Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ljubitelj je potuno u pravu. Ovo danas je bilo daleko od dobra. I ja mislim da bi predao da je izgubio 1. set.

    Ohrabrujuce svari:

    * Novak je dobio 3:0 i pored povrede
    * Igrao je odlicno u onoj mjeri u kojoj mu je povreda dozvoljavala
    * Servirao je odlicno, nadam se da moze da trenira servis. Servis ce biti kljucni.
    * Citavo vrijeme je bio u kontroli samog sebe. Imam osjecaj da je u svakom trenutku savrseno procjenjivao svoje sanse, rizike, sto mu je najpametnije ciniti itd.
    * Povreda je sada svima znana i javlja se razumijevanje kod vecine, odrdjene simpatije za sampiona koji se bori i pored povrede.
    * Zrijeb je obecavajuci.

    Stavri koje brinu:

    * Dimitrov nije iskoristio mnogo sansi, neki drugi igrac bi se bolje okoristio nenadanom prilikom.
    * Jos cetiri meca je jako puno.
    * Sada svi znaju sto treba raditi protiv Novaka- razvlaciti Novaka na FH starni, naglo prelaziti iz FH paralele u FH dijagonalu i dropovi.
    * De Minora koji je strasan defanzivac je tesko pobijediti na sporoj podlozi
    * Protiv Runea ili Rubljova ce biti daleko teze.
    * Bojim se da bi mogao biti Agut u polufinalu.
    Last edited by NI; 21-01-23, 14:24.

    Comment


    • Glavno pitanje koje se postavlja je (po meni) da li je Novak (fizicki) izgledao gore danas ili u cetvrtak?

      Ako je bolje, sanse su dobre. Ako je lose nikakve. Deluje mi da je negde izmedju. Srecom danas je bilo nesto toplije sto je odgovaralo Novaku. Bice tesko, ali ne i nemiguce.
      Takodje, ne verujem da bi predao da je izgubio prvi set. Barem ne u narednom setu. Kako god, to je bilo jako jako bitno.

      Comment


      • RBA ako ne uhvati ovo polufinale, ne znam koje će.

        Uz nadu da Novak prolazi sledeće kolo mislim da bi mu posle Rubljov bolje legao nego Rune.

        Opet, mislim da uz ove dane pauze ovo može da održi pod kontrolom valjda do kraja.



        Sent from my SM-S908B using Tapatalk


        Last edited by bbK1ng; 21-01-23, 15:00.

        Comment


        • Originally posted by 147 View Post
          Glavno pitanje koje se postavlja je (po meni) da li je Novak (fizicki) izgledao gore danas ili u cetvrtak?

          Ako je bolje, sanse su dobre. Ako je lose nikakve. Deluje mi da je negde izmedju. Srecom danas je bilo nesto toplije sto je odgovaralo Novaku. Bice tesko, ali ne i nemiguce.
          Takodje, ne verujem da bi predao da je izgubio prvi set. Barem ne u narednom setu. Kako god, to je bilo jako jako bitno.
          Za mene, danas je igrao bolje nego u prva dva meča. Iako je Dimitrov izgubio 3 0, on je ipak stavio Novaka na velike muke. Lično sam popizdeo od onolike defanzive i slajseva. Dimitrov je bio kukavica i za to je kažnjen. Da sam ja bio u njegovoj pozici, mene bi bilo sramota da ne napadam povređenog Novaka. Trebalo je probiti Grigorov slajs danas.

          Možda si i u pravu da ne bi predao. Veliki je rezultat što je dobio 3 0, završio u 22.30h, do 01h iza ponoći on je sigurno bio u krevetu.

          Danas je Novak dobro prošao jer je realno lakše igrati protiv jednoručnog bekhenda, nego protiv doručnog.

          Sledi De Minor koji je trkač, biće tu posla. Vrlo neprijatna situacija, prvi međusobni meč, povreda, domaći igrač. Ali Novak kad mu nađe rupu, izbušiće ga. Danas je Grigora bušio forhend na forhend.

          Prekosutra očekujem 4 seta. Ali se nadam i boljem stanju noge. Siguran sam da je Novak uveren da i sa jednom nogom, on je bolji od svih na turniru i on zna da može da stisne zube ako ovako budu stajale stvari. Bitno je samo da se situacija ne pogorša.

          Comment


          • Originally posted by 147 View Post
            Glavno pitanje koje se postavlja je (po meni) da li je Novak (fizicki) izgledao gore danas ili u cetvrtak?

            Ako je bolje, sanse su dobre. Ako je lose nikakve. Deluje mi da je negde izmedju. Srecom danas je bilo nesto toplije sto je odgovaralo Novaku. Bice tesko, ali ne i nemiguce.
            Takodje, ne verujem da bi predao da je izgubio prvi set. Barem ne u narednom setu. Kako god, to je bilo jako jako bitno.
            Po mom misljenju danas je povreda izgledala bolje. Jedan razlog je temperatura, a drugi razlog je sto je povreda sada javna stvar. Svi, a pogotovo Novak. su je prihvatili kao realnost sa kojom valja zivjeti. Odmah se vidjelo da Novak nece da trci za pojedinim loptama.U cetvrtak sve je bilo nekako prikriveno i "iznenada" je postalo jasno da je povreda ozbiljan problem. Inicijalno je igrao kao da nije povrijedjen.Sto je njegov intimni osjecaj ne znam ali su mi Dva fizo terapeuta na kraju meca danas imali puno sretniju facu nego u cetvrtak. Pogledajte dva intervjua sa Barbarom. U cetvrtak je rekao da nije dobro da je losije nego u utorak. Danas je rekao da te povreda umara.

            Originally posted by bbK1ng View Post
            RBA ako ne uhvati ovo polufinale, ne znam koje će.

            Uz nadu da Novak prolazi sledeće kolo mislim da bi mu posle Rubljov bolje legao nego Rune.

            I ja mislim da bi Rubljov bio bolji, ako nista drugo vece su sanse da ce sam sebe pobijediti, ali treba prvo De Minora proci.
            Last edited by NI; 21-01-23, 15:46.

            Comment


            • Originally posted by NI View Post

              Po mom misljenju danas je povreda izgledala bolje. Jedan razlog je temperatura, a drugi razlog je sto je povreda sada javna stvar. Svi, a pogotovo Novak. su je prihvatili kao realnost sa kojom valja zivjeti. Odmah se vidjelo da Novak nece da trci za pojedinim loptama.U cetvrtak sve je bilo nekako prikriveno i "iznenada" je postalo jasno da je povreda ozbiljan problem. Inicijalno je igrao kao da nije povrijedjen.Sto je njegov intimni osjecaj ne znam ali su mi Dva fizo terapeuta na kraju meca danas imali puno sretniju facu nego u cetvrtak. Pogledajte dva intervjua sa Barbarom. U cetvrtak je rekao da nije dobro da je losije nego u utorak. Danas je rekao da te povreda umara.



              I ja mislim da bi Rubljov bio bolji, ako nista drugo vece su sanse da ce sam sebe pobijediti, ali treba prvo De Minora proci.
              Ivanišević je kranje kritičan lik u boksu. Ne nazire se optimizam na njegovom licu. To jako smeta nama navijačima. Sigurno nas očekuje zahtevan meč protiv De Minora. Dok mu se nađe slaba tačka. Dok se zagreje noga. Lično smatram da oporavak neće značajno napredovati ali u ovo tempu mislim da će se izbeći pogoršanje.

              Comment


              • Ja sam izgleda previše optimističan i uveren da je Novak sasvim OK

                Comment


                • Originally posted by Nesic View Post
                  Ja sam izgleda previše optimističan i uveren da je Novak sasvim OK
                  Zadrži taj stav do kraja turnira

                  Comment


                  • Odličan Novak!

                    Comment


                    • Vrlo ohrabrujuce!

                      Prije mece su kladionice davale 43% sansi Novaku da osvoji turnir, a poslije meca 57%. Skok od 16%, sto je vrlo rijetko. To pokazuje koliko su uvjereni da je noga OK.

                      Comment


                      • Odličan Novak. Australijanci i Novakovi ne-fanovi poginuše od svog mača. Prvi razlog je što nisu očekivali da Novakov oporavak uznapreduje a drugi jer su natovarili pritisak De Minoru koji je razbijen u komade. Pri tome, odlična taktika Novaka držanje lopte u igri što centralnije da se skrate uglovi protivniku i izbegne veliko lateralno kretanje, trčanje i proklizavanje. I snažno udaranje. U odnosu na pre dve godine, Novak za 10% jače udara forhend a poeni na prvi servis umesto 6 razmena traju 4 razmene u proseku.

                        Prvi servis ubačen 65%, a broj osvojenih poena na prvi servis 75%. Prosečan prvi servis Novaka 190 km/h, najsnažniji mu je bio 203 km/h. Samo 9 winnera De Minora, što je debakl. A Novak 26.
                        De Minor, 0 winnera iz forhenda, klasičnog udarca sa osnovne linije.

                        Samo nastavi Nole sa oporavkom i biće sve kako treba

                        Za Rubljova biće spremna druga taktika.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Vrlo ohrabrujuce!

                          Prije mece su kladionice davale 43% sansi Novaku da osvoji turnir, a poslije meca 57%. Skok od 16%, sto je vrlo rijetko. To pokazuje koliko su uvjereni da je noga OK.
                          Inače su od 7 faforita ostali realno njih dvojica , Novak i Cicipas

                          Kvote na Bet365 12.01.2023. 9.22h posle žreba
                          Djokovic Novak 1.72
                          Medvedev Daniil 5.50
                          Nadal Rafael 12.00
                          Kyrgios Nick 13.00
                          Tsitsipas Stefanos 15.00
                          Sinner Jannik 17.00
                          Auger-Aliassime Felix 17.00

                          Kvote 23.01.2023.g. 14h posle IV kola
                          Djokovic Novak 1.50
                          Tsitsipas Stefanos 4.50
                          Korda Sebastian 9.50
                          Khachanov Karen 18.00
                          Rublev Andrey 18.00
                          Paul Tommy 35.00
                          Lehecka Jiri 60.00
                          Shelton Ben 60.00
                          _________________________________ ____ __ _
                          Imam osećaj da je pre ovog kola jedina prava ’’mina’’ za Novaka bio projekat Rune
                          te da mu je Rubljov pomogao čak i više negoli Mmoh, Popyrin, Murray i Bonzi, odnosno
                          Korda, Lehečka, Popyrin, i McDonald. Dobro je i da se povampireni američki teniseri
                          međusobno ukrštaju, nejasno je na čemu su...
                          A bio je i red da Novak konačno izbegne mečeve po suncu i protivnike
                          koji ga iscrpljuju pre finala.

                          Finale sa Cicipasom bi bilo po meri za početak godine ( i oporavak do Wimbldona ).
                          __________________________________________________ _________ ______

                          Kvote 25.01.2023.g. posle četvrtfinala ____ :
                          Djokovic Novak 1.25
                          Tsitsipas Stefanos 5.00
                          Khachanov Karen 17.00
                          Paul Tommy 34.00
                          __________________ ___
                          Last edited by nikas; 25-01-23, 14:20.

                          Comment


                          • Za razliku od subote danas je bila milina gledati mec, bez ikakve naznake da ima problema sa povredom, uz to fantasticna igra u polju, i dominacija nad domacim adutom. De Minaur potpuno razoruzan i ekspresno arhivaran.

                            Mislim i da je Rubljov bolji rival za 1/4 finale od Runea, pre svega zbog drskosti i jaceg servisa Danca. Novak i Rus nisu igrali puno meceva, ali ipak Novak vec ima neku rutinu protiv njega, a uz to Rubljov ima i psiholosku barijeru 1/4 finala na GS. Samo da ne bude ikakvih muka sa povredom.
                            Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                            Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                            30 consecutive match wins - Stands alone
                            3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                            Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                            Comment


                            • Uuuuuufffffffff....zver je probuđena i sve pamti.
                              Novak Đoković burno je reagovao na pitanje o sumnji javnosti u njegovu povredu na Australijan openu.

                              Comment


                              • Originally posted by nikas View Post

                                Inače su od 7 faforita ostali realno njih dvojica , Novak i Cicipas

                                Finale sa Cicipasom bi bilo po meri za početak godine ( i oporavak do Wimbldona ).
                                Ne podcjenjute Kordu. Nisam siguran ko je Novaku opasniji, Grk ili Korda. Od pocetka godine, Korada je izgubio samo od Novaka u vrlo tijesnom mecu. Korda je visok i ima dobar servis i, sto je za mene najvaznije, BH koji je izdrzao test protiv Novaka. Novak je morao da mijenja taktiku.

                                Comment

                                Working...
                                X