Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NI,

    nema jednog Slema da se ti nisi bojao. Treba da obratiš pažnju na strah koji uteruješ po forumu a koji je bez ikakvog osnova. Nećemo se mi Novakovi navijači, koji smo svedoci tolikih dostignuća, plašiti jednog Nicka Kirjosa koji je jedva dobio npr. Nakašimu, koji ima stil igre kao Novak samo znatno slabiji kvalitet.

    Zatim, Novak je prošle godine igrao, ne za istoriju, nego za besmrtnost. I potpuno je normalno da je bilo zahtevno i teško. I nije uspeo.

    Kirjos će imati skoro 4 dana bez takmičarskog ritma. Ne ide mi na ruku što ima bolji h2h jer će Novak biti ekstremno motivisan i Novak je sada osokoljen odustajanjem Nadala.

    Forum možda nije kao što je bio, ali ako je slabijeg kvaliteta, ne slažem se da budeš nemi posmatrač, već kao neko koga cene, naprotiv, trebaš da doprineseš kvalitetom.

    Ne mislim da će Novak sigurno osvojiti ali verujem da hoće. Treba da bude nagrađen za sve što se desilo početkom godine.

    Comment


    • Posao je navijaca dase plasi.

      Ja se uglavnom slazem sa oni sto si napisao. Zaboravio si da naglasis da je to Kirjosu prvo finale i da je do njega dosao dosta lako. Znas ko sve ne ucestvuje, plus su dva najaca igraza iz njegove polovine povukli (Beretini i Nadal). Dakle, Nik ce da bude pod strasnim pritiskom.

      Jedino se ne slazem da je Novak osokljen odustajanjem Nadala. On je htio Nadala, Nadal je na travi laksi protivnik od Kirjosa.

      Comment


      • Ni!!
        Drago mi je da te vidim, ostani, potreban si i cenjen ovde, tvoje analize su veoma bitne i doprinosiš svojim tehničkim i detaljnim pristupom situaciji.
        Znam da ti nije bilo prijatno u poslednje vreme, žao mi je. Svako ima pravo na svoje mišljenje a ja se ovaj put slaźem sa tobom (možda donekle) a već sam negde i napisala.

        Elem jesam optimista i imam veliko poverenje, ali ipak. cela ova godina je toliko teška, frustrirajuća da ne znam šta da kažem… Prvenstveno za Noleta - a možda još više za nas, njegove verne navijače, jer ipak je sve ovo u opisu njegovog posla koji nije za slabiće, ipak mi ne umemo da se nosimo sa takvom vrstom pritiska, treba za tako nešto jedan odredjeni mentalni sklop a i svakodnevna mentalna vežba. No, kao što rekoh, ne plašim se toliko Kirjosa koliko samog Noleta; razumela bih da pukne pod ovim pritiskom sada jer, pošto se Nadal povukao, OBVEZNO MORA da osvoji ovo, inače mu “spasa nema” i veliki je favorit, i ovo i ono… Znamo da ponekad nabije sebi takav pritisak, on sam, da na kraju podlegne istom. Da ne pričamo o “čudnim” propratnim situacijama, nevezanim za tenis, kao USO 2020, ovogodišnji AO i raznorazne kovid smicalice koje su u stanju da mu prirede…

        A Kirjos… ebg ne bi me čudilo da se razgoropadi, finale je to, kad je usredsredjen na tenis, a emocije i ponašanje pod kontrolom, on je igračina, tako da se sa njim nikad ne zna na čemu smo a i nedovoljo su medjusobno igrali da bi mogli unapred da se izvuku neki zaključci. Osnovno je pravilo, nikad ne potcenjuj protivnika, uostalom, ostavimo Kirjosa po strani, predstoji nam jedan drugi meč za par sati koji mora da se odigra od prvog do poslednjeg poena, bez straha, ali oprezno, vrlo vrlo oprezno.

        Idemo Noksi
        "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Posao je navijaca dase plasi.

          Ja se uglavnom slazem sa oni sto si napisao. Zaboravio si da naglasis da je to Kirjosu prvo finale i da je do njega dosao dosta lako. Znas ko sve ne ucestvuje, plus su dva najaca igraza iz njegove polovine povukli (Beretini i Nadal). Dakle, Nik ce da bude pod strasnim pritiskom.

          Jedino se ne slazem da je Novak osokljen odustajanjem Nadala. On je htio Nadala, Nadal je na travi laksi protivnik od Kirjosa.
          Teoretski, igrački, da ali kad pogledaš šampionski mentalitet, nije isto kad znaš da ne igraš u finalu protiv Nadala.Ne možeš u to da me ubediš. Bar ne u ovom trenutku.Nadal je bio osvojio dva Slema. Imao je visoko samopouzdanje.Novaku je laknulo veoma. Možda nije osokoljen ali izuzetno se rasteretio.

          Da, Kirjos zapravo neće imati meč sa visokim intenzitetom, prvo finale, trava, Wimbledon. Biće trema.

          Ali polako, dok dođemo dotle.

          Nick je tip igrača koji je zaslužio da dođe do finala. Veliku nagradu je dobio. Igra finale, ni manje ni više nego Wimbledona. To je veliko dostignuće za nekoga ko tako malo trenira i jako malo učestvuje na Touru. On praktično dolazi samo gde mu odgovara.

          Comment


          • Naravno da bi birao Rafu Novak u finalu iz 101 razloga.

            Comment


            • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
              NI,

              nema jednog Slema da se ti nisi bojao. Treba da obratiš pažnju na strah koji uteruješ po forumu a koji je bez ikakvog osnova. Nećemo se mi Novakovi navijači, koji smo svedoci tolikih dostignuća, plašiti jednog Nicka Kirjosa koji je jedva dobio npr. Nakašimu, koji ima stil igre kao Novak samo znatno slabiji kvalitet.

              Zatim, Novak je prošle godine igrao, ne za istoriju, nego za besmrtnost. I potpuno je normalno da je bilo zahtevno i teško. I nije uspeo.

              Kirjos će imati skoro 4 dana bez takmičarskog ritma. Ne ide mi na ruku što ima bolji h2h jer će Novak biti ekstremno motivisan i Novak je sada osokoljen odustajanjem Nadala.

              Forum možda nije kao što je bio, ali ako je slabijeg kvaliteta, ne slažem se da budeš nemi posmatrač, već kao neko koga cene, naprotiv, trebaš da doprineseš kvalitetom.

              Ne mislim da će Novak sigurno osvojiti ali verujem da hoće. Treba da bude nagrađen za sve što se desilo početkom godine.
              Ja NI-ejovo pisanje ne doživljavam kao strah i širenje istog, više ga shavtam kao oprez i gledište profesionalnog sportiste da se ne sme poceniti ni jedan protivnik i da svaki meč nosi nove izazove tj da nema opuštsanja jer se situacija začas okrene. Iako nama najivjačima i kibiicerima svaki Noletov protivnik izgleda kao laka meta, jer je Nole predobar. LIčno delim mišljenje većine da je u potencionalnom finalu bolji izbor bio Rafa jer se tu sve zna, Nik je nestabilan i nepredvidiv, nadam se u ovom slučaju da će to biti na Noletovu korist
              Last edited by Dekson; 08-07-22, 13:31.
              Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

              Comment


              • De si NI

                Comment


                • 6-0 za nas!

                  Comment


                  • Originally posted by shminka View Post
                    Naravno da bi birao Rafu Novak u finalu iz 101 razloga.
                    Svejedno je ko je preko puta šestostrukog šampiona Wimbledona.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Novak na momente danas I protiv Sinera mi je delovalo kao da fizicki nije top. Cak je odbijao da odgovori na konfrrenciji na neko pitanje u vezi toga sta pike. Nadam se da nije ona " bolest" koju je imao na pocetku sezone na sljaci.

                      Comment


                      • Mala varka Miljanića Darka

                        U finalu će biti destroyer!

                        Comment


                        • Originally posted by 147 View Post
                          Novak na momente danas I protiv Sinera mi je delovalo kao da fizicki nije top. Cak je odbijao da odgovori na konfrrenciji na neko pitanje u vezi toga sta pike. Nadam se da nije ona " bolest" koju je imao na pocetku sezone na sljaci.
                          Meni jedino smeta što nema one eksplozivnosti pa na dosta forhenda kasni i šalje one slajs forice defanzivne, samo da prebaci reket. Ali to su godine.

                          Kondicije ima, može da igra dosta dugo. Da traje meč.

                          Mentalno je slabiji i loše startuje mečeve. Ali nivo igre kasnije je izuzetno visok. Baš je uživanje za gledanje.

                          Comment


                          • Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

                            Comment




                            • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

                              Meni jedino smeta što nema one eksplozivnosti pa na dosta forhenda kasni i šalje one slajs forice defanzivne, samo da prebaci reket. Ali to su godine.

                              Kondicije ima, može da igra dosta dugo. Da traje meč.

                              Mentalno je slabiji i loše startuje mečeve. Ali nivo igre kasnije je izuzetno visok. Baš je uživanje za gledanje.
                              Ne šalje on slajs zato što ne stiže, nego što je to udarac koji je vrlo efikasan na travi, loptica putuje duže igrač ima više vremena da dođe do mreže, s druge strane loptica mnogo nezgodno odskače i mnogo manje nego na drugim podlogama.
                              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                              Comment


                              • Originally posted by 147 View Post
                                Novak na momente danas I protiv Sinera mi je delovalo kao da fizicki nije top. Cak je odbijao da odgovori na konfrrenciji na neko pitanje u vezi toga sta pike. Nadam se da nije ona " bolest" koju je imao na pocetku sezone na sljaci.
                                Nije isključeno ali to više nije toliko ni bitno, već je preležao (asimptomatičan) dvaput, ako je rovit (isto kao i ja, po drugi put i vakcinisana ) drmne se brufen pa paracetamol neizmenično po potrebi i normalno se živi, uz masku gde treba da se ne prenese na stare i bolesne i to je to, odmaraće se on i oporaviti kad se završi turnir. Nije korona više ono što je bila. No, da ne nagadjamo, polako, korak po korak.
                                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                                Comment

                                Working...
                                X