Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ima na Novom Beogradu tačnije Bežanijskoj Kosi
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Originally posted by Kule View Post
      Ima možda trvnatih terena na Balkanu, ali računajte da su svi privatno vlasništvo buržuja/firmi/ambasada i sl. Nema mnogo trave dostupne za amatere ni u drugim državama, čuo sam samo da su UK, Holandija i Nemačka izuzetak i da može amater i tamo da nađe travnate terene.

      PS. Pošto je ova tema najaktivnija, moram ovde da pitam, zna li neko da li u Beogradu ima gde da se igra na tepihu?
      Tačno.. Secam se npr pre par godina procurela vest da RF koji je bio poznat po tome da je vecinu svojih teniskih rutina držao van oka javnosti , radi imidža, trenirao na privatnim terenima u Švajcarskoj na imanju Brazilskog buržuja Jorge Lemanna jednog od vlasnka Heinz-a i finansijera Laver Cupa
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Eno ga, već žvaće W travu.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • FzbdYwmWAAAlD4d?format=jpg&name=small.jpg
          Similis simili gaudet

          Comment


          • Novak upravo izbubio No.1 , pošto je Alcaz osvojio Queens.
            Da mi je neko pre godina samo pričao da će se ovakve stvari dešavati , već drugi put u toku sezone ,pomislila bih da ima bujnu maštu ali eto
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Nije bitno, ionako će biti prvi nosilac na W, oni se ne obaziru mnogo na liste.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Nije da je potpuno nebitno , mladić Carlos se prži na ovakve stvari , diže sebi samopuzdanje i pred drugim igračima , No.1 izlazi na CC Wimbledona , sponzori u ekstazi.. Može imati i kontra efekat ali svakako nije u potpunosti samo njegova zasluga.
                Medvedev+Carlos weeks at No1. uzete od Djokovica .

                No svakako za Novaka bolje što nije forsirao Rim gde je lakat/zglob bio rovit , sačuvao se sa RG, pa da se nadamo da če i sada
                Last edited by Maxx-a; 25-06-23, 17:52.
                Similis simili gaudet

                Comment


                • Originally posted by Maxx-a View Post
                  Nije da je potpuno nebitno , mladić Carlos se prži na ovakve stvari , diže sebi samopuzdanje i pred drugim igračima , No.1 izlazi na CC Wimbledona , sponzori u ekstazi.. Može imati i kontra efekat ali svakako nije u potpunosti samo njegova zasluga.
                  Medvedev+Carlos weeks at No1. uzete od Djokovica .

                  No svakako za Novaka bolje što nije forsirao Rim gde je lakat/zglob bio rovit , sačuvao se sa RG, pa da se nadamo da če i sada
                  Weeks at No.1 nebitan rekord više.

                  Carlos idalje nema igru za najboljeg Novaka na travi. Ali Novak mora dostići najbolje izdanje. Carlos će sigurno biti pretnja ali samo ako prođe u drugu nedelju Slema.

                  Comment


                  • Meni ne izgleda kao potuno nebitan ali sam svesna da trenutno nije prioritet samom Novaku .
                    Način na koji se godinama fizički i psihički trošio da bi do istog došao/održao , produžio sopstveni , obezbedio odstojanje , zahtevao je ogroman rad i odricanje .
                    Setite se kako je došao na No.1 , Wimbedon SF 2011 47 1, Slam , 4 mastersa ..

                    Alcaraz je visio protiv Riderknetha , u prvom meču , na samopouzdanje od te pobede , i sve bolju igru redom su protivnici padali na isto, servirali duple greške u nizu dok je on spasavao BL čak i servisima.
                    Sa trenutne perspektive jedino Novak stoji na putu. A njemu, pa ne znam , zavisiće dosta od žreba . Morao je da uzme podužu pauzu od RG , tek praktično počeo da se priprema. To ostaje da se vidi i da li je ruka ok.
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • Originally posted by Maxx-a View Post
                      Meni ne izgleda kao potuno nebitan ali sam svesna da trenutno nije prioritet samom Novaku .
                      Način na koji se godinama fizički i psihički trošio da bi do istog došao/održao , produžio sopstveni , obezbedio odstojanje , zahtevao je ogroman rad i odricanje .
                      Setite se kako je došao na No.1 , Wimbedon SF 2011 47 1, Slam , 4 mastersa ..

                      Alcaraz je visio protiv Riderknetha , u prvom meču , na samopouzdanje od te pobede , i sve bolju igru redom su protivnici padali na isto, servirali duple greške u nizu dok je on spasavao BL čak i servisima.
                      Sa trenutne perspektive jedino Novak stoji na putu. A njemu, pa ne znam , zavisiće dosta od žreba . Morao je da uzme podužu pauzu od RG , tek praktično počeo da se priprema. To ostaje da se vidi i da li je ruka ok.
                      Nije više prioritet, ja to zovem nebitan. Oboren je i to mnogo i nije važno ali bitno je da je u prva tri.

                      Alkaraz igra sve bolje i ima samopouzdanja sada ovom titulom, i biće pretnja. Ali Slem na travi je mnogo zajebana stvar. Može lako da se ispadne, biće mnogo motivisanih igrača. Vidiš da je ova dileja Bublik nanizala sve u Halleu. Ne bih se ja opuštao da sam Alkaraz. Ali ako uđe u drugu nedelju, dečko može u finale.

                      Svakako i Novak mora da pazi ali za razliku od Alkaraza on je preiskusan. A dolazi sa oba Slema u džepu tako da kapiram da neće žuriti tokom turnira. Mora da sagradi igru.

                      Comment


                      • Originally posted by Maxx-a View Post
                        Ima na Novom Beogradu tačnije Bežanijskoj Kosi
                        Ozbiljno? Može li više reči o tome u privatnoj poruci? Da ne spamujemo ovu temu.

                        Comment


                        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                          Ali Slem na travi je mnogo zajebana stvar. Može lako da se ispadne, biće mnogo motivisanih igrača. Vidiš da je ova dileja Bublik nanizala sve u Halleu. Ne bih se ja opuštao da sam Alkaraz.
                          Ovo sam i ja mislio, ali kad pogledaš, bilo je na travi dosta situacija kada je favorit priteran u ćošak pa i gubi 2:0, a onda preokrene i osvoji titulu. Marej-Verdasko 2013., Federer-Beneto 2012., Đoković-Anderson 2015., Nadal je 2010. gubio 2:1 i protiv Melcera i protiv, valjda, Pečnera. Federer se 2010. isto izvukao u 1. rundi protiv Alehandra Falje, nakon 2:0. Pa je Rodik 2009. zamalo poveo 2:0,imao 3 ili 4 set lopte za 2:0.

                          Comment


                          • U celoj ovoj prici najvise sam razocaran u Wimbledon. Oni su morali jos pre par meseci da objave da ce nosioce da odredjuju racunajuci ATP listu plus poene koji su svi trebali da dobiju prosle godine na Wimbledonu. Prosto mi je nestvarno da su to uradili.

                            Nije mnogo bitno, ali ruzno sa njihove strane.

                            Comment


                            • Originally posted by Kule View Post

                              Ovo sam i ja mislio, ali kad pogledaš, bilo je na travi dosta situacija kada je favorit priteran u ćošak pa i gubi 2:0, a onda preokrene i osvoji titulu. Marej-Verdasko 2013., Federer-Beneto 2012., Đoković-Anderson 2015., Nadal je 2010. gubio 2:1 i protiv Melcera i protiv, valjda, Pečnera. Federer se 2010. isto izvukao u 1. rundi protiv Alehandra Falje, nakon 2:0. Pa je Rodik 2009. zamalo poveo 2:0,imao 3 ili 4 set lopte za 2:0.
                              Marej je tad imao 26, Federer 31, Đoković 28 itd. To je neko iskustvo iza sebe.

                              Što se mene tiče, Alkaraza vidim kao finalistu. Van betona ovo je kriminal šta je sa rezultatima. Alkaraz ima bolju sezonu nego prošle godine. 8/9 turnira najmanje SF. Mislim da njega nema ko da izbaci, osim neke dileje ili nekog specijaliste, tipa Štruf.

                              Stvari ovako sada stoje. Medvedev je debakl. Zverev može da iznenadi nekako, Rubljov će biti motivisan da popravi utisak, isto važi i za Runea. Grikspor je uhvatio lepu formu, kao i De Minor. Ostaju neke polumine, tipa Bautista, Bublik, Štruf, Rinderknech.

                              Postoji zamka za Novaka ako on ne uhvati najbolju formu. Naravno da on neće potceniti nikoga nego pričamo o situacijama van kontrole. Novak treba da shvati ovaj turnir jako ozbiljno u smislu njegove igre. Moraće da zagradi najbolju moguću formu.

                              Comment


                              • Originally posted by Kule View Post

                                Ovo sam i ja mislio, ali kad pogledaš, bilo je na travi dosta situacija kada je favorit priteran u ćošak pa i gubi 2:0, a onda preokrene i osvoji titulu. Marej-Verdasko 2013., Federer-Beneto 2012., Đoković-Anderson 2015., Nadal je 2010. gubio 2:1 i protiv Melcera i protiv, valjda, Pečnera. Federer se 2010. isto izvukao u 1. rundi protiv Alehandra Falje, nakon 2:0. Pa je Rodik 2009. zamalo poveo 2:0,imao 3 ili 4 set lopte za 2:0.
                                Gubio je Novak od Sinera prošle godine 2:0 na W.
                                Siner mu je, po meni, najozbiljniji protivnik na putu ka osmoj tituli.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X