Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Idemo dalje!
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Bravo za Karlosa. Jos vece bravo Noletu za povratak. Baš su nijanse presudile.

      Comment


      • Cetvrti set je jedan od najboljih koje Novak odigrao u karijeri. Nevjerovatno kako se vratio. I petom setu je bio odlican, imao je malo i kad nije brejknuo pri rezultatu 1:0, 40:30, promasio je loptu koja je isla vani, potom kada je izgubio svoj servis sledeci gem. Nazalost, realnost je realnost. Trava je najbolja podloga za Alkaraza. To ljudi tek treba da shvate. Njegova eksplozivnost je idealna za travu.
        Last edited by NI; 16-07-23, 19:16.

        Comment


        • Boli ovaj poraz. Ako je za utehu, gotovo je sigurno da so kraja karijere nece imati tezi poraz. Pre svega zbog kalendarskog grand slema.

          Alkaraz je bio odlican, mada je utisak da je Novak mogao malo vise. Trenutno deluje da ce Karlos da bude odlican na travi duzi niz godina. Ali, polako samo. Treba izdrzati taj intezitet na duze staze.

          Na primer, Nadal je bio jednako dobar kao Karlos ma travi u tom godinama. To je trajalo negde do 25. godine, i posle vise nikada nije bio isti.
          Last edited by 147; 16-07-23, 19:10.

          Comment


          • Videćemo kakav će biti Karlos. Ali danas je Novak mogao bolje. Pre svega servis. Samo 64% ubaĉeno. 62% konverzija. Alkaraz je riternirao kao da je Đoković ušao u njega. Potpuno su izjednačeni bili. Novak ga je "prevario" sa pauzom od 7 minuta. Karlos se oladio a Novak izasao i dodao 25% na igru.

            Novak je servirao prvi set perfektno i zato je bilo lagano. Ali posle je to potonulo. Ali sledeći put mali će biti jos bolji u prvom setu i mislim da će Novak imati velike probleme sa njim.

            Comment


            • Boli ovaj poraz jer bi Novak dobio da nbije bilo vjetra ili da su zatvorili krov. Boli i jer je Novak napravio nekolike nekarakteristicne greske. Tri neiznudjene u TB, to je za Novaka dosta. Zbog TB je lose poceo 3. set. Medjutim, valja uzeti u obzir da je Alkaraz ima 18 vinera i 5 neiznudjenih u 5. setu. Na travi je Alkaraz favorit protiv Novaka, isto vazi i za sljaku, a vjerovatno i brzi hard. Novak mora da igra ekstra agresivno protiv njega da bi imao sansi.

              Na jedan perverzni nacin 6:1 za Novak u prvom setu je pomoglo Alkarazu, opustilo ga je. Nazalost, opustilo je i Novaka nije stisnuo na pocetku drugog.

              Comment


              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                Videćemo kakav će biti Karlos. Ali danas je Novak mogao bolje. Pre svega servis. Samo 64% ubaĉeno. 62% konverzija. Alkaraz je riternirao kao da je Đoković ušao u njega. Potpuno su izjednačeni bili. Novak ga je "prevario" sa pauzom od 7 minuta. Karlos se oladio a Novak izasao i dodao 25% na igru.

                Novak je servirao prvi set perfektno i zato je bilo lagano. Ali posle je to potonulo. Ali sledeći put mali će biti jos bolji u prvom setu i mislim da će Novak imati velike probleme sa njim.
                Novak moze bolje, alo moze i Alkaraz, dao je prvi set dzabe. Novak ga je malo podcijenio, u protivnom ne bi onako igrao 2. i 3. set. Oba su bili puno napora za nikakvi efekt. Da je imao pristup kao protiv Federera ili Nadal: "Uzeo sam prvi set, ali posao nije ni blizu obaljenog." mozda bi bilo drukcije. On je imao pristup: "Uzeo sam prvi set, Karlos je nervozan, sad ce ici lakse." To je dobar pristup za Rubljova. Novak i tim su podcijenili koliko je Alkaraz naucino u 20 dana, od pocetka Kuinsa do semifinala. Mislim da nisu imali posve dobar plan. Novak je treba malo ranije da pocene da igra agresivno, doduse, vjetra to nije dozvoljavao.

                Sada tek bole propustene prlike zbog korone. To je bio period kad su Feder i Nadal na zalasku a maldi se nije pojavio.

                Ali nije sve crno. Uvjek bih mijenjao 3. RG za 8. Uimbldon.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Boli ovaj poraz jer bi Novak dobio da nbije bilo vjetra ili da su zatvorili krov. Boli i jer je Novak napravio nekolike nekarakteristicne greske. Tri neiznudjene u TB, to je za Novaka dosta. Zbog TB je lose poceo 3. set. Medjutim, valja uzeti u obzir da je Alkaraz ima 18 vinera i 5 neiznudjenih u 5. setu. Na travi je Alkaraz favorit protiv Novaka, isto vazi i za sljaku, a vjerovatno i brzi hard. Novak mora da igra ekstra agresivno protiv njega da bi imao sansi.

                  Na jedan perverzni nacin 6:1 za Novak u prvom setu je pomoglo Alkarazu, opustilo ga je. Nazalost, opustilo je i Novaka nije stisnuo na pocetku drugog.
                  Nije stisao na pocetku drugog, ali cini mi se nije ni na 5:0 u prvom setu. Teze bi se Karlos razmahao da je bilo 6:0. U drugom setu bole greske u tajbrejku, ali ruku na srce Karlos je bio malo bolji protivnik u tom delu.

                  Sto se uslova tice to itekako boli. To ljudi brzo zaborave. Ali na ovakav vetar I kisu pola sata pre meca, komotno su mogli da zatvore krov. Ali ne, utisak mi je bio da su po svaku cenu hteli da se igra na otvorenom. Sto nije bio slucaj juce, iako su uslovi bili malo gori. Podseca dosta na finale Australije 2017. kada su ( iako nisu trebali) zatvorili krov u finalu i pomogli Rodzeru. S tim sto Novaku nisu pomogli, a Rodzeru Jesu. Verujem da je ovakva situacija bila pre par godina na Wbledonu da bi izasli Rodzeru u susret.

                  Sa druge strane Karlos je fantastican, ali je I imao crveni tepih do sada u karijeri. Slicno kao na primer da Rafa nije imao Rodzera za proticnika 2005/2006. Dobio je krila mnogo ranije nego da je ovaj svet ostao normalna.
                  Last edited by 147; 16-07-23, 19:41.

                  Comment


                  • Originally posted by 147 View Post

                    Nije stisao na pocetku drugog, ali cini mi se nije ni na 5:0 u prvom setu. Teze bi se Karlos razmahao da je bilo 6:0. U drugom setu bole greske u tajbrejku, ali ruku na srce Karlos je bio malo bolji protivnik u tom delu.
                    ...

                    Sa druge strane Karlos je fantastican, ali je I imao crveni tepih do sada u karijeri. Slicno kao na primer da Rafa nije imao Rodzera za proticnika 2005/2006. Dobio je krila mnogo ranije nego da je ovaj svet ostao normalna.
                    To je tacno, da Novak nije stisnuo dok je Karlos bio nervozan. Vjerovao je da ga ima. Mislim da su dva strasna servisa Karlosa pri rezultatu 3:0 za Novaka u TB izazvali malu paniku kod Novaka. Otud onaj idiotskiu drop udarac u mrezu.

                    Karlos je imao dosta srece u dosdasnjoj karijeri. Da vidimo kakoce ici od sada. Kako ce da se nosi sa ovom pobjedom. Mislim da on ne moze biti konsistentan koliko Djokovic. Osim toga, Karlos je danas bio super motivisan. Tome je naravno doprinmio poraz u Parizu. Zelio je da prevazidje tu epizodu.

                    Glavni razlog sto je Karlos dobio tako mlad dobio krila je NOVAK i njegovo odbijanje da se vakcionise.

                    Najgore je sto vrijem radi za Karlosa..

                    PS
                    Ne zaboravi da je pocekom godine Novak rekao da je njegov naveci rival jos uvije Rafa. Nije!
                    Last edited by NI; 16-07-23, 19:51.

                    Comment


                    • Odmah se raspišete čim Novak izgubi, a dok je ređao GS nije vas bilo nigde. Zapitajte se malo kakvi ste vi to ljudi?
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post

                        To je tacno, da Novak nije stisnuo dok je Karlos bio nervozan. Vjerovao je da ga ima. Miulsim da su dva strasna servisa Karlosa pri rezultatu 3:0 za Novaka u TB izazvali malu paniku kod Novaka. Otud onaj idiotskiu drop udarac u mrezu.

                        Karlos je imao dosta srece u dosdasnjoj karijeri. Da vidimo kakoce ici od sada. Kako ce da se nosi sa ovom pobjedom. Mislim da on ne moze biti konsistentan koliko Djokovic. Osim toga, Karlos je danas bio super motivisan. Tome je naravno doprinmio poraz u Parizu. Zelio je da prevazidje tu epizodu.
                        Slazem se sa svime. Samo cu jos da dodam jos jednom i u ovoj grupi. NE mislim da je dobro za Novaka sto je usao sa takvom serijom dobijenih tajbrejkova u finale. Iz ovog ugla bolje da je izgubio tajbrejku u prvom ili drugom kolu. Verujem da je u podsvesti znao da nije izgubio 15 tajbrejkova zaredom, I da je Taj protiv Karlosa ubedljivo najbitniji od svoj. Mislim da je to uticalo malo na njega

                        Comment


                        • Originally posted by 147 View Post

                          Slazem se sa svime. Samo cu jos da dodam jos jednom i u ovoj grupi. NE mislim da je dobro za Novaka sto je usao sa takvom serijom dobijenih tajbrejkova u finale. Iz ovog ugla bolje da je izgubio tajbrejku u prvom ili drugom kolu. Verujem da je u podsvesti znao da nije izgubio 15 tajbrejkova zaredom, I da je Taj protiv Karlosa ubedljivo najbitniji od svoj. Mislim da je to uticalo malo na njega
                          TB serija je definitivno odigrala NEGATIVNU ulogu danas. TB protiv Karlosa je bio najbitniji ove godine.

                          Comment


                          • U ovom trenutku Novak ima prednost nad Karlosom u servisu i returnu. Medjutim glavni zaostatak je u brzini. Karlos je jednostavno bre na lopti i to ne toliko kad se brani koliko kad napada.

                            Comment


                            • Jao daajte imate Karlitosovu fan temu

                              More neću više ni K da pročitam, što bi Olja rekla - razlaz

                              Ovo je sranje i nema tu neke utehe, znalo se da će godine stići i “najmladjeg tridesetšestogodišnjaka ATP toura” ali uvek postoji nada…ebg

                              Možda će osvojiti još koji slem, ustvari, ne sumnjam u to ali sam još uvek pod utiskom današnjeg poraza i Noletovih suza

                              Lično smatram da nije mogao da se prikaže u boljem
                              izdanju u petom setu, zato što ga je izdalo telo, jasno se videlo kako se udara reketom po nogama, godine su to, on zna i tu boga nema. Što Viško reče, kad ne “rade” noge, ne rade ni ruke, a ni glava. A šta mu bi sa servisom i da onako zijani u TB, to verovatno samo on zna, neka vrsta pritiska, sigurno. Ah i naravno, vetar (jebo ga vetar, da prostite)
                              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                U ovom trenutku Novak ima prednost nad Karlosom u servisu i returnu. Medjutim glavni zaostatak je u brzini. Karlos je jednostavno bre na lopti i to ne toliko kad se brani koliko kad napada.
                                Nazalost ovaj poraz smanjuje Novakovu sansu I sledece godine na Wimbledonu. Na primer verujem da bi Rafa dobio finale 2007. da nije bilo meca iz 2006. Za mene je bio za nijansu bolji vec tada.

                                Novakova najveca sansa je trenutno u Australiji. Mozda I Karlos ne bude mogao da drzi ovaj nivo sve vreme. Vreme ce pokazati.

                                Comment

                                Working...
                                X