Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nisam šovinista ni ksenofob , ali onakvo ponašanje publike prema Novaku je, nema prikladnijeg izraza, fašističko!
    I nije to neka novost, nažalost, setimo se samo šta se desilo Moniki.
    Novak stalno igra u atmosferi linča i to je nešto što traje toliko dugo da ne može više da se ignoriše ili " da se hrani njihovom mržnjom".
    Novak je čovek kao svi mi, želi da bude prihvaćen, ali fašistička govna, ne samo navijači, još više mediji stvaraju ciljano takvu atmosferu. Ne mogu da podnesu činjenicu da je najbolji svih vremena neko ko nije "njihov".
    Ne verujem da će i na Vimbldonu biti drugačije, jedino što će Novak imati drugačiji mindset, igra se na podlozi na kojoj je ubedljivo najbolji od aktivnih tenisera, a nadam se da će imati i dodatnu motivaciju nakon svega.
    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

    Comment


    • Rafa je Rafa na Rg i tu nema jednostavno sta da se doda,bolji je igrac na sljaci i svako ko kaze drugacije ozbiljno lupa gluposti,na Satrijeu u 3 seta ne zavisi od Novaka u vecini slucajeva to je bilo i bice uvek,samo ako je Nadal bas u kanalu ili povredjen Novak ga moze dobiti,a ostatak tura ni tako ne moze

      Geeneralno mec je bio odlican iako je bilo njihovih boljih,steta sto nije Novak uveo u 5 set mozda bi na neko ludilo uspeo izvuci kao sto je zamalo to uradio 2013

      Sta reci za Nadala,dal neko veruje da mu neko od ostalih moze uzeti 3 seta ovde?Cuda su moguca jednako cudo je sto lik idr na 14 Rg ako osvoji bolesno...

      A Novak??Pa sam je sebe zakopo na Ao,ali posto ne moze na Uso i Ao a nece da se vakcinise onda valjda njemu nije ni toliko bitno da bude Goat

      Na Wimbledonu je favorit ali to je tek 21 naspram verovatno Rafinih 22

      Comment


      • Ne znam šta se to desilo, imao je vrhunski stav na terenu, onaj pogled, u svakom meču bio jako prisutan i onda zbrlj...

        Comment


        • Originally posted by Nesic View Post
          Ne znam šta se to desilo, imao je vrhunski stav na terenu, onaj pogled, u svakom meču bio jako prisutan i onda zbrlj...
          Pa valjda to o čemu Dekkard i ja pričamo; nekako je prevazilazio šikaniranje od strane publike, svoje sopstvene demone, nedostatak mečeva i forme sa znatno slabijim igračima od sebe; kad se sastao sa Rafom na Šatrijeu, sve to je postalo izuzetno bitno; sve ga je odjednom stiglo, tačno se videlo, po njegovom izgubljenom pogledu, da je skroz stegnut i odsutan, bez vere u sebe i pobedu.

          Kad se trgao na 3:0 u drugom, već je bilo kasno. Da se razumemo, ne nipodaštavam Rafu, ali da je Novak ušao zagrejan i napaljen u meč, možda bi ishod bio drugačiji, ili da je sačuvao servis kad je servirao za 4. set… Izjavio je to, teško mu je palo ovaj put da ceo stadion nosi Rafu na krilima, ovaj put više nije bio u stanju da pretvori: “Rodžer!! Rodžer!!!” U “Nole, Nole!!!” kao na W 2019, kad je bio siguran u sebe, podlogu i u pobedu. Sve u svemu, tuga Koji su to debili ja u suštini do juče nisam poverovala, a ceo dan imala neki vrlo ružan predosećaj, stalno mi Monika u mislima, ovaj naš jadan narod, Balkane, Balkane, Balkane moj…
          "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

          Comment


          • Kako idu godine sve više razmišljaš o nekim stvarima, hbga... Teško je preći preko nečeg što ti je do juče bilo nebitno.

            Glupo poređenje, ali ne čuvaju se isto deca sa 25, 35 ili 45 godina.

            Narod/publika svake godine sve više sa životinjskim, predatorskim stavom. Da je spiker nakon meča pozvao da siđu da opale koju Novaku, ne znam šta bi bilo... Njima je ostao Rafa, Fed je samo u kretenskim reklamama.








            Comment


            • Dobro, šta da se radi... Mene već polako prolazi žal. Idemo dalje. Nadamo se da će moći sad normalno da učestvuje na Slemovima.

              Realno, zaista nema razloga da ga ne puste. Ako može da se ratuje mimo pandemije, može i da se igra tenis.

              Comment


              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                Dobro, šta da se radi... Mene već polako prolazi žal. Idemo dalje. Nadamo se da će moći sad normalno da učestvuje na Slemovima.

                Realno, zaista nema razloga da ga ne puste. Ako može da se ratuje mimo pandemije, može i da se igra tenis.
                Pa i igra se za vecinu sveta jer je vecina vakcinisana ili bar ima papir samo sto za ovog naseg se javno zna da nije vakcinisan i sad nema vise opcija osim da ukinu mere a sve su manje sanse

                Verujem da mu je makar zao sto nije pre Australije makar uzeo papir,ovako sad je persona non grata u vecini drzava gde igra,a vidim da mu to pocinje smetati

                Mere ce se verovatno u jednom trenutku ukinuti,ali imidz ce se mnogo teze vratiti,a i pre ovoga nije bio omiljen

                Da je imao publiku u 4setu na svojoj strani mozda bi mu dala snagu da izvuce

                Comment


                • Имао је добар став све до Рафе, а онда изашао као на сахрану....имао је поглед као да је попио бенсандин...и морао сам и ја са њим на спавање...
                  sigpic

                  Comment


                  • Glupost oko vakcinacije je dovela Novaka u apsurdan polozaj. Najboji je na svijetu a ne moze da igra. Ako nema kontinutet u igri, ne moze imati formu. Da je igrao Australiju, danas bi vjerovatno imao 21 slem i bio u polufinalu RG. Da stvar bude gora, problemi sa Rusima su ucinili da i tamo gdje moze da igra, ne moze da osviji bodove. Nazalost, zafabao je sebe u cosak sa vakcinom. Sad se ne moze vakcinisati. Sve u svemu prijeti opasnost da do kraja godine ispadne iz prvih deset..

                    Cini mi se da se jako grize. Da je to razlog zasto je usao onako bezvoljno i nervozno u mec sa Rafom, a upravo je taj pocetak presudio mec. Mec je u njegovoj glavi postao super znacajan. Rafa ce vjerovatno pobjeci 2 slema u trci. S obzirom na okolnosti, Rafa moze osvojiti jos koji ove godine, pa mozda cak i grand slem.

                    Novak prvo mora da oprosti sebi gresku koju je napravio i prihvati novu situaciju. Potom ce sve biti lakse. Lincno mislim da on ima jos 2-3 godine top tenisa. Korona ce prije proci nego dodje kraj njegove karijere. Neigranje turnira (bolje reci ograniceno igranje) ima i svoju prednost. Nece se trositi. Osim toga, moze da radi na svojoj igri, da je dalje poboljsava. Njegov agresivni visoki FH je bolji nego ikada. Ocigledno je radio na njemu. Mozda nauci i da smesira,

                    Nesto mi govori, da bi bilo previse apsurdno da se ovako idiotski zavrsi njegov pohod na slemove. Uvjeren sam da cemo vidjeti jos jedan njegov povratak, mozda impresivnije nego onaj 2019.
                    Last edited by NI; 02-06-22, 05:38.

                    Comment


                    • Ni, mogu da se složim sa činjenicama koje izlažeš, što se tenisa tiče. Ali smatram da ne smemo uzimati sebi za pravo, da Novakovu odluku da se ne vakciniše nazivamo “greškom” i još manje “glupošću”. Ako neko mora bar da pokuša da ga razume i prihvati, to smo mi, njegovi.

                      Ja eto isto smatram da je podlegao pritisku, zato što je u situaciji da baca sve na samo dve karte, RG i W, prvu je već prokockao, ali po meni iz drugih razloga koje sam već iznela, nikako zbog “gluposti” ili eto, hira da se ne vakciniše. On nema zašto da prihvata “grešku” zato što njegova odluka nije greška, jednostavno je njegova i to je tako. Ovo što proživljava su posledice kretenskog pomahnitalog sveta u kome živimo, sveta koji ne poštuje različitost i gazi one koji imaju sopstvene principe.

                      Poštujmo ga bar na ovom mestu, mi, njegovi, odluke o sopstvenom telu i zdravlju nikako nisu gluposti nego osnovno pravo na slobodu izbora koje poseduje jedno ljudsko biće, ma koliko nas trenutna situacija bolela.
                      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • Originally posted by Larisa View Post
                        Ni, mogu da se složim sa činjenicama koje izlažeš, što se tenisa tiče. Ali smatram da ne smemo uzimati sebi za pravo, da Novakovu odluku da se ne vakciniše nazivamo “greškom” i još manje “glupošću”. Ako neko mora bar da pokuša da ga razume i prihvati, to smo mi, njegovi.

                        Ja eto isto smatram da je podlegao pritisku, zato što je u situaciji da baca sve na samo dve karte, RG i W, prvu je već prokockao, ali po meni iz drugih razloga koje sam već iznela, nikako zbog “gluposti” ili eto, hira da se ne vakciniše. On nema zašto da prihvata “grešku” zato što njegova odluka nije greška, jednostavno je njegova i to je tako. Ovo što proživljava su posledice kretenskog pomahnitalog sveta u kome živimo, sveta koji ne poštuje različitost i gazi one koji imaju sopstvene principe.

                        Poštujmo ga bar na ovom mestu, mi, njegovi, odluke o sopstvenom telu i zdravlju nikako nisu gluposti nego osnovno pravo na slobodu izbora koje poseduje jedno ljudsko biće, ma koliko nas trenutna situacija bolela.
                        Ako je njegova sloboda da drži svoj zdravstveni karton privatno, van očiju javnosti, zašta se snažno zalagao, zašto 5. januara nije nastavio sa pričom "my medical conditions and vaccinational status is my private thing, please understand and respect that." , nego je odma pohitao da kaže "viidiiiiiiiii, dobio sam izuzeće!!!" ? Nije tu bila samo jedna greška.

                        I ne razumem zašto se kritikovanje i snažno protivljenje nekim Novakovim radnjama ovde tretira kao izdaja? Naravno da ne treba biti kao drug forumaš Žile. Ali njemu, pogotovu imajući u obzir njegov ego, (bez koga, jelte, nije moguće biti u GOAT priči) nisu potrebni tapšači po ramenu, već ljudi koji će mu u facu direktno reći sve.
                        Last edited by Kule; 02-06-22, 08:43.

                        Comment


                        • Originally posted by Larisa View Post
                          Ni, mogu da se složim sa činjenicama koje izlažeš, što se tenisa tiče. Ali smatram da ne smemo uzimati sebi za pravo, da Novakovu odluku da se ne vakciniše nazivamo “greškom” i još manje “glupošću”. Ako neko mora bar da pokuša da ga razume i prihvati, to smo mi, njegovi.

                          Ja eto isto smatram da je podlegao pritisku, zato što je u situaciji da baca sve na samo dve karte, RG i W, prvu je već prokockao, ali po meni iz drugih razloga koje sam već iznela, nikako zbog “gluposti” ili eto, hira da se ne vakciniše. On nema zašto da prihvata “grešku” zato što njegova odluka nije greška, jednostavno je njegova i to je tako. Ovo što proživljava su posledice kretenskog pomahnitalog sveta u kome živimo, sveta koji ne poštuje različitost i gazi one koji imaju sopstvene principe.

                          Poštujmo ga bar na ovom mestu, mi, njegovi, odluke o sopstvenom telu i zdravlju nikako nisu gluposti nego osnovno pravo na slobodu izbora koje poseduje jedno ljudsko biće, ma koliko nas trenutna situacija bolela.
                          Ti poštuj tu njegovu odluku. Mi nećemo jer se ne slažemo sa njom. Mi ovde ne govorimo o privatnom životu nego o njemu kao profesionalcu i sportisti. Iz sportskog ugla, on je napravio grešku. Imao je razne opcije. Mi koji to ne podržavamo, imamo pravo na to. Ipak i dalje navijamo za njega ali se ne slažemo sa tom odlukom i to je kritika. To je sve na mestu.

                          Edit:

                          Apsolutno se slažem sa Kuletom za ovo da je pohitao da kaže da je dobio izuzeće.

                          Za mene, protiv Rafe se ponovila priča iza koje stoji moje mišljenje. Nivog je dostignut većinom usled mentalnog sklopa. Ne i zbog tolikog vođenja računa o telu. On telu je vodio računa i Roger... Tako da, zašto ga onda njegovo super čuvano telo nije ponelo do 3 2 prekjuče? Odgovor je, zato što ga je glava izdala i pojeo pritisak. A pritisak se povećao zbog onog u Australiji.

                          Sve je moglo da se završi drugačije a da zadovolji obe strane.
                          Last edited by Ljubitelj tenisa; 02-06-22, 08:50.

                          Comment


                          • Kao prvo, odgovaram Ni-u, nikog nisam nazvala izdajicom tako da to što se osećate prozvano je vaš problem
                            Pišite šta vam je volja ne moramo se uvek složiti.

                            Za mene su privatne odluke o sopstvenom zdravlju i telu svete, ima pravo da ih zadrži za sebe, isto tako i da ih komentariše.

                            Da nije sam objavio da je dobio izuzeće, kopali bi i spekulisali dok ne saznaju, ponavljam da su, kao što i sami znate ali možda ste zaboravili, o njegovom vakcinalnom statusu mediji spekulisali već nekoliko meseci a on je ćutao. Došao je momenat da mu jednostavno više nisu dozvoljavali da ćuti, nego su počeli da izmišljaju ono što im je volja. Pored prava na odluke o svom telu, životu i zdravlju, takodje imamo pravo na privatnost, na javnu sliku i na informacije koje želimo da podelimo sa ostalima i one koje ne. Konkretno ta objava - i da je nije bilo - isto bi prošao, krajnje ste naivni ako mislite da bi taj detalj sprečilo lavinu i da bi prestali da ga, da prostite, podjebavaju
                            Sve je ovo mnogo veće od njega, i postajem sve ubedjenija u to i da se vakcinisao na vreme, opet bi pronašli načina da ga ometaju, uvek je bio trn u oku, “nezgodan”, preterano iskren i svoj… Pa uz to i uspešan. To se na ovom svetu ne oprašta i nikako mu neće dozvoliti da neko kao on, ostane zapamćen kao najbolji teniser svih vremena, pa su se uhvatili za kovid i vakcinu, da nisu, onda bi izmislili neki ultimatum u vezi sa Rusijom ili Srbijom, bilo šta, samo da ga dokrajče.
                            Meni je od Australije, ali stalno, Monika u mislima
                            Last edited by Larisa; 02-06-22, 09:15.
                            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                            Comment


                            • Ipak, Ljubitelju, smatram da tudje odluke o sopstvenom zdravlju moraš da poštuješ, bio to neki anonimac ili
                              Novak Djoković.
                              Lično poštujem sve prijatelje koji su odlučili da se ne vakcinišu isto kao što i oni poštuju mene koja jesam. Tu nema ništa više da se doda.

                              Pritisak kojem su izloženi nevakcinisani ljudi mi je odvratan, fašističke je prirode, pa onda taj “priručnik” za mere i ponašanje tokom pandemije, pa raznorazne gluposi i preterivanja, utrkivanje ko je odgovorniji i savesniji, izlaganje javnom ruglu kao primer, kao kad smo išli u školu….daj brate, više

                              Lično, primala bi Fajzera dvaput godišnje ako treba, i boriću se (kako znam i umem) da svima bude dostupna, čak i u Africi, jer baš tamo nije a to izgleda nikoga ne intersuje, ali ću se isto tako boriti (ili braniti) recimo tvoju odluku na pravo da se ne vakcinišeš i da ne budeš izopšten zbog te odluke. Idiotski je da te teramo da ćutiš i lažeš, da kupiš falsifikat, da igramo idiotske igre, čemu? Od same pomisli na sve to, pada mi mrak na oči, verovatno baš isto kao i Novaku, potpuno ga razumem. Ne kapiram svet u kojem živimo, totalno je sranje, zašto da mu se prilagodjavamo i osudjujemo ljude koji se usude da mu se suprotstave? Menjajmo ga!
                              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                              Comment


                              • Originally posted by Larisa View Post
                                Ipak, Ljubitelju, smatram da tudje odluke o sopstvenom zdravlju moraš da poštuješ, bio to neki anonimac ili
                                Novak Djoković.
                                Lično poštujem sve prijatelje koji su odlučili da se ne vakcinišu isto kao što i oni poštuju mene koja jesam. Tu nema ništa više da se doda.

                                Pritisak kojem su izloženi nevakcinisani ljudi mi je odvratan, fašističke je prirode, pa onda taj “priručnik” za mere i ponašanje tokom pandemije, pa raznorazne gluposi i preterivanja, utrkivanje ko je odgovorniji i savesniji, izlaganje javnom ruglu kao primer, kao kad smo išli u školu….daj brate, više

                                Lično, primala bi Fajzera dvaput godišnje ako treba, i boriću se (kako znam i umem) da svima bude dostupna, čak i u Africi, jer baš tamo nije a to izgleda nikoga ne intersuje, ali ću se isto tako boriti (ili braniti) recimo tvoju odluku na pravo da se ne vakcinišeš i da ne budeš izopšten zbog te odluke. Idiotski je da te teramo da ćutiš i lažeš, da kupiš falsifikat, da igramo idiotske igre, čemu? Od same pomisli na sve to, pada mi mrak na oči, verovatno baš isto kao i Novaku, potpuno ga razumem. Ne kapiram svet u kojem živimo, totalno je sranje, zašto da mu se prilagodjavamo i osudjujemo ljude koji se usude da mu se suprotstave? Menjajmo ga!
                                Jako si pristrasna i volis Novaka sto je i razumljivo jer si Novakov navijac kao i ja,ali da ti kazem da je sreca za Novaka sto je demokratija,da je komunizam najmanji bi njemu problem bio sad sto gubi od Rafe na Rg i publika ne navija za njega

                                Vecina Neutralnih ljudi Novakov potez smatra sebicnim,ako je 90% uradilo nesto a 10% ima neke svoje principe i sad svi to moraju da postuju i da ih eto puste da rade sta hoce sa njima.Ako vec misli da cemu naskoditi zdravlju onda mora da ima valjan medicinski osnov za izuzece,a on misli da mora biti izuzet zbog nekih verovanja?Tako ne funkcionise moderan svet,mozda se to tebi ne svidja ni Novaku ali to je tako i ne verujem da ce se menjati taj sistem

                                Ja postujem njegovu odluku i ako se ne slazem,ali sad da ceo svet ukine mere samo zbog njega bas ne bih podrzao,koliko god su te mere bile prethodne 2 godine zbunjujuce i ponekad preterane,vakcinacija je jos i najmanje losa mera pored svih karantina maski testova itd...

                                Kad se budu ukidale mere,to ce biti jer vise nisu potrebne a ne zbog sloboda itd..

                                Last edited by Srkisa; 02-06-22, 10:33.

                                Comment

                                Working...
                                X