Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jeste...ja sam očekivao da će Tim i Cicipas da napreduju i uz Nadala da budu nepremostiva prepreka svi zajedno za Novu titulu, pa ispade drugačije. Nitto se slažem da je sada uzeo zato što su se otvorile karte, ali kao što kažeš da je posle grupe naleteo na dvojicu od Alkaraza/Zvereva/Runea, svakako ne bi uzeo titulu. Jasno je.

    A što se Indian Velsa i Majamija tiče, ja mislim da on tamo ili ne treba više ni da ide, ili da odigra samo IW. Pošto više voli Dubai nego Akapulko, ideš u US letiš preko pola sveta, treba ti pobeda više da bi osvojio turnir jer ima 96 umesto 56 igrača u žrebu, prvo pustinja drugo sparina. U ovim godinama kad krštenica žuti, nepotrebno rasipanje. A Spori hard, bukvalno sada više nije ni tako zastupljena podloga. Sem ta 2 mastersa, možda samo još poneki ATP 500 ga ima (tipa Astana). I to je sve, od velikih turnira.

    Comment


    • Opet obrnuo igricu..
      Svaka čast ljudino.. Sa 35 godina pokazuje da je najjači ikada..
      Neverovatan uspeh s' obzirom na okolnosti koje su bile ove godine..

      Comment


      • Originally posted by Kule View Post
        Jeste...ja sam očekivao da će Tim i Cicipas da napreduju i uz Nadala da budu nepremostiva prepreka svi zajedno za Novu titulu, pa ispade drugačije. Nitto se slažem da je sada uzeo zato što su se otvorile karte, ali kao što kažeš da je posle grupe naleteo na dvojicu od Alkaraza/Zvereva/Runea, svakako ne bi uzeo titulu. Jasno je.

        A što se Indian Velsa i Majamija tiče, ja mislim da on tamo ili ne treba više ni da ide, ili da odigra samo IW. Pošto više voli Dubai nego Akapulko, ideš u US letiš preko pola sveta, treba ti pobeda više da bi osvojio turnir jer ima 96 umesto 56 igrača u žrebu, prvo pustinja drugo sparina. U ovim godinama kad krštenica žuti, nepotrebno rasipanje. A Spori hard, bukvalno sada više nije ni tako zastupljena podloga. Sem ta 2 mastersa, možda samo još poneki ATP 500 ga ima (tipa Astana). I to je sve, od velikih turnira.
        U principu se slažem sa konstatacijom za Majami i IW. Ali njemu ipak nude veliki novac da dođe, mimo klasične nagrade. Zašto bi to propustio? Ne mora da zapinje. Možda ima nekih obaveza i prema sponzorima da se pojavljuje. Da ide samo na jedan turnir, to nema smisla. Ameri bi trebali do proleća da donesu nove mere. Ma neka ide sada bre, nek se vrati na prvo mesto. I nek bije još nedelja. Neka skuplja samopouzdanje.

        Sa ovvim rezultatima je lansirao sebe marketinški. Počeli da ga vole i oni što ga mrze.

        Comment


        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

          U principu se slažem sa konstatacijom za Majami i IW. Ali njemu ipak nude veliki novac da dođe, mimo klasične nagrade. Zašto bi to propustio? Ne mora da zapinje. Možda ima nekih obaveza i prema sponzorima da se pojavljuje. Da ide samo na jedan turnir, to nema smisla. Ameri bi trebali do proleća da donesu nove mere. Ma neka ide sada bre, nek se vrati na prvo mesto. I nek bije još nedelja. Neka skuplja samopouzdanje.

          Sa ovim rezultatima je lansirao sebe marketinški. Počeli da ga vole i oni što ga mrze.
          Zato što je rekao u intervjuu posle polufinala da ga dolari više ne zanimaju...uopšte. Samo euri i dinari.

          Počeli da ga vole i oni što ga mrze.
          Whaaat?! Razumem da odlaskom Fekija i "pretnjama" Rafe kako mu svaki sledeći turnir može biti poslednji baš taj turnir u karijeri, da Novak ostaje jedini veliki šampion igre koji je marketibilan, ali ja nešto baš ne osećam da ga toliko vole.Na osnovu čega si to zaključio?
          Ako je u Parizu bilo zviždanja, očekujem isto i u Melburnu.

          Last edited by Kule; 21-11-22, 15:08.

          Comment


          • Inače, jes da nije Nadalova tema ali on je Novakov najveći rival, hteo sam da napomenem da je ovo druga sezona za redom da Nadal bukvalno ništa nije uradio u drugom delu sezone. Prošle godine povreda i sad opet povreda ili povrede. Dakle čovek ne može da izgura sezonu do kraja.

            A kad mačke nema miševi kolo vode. U dvorani nikad nije znao, na betonu je znao do 2013.god, posle toga debakl. na travi ga nema od 2010.god i taj čovek želi da bude GOAT???

            Comment


            • Ne zna na betonu pa ipak uzme AO 2021. Jeste da nije bilo Novaka ali šta je ostalima? Kad je u formi Nadal igra dobro i na betonu. Problem je što on skoro nikad ne tempira formu za kraj sezone, eventualno je nekad uspevao za US Open za više ne može ni to. Ostaje mu da se nada da će uzeti još neki RG mada sam pre mišljenja da će ga neko od ovih mlađih skinuti sledeće godine.

              Comment


              • Originally posted by Weltschmerz View Post
                Ne zna na betonu pa ipak uzme AO 2021. Jeste da nije bilo Novaka ali šta je ostalima? Kad je u formi Nadal igra dobro i na betonu. Problem je što on skoro nikad ne tempira formu za kraj sezone, eventualno je nekad uspevao za US Open za više ne može ni to. Ostaje mu da se nada da će uzeti još neki RG mada sam pre mišljenja da će ga neko od ovih mlađih skinuti sledeće godine.
                AO 2022 je uzeo. Naravno jer nema ni Novaka ni Rogera. Medvedev je mnogo podbacio. Nije smeo da izgubi taj meč. Zato je imao slabu sezonu. A i više sam mislio na GOAT debatu.

                Došao je spreman za AO2022, pa je uzeo Akapulko, pa Indian Wells, izbugio finale Majamija. Tu je nastala povreda abdomena prvi put, pa je došao nespreman na šljaku, ponovo se povredio. Pa je imao mnogo sreće u polufinalu protiv Zvereva na Rolan Garosu, pa opet povreda Wimbledon, pa opet povreda US Open, pa povraćanje Pariz, i debakl Nitto.

                E sad, ako lik ne traži izgovore, on je u ozbiljnom kanalu. sposoban je da igra samo kad se dobro spremi i tu može da veže par turnira.

                Comment


                • Evo mali rezime Novakove sezone:

                  Rezime sezone 2022:
                  Titule: Rim, Wimbledon, Astana, Tel Aviv, Nitto ATP finals
                  Finale: Beograd, Pariz
                  Procenat pobeda u sezoni: vs top5 → 85,7%
                  Procenat pobeda u sezoni: vs top10 → 78,6%
                  Odlučujući set: 60% (6-4)
                  Pobeda nakon osvojenog prvog seta: 94,4% (34-2)
                  Tiebreaks: 82,6% (19-4)
                  Ubačen prvi servis: 65,2%
                  Realizacija prvog servisa: 76,6%
                  Procenat realizovanih brejk lopti: 42,2%
                  Prosečan prvi servis: 187km/h
                  Broj osvojenih poena na mreži: 71,8% (257/358)
                  Winneri: 31,4%
                  Neiznuđene greške: 15,7%
                  Procenat dobijenih setova: 76,4

                  Zanimljivost da je dva meča izgubio kada je osvojio prvi set, od Alcaraza i od Runea.
                  Last edited by Ljubitelj tenisa; 22-11-22, 13:53.

                  Comment


                  • Je'l vrijeme da otvaram AO 2023?
                    Last edited by gagana; 15-12-22, 17:05.

                    Comment


                    • Originally posted by gagana View Post
                      Je'l vrijeme da otvaram AO 2023?
                      pa dabome
                      samo nemoj dokasniš





                      lutajući reporter tuta bugarin
                      nežno šapće sneguljici
                      dok patuljci ruju
                      u rudnici

                      Comment


                      • Originally posted by gagana View Post
                        Je'l vrijeme da otvaram AO 2023?
                        Rano je još.

                        Comment


                        • Originally posted by gagana View Post
                          Je'l vrijeme da otvaram AO 2023?
                          Ma otvaraaaajjj


                          Srećan Božić, ljudi, ako slavite!
                          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                          Comment


                          • Napatismo se u 2022.godini, ako se gleda teniski, i našeg pulena. Godina koja je katastrofalno počela a sjajno se završila.

                            Neka sledeća sjajno počne i neka se epski završi Neka Novak ove godine prestigne Rafu po broju Slemova. To je moja želja.

                            Budite mi zdravi i uživajte u praznicima.

                            Comment


                            • https://sportklub.rs/tenis/atp/sk-dj...izioterapeuta/

                              Ovo mi se ne dopada. Ne dopada mi se tajming za ovo.

                              Comment


                              • Po referencama naslednik je više nego stručan.


                                Njegov naslednik, po svemu sudeći, jeste Italijan Klaudio Cimalja, koji je viđen sa Đokovićem na prvom treningu u Adelejdu.

                                Profesor na akademiji za osteopatiju u Torinu i fizioterapeut, Cimalja je do skoro sarađivao sa Brendonom Nakašimom, a bio je i u timovima Miloša Raonića i Janika Sinera.

                                Autor je knjige „Sportska masaža i komplementarne tehnike“.

                                Sent from my SM-S908B using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X