Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozdrav za Dekkarda od istinskog baksuza, koji nema šanse da nešto dobije na igrama na sreću!

    Veoma sam ispao glup, što nisam čuvao sve tikete koje sam igrao protiv Novaka, da mu ih pošaljem čisto da zna!

    Ovoga puta sam stvarno bio ubeđen, rekoh, mala je kvota (Novak u zadnje 3-4 godine kako ovo radim je uglavnom izraziti favorit, pa je veća kvota na protivnika mu) ali bože moj, makar će ostati da počastim mačku Purininom vlažnom hranom. I bio sam ubeđen da ovo radim iz očaja, jer nema šanse da pobedi onakvog Alkaraza. Još kad sam video onu masažu, podlaktice ako se ne varam, rekoh : to je to, biće kao što je neko spomenuo juče preključe ovde, a NI lepo predvideo tamo 2015.-2016. : Velika borba u prva dva seta, traju barem 2h, i Federer gubi snagu i greši u 3. i 4. setu. Samo će sada Novak pući nakon 3 seta visokog intenziteta. Ali neće Kule dobiti ništa sem moralne satisfakcije.
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 1 photos.
    Last edited by Kule; 09-06-23, 19:46.

    Comment


    • Novak je bio fenomenalan. Znao sam da je u dobroj formi, znao sam da se naostrio, znao sam da prizljivo planira taktiku vec neko vrijeme... Svejedno, ekzekucija je bila fantasticna.

      Glavno je bilo ne dati Alkarazu vrijeme. To je postizao jako agresivnom igrom, pogotoivo FH. Naravno sve kombinovano sa izlascima na mrezu i standardnom dubinom i konsistentnoscu koja umara i slama protivnika. Pokazao je i nevjerovatan sampionski mentalitet. Pomogli su mu i vremenski uslovi koji su bili najbrzi tokom cijele sezone na sljaci. Ne manje mu je pomogao pritisak koji je Alkaraz osjecao. Usao je u mec kao favorit a to nije ni malo ugodno protiv Novaka. Alkarazova pocetna nervoza je pomogla Novaku da dodje do ranog brejka sto je presudili prvi set. Mimo pocetka, Spanac je igrao odlicno, tj. najbolje sto mu je Novak dozvolio.

      Rekavsi sve to, prije nego su Spanca uhvatili grcevi, ni u jednom trenutku nisam vjerovao da je Novak favorit u mecu. Najvise sam se ponadao kad je spasio 3 brejk lopte kraje 2. seta. Ponadao sam se da ce Karlos unervoziti i da bi mogao povesti 2:0.

      Krajem drugog seta je postalo jasno da se Novak umorio. Duduse, ocekivao sam da i Alkaraz uskoro mora poceti pokazitati znake umora. I onda su se pojavili grcevi. Svi eksperti kazu da je to povezano sa nervnom napetoscu, poneko, da su tome doprinijeli vremenski uslovi... Nisam siguran da su u pravu. Novak je 16 godina stariji. Meni se cini da je glavni problem Alkarazov intenzitet. U zivotu nisam vidio nekoga ko tako eksplozivno igra sa osnovne linije, sa toliko kratkih sprintova. Pitanje je da li i jedno tijelo to moze da izdrzi na duze staze. Protiv drugih protivnika, dva puta po pola sata super intenzivne igre je dovoljno da dobije mec. Protiv Novaka, poslije 2 sata i 15 minuta, bilo je 1:1. To je ocigledno bilo previse.

      Novaku duboki naklon.

      Naravno, sada se bojim finala sa Zverevom. Navijac se uvijek boji.

      Comment


      • Originally posted by Larisa View Post
        Slušam sad prenose Karlitosove izjave, potpuno iskreno, kaže da su ga grčevi uhvatili zbog pritiska igranja protiv Noleta Dakle ni vrućina ni zamor, pukao je samo zato što je preko bio Novak Djoković. Nije se povukao zato što je smatrao da postoji promil mogućnosti da dobije četvrti - pa je morao da proba.
        Mislio je na nervozu.To su mu objasnili treneri. Svi pisu o nervozi kao glavnom razlogu.

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          Samo treba biti realan i shvatiti da ovo nije peh Alkaraza. Ovo je jednostavno posledica nacina na koji igra tenis. I protivnika naravno.
          100% sam saglasan. Tako se ne moze igrati protiv Novaka.

          Comment


          • Originally posted by NI View Post

            Naravno, sada se bojim finala sa Zverevom. Navijac se uvijek boji.
            A Ruda se ne bojiš?

            Comment


            • Originally posted by Kule View Post

              A Ruda se ne bojiš?
              Naravo da se bojim Ruda, ali, kao sto vam je poznato, do pojave Alkaraza, najvise sam se bojao Zvereva koji je u formi. Kada Zverev igra najbolje sto moze, sto nije cesto, on se pita. On je prosle godine izbacio Alkaraza i bio najmanje ravnopravan protiv Nadala kad se je povrijedio.

              Rud je vrlo ozbiljan protivnik, ali protiv njega u prvom redu zavisi od Novaka.

              Comment


              • Mozda je i potcenio Novaka,kao u fazonu ja sam mlad pucam od snage sad cu te pokidati na komade,i ttako je igrao 2 seta bukvalno,kao razjareni bik

                Novaka nije za 2 i po sata mogao dobiti tom taktikom,da li bi neke druge??Verovatno

                Reko je dekkard,ovo je maraton ne trka na 400m

                Comment


                • Originally posted by Kule View Post

                  A Ruda se ne bojiš?
                  U Kaspera Ruda
                  Velika su ....
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post

                    Mislio je na nervozu.To su mu objasnili treneri. Svi pisu o nervozi kao glavnom razlogu.
                    Daa nervoza (pritisak, nervoza), evo sad sam ga videla i čula, kaže, “Pa preko je bio Novak Djoković”

                    Slično se osećao Novak od AO2008 pa sve do 2011, večiti treći, znao je da ima igru, da ima tenis, kondiciju… Ali dugo nije bio u stanju da probije barijeru u svojoj glavi, da igra protiv dve žive legende, i nije verovao da je ikako moguće nadjačati ih. Pomišljao je čak i da batali reket upravo zbog toga… Biti večiti treći u trci se nije uklapalo u njegovi šampionski mentalitet. Ostalo je istorija koju vrlo dobro poznajemo.

                    Nešto slično verovatno osećaju ovi mladi lavovi kad krenu na Djokovića, ali još uvek je rano za takva poredjenja. Bojim se da ćemo se načekati do još jednog Federera, Rafe ili Noleta.

                    Svaka čast Karlitosu, ali on tek mora da se dokazuje i to u nekom kontinuitetu, da bi mogao da se svrsta u tu priču, vreme će pokazati….

                    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post

                      Mislio je na nervozu.To su mu objasnili treneri. Svi pisu o nervozi kao glavnom razlogu.
                      Nervozu mu stvara veliki rival, najveći protiv koga će igrati u svojoj karijeri.
                      Što reče Rodik, "First he takes your legs, then your soul"...
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Meni se cini da je glavni problem Alkarazov intenzitet. U zivotu nisam vidio nekoga ko tako eksplozivno igra sa osnovne linije, sa toliko kratkih sprintova.
                        Tsonga u trenucima ludila? Ma ne može on nastaviti da igra ovako, ali trebat će mu par godina da izbrusi igru. Ne radi nogama dovoljno dobro i onda mora da sili jer drugačije bi slao prekratke loptice. U stvarno puno situacija je nenamješten na udarac i zato sam i mislio da će ga Novak dobiti prošle godine u Madridu. I dobio bi ga da sunce nije zašlo, a uslovi postali nešto sporiji. Srećom po Novaka danas da se potrefi ovakav termin i vrijeme.

                        Bolji je u svim segmentima igre, a najvaznije je da je utrosak energije zbacajno manji. Nisam iskreno mislio da je moguće da ovo presudi meč, ali ne iznenadjuje me uopšte.

                        Bravo Nole

                        Comment


                        • Srećom po Novaka što je uvek najbolji na najvećoj sceni. Za razliku od svih ostalih aktivnih tenisera.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by shminka View Post

                            Tsonga u trenucima ludila? Ma ne može on nastaviti da igra ovako, ali trebat će mu par godina da izbrusi igru. Ne radi nogama dovoljno dobro i onda mora da sili jer drugačije bi slao prekratke loptice. U stvarno puno situacija je nenamješten na udarac i zato sam i mislio da će ga Novak dobiti prošle godine u Madridu. I dobio bi ga da sunce nije zašlo, a uslovi postali nešto sporiji. Srećom po Novaka danas da se potrefi ovakav termin i vrijeme.

                            Bolji je u svim segmentima igre, a najvaznije je da je utrosak energije zbacajno manji. Nisam iskreno mislio da je moguće da ovo presudi meč, ali ne iznenadjuje me uopšte.

                            Bravo Nole
                            Slazem se da ne moze ovako da izdrzi. Nema tijel koje moze da podnese takav intenzitet na duze staze. Krajem prosle godine je bila serija povreda.

                            Meni se cini da u zivotu nisam vidio brzeg igraca. Medjutim, koliko god je brz, on ne moze uvijek biti namjesten na udarac. Mora previse da radi iz ruke. On ima sjajan osjacaj za loptu. Trebace vremena da se izbrusi. Brusenje je vec pocelo i daje rezultate. Ove godine mi djelije manje neobuzdano, da ne kazem manje "divlje".

                            Comment


                            • Evo nekih mojih zapažanja dok sam gledao jedno set i po:

                              1. Nole je po potrebi, kad god je mogao, dizao Alkarazu u vis na bekhend. Alkaraz je jako loše napadao.
                              2. Kad god je Alkaraz isao forhend u forhend sa Novakom, Novak je gledao da to centralno vraća jer je Alkarazov bekhend sa nedovoljno spina i često je to letelo u aut.
                              3. Novak nije ceo set najbolje servirao ali je izuzetno mixovao servis, i po širini po intenzitetu.
                              4. Kick servis na đus, u bekhend isto je bila dobra opcija.
                              5. Novak je znao da ne može lako da osvoji direktan poen iz igre ali uradio je još bolju stvar. Naterao je Alkaraza da gresi. A to je mladom neiskusnom a ambicioznom igraču mnogo teško palo. Gubio je poverenje u svoje udarce.

                              I Novak je u dva gema drugog seta, sredinom, imao priliku da ga prelomi. I gresio je.

                              Ovo sve ostalo, dalje nisam pratio kraj drugog seta. Ali set i po taktički, kako je oduzeo ritam Alkarazu, fenomenalno. Pa je miksovao kick ritern Novak, malo dizao u vis, malo napadao ritern. Sve vreme sam imao osećaj da Novak može mnogo bolje. I čekam da još digne nivo.
                              Last edited by Ljubitelj tenisa; 09-06-23, 23:11.

                              Comment


                              • Originally posted by dekkard View Post
                                Bukvalno se sve desilo što sam napisao. Ali bukvalno sve 😂

                                Ispašće da te ganjam ali…. Krenula da čitam RG temu (Gaganinu ) jer dosada nisam imala vremena, pa naletim, naravno, na tvoju prognozu koja ide ovako:



                                18-05-23, 19:01
                                Jedan hot take na početku : Karlitinjos ispada pre polufinala, jer GS, igranje na šljaci u BO5. 😎


                                Ti nas zaebavaš ladno, samo tako
                                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                                Comment

                                Working...
                                X