedu???Naravno da jesu.
                        Nije ni Novak mašina.Ganjao se skoro 5 sati sa protivnikom koji je 16 godina mlađi.I da ništa više ne osvoji Novak je je najbolji teniser svih vremena i neviđeni car.Kapa dole.
                        Ljudi imaju pamćenje ko zlatne ribice.
                        Ej čovjek osvojio 23 grend slema i opet nezadovoljstvo
                        I dobro reče neko da kad Nole pobeđuje samo par ljudi piše a čim izgubi sve same kritike i malodušnost.
                        Ništa nismo naučili iz njegovih poraza i njegove rečenice da nije bitno koliko puta ćeš da padnem nego da posle ustaneš i opet obrneš igricu.
                        Mega car.
                        A eto neko nek usreći i zapadnjačke jer im je dugo nanosio bol.
                        Nole najveći si i u pobjedi i porazu!!!!
                        P S Izvinjavam se na podužem postu.
                        I da zar ne mislite da je njemu u ovom trenutku najteže???
                        Pozdrav i nemojte nešto da mi zamjerite.💗💗💗
                        Last edited by gagana; 17-07-23, 00:02.

                        Comment


                        • Da li neko može da postavi Novakov postmach intervju? Neću nigde da kopam niti da čitam debilanu koja se nasladjuje, samo bih njega da čujem da vidim šta kaže
                          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                          Comment


                          • Originally posted by gagana View Post
                            Dajte ljudi ponašate se kao babe narikače,poraz boli ,neće se vratiti,izgubio najbitniji taj-brejk etc,etc Novak je jedan neviđeni car i sigurna sam da nije završio sa osvajanjem GS-oca.šZar nisu rajbrejkovi protiv Hurkača bili krucijalni za pobjedu???Naravno da jesu.
                            Nije ni Novak mašina.Ganjao se skoro 5 sati sa protivnikom koji je 16 godina mlađi.I da ništa više ne osvoji Novak je je najbolji teniser svih vremena i neviđeni car.Kapa dole.
                            Ljudi imaju pamćenje ko zlatne ribice.
                            Ej čovjek osvojio 23 grend slema i opet nezadovoljstvo
                            I dobro reče neko da kad Nole pobeđuje samo par ljudi piše a čim izgubi sve same kritike i malodušnost.
                            Ništa nismo naučili iz njegovih poraza i njegove rečenice da nije bitno koliko puta ćeš da padnem nego da posle ustaneš i opet obrneš igricu.
                            Mega car.
                            A eto neko nek usreći i zapadnjačke jer im je dugo nanosio bol.
                            Nole najveći si i u pobjedi i porazu!!!!
                            P S Izvinjavam se na posuđem postu
                            I da zar ne mislite da je njemu u ovom trenutku najteže???
                            Pozdrav i nemojte nešto da mi zamjerite.💗💗💗
                            Naravno da ću otvoriti US open.Ni ja ne odustajem kao ni Nole.(I moj život je bio užasno trnovit pa sam se izborila sa svim demonima a ne mogu porediti moju i Novaković mentalnu snagu.)
                            ZPamtite sa će Bole iz ovoga izaći još jači.
                            Opet zeza forum.
                            Last edited by gagana; 17-07-23, 00:01.

                            Comment



                            • zeza, zeza
                              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                              Comment


                              • Da, još nešto da dodam Tužna jesam pošto je imao dosta propuštenih šansu,ali razočarana nikako.Kad ne ide servis počne i igra da se raspada,ne donose se prave odluke i izgubiš.Ali Bože moj to je sport i dođe vrijeme i za poneki poraz.Toliko puta me je usrećio da nemam pravo da mu nešto prigovara,te mogao si ovo ili ono.
                                A što se tiče ovih što se naslađuju Novakovim porazom(prvenstveno zapadnjaci a i neki naši dušebrižnici),imam samo poruku od Bijelog dugmeta:"Šta vi dao da si na mom mjestu,da te mrze a da ti se dive".U to je poenta svega.
                                23 GS, više od svih njihovih idola.a.The end.
                                Pozdrav za sve iskrene Novakove navijače koji su kao i on veliki i u porazu i pobjedi.

                                Comment

                                Working...
                                X