Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Svaka ti je kao u Njegoša ali morao si da pokvariš ceo komentar izjavom da je Alkaraz rasterećen. Taman posla da je tako.

    Nisam gledao ceo meč Alkaraz i Medvedev ali pogledaću posle. Sad gledam Novaka. Ali zato jesam gledao Alcaraz Rune. Rune je prvi set svaki gem ima 0 30 na Alkarazov servis. Itekako Alkaraz ima problema sa igračima kvaliteta Novaka Đokovića. No samo je jedan takav.

    Slažem se i ja, nerealna razlika Kvins i Wimbledon, u slajsu u bekhendu i riternu. Ali videćemo.

    Comment


    • да,....него дај да видимо коју ногу да му поломимо овог пута?
      sigpic

      Comment


      • Novak u 4 seta.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Biće dobar meĉ, evo sad gledam Alkaraza. Baš je dobar ali na travi nema pun zamah na forhendu. Ima ali moraš mnogo dobro da se krećeš. Tako da retke su situacije gde on može da šalje bombe. Po kvalitetu biće dobar meč za gledanje.

          Ako Novak bude dobro servirao može da bude i 3 0.

          Novak je protiv Sinnera imao 1st serve in, samo 58%. Najslabije na turniru. Zato je bilo malo teže. Ali zato je imao 75% osvojenih kad ubaci servis.

          Protiv Rubljova 62% prvi servis unutra, isto 75% osvojenih poena.

          Protiv Hurkača 71%, i 89%.
          Protiv Wawrinke 64% i 90%.

          Alkaraz:
          1.kolo: 65%, 57%
          2.kolo: 68% 55%
          3.kolo: 74% 72%
          4.kolo: 71% 67%
          QF: 58% 75%
          SF: 59% 70%

          Na drugi servis uzeti poeni Alkaraz unazad:
          30%, 50%, 49%, 36%

          Last edited by Ljubitelj tenisa; 15-07-23, 12:53.

          Comment


          • Ja bih probao da malo da koristim taj Alkarazov hendikep u visini, sa oprobanom Noletovom kombinacijom drop shot - lob, samo što je mali strahovito brz i ima odlične lateralne kretnje pa treba biti oprezan sa tim i ne preterivati.
            Ono što Novaka izdvaja od ostalih tenisera pa i od malog je glava, tj. promišljanje taktike i to što igru prilagođava protivniku jer ima čitav niz oružja koje po potrebi koristi.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Ja bih probao da malo da koristim taj Alkarazov hendikep u visini, sa oprobanom Noletovom kombinacijom drop shot - lob, samo što je mali strahovito brz i ima odlične lateralne kretnje pa treba biti oprezan sa tim i ne preterivati.
              Ono što Novaka izdvaja od ostalih tenisera pa i od malog je glava, tj. promišljanje taktike i to što igru prilagođava protivniku jer ima čitav niz oružja koje po potrebi koristi.
              Ovog Novaka izdvaja mnogo toga. Evo gledam i dalje Alkaraza. Ima problema dosta kada ga forhendom razvučeš u širinu. Naročito ako je u napadačkom raspoloženju, to mu sve završi u dnu mreže. A to je Novak radio i Sinneru, široko i na forhend. Slajs servis mu ide 160 do 170 km/h. Na prednost strani oko 200 km/h. Baš ima velike probleme kad je daleko od terena na forhendu. Generalno nema priliku da prejako udara jer je trava, a ne hvata neke spektakularne uglove sa oba krila. Ume sa forhenda ali retko ne previše veliki ugao. Iz bekhenda ne može ništa sa onim ravnjačama. Novak će da gleda da to ide što niže iznad mreže i u širinu. Npr. Medvedev ume da iz bekhenda šalje one krive lopte a Alkaraz na to sve igra slajs jer mu je bekhend ravniji. A Novak moze kvalitetnije od Medvedeva. Ima dosta stvari koje mogu da mu naškode.





              Comment


              • Originally posted by dekkard View Post
                Ja bih probao da malo da koristim taj Alkarazov hendikep u visini, sa oprobanom Noletovom kombinacijom drop shot - lob, samo što je mali strahovito brz i ima odlične lateralne kretnje pa treba biti oprezan sa tim i ne preterivati.
                Ono što Novaka izdvaja od ostalih tenisera pa i od malog je glava, tj. promišljanje taktike i to što igru prilagođava protivniku jer ima čitav niz oružja koje po potrebi koristi.
                Čuj hendikep u visini, za čeljade od oko 1.80 Ni Fereru nije bio hendikep njegovih 1.75 (ili čak i manje).

                Smatram da mu je visina (skoro) idealna za tenis, ajde možda mu nedostaju 3-4 cm pa bi onda bio Nadalove i Federerove visine, nije to nikakav hendikep za igrača njegovog talenta. Sve preko 1.88 je previše za tenis. Pokazalo se da su grdosije uglavnom monotoni serveri, tromi, spori i nespretni u ovom sportu ili pak skloni povredama.

                Smatram da su njegov jedini “hendikep” mladost i neiskustvo, i da će No’ak baciti mnogo na tu kartu ako baš zagusti, a verovatno hoće, bar u jednom setu, da mu ponovo prouzrokuje psihosomatske grčeve ili šta već…

                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                Comment


                • Ја sam nešto sigurna da Nole sutra pobeđuje.Ne mogu da obrazložim ali sam ubijeđena.Valjda mu ne izmalerišem.

                  Comment


                  • Originally posted by gagana View Post
                    Ја sam nešto sigurna da Nole sutra pobeđuje.Ne mogu da obrazložim ali sam ubijeđena.Valjda mu ne izmalerišem.
                    Ako izgubi to sigurno neće biti jer si ti malerisala.

                    Mene zanima ako pobedi, kakva je pobeda. Da li će biti zbog iskustva ili će se provući ali će se videti da mali polako ali sigurno dolazi po njega

                    Comment


                    • Plasi me vetar za danas...

                      Comment


                      • Originally posted by 147 View Post
                        Plasi me vetar za danas...
                        Sad i ja videh na twitteru. Ili da se smiri ili da se uzdamo da ni Karlos nema mnogo iskustva sa vetrom.

                        Ozmo je napisao "bit windy"

                        Edit: Udari vetra i po 30 km/h

                        Edit 2: https://twitter.com/NoleLondon/statu...pywn7Oo3g&s=19

                        Edit 3:


                        https://twitter.com/josemorgado/stat...75ZuLYL9Q&s=19
                        Last edited by Ljubitelj tenisa; 16-07-23, 13:16.

                        Comment


                        • Juce su zatvorili krov, sada po svaku cenu to ne zele da urade. Iako je padalo malo kise sada.

                          Comment


                          • Prognoza kaže oblačno bez kiše. Vetar piše 24km/h.

                            Edit: Wind 31 km/h
                            Gusts: 57 km/h
                            Last edited by Ljubitelj tenisa; 16-07-23, 13:40.

                            Comment


                            • Da li je neko video Noletov prvi servis?
                              Plus vetar….

                              Sad ide mučenički set, ebg, mora
                              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                              Comment


                              • idemo za sreću...

                                Comment

                                Working...
                                X