Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

    Comment


    • Nego, ja bih rekao da je Novak 2019.god završio Rogerovu karijeru. Vratio se Feđa posle ali opet u Australiji povreda i opet poraz od Noleta.

      Mislim da je emotivno teško vratiti se posle onog poraza, sa 38.god

      Comment


      • Mmm ne bih rekla

        Njihov šampionski mentalni sklop je upravo takav, da posle pada odmah staju na noge i gledaju isključivo u napred. Imao je i Nole teeeeeških poraza za koje smo smatrali da će ga dotući, onda smo ukapirali da se oni posle takvih stvari jednostavno vraćaju još jači i bolji.

        Mislim da su Rodžera neminovno pregazile godine Za dlaku je falilo da dobije Novaka u W19, bilo mu je punih 38. Nisam nešto pomno pratila, ali načula sam da je čovek počeo da kuburi sa kolenima ili šta već, sa izmaltretiranim zglobovima, te patologije su klasika elitnih sportista, pa se operisao i pokušavao da se vrati i ponovo uhvati ritam, medjutim, godine to više ne dozvoljavaju sa fizičkog aspekta. Smatram da postoji naučna fantastika i da može da podmladi telo ili ga jednostavno zameni za drugo, što se glave tiče, on bi se odmah vratio
        Svi oni će osećati neopisivu prazninu kad odu u penziju, ta želja za dokazivanjem, pobedom, takmičarski duh, ta neizmerna ambicija koja nema više nikakve veze ni sa novcima a ni sa poenima, to je nešto mnogo veliko, što će nositi u sebi bukvalno do poslednjeg daha, kao dedice u kolicima Ljudi su obrnuli igricu…
        Pih….
        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

        Comment


        • Realno, Deda je u penziji već dve i po godine.
          “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

          Comment


          • Pogledao sam još jednom Roland Garos 2022, protiv Nadala. Teško mi je da poverujem da Novak nije bio u kondiciji. A to je činjenica.

            Ali pogledao sam i RG2021 protiv Nadala i to je taj obrazac. Razlika zaista jeste bila u kondiciji i naravno samopouzdanju. Ipak obrazac je taj da je Novakova selekcija udaraca veoma loša protiv Nadala. Nadal dosta bolje bira strane na zicer udarcima. Novak sporo reaguje. Mnogo poena gubi tako.

            Tehnički, Novak ima igru da uvek dobije Rafaela na šljaci samo on to ipak ne može da uradi. Razlog je to što je Nadal bolji defanzivac. Defanzivni udarci su mu bolji. Lobovi su visoki i duboki. Bekhend iz defanzive je oštar. Slajs je dubok. Novak ne igra slajs jer se to ne igra protiv Nadala. Bekhend iz odbrane nema ni snagu ni dubinu a i teško je jer Rafin forhend ima mnogo spina. A defanzivni lob mu je katastrofalan.

            E sad, kad Novak igra dobro, tempo igre diktira iz forhenda. To mu je toliko dobar udarac, ima toliko spina, fenomenalno. Forhend i ritern su ključni udarci.

            I zaključno, Nadal se bolje kreće. Novak je često na krivoj nozi.

            Novak je toliko puta izgubio od Rafaela na šljaci i na RG samo zato što Novak nije defanzivac i neće da bude defanzivac. Možda i ne može. Jedini put kad ga je mlatio kao vola, bila je 2011ta i 2015ta.

            Superiorniji teniski, mentalno i kondiciono.

            2021 je zamalo izgubio. Da je Nadal dobio onaj TB, Novak verovatno ne bi pobedio.

            Do kraja karijere ako budu još igrali, možda i pronađe neki recept.

            Ostaje mi samo nejasno, kako je Novak odigrao lošiju partiju od Ože Alijasima koji je zamalo dobio Rafu.

            Comment


            • Pritisak.

              Comment


              • Gledals sam juče Aliasima, protiv Kecmanovića, zaeban mnogo “mali”, opasno ga sere servis sve sa tom visinom od 1,95, uz to se kreće sa lakoćom, kao neki od oko 1.80, saginje se, uvija, izvija…Tanak, pa brz, zato što je lagan, stiže na svaku loptu, čisti linije samo tako, igra voleje na mreži i smečuje strava… Ebg jadan Miša je bio skroz nadigran.
                Ne pratim ga ali čujem da mu je jedina mana konstantnost, zna da potone pa ga nema, danima (mesecima?) Ali kad ga krene, mnogo težak protivnik
                Inače, opšte je poznato kako se takvi redovno napale ko ludi posebno kad igraju protiv Noleta u nekoj završnici
                Last edited by Larisa; 18-09-22, 14:06.
                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                Comment


                • Originally posted by Kule View Post
                  Pritisak.
                  30 puta se uspešno izborio sa istim.
                  “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                  Comment


                  • Originally posted by dekkard View Post
                    30 puta se uspešno izborio sa istim.
                    Nije to to. U pitanju je RG, polufinala i finala. Jednostavno taj Šatrije je mesto gde Nadal maltene ne gubi. Problem je što je Novak mnogo puta bolno gubio od Rafaela tamo.

                    Ali 2022 nije pritisak. Nego kondicija. Mnogo lopti po metar i po levo i desno od sredine terena, Novak nije vratio. A to se realno vraća.

                    Comment


                    • Čemu potenciranje samo jednog turnira i jedne podloge?
                      Na svim ostalim je Novak neprikosnoven.
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Čemu potenciranje samo jednog turnira i jedne podloge?
                        Na svim ostalim je Novak neprikosnoven.
                        Zato što me nervira da gubi od tog balvana koji veze nema van te podloge.

                        Comment


                        • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                          Nije to to. U pitanju je RG, polufinala i finala. Jednostavno taj Šatrije je mesto gde Nadal maltene ne gubi. Problem je što je Novak mnogo puta bolno gubio od Rafaela tamo.

                          Ali 2022 nije pritisak. Nego kondicija. Mnogo lopti po metar i po levo i desno od sredine terena, Novak nije vratio. A to se realno vraća.
                          Kakva kondicija čoveče, jesi li ti gledao kako je Novak igrao do 6:2 3:0? Kondicija jeste imala ulogu ali tek u 4. setu. Najranije od 3. seta. A šta ćemo sa prvih set i po? Ono nije bila kondicija.
                          Last edited by Kule; 18-09-22, 21:04.

                          Comment


                          • Originally posted by Kule View Post

                            Kakva kondicija čoveče, jesi li ti gledao kako je Novak igrao do 6:2 3:0? Kondicija jeste imala ulogu ali tek u 4. setu. Najranije od 3. seta. A šta ćemo sa prvih set i po? Ono nije bila kondicija.
                            Prvi set je ponovo bila paranoja. Drugi set je izvukao na kondiciju koju je imao. Posle toga više nije postojao. Jeste vodio 5-3 u 4tom setu ali tad je počeo da gubi snagu.

                            ​​​​​​

                            Comment


                            • A šta je po tebi uzrok paranoje?

                              Comment


                              • Originally posted by Kule View Post
                                A šta je po tebi uzrok paranoje?
                                Brojni porazi na tom terenu i tom turniru. Isto kao i AO 2019. Nadalu se odsekle noge.

                                Comment

                                Working...
                                X