Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Ključna je poslednja rečenica, zavisi ko je sa druge strane mreže.
    Novak je SVIMA najgori matchup.
    Ne cveta cveće ni u Alkarazovo preduzeće. Vetar mu nikako ne odgovara. Neiskusan. Na 5 setova Novak ima veće šanse. Na 4 seta Alkaraz a u 3 seta Novak. Mada. Šapovalov/Museti/Cicipas, to uopšte nije lak raspored za Španca.

    Comment


    • Slažem se u potpunosti.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Odličan Novakov forhend. Kako je samo napredovao.

        Comment


        • Brutalna demonstracija sile.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Što jednostavno kad može komplikovano.😬😬😬

            Comment


            • Drugi i treći set, demonstracija potencijala top spin forhenda. Mora biti malo oscilacija. Servis je dobar, vrlo precizan. Niko na turniru ne može da drži Novakov nivo 5 setova. Niko. Bukvalno je demolirao Martona. Oduzeo mu je noge. Fizički je spreman. Ako ovako nastavi imamo razlog za optimizam.

              Comment


              • Koji optimizam na forumu,1 set je bio ravnopravan i onda je stao vetar,da su igrali po danu ceo mec bi duvao vetar bilo bi teze,imao je srece sa rasporedom

                Slazem se da u uslovima suvlje sljake ali bez vetra Novaka samo Spanac ovde moze dobiti,ali sa vetrom je problematicnije daleko

                Sreca pa je toplo,neverovatno kako lete ti forhendi,ima srecr sa vremenom,samo da ne bude vetra i sve ok

                Sa monfisovimm povlacenjem Rune prolazi direktno dalje i Novak je najstariji na turmiru vec sada,a mi pricamo o tituli na Rg....Goat
                Last edited by Srkisa; 31-05-23, 22:40.

                Comment


                • Novak ima idealne protivnike za dizanje forme. Fokina, pa Hurkač, pa Rubljov ili Kačanov. Nema lepše.

                  Comment


                  • Po ocekivanju, Novak dize formu. Protiv Kovacevica je bio najbolji na sljaci ove godine. Danas jos bolji. FH i servis odlicni. Igra vrlo agresivno. Iznad svega, vidi se zelja za pobjedom. Nadam se da ce trend da se nastavi.

                    Uslovi mu ne odgovaraju, po danu jos kako tako, ali na vecer je previse sporo. Ucinilo mi se da se dosta dobro nosi sa vjetrom. Ali sto je tu je. Samo da bude sto manje kise.
                    Last edited by NI; 01-06-23, 08:28.

                    Comment


                    • Evo malo statistike. Informacija koliko je Novak odigrao forhenda, razmene, drugi servis.

                      Zanimljivo je da je Novak odigrao 250 forhenda, ukupno. Samo 8 su bili winneri. A bekhenda 154, winneri 6.

                      Fučovič od 15 dropova, 6 winnera. To je odlično, i još 2 iznuđene greške, to je 8/15. To je odlična statistika i problem za Novaka. Ali to je bilo dok je bilo snage. I moram da odam priznanje, ozbiljan slajs ima Fučovič.
                      Attached Files
                      Last edited by Ljubitelj tenisa; 01-06-23, 06:35.

                      Comment


                      • Evo i Leaderboard:

                        Novak na 5.mestu. Prvi je Museti.

                        https://www.rolandgarros.com/en-us/s...=9801&event=SM

                        Evo i linka pa možete tu pregledati.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Da dodam jedan fascinantan statistički podatak: niz od 83 uzastopno dobijenih setova u prva dva kola GS turnira ima Novak.
                          Znači, od 2010. godine dobija sa po 3:0 mečeve u prva dva kola. Na svakom GS turniru.
                          Last edited by dekkard; 01-06-23, 08:25.
                          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                          Comment


                          • Originally posted by Srkisa View Post
                            Koji optimizam na forumu,1 set je bio ravnopravan i onda je stao vetar,da su igrali po danu ceo mec bi duvao vetar bilo bi teze,imao je srece sa rasporedom

                            Slazem se da u uslovima suvlje sljake ali bez vetra Novaka samo Spanac ovde moze dobiti,ali sa vetrom je problematicnije daleko

                            Sreca pa je toplo,neverovatno kako lete ti forhendi,ima srecr sa vremenom,samo da ne bude vetra i sve ok

                            Sa monfisovimm povlacenjem Rune prolazi direktno dalje i Novak je najstariji na turmiru vec sada,a mi pricamo o tituli na Rg....Goat
                            Bolje uveče sporije malo nego sunce i suva šljaka. Kad je protivnik dobar, Novak ima velikih problema, to smo videli. Ako dođe do meča sa Alkarazom, Novak neće moći da igra ni blizu toliko poena u razmeni 0-4 udarca. To ne prolazi protiv igrača takvog kalibra. Mora da se ima odličan drop shot. Mora da zove Karlosa na mrežu jer je mali ekstremno nizak i može to lagano da se lobuje. To jedna od njegovih mana. Druga mana mu je što nema nijedan meč u nogama u 5 setova, sa igračem Novakovog kvaliteta. Doduše izgubio je od izrazito kvalitetnog Zvereva prošle godine i jedva dobio Sinnera na USO. Ali i izgubio od Sinnera na Wimbledonu isto prošle godine.

                            Comment


                            • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                              Bolje uveče sporije malo nego sunce i suva šljaka. Kad je protivnik dobar, Novak ima velikih problema, to smo videli. Ako dođe do meča sa Alkarazom, Novak neće moći da igra ni blizu toliko poena u razmeni 0-4 udarca. To ne prolazi protiv igrača takvog kalibra. Mora da se ima odličan drop shot. Mora da zove Karlosa na mrežu jer je mali ekstremno nizak i može to lagano da se lobuje. To jedna od njegovih mana. Druga mana mu je što nema nijedan meč u nogama u 5 setova, sa igračem Novakovog kvaliteta. Doduše izgubio je od izrazito kvalitetnog Zvereva prošle godine i jedva dobio Sinnera na USO. Ali i izgubio od Sinnera na Wimbledonu isto prošle godine.
                              I ja mislim da je uvece bolje nego po suncu,makar i bilo malo sporije nije mnogo,drop shot je daleko od Novakovog najboljeg udarca a karlos je brz,ne vidim da je ekstremno nizak osim ako ne laze,ako ima 180 to je skoro pa idealno za tenis(185 je zlatna sredina vrv),vecina najboljih tenisera u istoriji su bili toliki otpr,medvedev je recimo previse visok to sam mu na pocetku karijere rekao da ce mu biti mana,niko od visestrukih osvajaca Gs nema blizu 2 metra

                              Mislim da je kljucno to sto si prvo naveo servis i Fh kombinacija mora biti ubitacna u 2 3 udarca resavati sto vise poena,ne ulaziti u duge razmene ako ne mora,a drop sot ostaviti ako ne pali nista drugo

                              Ali ajde da sacekamo da se dodje do sf,obojica imaju neke nezgodne rivale,a sport je nepredvidiv

                              Comment


                              • Originally posted by Srkisa View Post

                                I ja mislim da je uvece bolje nego po suncu,makar i bilo malo sporije nije mnogo,drop shot je daleko od Novakovog najboljeg udarca a karlos je brz,ne vidim da je ekstremno nizak osim ako ne laze,ako ima 180 to je skoro pa idealno za tenis(185 je zlatna sredina vrv),vecina najboljih tenisera u istoriji su bili toliki otpr,medvedev je recimo previse visok to sam mu na pocetku karijere rekao da ce mu biti mana,niko od visestrukih osvajaca Gs nema blizu 2 metra

                                Mislim da je kljucno to sto si prvo naveo servis i Fh kombinacija mora biti ubitacna u 2 3 udarca resavati sto vise poena,ne ulaziti u duge razmene ako ne mora,a drop sot ostaviti ako ne pali nista drugo

                                Ali ajde da sacekamo da se dodje do sf,obojica imaju neke nezgodne rivale,a sport je nepredvidiv
                                Da, to sam zaboravio. Alkaraz ima vrlo slab ritern. Tek je na startu karijere. I neće on moći da napada toliko Novakov drugi servis. Siguran sam da bi taktika bila kao i Rafina, samo da se vrati servis i posle je dosta lakše. Takođe Novak do kraja karijere bazira igru na forhendu, a njegov top spin forhend je fenomenalan, što daje priliku da se ide napred na mrežu. Ne verujem da Carlos može da se osloni mnogo na passing shot. U 5 setova to je izuzetno teško. Nema Nadala, što Novaku daje veliko rasterećenje da poteže za udarcima koji su za 20% manje efektivniji kada igra protiv Nadala. Ubio ga je Rafa mentalno na tom turniru.

                                Ali naravno, sačekajmo da obojica prođu svoje mečeve.

                                Comment

                                Working...
                                X