Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Larisa View Post
    Gagana…..



    Znaš već
    😂😂😂
    Ne brinite otvaram Vimbldon.🤣🤣🤣🤣

    Comment


    • "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

      Comment


      • Beleve it. Achieve it.
        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

        Comment


        • Niko nikada kao Novak Đoković! Iz moga grada, moje države(nekada bila veća, sada je manja), rođen je čovek koji je pokorio teniski svet! Veeeeliki pozdrav za samo one koji su takođe verovali u sve ovo što je Novak uradio.. Nema nas mnogo, ali je tim i dostignuće draže..
          Ljudino da si nam i živ i zdrav 100 godina.. Hvala ti na svakom poenu, gemu, pobedi i porazu za ovih skoro 20 godina..

          Kada smo već došli do broja 23.. Novak je juče bukvalnosve ZAKUCAO u stilu svog (i mog) idola..
          https://www.youtube.com/watch?v=rzQAC8kPJxo

          P.S: Idemooo dalje!

          Comment


          • Poslije jucerasnje pobjede kao da se sve promijenilo u teniskom svijetu. Danas vise niko ne pita da li je Novak GOAT ili nije. Svi se slazu da jeste. Znali su svi to od ranije ali je uvijek bio izgor da nema najvise slemova. Sto je najvaznije, sudeci po jucerasnjoj igri, svi se slazu da nije kraj. Novak je jos uvijek najbolji i ima ambiciju da jos osvaja. Vidjecemo gdje ce stati. Napisao bih nekoliko zapazanja.

            1.
            Rud nikada nije igrao bolje nego jucer, BH mu nije nikada bio bolji, jedan je od najizdrzljivijih igraca na sljaci i svejedno jucer nije ima sansi, a poslije TB sve je bilo rutinski. Pokazlo se da je Novakov FH jaci od Rudovog FH koje je njegovo najace oruzje. Sto je jos vaznije, u dugackim razmjena, mladi i fizicki super spremni Rud i Novak su bili egal. U poenima preko 9 udaraca, bilo je 22:21 za Ruda, a u druga dva seta, 11:8 za Novaka. PogledajteTB koji je poresudio set. Prva tri poena su presudila TB. U sva tri poena su igrane dugacke razmjene i Novak je dobio sve tri.

            Ostalo, u cemu smo znali da je Novak bolji, je doslo ibera. (Novak ima daleko bolji servis i BH, bolje igra na mrezi, bolje se krece, ima bolju defanzivu itd.) Novak je jucer pokazo da je jos uvijek u stanju da odigra sve ono sto je godinama ucio i doveo do perfekcije.

            2.
            Do 2011, Novak je bio veliki igrac ali ipak iza Federera i Nadala. Znao je da mora da uci i da se usavrsava. Onda je eksplodirao i digao tenis na novi nivo. Postao je ono sto je Vilander nazavo svjetskim rekorderom u tenisu. Onih 7:0 u velikim finalima protv Nadala su potvrdili da je Novak kralj osnovne linije, a u to doba je dominirao tenis sa osnovne linije. Prisilio je Nadala da mijenja stil i da postane ofanzivniji.

            3.
            Uslijedile su dvije, po rezultatima, razocaravajuce sezone 2012. i 2013. Izgubio je mnogo vaznih GS meceva (3 od Nadala, 2 od Marija i jedan od Federera). Vecinu njih je ili jako podbacio ili je trebao da dobije. Vidio je da mora ponovo da uci. Popravio je prvi udarac (udrac poslije protivnikovog returna), postao ne samo najbolji defanzivac nego i najbolji ofanzivac.

            U paraleli je doveo Borisa Bekera da poradi na tome kako da igra velike meceve. Do trenutku kada je Beker dosao Novak nije svoj kvalitet pretocio u rezultate. Imao je solidnih 6:6 finalima slemova. Uslijedila je u mnogo cemu teska 2014. Poraz u Australiji od Vavrinke, poraz od Nadala u finalu RG i pored toga sto je objektivno bio bolji sljakas u tom trenutku i konacno poraz od Niskorija. Sozona je i pored pobjede u Umbldonu nad Federerom, za Novakove standarde, "osrednja". (Poraz protiv Nisikorija pripisujem brizi zbog Jelenine trudnoce. Posve prirodno za pravog muza i oca.)

            Jako se podcjenjuje ono sto je Beker napravio za Djokovica. Od 2015, kada je sve kliknulo, Novak ima 20 pobjeda u 21-no polufinale slema. (Izgubio je jedino od Tima 2019. u RG-u.) i 16 pobjeda u 20 finala (izgubio je od Varinke RG 2015. i USO 2016, Nadala RG 2020. i konacno od Medvedeva USO 2021.)

            4.
            Poboljsana ofanziva i poboljsna igra u velikim mecevima, doveli su do onoga sto smatram najboljim Novakom i najboljih 18 mjeseci u istoriji tenisa (januar 2015. do juna 2016.) Doveli su do danas pomalo zaboravljenih 4 slema u nizu. (Samo su Badz i Lejver isto uspjeli.) Postigao je rekord i u broju osvojenih poena na ATP listi (nadmasio je Federera) i po broju ELO poena (nadmasio je Borga).

            No na vrhuncu su se pojavili problemi. U onom mecu sa Federerom u finalu USO 2015, kada je na odredjenio nacin potvrdio dominaciju, povrijeidice lakat a nastupice i prezasicenost. Trebao je ponovo da uci. Tako je naucio da je operacija jedini lijek za neke povrede. Ocigledno, ali ponekad je Novak jako tvrdoglav. Vaznije, mora je da nauci da cuva energiju. U tome je postao pravi ekspert. Zvuci nevjerovatno, ali Novak je od 23 slema, 11 osvojio iza svoje 31. godine! I jos uvijek broji. To ne bi uspio da ne umije da cuva energiju za slemove.

            5.
            Sto dalje? Nezahvano je davati prognoze. Koliko god Novak dobro odrzava tijelo, vrijeme cini svoje a tu su i mladji. Alkaraz je prava opasnost, nece on uvijek imati grceve. Medjutim, uvjeren sam da ce biti jos slemova. On je jucer izgledao gladno, a ostalo su jos dva velika cilja. Olimpijsko zlato i grend slem.

            PS
            Valja uzeti u obzir da ga je korona kostala da bude kompetitivan na 4 slema.
            Last edited by NI; 12-06-23, 13:49.

            Comment


            • Iskreno, nisam verovao da fora sa tempiranjem forme može da prođe na šljaci. Dobio je težu polovinu žreba. Igrao je još jedna Slem na rezultat. Nije igrao lepršavo. Kakav lik, kako je tempirao sve da vrhunac fizičke spreme i izdržljivost budu na maksimumu u drugoj nedelji Slema.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Poslije jucerasnje pobjede kao da se sve promijenilo u teniskom svijetu. Danas vise niko ne pita da li je Novak GOAT ili nije. Svi se slazu da jeste. Znali su svi to od ranije ali je uvijek bio izgor da nema najvise slemova. Sto je najvaznije, sudeci po jucerasnjoj igri, svi se slazu da nije kraj. Novak je jos uvijek najbolji i ima ambiciju da jos osvaja. Vidjecemo gdje ce stati. Napisao bih nekoliko zapazanja.

                1.
                Rud nikada nije igrao bolje nego jucer, BH mu nije nikada bio bolji, jedan je od najizdrzljivijih igraca na slajaci i svejedno jucer nije ima sansi a poslije TB, sve je bilo rutinski. Pokazlo se da je Novakov FH jaci od Rudovog FH koje je njegovo najace oruzje. Sto je jos vaznije, u dugackim razmjena, mladi i super fiziki spremni Rud i Novak su bili egal. U poenima preko 9 udaraca, bilo je 22:21 za Ruda, a u druga dva seta, 11:8 za Novaka. Najvaznije je sto je bilo u TB koji je poresudio set. A prva tri poena su presudila TB. U sva tri poena su igrane dugacke razmjene i Novak je dobio sve tri.

                Ostalo, u cemu smo znali da je Novak bolji je doslo ibera. (Novak ima daleko bolji servis i BH, bolje igra na mrezi, bolje se krece, ima bolju defanzivu itd.) Novak je jucer pokazo da je jus uvijek u stanju da odigra sve ono sto je godinama ucio i doveo do perfekcije.

                2.
                Do 2011, Novak je bio veliki igrac ali ipak iza Federera i Nadala, a onda je eksplodirao i digao tenis na novi nivo. Postao je ono sto je Mac Vilander nazavo

                Ne samo da je igrao vrhunski BH nego je i taktički. Ozbiljno je pretio Novaku snažnim udarcima u prvom setu i snažnim forhendima. I bekhend je izgledao fantastično. Zatim, verovali ili ne, Ruud je taktički probao da se odmori u drugom setu, da dobro servira ali u razmenama da odmara. I to je dobro radio. U drugom setu je ubacio 68% prvi servis, a u trećem čak 82%. I jako mu je bio dobar i snažan drugi servis. Prosek u trećem setu 154 km/h a ja sam čak u prenosu video i 171 km/h.

                Ali moramo pohvaliti i Novaka. Ubacen prvi servis ukupno 73%, najbolje na turniru u finalu i osvojenih 80% poena. 28 winnera, 25 iz forhenda.

                Comment


                • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                  Iskreno, nisam verovao da fora sa tempiranjem forme može da prođe na šljaci. Dobio je težu polovinu žreba. Igrao je još jedna Slem na rezultat. Nije igrao lepršavo. Kakav lik, kako je tempirao sve da vrhunac fizičke spreme i izdržljivost budu na maksimumu u drugoj nedelji Slema.
                  "Rizikovao" je igrajuci RG i upalilo je.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post

                    "Rizikovao" je igrajuci RG i upalilo je.
                    TAKO JE !!Konacno je i njega malo pogledala sreca,izbegao je mnogo nezgodnih protivnika u zrebu,vreme je posluzilo i u mecu protiv najtezeg ovaj nije bio psihofizicki najspremniji

                    Medjutim,definitivno je mnogo snage izgubio,verujem da se to nece mnogo osetiti na Wimbledonu ali dalje na americkoj turneji cemo videti

                    Comment


                    • Iskreno bio bih prezadovoljan sa jos 2 slema. Naravno i ovo je super, pogotovo ako Rafa ne osvoji ni jedan GS vise.

                      Mada, iskren da budem, jedina stvar koja Novaka moze da podigne "za jos jedan stpenik vise" je CYGS. I ove godine je verovatno zadnja sansa. Na Wimbledonu je veliki favorit, ali na USO u najbolji ruku ima oko 40%. Tako da, trenutno sansa za Grand Slam je mozda malo preko 20%.

                      Comment


                      • Za travu i Wimbledon mi se dopada što ne dolazi iscrpljen. Poslednjih godina je igrao vrlo disciplinovano i dolazio do trofeja, sad bih voleo da gledamo lepršavu igru.

                        Comment


                        • Originally posted by 147 View Post
                          Iskreno bio bih prezadovoljan sa jos 2 slema. Naravno i ovo je super, pogotovo ako Rafa ne osvoji ni jedan GS vise.

                          Mada, iskren da budem, jedina stvar koja Novaka moze da podigne "za jos jedan stpenik vise" je CYGS. I ove godine je verovatno zadnja sansa. Na Wimbledonu je veliki favorit, ali na USO u najbolji ruku ima oko 40%. Tako da, trenutno sansa za Grand Slam je mozda malo preko 20%.
                          Ja sam tako mislio dok nisam vidio ona prva 3 poena protiv Ruda u TB. On jos uvijek moze da igra duge razmjene protiv gotovo svih. (Ne moze protiv Medvedeva.) Naravno ne moze da igra svaki poen tako. U ovom trenutku za Novaka postoje dvije opasnosti. Alkarazova eksplozivnost i Danilova izdrzljivost. Novaku najvise treba da Alkaraz udje na 1-2 godine u period stagnacij/laganog opadanja.

                          Ocekivao bih da si "bolji" sa matematikoma. Ako je veliki faovorit u Uimbdonu i iam 40% sansi za USO, onda bi mu morao dati barem 24% za CYGS. Kaldinonice mu daju 22% (56% i 40%) Mislim da mu kladionice malo podcjenjuju sanse Uimbldonu a precjenjuju na USO.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post

                            Ja sam tako mislio dok nisam vidio ona prva 3 poena protiv Ruda u TB. On jos uvijek moze da igra duge razmjene protiv gotovo svih. (Ne moze protiv Medvedeva.) Naravno ne moze da igra svaki poen tako. U ovom trenutku za Novaka postoje dvije opasnosti. Alkarazova eksplozivnost i Danilova izdrzljivost. Novaku najvise treba da Alkaraz udje na 1-2 godine u period stagnacij/laganog opadanja.

                            Ocekivao bih da si "bolji" sa matematikoma. Ako je veliki faovorit u Uimbdonu i iam 40% sansi za USO, onda bi mu morao dati barem 24% za CYGS. Kaldinonice mu daju 22% (56% i 40%) Mislim da mu kladionice malo podcjenjuju sanse Uimbldonu a precjenjuju na USO.
                            Za CYGS je potrebno i sreće. Nadam se da Ruud može na betonu da održi odličnu formu, Sinner da dostigne neku formu, takođe i Rune. Tu su još Cicipas, Rubljov, Tejlor Fritz. Svi oni mogu međusobno da se pokolju. A Novaku ne mogu ništa. Za Novaka, svaki Slem u kome mora da se sastane samo sa jednim od druge dvojice najboljih, a to su Alkaraz i Medvedev na betonu, to je premija. A Slemovi poput ovogodišnje Australije, bez obojice, to je tek lepota.

                            Neka Sinner izbaci Alkaraza na USO a Novak će Medvedeva.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post

                              Ja sam tako mislio dok nisam vidio ona prva 3 poena protiv Ruda u TB. On jos uvijek moze da igra duge razmjene protiv gotovo svih. (Ne moze protiv Medvedeva.) Naravno ne moze da igra svaki poen tako. U ovom trenutku za Novaka postoje dvije opasnosti. Alkarazova eksplozivnost i Danilova izdrzljivost. Novaku najvise treba da Alkaraz udje na 1-2 godine u period stagnacij/laganog opadanja.

                              Ocekivao bih da si "bolji" sa matematikoma. Ako je veliki faovorit u Uimbdonu i iam 40% sansi za USO, onda bi mu morao dati barem 24% za CYGS. Kaldinonice mu daju 22% (56% i 40%) Mislim da mu kladionice malo podcjenjuju sanse Uimbldonu a precjenjuju na USO.
                              Slazem se sa skoro svime iz prethodnog posta. Samo, nisam siguran da su dogadjaji "Novak osvaja Wimbledon" i "Novak osvaja USO" nezavisni. Mislim svakako nisu nezavisni, ali postavlja se samo jedno pitanje. Kako bi na Novakove sanse na USO uticala titula na Wimbledonu? Pozitivno ili negativno? Sa motivacione strane pozitivno, ali zbog pritisak negativno. Sve u svemu imam utisak da su Novakove sanse nesto malo vece na USO ako ne osvoji Wimbledon nego ako ga osvoji.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post

                                Ja sam tako mislio dok nisam vidio ona prva 3 poena protiv Ruda u TB. On jos uvijek moze da igra duge razmjene protiv gotovo svih. (Ne moze protiv Medvedeva.) Naravno ne moze da igra svaki poen tako. U ovom trenutku za Novaka postoje dvije opasnosti. Alkarazova eksplozivnost i Danilova izdrzljivost. Novaku najvise treba da Alkaraz udje na 1-2 godine u period stagnacij/laganog opadanja.

                                Ocekivao bih da si "bolji" sa matematikoma. Ako je veliki faovorit u Uimbdonu i iam 40% sansi za USO, onda bi mu morao dati barem 24% za CYGS. Kaldinonice mu daju 22% (56% i 40%) Mislim da mu kladionice malo podcjenjuju sanse Uimbldonu a precjenjuju na USO.
                                Može protiv svih da igra duge relije, pa i Medvedeva, koji je na ovom turniru ispao od noname tenisera.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X