Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novak je u 4. setu bio fenomenalan. Hurkac je douse malo pao. Nacin na koji je Novak odservirao za mec je super impressive.

    Comment


    • Idemo još jedan osvrt od moje Petre

      -5866111722547428208_121.jpg

      Comment


      • Ne možemo reći da je svežina tu kao u januaru. Tad je razbio Andreja. Sada mora da se racionalno raspolaže energijom. Tako da sve je pod kontrolom. Novak diže formu ali ne očekujem nikakvu spektakularnu igru.

        I naravno i uvek, najbolje izdanje očekujem u polufinalu.

        Jel polufinale u čet ili petak?

        Comment


        • Petak

          Comment


          • I drugi igrači treniraju i ispravljaju greške, ne samo Nole. Sam Novak je rekao da je bio iznenađen nivoom igre Rubljova i hvalio mu forhend.
            Ali ono što je jedino bitno je da Novak uvek ima odgovor na te varijacije na temu da izađe kao pobednik.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              I drugi igrači treniraju i ispravljaju greške, ne samo Nole. Sam Novak je rekao da je bio iznenađen nivoom igre Rubljova i hvalio mu forhend.
              Ali ono što je jedino bitno je da Novak uvek ima odgovor na te varijacije na temu da izađe kao pobednik.
              Novak pokušava da prođe sa nekom svojom prosečnom igrom. Drugi set je pokazao Novakov maltene najviši nivo. Sve posle toga je u nastavku bila strategija, mučenje protivnika, raspodela energije itd. Sad ima dva dana odmora i ja očekujem da opet ide na istu taktiku da natera protivnika da potroši svoju najbolju igru i onda da ga lagano isprati sa turnira.

              Comment


              • Ako ga udarci budu slušali verujem da će proći. Mada, strahujem više od Sinera nego od Alkaraza, gledao sam ga malo i igra zastrašujuće dobro.
                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                Comment


                • Originally posted by dekkard View Post
                  Ako ga udarci budu slušali verujem da će proći. Mada, strahujem više od Sinera nego od Alkaraza, gledao sam ga malo i igra zastrašujuće dobro.
                  Ali Siner je imao žreb kao na čelindžeru i tada je lako razmahati se .Slažem se da dobro igra ali drugačije će to sve biti u petak Nadam se da će Nole da se regeneriše i isprati Slinera put Italije.
                  Idemo!

                  Comment


                  • I ja se slažem da je Sinner imao prelak žreb kao i Medvedev. Ovaj Novakov nivo sa turnira do sada je dovoljan za finale. A mislim da će on to podići. Očekujem da 2 od 3 seta npr. odgira na nivou kao protiv Rubljova.

                    Ta razlika između prvog i drugog seta protiv Andreja pokazuje Novakov pristup. On pokušava sa nekim nižim nivoom da pobedi. Nije to nizak nivo ali za njega jeste niži.

                    Ja se ne pribojavam Alkaraza ali mislim da mi kao navijači, ako bude finale Đoković - Alkaraz treba da imamo veliki respekt prema Karlosu. On je fantastičan igrač i igra sve bolje. Novak će morati da pruži partiju iz 2015.godine ili 2019.god ili tako neka izdanja protiv Federera i Nadala na travi gde se traži jako visok nivo.

                    Karlos sigurno ide u finale ako danas pobedi. Ovo mu je najveći test. Fantastičan meč.

                    Comment


                    • Danas je bilo teze nego sam ocekivao. Sinner se fantasticno krece na travi. Srecom bio je nervozan iu kriticnim trenutcima. Novak odlican. Milsim da je citavo vrijeme dozirao energiju i intenzitet. Probali su sve da ga izbace iz takta. Nisu uspjeli.

                      Comment


                      • Novak je sa pola gasa dosao do finala,zna da mora da cuva snagu ako hoce i Uso i uz dosta lagan zreb je uspeo

                        U finalu sa Alkaarazom ocekujem da bude top,ako tako bude Karlos mora da igra kao u prva 2 seta danas da bi drzao egal,sto znaci da mora tako da igra 3 sata minimum ako hoce pobedu,a moze i u tom slucaju da izgubi zbog Novakove glave

                        Sve u svemu ocekuje se Novakova pobeda u 3 ili 4 seta

                        Comment


                        • Kladionice su opet pomahnitale. Slicno kao pre meca na RGu. Na pocetku meca Alkaraz- Medvedev kvota na Novaka je bila oko 1.3 da osvoji turnir. Sada je oko 1.55! Razumem ja da je Alkaraz tezak protivnik, ali toliku histeriju ljudi koji se klade nisam video.

                          Comment


                          • Nisam gledao danas ceo meč ni Novaka ni Alkaraza. Ali delove jesam. Novak je danas mudro odigrao i jos jednom kad ga je protivnik mnogo stiskao, batalio je slajs i prešao isključivo na bekhend.

                            Pitanje je šta će uopšte biti Novakova ideja za nedelju. Ako Novak bude dobro servirao Alkarazove šanse su male, iako je Karlos mnoooogo popravio ritern.

                            Sa druge strane Karlos tehnički raspolaže svime što je neophodno da dobije Novaka. Netehnička stvar je iskustvo.

                            U odnosu na Roland Garos se menja to da se sada igra na Novakovom terenu. Od Novaka se sada očekuje da pobedi. To ne nameće Novaku mnogo ali mnogo oslobađa Alkaraza. Naravno, biće mix i ritma i taktike.

                            Siguran sam da Alkaraz noćas neće spavati.

                            Ono što je mana Španca je da on ne koristi jedno oružije. On ih ima mnogo. Ali tako mlad ne verujem da zna šta da radi sa time.

                            Novakova taktika se neće menjati previše. Napad, kratki poeni, oduzimanje ritma. Ali bez prvog servisa, to se ne može. Alkaraz nema duge ruke ko Sinner i ne treba da se preceni u pogledu kretanja. Njegovo kretanje u širini terena je egal sa Novakovim ali van širine terena, to je Alkarazov problem.

                            U Parizu sam bio siguran u pobedu jer su dosta potcenili Novaka. Sada imam mnogo više respekta za Alkaraza.

                            Ovo je duel kao sa Nadalom i Federerom. Karlos je ta klasa. To je rekao i Medvedev.

                            Comment


                            • Originally posted by 147 View Post
                              Kladionice su opet pomahnitale. Slicno kao pre meca na RGu. Na pocetku meca Alkaraz- Medvedev kvota na Novaka je bila oko 1.3 da osvoji turnir. Sada je oko 1.55! Razumem ja da je Alkaraz tezak protivnik, ali toliku histeriju ljudi koji se klade nisam video.
                              Razumljivo je da su kladionice "pomahnitale". Alcaraz je oduvao Medvedeva. To je jedan od njegovih najboljih partija u karijeri. U tom mecu je pokazao nekoliko stvari.

                              1.
                              Popravio je return. On sada odlicno returnira.

                              2.
                              Strasnoj je popravio igru na travi. Kad uporedim prvo kolo Kuinsa, ovo je za neprepoznati, u samo 20 dana. Njemu trava lezi. Eksplozivni napadaci kao on znaju da budu jako efikasni na travi. Uz to mu Medvedev lezi. Danilova defanziva tri metra iza osnovne linije ne moze da se nosi sa Karlosovim fantasticnim napadom, pogotovo ne na travi.

                              3.
                              Izuzetno koristi drop udarce i drop voleje na travi.

                              4.
                              Jednom kad se razigra nezaustavljiv je. Ukupni utisak je bio ZASTRASUJUCI!

                              Pokazo je i dvije slabosti.

                              A)
                              I pored toga sto je razbio Medvedeva u Miamiu, i pored toga sto je u odlicnoj formi, na pocetku je bio nervozan. Stvari su mogle da se zakomplikuju da je Medvedev iskoristio svoje sanse. To nije prvi put da pokazuje nervozu na pocetku meca. Ocekujem da slicno bude u finalu.

                              B)
                              Sto je i svojstveno svima napadacima, nivo zna da mu naglo i bezrazlozno padne. Na 2:0; 2:0, Medvedev je imao sansi. Jedino sto Danil nije vise vjerovao u sebe.

                              Najbolja taktika protiv Alkaraza je da mu ne das da bude agresivan. To se postize dubinom i ranim napadom. Novak moze oboje. Svejednno, bice to neizvjestan mec. Alkaraz je zeljan revansa i rasterecen. Ne bih se zacudio da presude konsistentnost (Novak je konsistentniji) i momentalna inspiracija (tu je Alkaraz bolji.) Objektvno je Novak favorit, negdje izmedju 60% i 65% tj kvota od 1.53-1.67 za Novaka. Kad se tome doda da standardne kladionice daju nize kvote, rekao bih 1.5-1.64.

                              Comment


                              • Da ne zaboravim, jedna stvar, vezana za imidz, mi se jako svidja kod Novaka. Stalno je zelio da bude volje, slao je srca, radio ne znam sto i nije islo... Sad je postao sarmantno arogantan. U RG kaze da ga ne smeta publika - "Oni ce nastaviti da vicu, ja nastavljam da pobjedjujem." Jucer je "plako" kad se izvukao iz onog idiotskog gema u kojem ej igrao protiv Sinera, sudije i publike. Prije neki dan, na kraju meca kaze da voli sto svi hoce nejgov skalp, a on ga en da. Pa da se raduje rivalitetu mladjih igraca tako dugo dok on osvaja titule. Pa jucer kaze da se odlicno osjeca kao mlada generacija... Nije bas Mekinro, ali ima malo: "Ma ko vas j***, bre! psi laju, karavan prolazi." To ima neocekivani efekt. Publika pocinje da ga voli.

                                Nisam jedini koji je to primijetio.

                                Comment

                                Working...
                                X