Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Na osnovu onoga što je Višković čuo da je Novak rekao u intervjuu posle meča, ispada da je Meda istegnuo mišić na nozi, tačnije adductor(ako sam dobro čuo), i da zato predaje meč. Pogledaću još na internetu da li je to to...

    Comment


    • Kaže Novak da mu je Medvedev rekao da mu je povređen primicač butnog mišića.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by dekkard View Post
        Kaže Novak da mu je Medvedev rekao da mu je povređen primicač butnog mišića.
        Medical uzmeš pa proveriš. Osim ako nije postojeća povreda. Malo nesportski je to uradio ali nadam se da bar stvarno jeste povreda. Novak je bio u neverici. Znači da nije sve čisto. Primetio bi.

        Comment


        • Reče Novak da je primetio da se ovaj malo slabije kreće u poslednjih 7,8 poena. Mada, meč je to, svaki igrač prolazi kroz fizičke krize. Nije pomogla ni Novakova taktika koja ga je terala da trči konstantno napred, nazad, i lateralne kretnje koje svaki igrač ima kad igra protiv Novaka. Nije preterano reći da ih Novak fizički satire. 😂
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Reče Novak da je primetio da se ovaj malo slabije kreće u poslednjih 7,8 poena. Mada, meč je to, svaki igrač prolazi kroz fizičke krize. Nije pomogla ni Novakova taktika koja ga je terala da trči konstantno napred, nazad, i lateralne kretnje koje svaki igrač ima kad igra protiv Novaka. Nije preterano reći da ih Novak fizički satire. 😂
            To može biti umor koji se prevaziđe. Mogao je da stisne zube par gemova, pa onda da preda. Nije sportski postupio.

            Comment


            • Idemo dalje.

              Comment


              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                To može biti umor koji se prevaziđe. Mogao je da stisne zube par gemova, pa onda da preda. Nije sportski postupio.
                A što je nesportski? Šta je trebalo da uradi, da se vata za butinu, statira u 3-4 gema pa preda, ili da trči dokle god može da pogorša povredu? Mnogo racionalnija predaja ,nego li, recimo, Museti prošle godine na RG, kada je video da je nemoćan pa kao predao. Osim ako ovo za aduktor nije samo izgovor a pravi razlog je to što je crkao pa ne želi da se "bruka" u trećem setu. Ne znam, meni Meda ne deluje kao tip koji bi tako nešto uradio.

                Comment


                • Originally posted by Kule View Post

                  A što je nesportski? Šta je trebalo da uradi, da se vata za butinu, statira u 3-4 gema pa preda, ili da trči dokle god može da pogorša povredu? Mnogo racionalnija predaja ,nego li, recimo, Museti prošle godine na RG, kada je video da je nemoćan pa kao predao. Osim ako ovo za aduktor nije samo izgovor a pravi razlog je to što je crkao pa ne želi da se "bruka" u trećem setu. Ne znam, meni Meda ne deluje kao tip koji bi tako nešto uradio.
                  Nesportski je ovako da predaš. Postoji medical, probaš da saniraš. Ko nama garantuje da je stvarno bila povreda? Nije Danil stručnjak da zna šta mu je. Pozoveš doktora i vidiš. Možda nije za predaju.

                  Nesportski je način na koji je predao. Da je dobio drugi set stisnuo bi zube za finale.

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    Reče Novak da je primetio da se ovaj malo slabije kreće u poslednjih 7,8 poena. Mada, meč je to, svaki igrač prolazi kroz fizičke krize. Nije pomogla ni Novakova taktika koja ga je terala da trči konstantno napred, nazad, i lateralne kretnje koje svaki igrač ima kad igra protiv Novaka. Nije preterano reći da ih Novak fizički satire. 😂
                    Se sećaš kad je rekao "I dont take anybody's soul, but I will take your legs out"?

                    Comment


                    • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                      Nesportski je ovako da predaš. Postoji medical, probaš da saniraš. Ko nama garantuje da je stvarno bila povreda? Nije Danil stručnjak da zna šta mu je. Pozoveš doktora i vidiš. Možda nije za predaju.

                      Nesportski je način na koji je predao. Da je dobio drugi set stisnuo bi zube za finale.
                      Ne garantuje niko...po toj logici masa povreda može da se folira, npr. ko garantuje da je Novak uzeo AO sa rupturom trbušnih mušića? Ne verujem da moraš da budeš veliki stručnjak da znaš koji si mišić istegao i sl. Ja se povremeno povredim na treningu snage, i svaki put znam npr. da je uklještenje tetive bicepsa ili ramena, to mi se povremeno vraća, ali blagog intenziteta, vidim šta je i prekinem trening, iskuliram recimo 2 nedelje. Ali vidim da boli i da ću napraviti sebi haos ako nastavim trening na silu.

                      Da je dobio drugi set, možda bi stigao da se oporavi za nedelju...možda i ne bi. Ne bi bio ni prvi ni poslendji put da se dešavaju čudotvorni oporavci, nama smrtncima nisu dostupne sve metode terapije kao njima. Ovo čudotvorni-ne kažem doping, hemija i sl., nego ono što nama nije moguće tj nije dostupno. Osim ako nemaš brdo para i sjajno privatno zdravstveno, hahahha.
                      Last edited by Kule; 08-10-22, 17:27.

                      Comment


                      • Originally posted by Kule View Post

                        Ne garantuje niko...po toj logici masa povreda može da se folira, npr. ko garantuje da je Novak uzeo AO sa rupturom trbušnih mušića? Ne verujem da moraš da budeš veliki stručnjak da znaš koji si mišić istegao i sl. Ja se povremeno povredim na treningu snage, i svaki put znam npr. da je uklještenje tetive bicepsa ili ramena, to mi se povremeno vraća, ali blagog intenziteta, vidim šta je i prekinem trening, iskuliram recimo 2 nedelje. Ali vidim da boli i da ću napraviti sebi haos ako nastavim trening na silu.

                        Da je dobio drugi set, možda bi stigao da se oporavi za nedelju...možda i ne bi. Ne bi bio ni prvi ni poslendji put da se dešavaju čudotvorni oporavci, nama smrtncima nisu dostupne sve metode terapije kao njima. Ovo čudotvorni-ne kažem doping, hemija i sl., nego ono što nama nije moguće tj nije dostupno. Osim ako nemaš brdo para i sjajno privatno zdravstveno, hahahha.
                        Novak je uzeo pain killere odigrao meč do kraja i posle gledao šta mu je i kako će dalje.

                        Ne bi bilo loše da malo bolje čitaš šta sam pisao. Dakle, ako imaš problem, uzmeš medical, vidiš šta se dešava. A ne kraj seta, presrećeš igrača na mreži i kao "ej ja palim".

                        ​​​​​​

                        Comment


                        • Evo vratio sam se i pročitao...dakle, trebalo je da uzme medicinski tajmaut, da mu lekar kaže da je verovatno to što on i misli da jeste, i da mu da tablete kako bi smanjio bol. Onda bi on izašao, igrao nekako, i pogoršao povredu i umesto da miruje, ne znam, koju nedelje, da miruje koji mesec, i time...time... propusti...AO.

                          Aaaaaaahhaaaaaa...razumem...

                          Comment


                          • Originally posted by Kule View Post
                            Evo vratio sam se i pročitao...dakle, trebalo je da uzme medicinski tajmaut, da mu lekar kaže da je verovatno to što on i misli da jeste, i da mu da tablete kako bi smanjio bol. Onda bi on izašao, igrao nekako, i pogoršao povredu i umesto da miruje, ne znam, koju nedelje, da miruje koji mesec, i time...time... propusti...AO.

                            Aaaaaaahhaaaaaa...razumem...
                            Malo si limitiran ali nisi loš. Dakle samo sportski da se ponese. Mogao je da ode i na svoju klupu i sedne. A ne da presreće Novaka na mreži.

                            Comment


                            • Jadan Novak, zaskočio ga je Medved na sred prolaza i uplašio...Sad će sa zebljom da se okreće da ag slučajno ne zaskoči medved kad bude išao po Kopaoniku, Tari i planinama na odmoru. Meda Ruski mafijoz.

                              A sad ozbiljno, vidim da će Meda da pravi ogromne probleme Novaku na betonskim slemovima. Nema snage da ga raznosi sa osnovne sem ako ne igra preagresivno za sopstvene standarde, ne može da ga umara kao svojevremeno Mareja, a ako uđe u servebot režim rada, biće preteško brejknuti ga. Naravno pod uslovom da se Meda vrati na stari nivo, ozbiljno ga je Nadal istraumirao na AO. Bodovno gledano, trebalo bi da je osigurao učešće na ATP finalu. Samo još sutra da reši mladog Apolona , ne mogu da podnesem onaj nivo egocentričnosti i zlonamernosti.

                              Comment


                              • Glede Novakove igre protiv Medvedeva, perspektiva se drastično menja kada govorimo o best of five mečevima.
                                Medvedev je visok 198 cm i po svim zakonima biologije i fizike, kretanje će mu biti mnogo sporije u meču od 3+ sata. To Novak odlično zna i bušiće ga na tu stranu od samog početka. Dok ga ne izbuši.
                                “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                                Comment

                                Working...
                                X