Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Žika View Post
    Имао је добар став све до Рафе, а онда изашао као на сахрану....имао је поглед као да је попио бенсандин...и морао сам и ја са њим на спавање...
    Ovo sam i ja primetio, bukvalno po pogledu možeš da zaključiš kakva je situacija u meču, odsutan, mutan -gubi, jasan, fokusiran - dobija.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Originally posted by Larisa View Post
      Kao prvo, odgovaram Ni-u, nikog nisam nazvala izdajicom tako da to što se osećate prozvano je vaš problem
      Pišite šta vam je volja ne moramo se uvek složiti.

      Za mene su privatne odluke o sopstvenom zdravlju i telu svete, ima pravo da ih zadrži za sebe, isto tako i da ih komentariše.

      Da nije sam objavio da je dobio izuzeće, kopali bi i spekulisali dok ne saznaju, ponavljam da su, kao što i sami znate ali možda ste zaboravili, o njegovom vakcinalnom statusu mediji spekulisali već nekoliko meseci a on je ćutao. Došao je momenat da mu jednostavno više nisu dozvoljavali da ćuti, nego su počeli da izmišljaju ono što im je volja. Pored prava na odluke o svom telu, životu i zdravlju, takodje imamo pravo na privatnost, na javnu sliku i na informacije koje želimo da podelimo sa ostalima i one koje ne. Konkretno ta objava - i da je nije bilo - isto bi prošao, krajnje ste naivni ako mislite da bi taj detalj sprečilo lavinu i da bi prestali da ga, da prostite, podjebavaju
      Sve je ovo mnogo veće od njega, i postajem sve ubedjenija u to i da se vakcinisao na vreme, opet bi pronašli načina da ga ometaju, uvek je bio trn u oku, “nezgodan”, preterano iskren i svoj… Pa uz to i uspešan. To se na ovom svetu ne oprašta i nikako mu neće dozvoliti da neko kao on, ostane zapamćen kao najbolji teniser svih vremena, pa su se uhvatili za kovid i vakcinu, da nisu, onda bi izmislili neki ultimatum u vezi sa Rusijom ili Srbijom, bilo šta, samo da ga dokrajče.
      Meni je od Australije, ali stalno, Monika u mislima
      On je ćutao možda zato što je i sam razmišljao da li da se vakciniše. Možda.
      Naravno da bi ga jebali. Ali on može da kaže nešto poput "ispunjeni su svi uslovi za ulazak u Australiju i odobrena mi je viza i boravak. To je sve što treba da znate." Ostali iz AUS bi ćutali, a javnost bi većinski mislila da se vakcinisao, ali verovtno nekom "neprijateljskom" vakcinom, u tom momentu kineskom. Podjebavanje nije isto što i jebanje, da izvineš, a ovo drugo je gore i upravo je to drugo on i dobio tokom svog boravka tamo.

      Povodom drugog boldovanog segmenta, jeste, ali nemojmo zaboraviti da im on često daje sebe na tacnu da ga dokrajče.
      Protiv Rafe je preksinoć stalno požurivao ball kids, evo sad mogu da kažu "Vidi licemera, na RGu 2014 se kao sklanja pod kišobran sa ball boyem, ono u IW je bilo možda i slučajno, ali ovo sada je već durektno maltretiranje dece!"
      USO 2020? Sećaju li se ljudi Sinsinatija 2020, SF za Agutom? Sećaju li se istog tog meča sa Bustom, ali malo pre napucavanja u grlo, kada je napucao loptu u onu bočnu , kako se krsti, graničnik ili pano po bokovima terena, plavo kao krov izgleda.
      Suština je da ne može zapad da stvori magarca od komarca, ali može od...ne znam...mačke. Maca je malo veća. Ako mu treba ventil, razbucaj reket 3 puta. Warning, 1st serve, point penalty. Bolje tako. Naučio lekcio kažeš? Što je onda bacao reket na stadion, na OI? Nema veze što je "prazno".
      Last edited by Kule; 02-06-22, 10:55.

      Comment


      • Originally posted by Kule View Post

        On je ćutao možda zato što je i sam razmišljao da li da se vakciniše. Možda.
        Naravno da bi ga jebali. Ali on može da kaže nešto poput "ispunjeni su svi uslovi za ulazak u Australiju i odobrena mi je viza i boravak. To je sve što treba da znate." Ostali iz AUS bi ćutali, a javnost bi većinski mislila da se vakcinisao, ali verovtno nekom "neprijateljskom" vakcinom, u tom momentu kineskom. Podjebavanje nije isto što i jebanje, da izvineš, a ovo drugo je gore i upravo je to drugo on i dobio tokom svog boravka tamo.

        Povodom drugog boldovanog segmenta, jeste, ali nemojmo zaboraviti da im on često daje sebe na tacnu da ga dokrajče.
        Protiv Rafe je preksinoć stalno požurivao ball kids, evo sad mogu da kažu "Vidi licemera, na RGu 2014 se kao sklanja pod kišobran sa ball boyem, ono u IW je bilo možda i slučajno, ali ovo sada je već durektno maltretiranje dece!"
        USO 2020? Sećaju li se ljudi Sinsinatija 2020, SF za Agutom? Sećaju li se istog tog meča sa Bustom, ali malo pre napucavanja u grlo, kada je napucao loptu u onu bočnu , kako se krsti, graničnik ili pano po bokovima terena, plavo kao krov izgleda.
        Suština je da ne može zapad da stvori magarca od komarca, ali može od...ne znam...mačke. Maca je malo veća. Ako mu treba ventil, razbucaj reket 3 puta. Warning, 1st serve, point penalty. Bolje tako.
        Nisi shvatio, ili se praviš da ne shvataš da postoji agenda protiv srpskog igrača čija je jedina "krivica" to što se ne stidi svog porekla.
        Takav tretman nisu imali Nemci posle Drugog svetskog rata, kad gledaš Cube na Eurosportu bukvalno ti se povraća od njihovog konstantnog podsmevanje svega vezanog za Novaka.
        A toga imaš u svim zapadnim medijima, potpuno nezasluženo.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Originally posted by dekkard View Post
          Nisi shvatio, ili se praviš da ne shvataš da postoji agenda protiv srpskog igrača čija je jedina "krivica" to što se ne stidi svog porekla.
          Takav tretman nisu imali Nemci posle Drugog svetskog rata, kad gledaš Cube na Eurosportu bukvalno ti se povraća od njihovog konstantnog podsmevanje svega vezanog za Novaka.
          A toga imaš u svim zapadnim medijima, potpuno nezasluženo.
          Postoji agenda. Ali agenda im prolazi zato što nije uvek zasnovana na totalnim budalaštinama. Najgore su poluistine. Protiv njih ne možeš. Laži se lako raskrinkaju.
          Last edited by Kule; 02-06-22, 11:04.

          Comment


          • Originally posted by dekkard View Post
            Nisi shvatio, ili se praviš da ne shvataš da postoji agenda protiv srpskog igrača čija je jedina "krivica" to što se ne stidi svog porekla.
            Takav tretman nisu imali Nemci posle Drugog svetskog rata, kad gledaš Cube na Eurosportu bukvalno ti se povraća od njihovog konstantnog podsmevanje svega vezanog za Novaka.
            A toga imaš u svim zapadnim medijima, potpuno nezasluženo.
            Agenda svakako postoji. Da li je bilo boljih rešenja oko vakcinacije? Verovatno jeste.

            Postoji još propusta u Novakovim odlukama. Pod pretpostavkom da je priča oko rastanka sa Vajdom zbog stava prema vakcinaciji, tačna, to je Novakov sulud potez. Kako je smeo da dozvoli Novak da sedi bez podrške u boxu? Gde su otac i majka? Mlađi brat? Ivanišević nije dovoljan. Koliko sam čuo, na turnir je poveo tasta i taštu.

            Pogledajte Nadalov box. Jedino je Ulisesu Badiou stalo i energičan je. Tek ćemo videti šta je to što je Ivanišević doneo Novaku, sad kada nema Vajde. Merilo su samo Slemovi i to druga nedelja isključivo. Za sada, prvi Slem bez Vajde, podbačaj već u QF. Idemo sad na Wimbledon pod britanski pritisak.

            Novakova porodica se razjedinila nažalost. Ne želim ovde da iznosim detalje. Ali moraju biti na Slemovima u drugoj nedelji kao podrška.

            Zatim, Novak je probao da uplaši protivnika sa pričom da je spreman... Kako može da bude spreman nije odigrao nijedan meč u 4 seta. Viško je bio u pravu. Moralo je malo da se zaljulja.

            Nivo igre protiv Beretinija u QF 2021 bio je daleeeeko veći nego protiv Švarcmana u 4.kolu.

            Comment


            • To o čemu ti pričaš je sindrom kratke suknjice. Ne bi bila silovana da je nije nosila.
              Silovatelj je silovatelj.
              “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

              Comment


              • Originally posted by Srkisa View Post

                Jako si pristrasna i volis Novaka sto je i razumljivo jer si Novakov navijac kao i ja,ali da ti kazem da je sreca za Novaka sto je demokratija,da je komunizam najmanji bi njemu problem bio sad sto gubi od Rafe na Rg i publika ne navija za njega

                Vecina Neutralnih ljudi Novakov potez smatra sebicnim,ako je 90% uradilo nesto a 10% ima neke svoje principe i sad svi to moraju da postuju i da ih eto puste da rade sta hoce sa njima.Ako vec misli da cemu naskoditi zdravlju onda mora da ima valjan medicinski osnov za izuzece,a on misli da mora biti izuzet zbog nekih verovanja?Tako ne funkcionise moderan svet,mozda se to tebi ne svidja ni Novaku ali to je tako i ne verujem da ce se menjati taj sistem

                Ja postujem njegovu odluku i ako se ne slazem,ali sad da ceo svet ukine mere samo zbog njega bas ne bih podrzao,koliko god su te mere bile prethodne 2 godine zbunjujuce i ponekad preterane,vakcinacija je jos i najmanje losa mera pored svih karantina maski testova itd...

                Kad se budu ukidale mere,to ce biti jer vise nisu potrebne a ne zbog sloboda itd..
                Srkiša, ajde idemo redom. Novak jeste napravio neke greške u koracima, kao na pr kad je otišao na sastanak s Lekipom a znao da je pozitivan. Ona dodeka nagrada deci je diskutabilna, kaže da nije mislio da je + ajde da mu veruejem.

                Ali, ne možeš da osporavaš činjenicu da su preterali sa medijskom hajkom protiv njega, kao na pr ismevanje njegovog “neodgovornog” ponašanja na Adria Touru, zamislite bez maske, okupljanja itd… Čekaj, pa da li je bilo zakonom zabranjeno u zemljama u kojima se održavao ovaj turnir? Podsećam te da su danas ukinute apsolutno
                sve mere u Evropi, uprkos činjeninci da je, po ekspertima pandemija kovida daleko od kraja, a baci pogled na Kinu i sad kaži, ko bi koga trebalo da osudjuje za neodgovorno ponašanje? Oh wait, Evropa (zapadna), Amerika (severna) i eventualno Kanada su uvek glavno merilo svega, demokratije, prava, politike, pa i kovid mera, naravno…Čak o onda kad nema nikakve logike.

                Da nastavimo sa nedoslednostima. Novak je dva puta preležao kovid, svaki infektolog će ti reći da preležana bolest stvara isto toliko antitela iliti T linfocita kao vakcina, ako ne i više. Što više puta dolazimo u kontakt sa novil virusom, naš imunitet je sve jači i mogućnost da zarazimo druge ili se ozbiljno razbolimo sve manja. Elem, velika je laž milion puta izrečena, da samo vakcina stvara “trajni” imunitet. Svaki (nezavisni) epidemiolog će ti reći da je to neopevana laž. Razumem (do neke mere) manipulaciju masa u ovoj situaciji bez presedana, ali nikako ne mogu da razumem da prave budale od nas

                Sledeće što moram da ti kažem da nisi uopšte u pravu je to da Novak nikada, ali nikada nije tražio specijalan tretman iliti neko posebno izuzeće, ta laž je isto tako milion puta prepričana da su neupućeni, koji dosada za Novaka možda nisu ni čuli, poverovali u nju i zbog toga 90% smatra da je Novak sebičan. To izuzeće je postojalo (ili i dalje postoji) u australijskom imigracionom zakonu, ali je Novaku posle afere i zatvora, odbijena viza iz političkih razloga (ne sumnjam da sve ovo ti već vrlo dobro i sam znaš, pratili smo svaki korak i opširno raspredali o svemu ovde).

                Otkud ti to da “ceo svet treba da ukine mere zbog njega” i da samo njemu treba dati izuzeće na osnovu preležane bolesti, ja ne razumem.

                Ja ti pričam o svetu dvostrukih aršina, licemerja i politike koja ne ide na ruku populaciji nego isključivo pojedincima, koji su vešto iskoristili situaciju. Novak je javno linčovan po svim tim nedoslednim i nepravednim načelima; da mu nisu ponudili opciju izuzeća za Australiju (podsećam te da nije bio jedini ali jeste najpoznatiji pa su morali da ga iskoriste kao primer) on nikada ne bi išao, kao što nije putovao u Ameriku pa neće ni u septembru, a po svemu sudeći ni u Australiju u januaru pa neće ni pisnuti (a onda opet neće biti dobro-zašto ćuti?) i tako Jovo nanovo

                Pristrasna jesam, ali ne Novaku, ne mogu da podnesem nepravdu i ljudsku glupost, ovce koje slepo slede krdo i nikada ne postavljaju pitanja, ne otvaraju oči, ne suprotstavljaju se javnom mnjenju, umiru od straha da budu različiti
                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                Comment


                • Originally posted by Larisa View Post

                  Srkiša, ajde idemo redom. Novak jeste napravio neke greške u koracima, kao na pr kad je otišao na sastanak s Lekipom a znao da je pozitivan. Ona dodeka nagrada deci je diskutabilna, kaže da nije mislio da je + ajde da mu veruejem.

                  Ali, ne možeš da osporavaš činjenicu da su preterali sa medijskom hajkom protiv njega, kao na pr ismevanje njegovog “neodgovornog” ponašanja na Adria Touru, zamislite bez maske, okupljanja itd… Čekaj, pa da li je bilo zakonom zabranjeno u zemljama u kojima se održavao ovaj turnir? Podsećam te da su danas ukinute apsolutno
                  sve mere u Evropi, uprkos činjeninci da je, po ekspertima pandemija kovida daleko od kraja, a baci pogled na Kinu i sad kaži, ko bi koga trebalo da osudjuje za neodgovorno ponašanje? Oh wait, Evropa (zapadna), Amerika (severna) i eventualno Kanada su uvek glavno merilo svega, demokratije, prava, politike, pa i kovid mera, naravno…Čak o onda kad nema nikakve logike.

                  Da nastavimo sa nedoslednostima. Novak je dva puta preležao kovid, svaki infektolog će ti reći da preležana bolest stvara isto toliko antitela iliti T linfocita kao vakcina, ako ne i više. Što više puta dolazimo u kontakt sa novil virusom, naš imunitet je sve jači i mogućnost da zarazimo druge ili se ozbiljno razbolimo sve manja. Elem, velika je laž milion puta izrečena, da samo vakcina stvara “trajni” imunitet. Svaki (nezavisni) epidemiolog će ti reći da je to neopevana laž. Razumem (do neke mere) manipulaciju masa u ovoj situaciji bez presedana, ali nikako ne mogu da razumem da prave budale od nas

                  Sledeće što moram da ti kažem da nisi uopšte u pravu je to da Novak nikada, ali nikada nije tražio specijalan tretman iliti neko posebno izuzeće, ta laž je isto tako milion puta prepričana da su neupućeni, koji dosada za Novaka možda nisu ni čuli, poverovali u nju i zbog toga 90% smatra da je Novak sebičan. To izuzeće je postojalo (ili i dalje postoji) u australijskom imigracionom zakonu, ali je Novaku posle afere i zatvora, odbijena viza iz političkih razloga (ne sumnjam da sve ovo ti već vrlo dobro i sam znaš, pratili smo svaki korak i opširno raspredali o svemu ovde).

                  Otkud ti to da “ceo svet treba da ukine mere zbog njega” i da samo njemu treba dati izuzeće na osnovu preležane bolesti, ja ne razumem.

                  Ja ti pričam o svetu dvostrukih aršina, licemerja i politike koja ne ide na ruku populaciji nego isključivo pojedincima, koji su vešto iskoristili situaciju. Novak je javno linčovan po svim tim nedoslednim i nepravednim načelima; da mu nisu ponudili opciju izuzeća za Australiju (podsećam te da nije bio jedini ali jeste najpoznatiji pa su morali da ga iskoriste kao primer) on nikada ne bi išao, kao što nije putovao u Ameriku pa neće ni u septembru, a po svemu sudeći ni u Australiju u januaru pa neće ni pisnuti (a onda opet neće biti dobro-zašto ćuti?) i tako Jovo nanovo

                  Pristrasna jesam, ali ne Novaku, ne mogu da podnesem nepravdu i ljudsku glupost, ovce koje slepo slede krdo i nikada ne postavljaju pitanja, ne otvaraju oči, ne suprotstavljaju se javnom mnjenju, umiru od straha da budu različiti
                  Pristrasna si i dalje,u Kini su svi vakcinisani i jos je gora politika osudjivanja od demokratskog zapada,tamo bi bio tek lincovan,tako da svi koji krivite Zapad za slobode da znate da i van Zapada se ljudi vakcinisu pa cak i vise

                  Sa medicinske osnove kolko sam razumeo sa mnogo ljudi sam pricao ima razloga da ne trci za vakcinom ako je prelezao kovid,no to opiranje vakcini je malo preterano,nece ga ubiti niti ce mu sta poremetiti vrlo verovatno,to je dokazano

                  Vakcina je prevencija a prevencije nikad dosta,naravno da postoje granice kao i kod bilo kakvog prirodnog proizvoda,ali zasto ne bi i pored prelezanog kovida(jeste tacno da je jak ko vakcina) i primio vakcinu i tako jos manje samnjio sansu sebe i druge da zarazi

                  Sto se tice hajke za Adria tur se slazem nije tu on nista kriv kriva je vlast u Srbiji za to pre svega

                  Ova epizoda sa pozitivnim testom i okupljanjima sa decom je sve posledica njegovog opiranja vakcini??Cemu??Vodi tudje borbe koje pritom nemaju mnogo smisla...

                  Jos jedna stvar je sto on istice da ima izuzece?Zasto?Hoce celom svetu da objasni da su vakcine losa stvar?Na osnovu cega?
                  Mnogo tu ima pitanja koja nikad nece biti odgovorena

                  Iako ja podrzavam njegov natural pristup lecenju,odnosno uvek prirodno pre sintetickog,u ovom ttrnutku svet nema bolji nacin borbe sa infekcijama,kad mi Novak kaze da lovorov list smanjuje smrtnost od malih boginja kao vakcina ja cu prvi uzeti taj list pre vakcine,ali to nije istina,covid je ovde mislim manje bitan,on generalno ima preteranu odbojnost prema farmaceutskoj industriji to se videlo i kod operacije lakta pa je na kraju shvatio da ipak lovorov list(lupam mislim na bilo sta prirodno) i meditacija,ne leci lakat,sto opet ne znaci da ne treba to raditi nekada

                  Ja Novaku ne zameram kad baci reket u sred meca,kad napuca loptom sudiju nenamerno,ali ovo sa vakcinom stvarno ne mogu da se slozim sa njim,nadam se da nece biti potrebe za merama uskoro pa ce moci da igra,a ako ne sam je kriv

                  Comment


                  • Nisi me razumeo, u Kini je stopa vakcinacije visoka, nešto manja nego na primer u Španji, gde je oko 90% gradjana primilo bar jednu dozu, ali, medjutim, Šangaj sa oko 20 miliona stanovnika je nedavno bio celih 65 dana u teškom lockdownu, dok nije došlo do pobune stanovništva, inače bi i dalje sprovodili politiku nulta tolerancije prema kovidu. Dakle, dajem taj primer da se vidi koliko je sve relativno na ovom svetu i kako se na različitim kontinentima i zemljama različito nose sa pandemijom. Možda oni smatraju da smo mi Evropljani krajnje neodgovorni sada, niko ne nosi masku, niko se više ne testira, bolesni idemo na posao i u škole itd


                    Novaka su iskoristili kao žrtveno jare, predstavili ga kao divljaka i primitivca sa zaostalog Balkana - iskoristili peh na Adria Touru, a niko nije objasnio da je epidemiološka situacija tada bila mnogo povoljnija nego na zapadu i da su se ispoštovale sve mere. U Australiji su sve to iskoristili da bi mu odbili vizu i u političke svrhe, došao im ko kec na jedanaest, i strpali su ga u pritvor sa ostalim zarobljenicima zatočenim u lavirintu njihovih imigracionih zakona, u njihovoj sredjenoj, demokratskoj državi. Sad mi ti kaži da je za to sam kriv, pa da se prekrstim, evo levom

                    A za to što je on pobornik prirodne medicine, što ne unosi odredjene supstance u svoj organizam, što se hrani na svojstven način itd to je opet njegova lična stvar, ne bi se reklo da nije u ekstremno dobroj formi (ili bio dok ga nisu zaustavili), čovek je u elitnoj grupi najuspešnijih sportista svih vremena i to ne samo u tenisu, ja bih rekla da itekako zna da vodi računa o svom telu (nemojte zaebavati). A to što nekome možda nije normalno da ne jede prasetinu ili ili palačinke od belog brašna, da bira svoje medicinske tretmane, meni je to normalno, a vidiš i od toga a i od meditacije, koju uzgred budi rečeno praktikuje oko 50% populacije u Evropi, od njega su našli da prave majmuna i srozavaju njegovu reputaciju. Da mi je znati zašto, kad je očigledno bilo da mu takav režim ishrane i života donosi samo uspehe (ili možda baš zbog toga? Khm…) Stvarno nepojmljive svinjarije rade čoveku.

                    Što se njegovog stava o vakcinama protiv kovida tiče, podsećam te da on dugo nije želeo da se izjašnjava, da daje nikakve izjave, ali avaj, ne može to tako, toliko su insistirali i dizali tenziju da je prvo saopštio da je pravo svakog čoveka da se ne izjašnjava javno o svom zdravstvenom kartonu, ali mediji mu jednostavno nisu davali mira. Ljudi su bili primorani da se izjašnjavaju (nije on jedini), ili si za ili protiv, nema danas na ovom svetu ikakav kompromis, ništa izmedju, ako nisi za, automatski si protiv, vrlo slično kao trenutno o invaziji Ukrajine, ili si za ili protiv Putina; nema tu nikakvo “ali”, ako nećeš javno da ga osudiš onda si njegov superfan (a možda je objašnjenje daleko jednostavnije, imaš porodicu u Rusiji ili i sam posle treba da se vratiš kući, pa sad ti javno pljuj po Putinu). Nekim umetnicima i sportistima ne dozvoljavaju da rade, u nekim školama izbacuju ruske klasike iz gradiva…

                    A da bi peh bio još veći, ne dozvoljavaju ljudima da ponešto zadrže i za sebe, da ostanu neutralni, a opet šta god da izjaviš, ne valja Ovo su jeziva vremena…
                    Last edited by Larisa; 02-06-22, 16:24.
                    "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                    Comment


                    • Nije želeo ništa Novak da dokaže, a pogotovo ne štetnost vakcina, čak je govorio da ko želi može i treba da se vakciniše, samo je stvar da on nije želeo da se vakciniše jer je njegov imuni sistem dovoljno jak da se izbori sa virusom i bez vakcine i guess what, BIO JE U PRAVU!
                      Imam razne slučajeve oko sebe glede kovida i vakcinisanja da su ljudi umirali većinom bez ali neki i vakcinisani, preleže koronu, vakcinišu se posle par meseci i opet se razbole. Imam primere ljudi koji su se čak četiri puta razboleli od kovida, i neke koji nisu nijednom nevezano za to da li su vakcinisani ili ne.
                      Posle dve i po ovog horora, JEDINO PRAVILO JE DA NEMA PRAVILA!
                      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                      Comment


                      • Originally posted by Larisa View Post
                        Nisi me razumeo, u Kini je stopa vakcinacije visoka, nešto manja nego na primer u Španji, gde je oko 90% gradjana primilo bar jednu dozu, ali, medjutim, Šangaj sa oko 20 miliona stanovnika je nedavno bio celih 65 dana u teškom lockdownu, dok nije došlo do pobune stanovništva, inače bi i dalje sprovodili politiku nulta tolerancije prema kovidu. Dakle, dajem taj primer da se vidi koliko je sve relativno na ovom svetu i kako se na različitim kontinentima i zemljama različito nose sa pandemijom. Možda oni smatraju da smo mi Evropljani krajnje neodgovorni sada, niko ne nosi masku, niko se više ne testira, bolesni idemo na posao i u škole itd


                        Novaka su iskoristili kao žrtveno jare, predstavili ga kao divljaka i primitivca sa zaostalog Balkana - iskoristili peh na Adria Touru, a niko nije objasnio da je epidemiološka situacija tada bila mnogo povoljnija nego na zapadu i da su se ispoštovale sve mere. U Australiji su sve to iskoristili da bi mu odbili vizu i u političke svrhe, došao im ko kec na jedanaest, i strpali su ga u pritvor sa ostalim zarobljenicima zatočenim u lavirintu njihovih imigracionih zakona, u njihovoj sredjenoj, demokratskoj državi. Sad mi ti kaži da je za to sam kriv, pa da se prekrstim, evo levom

                        A za to što je on pobornik prirodne medicine, što ne unosi odredjene supstance u svoj organizam, što se hrani na svojstven način itd to je opet njegova lična stvar, ne bi se reklo da nije u ekstremno dobroj formi (ili bio dok ga nisu zaustavili), čovek je u elitnoj grupi najuspešnijih sportista svih vremena i to ne samo u tenisu, ja bih rekla da itekako zna da vodi računa o svom telu (nemojte zaebavati). A to što nekome možda nije normalno da ne jede prasetinu ili ili palačinke od belog brašna, da bira svoje medicinske tretmane, meni je to normalno, a vidiš i od toga a i od meditacije, koju uzgred budi rečeno praktikuje oko 50% populacije u Evropi, od njega su našli da prave majmuna i srozavaju njegovu reputaciju. Da mi je znati zašto, kad je očigledno bilo da mu takav režim ishrane i života donosi samo uspehe (ili možda baš zbog toga? Khm…) Stvarno nepojmljive svinjarije rade čoveku.

                        Što se njegovog stava o vakcinama protiv kovida tiče, podsećam te da on dugo nije želeo da se izjašnjava, da daje nikakve izjave, ali avaj, ne može to tako, toliko su insistirali i dizali tenziju da je prvo saopštio da je pravo svakog čoveka da se ne izjašnjava javno o svom zdravstvenom kartonu, ali mediji mu jednostavno nisu davali mira. Ljudi su bili primorani da se izjašnjavaju (nije on jedini), ili si za ili protiv, nema danas na ovom svetu ikakav kompromis, ništa izmedju, ako nisi za, automatski si protiv, vrlo slično kao trenutno o invaziji Ukrajine, ili si za ili protiv Putina; nema tu nikakvo “ali”, ako nećeš javno da ga osudiš onda si njegov superfan (a možda je objašnjenje daleko jednostavnije, imaš porodicu u Rusiji ili i sam posle treba da se vratiš kući, pa sad ti javno pljuj po Putinu). Nekim umetnicima i sportistima ne dozvoljavaju da rade, u nekim školama izbacuju ruske klasike iz gradiva…

                        A da bi peh bio još veći, ne dozvoljavaju ljudima da ponešto zadrže i za sebe, da ostanu neutralni, a opet šta god da izjaviš, ne valja Ovo su jeziva vremena…
                        Dakle u Kini je oko 90% vakcinisano sto je jedna od najvecih stopa na svetu sa Spanijom i jos nekim zemljama i to sa decom...ovih 10% su uglavnom stariji koji se boje da prime jer su slabog zdravlja,proucio sam sve to,99% zdravih ljudi je primilo,njihova vakcina je najprirodnija mogao je nju da primi nije cak ni to,mozda se premisljao ne znam u svakom slucaju mislim da je pogresio pre Australije,posle onog lincovanja...iskreno i mene bi bilo sramota da kazem da sam pogresio,sad je kasno

                        I ja sam pobornik prirodne medicine(dok god je moguce primenjivati je),i mislim da je covek u vrhunskoj formi mozda i boljoj nego vecina sportista,ali to ne menja stvar da se ne slazem sa njegovim stavom o vakcini,koji mozda vise i nije takav ali sad je kasno da ista javno promeni jer je osramocen zestoko

                        Nema to veze sa njegovim imunim sistem(njemu ona nije potrebna samom)u nekom idealnom slucaju vakcinisao bi se jos prosle godine kad je izasla i tako primerom podigao stopu vakcinacije kod nas za 10% bar(ima ogroman uticaj),ali sta sad da se radi,gledati u proslost nema smisla,tako je kako je

                        Navijamo da se ukinu mere i da se ovo sto pre zaboravi,ali samo ne zelim da ako se povredi slucajno ne daj Boze izgubi jos 2 godine druzeci se sa pepeom Imazom i i jureci neke piramide,mnogo je izgubio time,da mu nije tih stavova sad bi vec imo minimum 25 slemova

                        Ali naravno njegov zivot i njegovo pravo da veruje

                        Last edited by Srkisa; 02-06-22, 17:56.

                        Comment


                        • Larisa,

                          Nisi me nazvala izdajicom. Iznijela si svoje misljenje, nema problema.

                          Svejedno, ja ostajem pris svojoj ocjeni. Cini mi se da se Ljubitelj, Kule i jos poneko slaze sa mnom. Dakle sa stanovista teniske karijere ono sto je napravio Novak je glupost. Nije glupost sto se nije vakcinisao, glupost je sto je insistirao da svi zanaju da se nije vakcinisao. U krajnjoj liniji, mogao je dobiti potvrdu da se vakcinisao, bez da to ucini. Toliko se moglo srediti.

                          Druga glupost je bila sto je insistirao na svom stavu u intervjuu sa Amalom. To tada nije izgledalo kao glupost. Svi smo se nadali da ce Ameri skinuti restrikcije. A oni ih ne skidaju. Bilo kako bilo, u tom intervjuu je Novak mogao zauzeti herojski stav: "Moje je pravo da ne uzmem vakcinu." a mogao je zauzeti i pragmaticni stav: "U normalnim okolnostima ne bih se vakcionisao, ali vidjevsi kako su ljudi osjetljivi, do koje mjere moj stav uzimaju kao moju priviligegiju, odlucio sam da se soladarisem..."

                          Izabrao je herojski stav, time je doveo jos dva slema u pitanje. Uz to ne moze imati kontinuitet forme jos godinu dana.

                          Konacno, uvjeren sam da i sam Novak danas smatra da je napravio glupost. I da ga to grize.
                          Last edited by NI; 02-06-22, 21:12.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Larisa,

                            Nisi me nazvala izdajicom. Iznijela si svoje misljenje, nema problema.

                            Svejedno, ja ostajem pris svojoj ocjeni. Cini mi se da se Ljubitelj, Kule i jos poneko slaze sa mnom. Dakle sa stanovista teniske karijere ono sto je napravio Novak je glupost. Nije glupost sto se nije vakcinisao, glupost je sto je insistirao da svi zanaju da se nije vakcinisao. U krajnjoj liniji, mogao je dobiti potvrdu da se vakcinisao, bez da to ucini. Toliko se moglo srediti.

                            Druga glupost je bila sto je insistirao na svom stavu u intervjuu sa Amalom. To tada nije izgledalo kao glupost. Svi smo se nadali da ce Ameri skinuti restrikcije. A oni ih ne skidaju. Bilo kako bilo, u tom intervjuu je Novak mogao zauzeti herojski stav: "Moje je pravo da ne uzmem vakcinu." a mogao je zauzeti i pragmaticni stav: "U normalnim okolnostima ne bih se vakcionisao, ali vidjevsi kako su ljudi osjetljivi, do koje mjere moj stav uzimaju kao moju priviligegiju, odlucio sam da se soladarisem..."

                            Izabrao je herojski stav, time je doveo jos dva slema u pitanje. Uz to ne moze imati kontinuitet forme jos godinu dana.

                            Konacno, uvjeren sam da i sam Novak danas smatra da je napravio glupost. I da ga to grize.
                            Napravio je glupost, ali nije prvi put u karijeri. Napravio je glupost kada je izgubio i celu 2017. i AO 2018. godine. Nije jos kasno da se ta glupost ispravi. I tada je delovalo da je Rodzer dobio odlucujucu prednost u slam raceu. Ako je Rodzer mogao da osvoji 3 slema posle 35. rodjendana, moze i Novak!

                            Trenutno, procenjujem sanse da igra USO na oko 50%, a AO na oko 20%. Kao sto sam rekao, mozda mu i skinu zabranu ulaska u Australiju, ali sumnjam da ce Australija da skine zabranu obavezne vakcinacije. Najbolje je da se 100% posveti Wimbledonu, a onda da vidi sta ce dalje. Za pocetak da vidi da li ce Amerika da skine uslov obavezne vakcinacije do sredine Jula.

                            Zasto mislis da je sada kasno za vakcinaciju? Pa u samom intevjuu koji je dao je rekao da mozda promeni misljenje nekada u buducnosti. Sigurno da ce da ga mnogi pljuju, ali zaboravice se to. Isto kao sto niko ne prica o njegovoj operaciji iz 2018. U tom slucaju bi mu sanse da igra AO skocile na 80%, a USO na 100%.


                            Novak nazalost nije bio dovoljno promisnjen u februaru kada je pricao sa novinarom iz BBC. Podcenio je uslove u Americi pre svega.


                            Inace pitanje je koliko je Nadal fizicki spreman i jos koliko ce moci da igra. Nije sve izgubljeno. Samo je pitanje da li ce da zrtvuje malo svog obraza ( samo trenutno, to se za par godina zaboravi), ili ne. Ipak mislim da on to nece da uradi.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Larisa,

                              Nisi me nazvala izdajicom. Iznijela si svoje misljenje, nema problema.

                              Svejedno, ja ostajem pris svojoj ocjeni. Cini mi se da se Ljubitelj, Kule i jos poneko slaze sa mnom. Dakle sa stanovista teniske karijere ono sto je napravio Novak je glupost. Nije glupost sto se nije vakcinisao, glupost je sto je insistirao da svi zanaju da se nije vakcinisao. U krajnjoj liniji, mogao je dobiti potvrdu da se vakcinisao, bez da to ucini. Toliko se moglo srediti.

                              Druga glupost je bila sto je insistirao na svom stavu u intervjuu sa Amalom. To tada nije izgledalo kao glupost. Svi smo se nadali da ce Ameri skinuti restrikcije. A oni ih ne skidaju. Bilo kako bilo, u tom intervjuu je Novak mogao zauzeti herojski stav: "Moje je pravo da ne uzmem vakcinu." a mogao je zauzeti i pragmaticni stav: "U normalnim okolnostima ne bih se vakcionisao, ali vidjevsi kako su ljudi osjetljivi, do koje mjere moj stav uzimaju kao moju priviligegiju, odlucio sam da se soladarisem..."

                              Izabrao je herojski stav, time je doveo jos dva slema u pitanje. Uz to ne moze imati kontinuitet forme jos godinu dana.

                              Konacno, uvjeren sam da i sam Novak danas smatra da je napravio glupost. I da ga to grize.
                              Tako je....ako vec nece da se vakcinise da ne siri antivaskersku propagandu,jer je to opasno,a kako to da ucini ako nece da se vakcinise???Pa tesko,zato kazem da je najednostavije bilo da se vakcinisao makar lazno

                              Jedna od vecih gresaka je ona antivaskerska izjava u aprilu 2020,previse nekad prica Novak,to je njegov problem,predje granicu

                              Celu pricu je zakomplikovao tim potezom tada jer je na sebe stavio etiketu...
                              Last edited by Srkisa; 02-06-22, 21:48.

                              Comment


                              • Originally posted by 147 View Post

                                Zasto mislis da je sada kasno za vakcinaciju? Pa u samom intevjuu koji je dao je rekao da mozda promeni misljenje nekada u buducnosti. Sigurno da ce da ga mnogi pljuju, ali zaboravice se to. Isto kao sto niko ne prica o njegovoj operaciji iz 2018. U tom slucaju bi mu sanse da igra AO skocile na 80%, a USO na 100%.
                                U racionalnom svijetu nije kasno. Sve sto novak treba da ucini je da skruseno kaze da je pogrijesio. Bice 2 nedjlje pljuvanja po njemu, a onda ce se sve zaboraviti.

                                Ali u iraionalnom svijetu je nemoguce. Pa on je Amalu rekao da ce zrtvovati karijeru zbog vakcine. Kako sada da spasava karijeru? Pa ne moze da pljuje po sebi. U iracionalnom svijetu to je nemoguce.

                                Comment

                                Working...
                                X