Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • https://twitter.com/TheTennisLetter/...Qg54x65Rg&s=19

    Evo u komentarima malo više o Ironman spravi.


    https://livagewell.net/magnet-therap...in-management/

    Evo i prevoda. Oprostite, samo sam bacio u google translate:


    Терапија магнетним пољем која је природна, неинвазивна и безбедна се показала као важан алат у интегративном алату за управљање болом.

    Интегративно управљање болом је оквир лечења бола где је фокус на биопсихосоцијалним потребама оних који болују. У већини случајева хронични бол је праћен депресијом, несаницом, умором и физичком декондицијом, што често ствара препреке за опоравак. Стога, решење које је усредсређено на пацијента и превентивно по природи може у великој мери помоћи у побољшању живота и дуговечности.

    Магнетна терапија постоји дуже од тренутне цивилизације. Од најраније забележене историје медицине, грчки лекари и научници су били заинтригирани магнетним супстанцама и начином на који утичу на људско тело.

    Магнетна поља су такође видела велику количину истраживања за медицинске примене као што је МРИ и сада је терапија магнетним пољем предмет истраживања и развоја за ублажавање болова. Најуспешније студије о магнетној терапији за лечење болова имају мултиполарне магнете.

    Прошле године сам открио К магнете из Аустралије. Они су померали границе мултиполарне магнетне терапије за интегративно управљање болом. Копајући дубље, открио сам да уопште није реч о једноставној конструкцији. Магнети имају врло специфичне карактеристике поља оптимизоване да испоруче поље одређеним деловима тела.

    К Магнетс
    К магнети су дизајнирани и произведени на основу научних доказа, а примена је заснована на клиничким испитивањима и повратним информацијама хиљада пацијената које лече здравствени радници као што су неуролози, лекари и физиотерапеути.

    Развили су више од 20 модела магнета са способношћу да циљају већину области болова као што су колена, врат, рамена, доњи део леђа, итд., а такође праве моћне магнетне подлоге за душеке познате као К ћебад како би се омогућило лечење целог тела.
    Last edited by Ljubitelj tenisa; 01-06-23, 11:12.

    Comment


    • Danas je 10-togodišnjica odlaska gdje Jelene Genčić.
      Prilika da se prisetimo ove izuzetne žene, sportiste , teniskog trenera , radnika u oblasti kulture , erudite. čiji put se ukrstio sa dečakom Novakom..

      Similis simili gaudet

      Comment


      • Last edited by Nesic; 02-06-23, 17:47.

        Comment


        • Prezadovoljan sam kako je Novak danas odigrao. Sve je bilo tu, svi udarci, fokus, zelja za pobjedom, intenzitet, koncetracija u kriticnim trenutcima i, sto me je najvise brinulo prije pocetka turnira, kondicija. Jasno, ona nije ono sto je bila prije 10 godina, ali dovoljno dobra. Fokina je igrao na gornjoj granici svojih mogucnosti i dobra je u razmjenama. Zbog toga je mec bio vrlo naporan. Svejedno, Novak je imao prednost u poenima preko 9 udraca - 37:33.

          Forma je tu, kao da nije imao problema na prijasnjim turnirima na sljaci.
          Last edited by NI; 02-06-23, 19:18.

          Comment


          • Kretao se odlično, defanziva takođe. Obećava!

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Prezadovoljan sam kako je Novak danas odigrao. Sve je bilo tu, svi udarci, fokus, zelja za pobjedom, intenzitet, koncetracija u kriticnim trenutcima i, sto me je najvise brinulo prije pocetka turnira, kondicija. Jasno, ona nije oino sto je bila prije 10 godina, ali dovoljno dobra. Fokina je igrao na gornjoj granici svojih mogucnosti i dobra je u razmjenama. Zbog toga je mec bio vrlo naporan. Svejedno, Novak je imao prednost u poenima preko 9 udraca - 37:33.

              Forma je tu, kao da nije imao problema i prijasnjim turnirima na sljaci.
              Apsolitno,s obzirom na konkurenciju,ova igra je konkurentna za titulu uz povoljan zreb i uslove

              Naravno Novak ne moze biti onaj iz 2015/2016 na sljaci,ali nije mu ni potrebno
              Last edited by Srkisa; 02-06-23, 19:06.

              Comment


              • Uopšte ne delim vaš optimizam ovde. Igra nije ni blizu nekadašnjoj. Da Fokina nije grešio u ključnim trenucima, mogao je izgubiti oba seta. Slažem se da je konkurencija slaba, ali ovo po meni nije dovoljno za titulu.

                Comment


                • Podizanje nivoa forme iz meča u meč, toliko puta viđeno kada je osvajao titulu.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Igra je stvarno tu. Teško je probiti dobrog šljakera, a Fokina to jeste. Srećom ide sad malo lakše. Variljas, pa Kačanov. Novak igra dobro, i diže formu ali ne znam koliko baš može da je podigne. Biće mu potreban ozbiljan nivo za Alkaraza. Alkaraz ide u polufinale ako dobije Musetija.

                    Novak može da dobije Carlosa ali nekim ludim čudom. Na šljaci, od 10 mečeva, Alkaraz bi dobio 9. Nadamo se da taj jedan može da bude ove godine na ovom turniru.

                    Comment


                    • Podvešću ovaj post gore pod džinks, inače apsolutno nema smisla.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • U slucaju top Alkraza i top Novaka(ovog sa 36 godina)na sljaci ja mislim da Novak nema sta da trazi

                        Ali...Karlos ima 2 nezgodna meca pred sobom,pre ce se desiti iznenadjenje pa da on ispadne nego Novak

                        Drugo,ne mora Alkaraz imati najbolji dan u sf i biti top,pritsak bitnog meca,mlad je jos uvek...videcemo...

                        Sa svim ostalim u zrebu top Novak izlazi na kraj(naravno moze i on imati losiji dan)

                        Comment


                        • Top Novak (ovaj od 36 godina) i top Alkaraz - Novak dobija sa 3:1.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • https://sportklub.n1info.rs/tenis/gr...ez-Rafe-Novak-
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Originally posted by Srkisa View Post
                              U slucaju top Alkraza i top Novaka(ovog sa 36 godina)na sljaci ja mislim da Novak nema sta da trazi

                              Ali...Karlos ima 2 nezgodna meca pred sobom,pre ce se desiti iznenadjenje pa da on ispadne nego Novak

                              Drugo,ne mora Alkaraz imati najbolji dan u sf i biti top,pritsak bitnog meca,mlad je jos uvek...videcemo...

                              Sa svim ostalim u zrebu top Novak izlazi na kraj(naravno moze i on imati losiji dan)
                              Apsolutno se slažem. Bukvalno nema šta da traži. Ne samo da dobro igra. Nego se ne plaši. Zamislite da su Novak i Fokina igrali 5 setova. Fokina je bio odlican set i po recimo, posle je bio mrtav, ali se nije predavao. A Alkaraz sigurno može da drži nivo na šljaci. Šapovalov nije merilo jer je previše grešio.

                              Jedino može da Novaka izvuče Carlosov loš dan. A ako ispadne, to bi bilo najbolje. Ima Carlos rupa u igri. Slajs mu je jako slab i ofanzivno ga ne koristi, bas mu nicem u ne sluzi. Bekhend na bekhend sa Novakom ne moze da se poredi ali zato mu je forhend kvalitet Federera a snaga Del Potra. Igra na mreži kao da ima 28 godina tj. 10 godina iskustva, borben je ko Rafa a fizički je spreman kao niko. Mana mu je i što može iznenadno da se povredi.

                              Comment


                              • Pa realno, gledajući kako izgledaju na terenu i ja bih rekao ovako na prvu da Novak neće imati prevelike šanse u potencijalnom polufinalu protiv Alkaraza, naročito kad sam vidio protiv Fokine koliko teže ipak ide probijanje dobrog šljakaša iako su bili brzi, sunčani uslovi.
                                Ali mislim da nema prevelikog pritiska, ima još vremena da brusi formu do SF, pa ćemo vidjeti.

                                Comment

                                Working...
                                X